Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
09.12.2022, godz. 11:45
Titisee-Neustadt HS-142

Domen Prevc zdominował zawody Alpen Cup rozegrane w piątek i sobotę w niemieckim Hinterzarten. Słoweniec okazał się najlepszy w obu konkursach ze znaczną przewagą nad rywalami.

W piątek dwa skoki na 107,5 metra dały mu przewagę aż 16,5 punktu nad drugim Alexem Insamem (102,5 i 102 metry). Trzecie miejsce zajął Niemiec Jonathan Siegel (101,5 i 100 m).

Sobota to przewaga 15 punktów po znów równych skokach. Tym razem Prevc uzyskał 106 metrów. Drugi był jego rodak - Ziga Jelar (106 i 97 m), a trzeci Clemens Leitner z Austrii (101 i 99 m).

Wyniki końcowe - piątek
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Domen Prevc
Słowenia
107.5
107.5
273.5
2
Alex Insam
Włochy
102.5
102.0
257.0
3
Jonathan Siegel
Niemcy
101.5
100.0
251.0
4
Clemens Leitner
Austria
100.0
101.0
250.5
5
Adrian Sell
Niemcy
100.0
100.5
248.5
6
Ziga Jelar
Słowenia
100.0
99.5
247.0
7
Anze Lavtizar
Słowenia
99.5
99.0
244.5
8
Bor Pavlovcic
Słowenia
98.5
99.5
243.5
9
Paul Brasme
Francja
98.0
96.0
233.5
10
Axel Maylaender
Niemcy
98.5
95.5
233.0
11
Tobias Birchler
Szwajcaria
97.5
94.5
229.5
12
Patrick Kogler
Austria
97.5
95.0
228.5
13
Cedrik Weigel
Niemcy
96.5
95.0
228.0
 
Markus Rupitsch
Austria
95.5
96.0
228.0
15
Tine Bogataj
Słowenia
96.0
95.5
227.5
16
Mario Mendel
Austria
94.0
97.5
227.0
17
Kristjan Lesnik
Słowenia
95.5
95.0
226.5
 
Moritz Echsler
Niemcy
97.0
94.5
226.5
 
Max Schmalnauer
Austria
97.0
94.0
226.5
20
Jan Kus
Słowenia
96.5
94.0
225.0
21
Thomas Roch Dupland
Francja
94.0
96.5
224.5
22
Maximilian Steiner
Austria
96.5
93.5
224.0
 
Martin Capuder
Słowenia
96.5
94.5
224.0
 
Johannes Schubert
Niemcy
96.5
93.0
224.0
25
Timi Zajc
Słowenia
94.0
95.5
221.5
26
Sebastian Rombach
Niemcy
96.0
91.0
217.0
27
Max Schaale
Niemcy
95.5
91.0
216.5
 
Constantin Schmid
Niemcy
92.0
95.0
216.5
29
Luca Roth
Niemcy
93.5
93.0
215.0
30
Fabian Seidl
Niemcy
94.0
93.0
214.5
 
Felix Althaus
Niemcy
95.0
90.5
214.5
 
Lojze Petek
Słowenia
94.0
91.5
214.5
33
Jakob Kosak
Niemcy
93.5
92.0
211.5
34
Jan Hoerl
Austria
92.0
93.0
211.0
35
Florian Mittendorfer
Austria
93.0
91.0
209.5
36
Jan Oswald Krassnegger
Austria
92.0
91.5
208.5
37
Matevz Samec
Słowenia
91.5
90.5
207.0
 
Michael Falkensteiner
Austria
89.0
93.5
207.0
39
Mathis Contamine
Francja
91.0
91.5
205.5
 
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
91.5
90.5
205.5
41
Noelic Revilliod Blanchard
Francja
92.5
90.5
204.0
42
Dominik Schwei
Austria
92.0
88.5
202.5
43
Moritz Baer
Niemcy
89.5
92.0
202.0
44
Noah Valtiner
Austria
90.0
91.0
200.5
45
Jonathan Learoyd
Francja
88.5
91.5
199.5
46
Justin Nietzel
Niemcy
87.0
91.0
195.0
47
Benjamin Prestel
Niemcy
89.0
88.5
194.0
48
Max Goller
Niemcy
88.5
88.0
192.5
49
Lennart Weigel
Niemcy
89.0
87.5
191.5
50
Nik Fabijan
Słowenia
89.0
87.0
191.0
51
Luc Claret Tournier
Francja
87.0
87.0
187.0
52
Kevin Romang
Szwajcaria
85.0
86.5
181.0
53
Giovanni Bresadola
Włochy
85.0
84.0
174.0
54
Justin Lisso
Niemcy
89.5
79.0
173.5
55
Pascal Mueller
Szwajcaria
79.5
88.0
167.0
56
Janne Perini
Szwajcaria
81.5
82.0
163.0
57
Luca von Gruenigen
Szwajcaria
83.5
79.5
161.5
58
Mario Anderegg
Szwajcaria
85.0
79.5
159.0
59
Alessio Longo
Włochy
83.5
78.0
156.0
60
Kevin Rosenwirth
Włochy
79.0
77.5
146.0
61
Olan Lacroix
Szwajcaria
76.5
76.0
133.0
62
Dominik Peter
Szwajcaria
74.0
76.5
131.0
63
Felix Greber
Austria
DSQ
98.5
119.5
64
Maximilian Lienher
Austria
DSQ
94.6
108.5
65
Rok Tarman
Słowenia
DSQ
93.5
103.0
66
Urban Rogelj
Słowenia
DSQ
91.0
102.5
67
Richard Schultheiss
Niemcy
DSQ
90.0
100.0
68
Mika Schwann
Austria
DSQ
90.0
95.0
69
Joy Senoner
Włochy
DSQ
82.5
78.0
70
Manuel Fuchs
Szwajcaria
DSQ
77.5
70.5


Wyniki końcowe - sobota
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Domen Prevc
Słowenia
106.0
106.0
268.5
2
Ziga Jelar
Słowenia
106.0
97.0
253.5
3
Clemens Leitner
Austria
101.0
99.0
248.0
4
Bor Pavlovcic
Słowenia
94.0
102.5
238.5
5
Adrian Sell
Niemcy
99.5
96.5
236.5
 
Alex Insam
Włochy
101.5
94.0
236.5
7
Jonathan Siegel
Niemcy
98.0
96.5
235.5
8
Max Schmalnauer
Austria
99.5
94.0
232.0
 
Axel Maylaender
Niemcy
100.0
93.5
232.0
10
Max Schaale
Niemcy
93.5
99.0
229.5
 
Felix Greber
Austria
96.5
95.5
229.5
12
Constantin Schmid
Niemcy
94.5
98.0
228.5
13
Johannes Schubert
Niemcy
96.0
93.0
222.5
14
Felix Althaus
Niemcy
96.5
93.5
222.0
15
Jan Kus
Słowenia
97.0
90.5
218.0
16
Martin Capuder
Słowenia
93.5
94.0
216.5
 
Markus Rupitsch
Austria
95.0
92.5
216.5
18
Urban Rogelj
Słowenia
98.0
88.0
216.0
19
Noah Valtiner
Austria
89.5
97.5
215.0
20
Jan Hoerl
Austria
93.0
93.0
214.0
 
Timi Zajc
Słowenia
99.5
86.0
214.0
22
Sebastian Rombach
Niemcy
91.5
94.0
212.0
 
Kristjan Lesnik
Słowenia
94.5
90.5
212.0
 
Tine Bogataj
Słowenia
98.5
87.5
212.0
25
Moritz Baer
Niemcy
92.0
92.0
211.0
 
Tobias Birchler
Szwajcaria
96.0
88.5
211.0
27
Paul Brasme
Francja
100.5
83.5
210.5
28
Dominik Schwei
Austria
97.5
86.0
209.5
29
Noelic Revilliod Blanchard
Francja
93.0
90.5
209.0
 
Luca Roth
Niemcy
94.0
90.0
209.0
31
Mika Schwann
Austria
92.5
90.5
207.5
32
Maximilian Steiner
Austria
96.5
86.0
207.0
33
Mario Mendel
Austria
90.0
92.5
206.5
34
Thomas Roch Dupland
Francja
87.0
96.0
206.0
35
Maximilian Lienher
Austria
95.5
87.0
205.5
 
Patrick Kogler
Austria
92.0
90.5
205.5
37
Michael Falkensteiner
Austria
90.0
91.5
202.5
38
Nik Fabijan
Słowenia
86.5
93.5
200.5
39
Fabian Seidl
Niemcy
89.5
90.5
199.5
40
Matevz Samec
Słowenia
87.0
92.5
199.0
41
Jan Oswald Krassnegger
Austria
92.0
88.0
198.0
42
Cedrik Weigel
Niemcy
87.0
91.5
197.5
43
Mathis Contamine
Francja
92.5
85.5
196.5
44
Justin Nietzel
Niemcy
92.0
83.5
190.0
45
Luc Claret Tournier
Francja
90.0
86.0
188.5
 
Lojze Petek
Słowenia
87.5
89.0
188.5
47
Jonathan Learoyd
Francja
85.5
89.0
187.5
48
Richard Schultheiss
Niemcy
85.0
89.5
187.0
49
Benjamin Prestel
Niemcy
90.5
82.0
183.5
50
Kevin Romang
Szwajcaria
88.0
83.5
182.5
51
Lennart Weigel
Niemcy
83.5
85.5
173.5
52
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
82.5
84.5
171.0
53
Luca von Gruenigen
Szwajcaria
83.0
82.0
167.0
54
Joy Senoner
Włochy
77.0
86.5
162.5
55
Max Goller
Niemcy
85.0
82.0
160.5
56
Jakob Kosak
Niemcy
84.0
79.0
155.5
57
Giovanni Bresadola
Włochy
80.0
79.5
152.0
58
Alessio Longo
Włochy
75.0
84.0
151.5
59
Janne Perini
Szwajcaria
75.0
82.0
147.0
60
Justin Lisso
Niemcy
84.5
70.5
140.0
61
Pascal Mueller
Szwajcaria
82.0
73.0
139.5
62
Manuel Fuchs
Szwajcaria
79.5
74.5
137.0
63
Mario Anderegg
Szwajcaria
83.5
70.0
135.5
64
Kevin Rosenwirth
Włochy
72.5
77.5
132.5
65
Olan Lacroix
Szwajcaria
71.5
73.0
119.0
66
Anze Lavtizar
Słowenia
DSQ
98.0
117.5
67
Moritz Echsler
Niemcy
DSQ
93.5
104.0
68
Florian Mittendorfer
Austria
DSQ
85.0
85.0
69
Dominik Peter
Szwajcaria
DSQ
74.0
63.0
70
Rok Tarman
Słowenia
DNS
 
DNS

klasyfikacja generalna FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Alpen Cup: Podwójny triumf Prevca w Hinterzarten
Alpen Cup: Podwójny triumf Prevca w Hinterzarten

Alpen Cup: Podwójny triumf Prevca w Hinterzarten

Kalendarium
Eddie Edwards
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
10 grudnia 2022 (sobota)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna K
10:30
PŚ Titisee
seria próbna mix
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. K
11:45
PŚ Titisee
konkurs mix
13:45
CoC Vikersund
odprawa techniczna M
15:00
CoC Vikersund
oficjalny trening M
17:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11 grudnia 2022 (niedziela)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna M
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11:00
PŚ Titisee
kwalifikacje K
12:15
PŚ Titisee
konkurs ind. K
14:30
PŚ Titisee
kwalifikacje M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
8.12.2022
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
04:00
Eurosport 1 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
06:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
06:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
12:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
8.12.2022
15:45
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
15:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich