Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
09.12.2022, godz. 11:45
Titisee-Neustadt HS-142

W najbliższy weekend skoczków czekają kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego - tym razem w słynnym austriackim ośrodku w Stams. Znamy już skład polskiej ekipy na te konkursy.

Trener Maciej Maciusiak powołał na zawody w Stams pięciu swoich podopiecznych z kadry B: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Bartłomieja Kłuska, Stefana Hulę i Krzysztofa Bieguna. Dołączy do nich skoczek z kadry A, Aleksander Zniszczoł, który w miniony weekend startował w konkursach Letniej Grand Prix w Czajkowskim.

Na sześć konkursów przed końcem letniej rywalizacji w CoC liderem klasyfikacji generalnej jest Anze Lanisek, który nieznacznie wyprzedza Klemensa Murańkę i Przemysława Kantykę. Dawid Kubacki jest szósty ze stratą 135 punktów do Słoweńca.

Puchar Kontynentalny Stams
 
11 września 2015 (piątek)
20:00
odprawa techniczna
 
12 września 2015 (sobota)
8:30
oficjalny trening
10:45
konkurs indywidualny
 
13 września 2015 (niedziela)
9:00
seria próbna
10:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
andbal
Dlaczego nasi startują w Stams a nie na LGP w Ałmatach?
Może dlatego że obsada w Stams będzie lepsza niż w Ałmatach.
(10.09.2015, 10:40)
blind_man
@Polonus
A po co Murańka i Ziobro mają jechać do Kazachstanu? Przecież z 55 wrl nie wypadną. Nie wypadli by z niej nawet jakby nie skakali przez cały pierwszy zimowy period. A że do Kazachstanu nikt nie jedzie to już dawno było wiadomo i raczej nic się nie zmieniło.
(09.09.2015, 09:01)
Bartek
@lol
Z nimi jechał także Pchelintsev.On jednak miał największe szczęście z tej trójki i wrócił do skoków.Teraz chyba już nie skacze.
Szkoda Levkina.Wydawało się że to jest talent jaki u Kazachów się nigdy nie trafił.Teraz o skokach może już zapomnieć,oby wrócił do pełnej sprawności.
(08.09.2015, 22:22)
jump
Pschelintev i Karpenko jechali z Levkinem.
(08.09.2015, 22:21)
lol
Karpienko jechal z Levkinem i ten później zakończył karierę.
(08.09.2015, 21:33)
hgh
Tylko 8-iu Kazachów ma. prawo startu w PŚ (Levkina nie liczę):
M.Zhaparov
Mu minov
Sokolenko
R.Zhap arov
Pschelintev
Karpe nko
Korolev
KaraulovAlenie pamiętam którry z Levkinem jechał wtedy i ilu z nich kariery skończyło także na 100% tylu nie wystawią :(
(08.09.2015, 14:21)
Glon
@hgh

Tak, ale tylko w 1 konkursie. Osobiście nie wierzę, żeby wystawili tylu.
(08.09.2015, 14:11)
hgh
Czy Kazachowie będą mogli wystawić 6 w grupie krajowej i 2 normalnie???
Czyli 8. skoczków???
(08.09.2015, 13:54)
sesuń
Hahaaa!!
W Ałmatach Kazachowie trenująod rana do wieczora i belka jest przesuwana dopuero wtedy gdy dany skoczek uzyska minimum z każdej belki od najniższej do najwyższej!!!
Po takim treningu i oddaniu ponad 100 skoków dziennie, u skoczków pojawia się automatyzm jak u robotów!
Żaden z przyjezdnych nie ma z Kazachani szans dzięki morderczym treningom dzień po dniu!!
(08.09.2015, 13:50)
Polonus
@redakcja
Czy już wiadomo coś o składzie na Ałmaty?
Jedziemy tam w ogóle czy oszczędzamy? Stoch i Żyła nie muszą tam jechać, ale Janek z Klimkiem powinni. Pytanie po jakiego grzyba Do Stamms. a nie do kazachstanu jadą Kłusek i Hula?
(08.09.2015, 12:42)
Dawid123456
@Michał
Tak samo jak rok temu.
Odnośnie składów, któreś kadry oprócz Polaków podały już zgłoszenia?
(08.09.2015, 12:13)
Ben
Dawid Kubacki jest piąty w klasyfikacji. Rok Justin ma 199 punktów, a nie 224. Został zdyskwalifikowany w drugiej serii drugiego konkursu w Kuopio. W Waszych wynikach jest 10.
(08.09.2015, 12:02)
Michał
Obsada w Stams będzie dużo mocniejsza niż w Ałmatach. Silne reprezentacje wystawiają również Niemcy i Austriacy. Będzie dużo zawodników na co dzień skaczących w Pucharze Świata.
(08.09.2015, 11:20)
Dawid123456
Czyli jak było do przewidzenia walczymy o dwa miejsca. Mam nadzieję że Kubacki i Kot utrzymali dobrą dyspozycję z początku lata.
Zobaczymy jak w PK odnajdzie się Zniszczoł, po koszmarnym występie w Czajkowskim.
(08.09.2015, 10:55)