Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W najbliższy weekend skoczków czekaj± kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego - tym razem w słynnym austriackim o¶rodku w Stams. Znamy już skład polskiej ekipy na te konkursy.

Trener Maciej Maciusiak powołał na zawody w Stams pięciu swoich podopiecznych z kadry B: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Bartłomieja Kłuska, Stefana Hulę i Krzysztofa Bieguna. Doł±czy do nich skoczek z kadry A, Aleksander Zniszczoł, który w miniony weekend startował w konkursach Letniej Grand Prix w Czajkowskim.

Na sze¶ć konkursów przed końcem letniej rywalizacji w CoC liderem klasyfikacji generalnej jest Anze Lanisek, który nieznacznie wyprzedza Klemensa Murańkę i Przemysława Kantykę. Dawid Kubacki jest szósty ze strat± 135 punktów do Słoweńca.

Puchar Kontynentalny Stams
 
11 wrze¶nia 2015 (pi±tek)
20:00
odprawa techniczna
 
12 wrze¶nia 2015 (sobota)
8:30
oficjalny trening
10:45
konkurs indywidualny
 
13 wrze¶nia 2015 (niedziela)
9:00
seria próbna
10:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
andbal
Dlaczego nasi startuj± w Stams a nie na LGP w Ałmatach?
Może dlatego że obsada w Stams będzie lepsza niż w Ałmatach.
(10.09.2015, 10:40)
blind_man
@Polonus
A po co Murańka i Ziobro maj± jechać do Kazachstanu? Przecież z 55 wrl nie wypadn±. Nie wypadli by z niej nawet jakby nie skakali przez cały pierwszy zimowy period. A że do Kazachstanu nikt nie jedzie to już dawno było wiadomo i raczej nic się nie zmieniło.
(09.09.2015, 09:01)
Bartek
@lol
Z nimi jechał także Pchelintsev.On jednak miał największe szczę¶cie z tej trójki i wrócił do skoków.Teraz chyba już nie skacze.
Szkoda Levkina.Wydawało się że to jest talent jaki u Kazachów się nigdy nie trafił.Teraz o skokach może już zapomnieć,oby wrócił do pełnej sprawno¶ci.
(08.09.2015, 22:22)
jump
Pschelintev i Karpenko jechali z Levkinem.
(08.09.2015, 22:21)
lol
Karpienko jechal z Levkinem i ten póĽniej zakończył karierę.
(08.09.2015, 21:33)
hgh
Tylko 8-iu Kazachów ma. prawo startu w P¦ (Levkina nie liczę):
M.Zhaparov
Mum inov
Sokolenko
R.Zhapa rov
Pschelintev
Karpen ko
Korolev
Karaulov
Alenie pamiętam którry z Levkinem jechał wtedy i ilu z nich kariery skończyło także na 100% tylu nie wystawi± :(
(08.09.2015, 14:21)
Glon
@hgh

Tak, ale tylko w 1 konkursie. Osobi¶cie nie wierzę, żeby wystawili tylu.
(08.09.2015, 14:11)
hgh
Czy Kazachowie będ± mogli wystawić 6 w grupie krajowej i 2 normalnie???
Czyli 8. skoczków???
(08.09.2015, 13:54)
sesuń
Hahaaa!!
W Ałmatach Kazachowie trenuj±od rana do wieczora i belka jest przesuwana dopuero wtedy gdy dany skoczek uzyska minimum z każdej belki od najniższej do najwyższej!!!
Po takim treningu i oddaniu ponad 100 skoków dziennie, u skoczków pojawia się automatyzm jak u robotów!
Żaden z przyjezdnych nie ma z Kazachani szans dzięki morderczym treningom dzień po dniu!!
(08.09.2015, 13:50)
Polonus
@redakcja
Czy już wiadomo co¶ o składzie na Ałmaty?
Jedziemy tam w ogóle czy oszczędzamy? Stoch i Żyła nie musz± tam jechać, ale Janek z Klimkiem powinni. Pytanie po jakiego grzyba Do Stamms. a nie do kazachstanu jad± Kłusek i Hula?
(08.09.2015, 12:42)
Dawid123456
@Michał
Tak samo jak rok temu.
Odno¶nie składów, które¶ kadry oprócz Polaków podały już zgłoszenia?
(08.09.2015, 12:13)
Ben
Dawid Kubacki jest pi±ty w klasyfikacji. Rok Justin ma 199 punktów, a nie 224. Został zdyskwalifikowany w drugiej serii drugiego konkursu w Kuopio. W Waszych wynikach jest 10.
(08.09.2015, 12:02)
Michał
Obsada w Stams będzie dużo mocniejsza niż w Ałmatach. Silne reprezentacje wystawiaj± również Niemcy i Austriacy. Będzie dużo zawodników na co dzień skacz±cych w Pucharze ¦wiata.
(08.09.2015, 11:20)
Dawid123456
Czyli jak było do przewidzenia walczymy o dwa miejsca. Mam nadzieję że Kubacki i Kot utrzymali dobr± dyspozycję z pocz±tku lata.
Zobaczymy jak w PK odnajdzie się Zniszczoł, po koszmarnym występie w Czajkowskim.
(08.09.2015, 10:55)