Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
listopad 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K

Po rozegranych w ostatni weekend zawodach PŚ, COC i MŚJ czas na przemyślenia. Rewelacyjna forma Rutkowskiego, dobra Skupnia, słabsza Małysza i Mateji, choć ciężko porównać wyniki Mateji i Małysza ze Skupniem, coś należy zmienić. Marcin Bachleda podczas lotów w Obestdorfie zaprezentował się fatalnie. Sam trener naszej kadry A - Apoloniusz Tajner doszedł do interesujących wniosków. "W piątek potwierdziła się prawidłowość, jaka ostatnio występuje u Mateji – im więcej oddaje skoków, tym bardziej jego dyspozycja słabnie (..) Natomiast Marcin Bachleda w obecnej formie nie nadaje się do startów na mamuciej skoczni" – mówił Tajner. Kogo więc wystawić na kolejne konkursy? Skoro Mateja i Bachleda nie nadają się na razie na największe zawody, to może dać szanse młodym?

Trener Tajner musi podjąć jakieś radykalne kroki, by zmienić obraz naszych dokonań w Pucharze Świata. Niektóre media i kibice coraz bardziej naciskają na jego odejście. Coraz częściej słyszy się o zmienie trenera, a to na Fina, a to na Kuttina...
Vice-prezes PZN przyznaje, że nie wie jak po zakończeniu tego sezonu będzie wyglądała struktura szkolenia. "Teraz Kuttin musi już zostać z juniorami. Nie ma innego wyjścia, nie przepuścimy mu. Nie może stracić tej grupy z oczu, musi iść z nimi do końca. Jasne jest więc, że kiedyś zostanie szkoleniowcem kadry A” – dodał Nadarkiewicz. W takim razie Kuttina z kadry A na razie musimy skreślić.

Menedżer Małysza, Edi Federer w wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego mówi, że sukces Rutkowskiego to nic wielkiego i nie należy go jeszcze porównywać z Małyszem. "Co z tego, że Rutkowski wygrał mistrzostwo świata juniorów. To nic wielkiego. Polacy mają skłonność do robienia wielkiego szumu bez powodu. Wartość Rutkowskiego dla reklamodawców wzrośnie jak będzie skakał w Pucharze Świata, transmitowanym przez telewizję z wielu krajów. Może osiągnie coś w mistrzostwach świata w lotach... Sukces Rutkowskiego mnie cieszy, ale nie róbmy takiego zamieszania. Jak można porównywać Mateusza z Małyszem? Adam to prawdziwa gwiazda i jeszcze dużo czasu minie zanim Rutkowski będzie postacią podobnej klasy” – mówił austriacki menedżer.

Nie wiem, czy Austriak ma do końca rację. Przecież Mateusz pokonał skoczka, który ostatnio jest w rewelacyjnej formie - mowa o Morgensternie. Bagatelizowanie sukcesu "Rutka" wynika może z patriotyzmu? Ciekawe co mówił Federer rok temu, jak Thomas zdobywał MŚJ? Niemniej jednak porównywanie jego osiągnięć z tym co dokonał Małysz jest niewątpliwie błędem. Jednak kibice patrzą na wyniki, a fakty mówią same za siebie. Małysz ma zniżkę formy, Rutkowski zwyżkę. Kujmy żelazo póki gorące.

Sam pokonany w MŚJ skoczek wypowiada się z wielkim szacunkiem o dokonaniu Mateusza. "Ten chłopak z Polski jest fenomenalny. Jeszcze do niedawna nie znałem jego nazwiska, a on wygrał mistrzostwa świata. Słyszałem, że macie jakiegoś dobrego zawodnika, ale nie przypuszczałem, że aż tak dobrego. Kiedy skoczył 104,5 metra w pierwszej serii, aż mnie zatkało" – oznajmił Thomas Morgenstern, który zdobył srebrny medal na MŚJ.

Czy Rutkowski wystąpi w najbliższych zawodach PŚ? Szkoda by było, aby zmarnować tak wysoką formę zawodnika. Wszędzie na Świecie jest tak, że jeśli zawodnik jest w wysokiej formie to dostaje szanse wyjazdu na rywalizację z najlepszymi. Polska to dziwny kraj... Zobaczymy jaką drogę obiorą działacze i trenerzy...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
EMIL
A czemu nie wysłać srebrnych juniorków i dołączyć do nich króla ADASIA
(12.02.2004)
Kosko
do wilingen jedzie (wedlug mnie): Rutkowski, Małysz............. reszta po co??
(10.02.2004)
bij_drecha
Małysz jest słabszy ale mam nadzieje ze sie odbuduje.Co do "RUTKA" tak trzymac !!!
Pozdrówka dla całej POLSKIEJ kadry :-)
(10.02.2004)
monika
antek,chyba pomyliłeś strony.........
(10.02.2004)
???
HAHAHA !!! :)
(10.02.2004)
kargol
powinien jechać MAŁYSZ RUTKOWSKI SKUPIEŃ MATEJA
(10.02.2004)
DAMIAN
KTO POWINIEN POJECHAĆ ?JAK SĄDZIEĆE?
JA MYŚLE ŻE POWINNI JECHAĆ
MATEUSZ RUTKOWSKI
WOJCIECH SKUPIEŃ LUB W TAJNER
ADAM MAŁYSZ
(10.02.2004)
borsuk
@zdybek
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś: "winę że Bachleda i Mateja są w słabej formie ponosi tylko i wyłącznie Tajner". To tak jakbyś powiedział, że za powtarzanie klasy przez ucznia winny jest tylko nauczyciel, za śmierć pacjenta na zawał winny jest wyłącznie lekarz a za spłonięcie lasu wyłącznie strażak. Wiesz, to jest filozofia wygodna dla nierobów albo super naiwnych dyletantów.
(10.02.2004)
Wislak
Wiadomość do Nurgle: Bachleda ani Tajner tylko SKUPIEŃ a reszta OK
(10.02.2004)
Nurgle
Małysz nie powinienbył jechać do Oberstdorfu i powinien odpuścić Wilingen tylko trenować do do mistrzostw w Planicy, może mielibyśmy powtórkę z Predazzo lub chociaż jej namiastkę (miejsce w szóstce). Do Wilingen powinni pojechać: Rutkowski, Stoch i Mateja lub Bachlede/Tajner
(10.02.2004)
Bartek
Nie rozumiem o czym w ogóle jest dyskusja. U progu ubiegłego sezonu Liegl, Nagiller i Morgenstern byli poza kadrą A Austriaków a mimo to zostali do niej przesunięci w trakcie jego trwania i nawet wygrywali konkursy, pojechali też na MŚ w Predazzo. Stali się jak najbardziej pełnoprownami jej członkami. Dlatego też stwierdzenie, że kadre A wybiera się raz do roku i nie można jej zmieniać to totalna bzdura. W kadrze A powinni skakać ci zawodnicy którzy w danym momencie są w najwyższej formie. Nie powinno być żadnych problemów z rotacją zawodników pomiędzy kadrami A i B.
(10.02.2004)
Emu
Pomysł mb jest frapujący, ale zupełnie nie do realizacji... takiego systemu nie ma chyba nigdzie na świecie, nigdzie się nie rezygnuje z systemu kadrowego. A przede wszystkim skąd bidniutki PZN ma wziąć pieniądze dla skoczków? Z sufitu? Czy uzbierają 1000 zł z własnych oszczędności i najmniejszy pójdzie, najlepiej do Kojo, i zaskamli: "Więcej nie mamy..."? ;)
(09.02.2004)
kaziu
http://www.rutkowski.friko.pl/
(09.02.2004)
aldek
http://www.rutkowski.friko.pl
(09.02.2004)
fan lotow
Rutkowski z taka forma rowniez na Velikance moze sprawic niespodzianke.Nie zdziwcie sie jak zajmie miejsce w czolowej 10-tce.O ile oczywiscie do Planicy pojedzie a to prawie jest pewne.Fajnie by bylo widziec drugiego obok Malysza Polaka ktory szybuje ponad 200 metrow..
(09.02.2004)
antek
Umówiłęm się po raz pierwszy z dziewczyną i nie wiem gdzie z taką pójść, co z nią robić,proszę o pomoc
(09.02.2004)
Hekaton
Moim zdaniem do Willingen powinni jechać: A. Małysz, R. Mateja, W. Skupień i M. Rutkowski. Mateja w Oberstdorfie Robert skakał bez rewelacji, ale dość przyzwoicie (zazwyczaj lądował ok. 170 metrów). Gdyby Małysz zdecydował się odpuścić Willingen, to w drużynie mógłby go zastąpić Kamil Stoch. Dawid Kowal, Stefan Hula, któryś z Tajnerów i Kamil Stoch lub - gdyby ten pojechał do Willingen - jakiś inny utalentowany junior (np. Urbański albo Toczek) mogliby spróbować swoich sił w COC w USA.
(09.02.2004)
George Obserwator
18-to letniego Mateusza polska ma tylko raz, jeden rok. Doswiadczenie zdobywa sie w walce z najleprzemi. Wysylac na Puchar Swiata - by znalazl swoje miejsce w srod najleprzych teraz a nie jak bedzie mial 26 lat.
(09.02.2004)
zdybek
a mój proponowany skład na konkursy COC i w Willingen jest podany niżej :) komentujcie :]
(09.02.2004)
zdybek
No moim zdaniem nie powinni przenosić Mateusza do kadry A bo się tam zmarnuje a winę że Bachleda i Mateja są w słabej formie ponosi tylko i wyłącznie Tajner bo wcale nie odbiegają możliwościami i talentem od Wojtka Skupnia który jest w dobrej formie bo ma dobrego trenera.
Powinni przywrócić do pracy psychologa i fizjoterapeutę i nie przenosić zawodników z jednej kadry do drugiej. Kadra A wcale nie koniecznie musi być lepsza od B i jak ktoś z B sie wyroznia przenoszony do A. Powinny być ot jakby 2 grupy treningowe a kto jest obecnie w dobrej formie z obu kadr a nawet z C powinien wyjeżdżać na konkursy
rozpisalem się troskzu hehehe pozdro!
(09.02.2004)
mb
@Henio
Serebrna druzyna do USA - zgadza się. Ale może bez Styrczuli tylko ze Sliżem.
(09.02.2004)
mb
Całe zamieszanie z trenerami wynika z "dziwnego" podziału na kadre "A", "B" itd.
A jak zawodnicy z kadry "B" zaczną skakac lepiej niz z "A" - jak Rutkowski - to co zrobić ? Prznieść ich do kadry "A" ? Ale to oznacza zmiane trenera - a to bez sensu.
Może rozwiązaniem byłaby zmiana systemu. Skoczkowie trenowaliby w prywatnymi trenaerami, i odstwaliby od PZN kase zakonkretne międzynarodowe czy krajowe sukcesy. Małysza byłoby stać na dowolnego trenera, psychologa i fizjologa jakiego sobie zamarzy, a młodsi organizowaliby sie w grupu i zrzucali na Kuttina czy kogokolwiek innego.
A prawo do startu w PŚ czy COC mieliby w kolejności od aktualnie zajmowanego miejsca w drabince aktualizowanej po kazdych zawodach. Punktacja za kazde miejsce w kazdego rodzaju zawodach byłaby znana i wszystko byłoby jasne .
W obecnej sytuacji gdyby np. Małysz ze swoim trenerem stwierdzili, ze do Wilingen nie jadą to sznase automatycznie zyskiwałby ktoś kolejny - i żaden "narodowy selekcjoner" do tego nie jest potrzebny.
(09.02.2004)
Henio
Srebrna druzyna(Stoch ,Hula,Kowal i Styrczula) bez Mateusza(PŚ) powinna z Kruczkiem w nagrodę jechać do USA na COC.
Opinie Tajnera o swoich skoczkach są żenujące: Mateja -175,5m w trudnych warunkach(broni się samo)
Bachleda i Mateja swoją formę zawdzięczają Tajnerowi.
Sądzę że Tajner deprecjonując Mateję i Bachledę łudzi się, że jeszcze raz uda mu się Tonia wziąć na wycieczkę,jakby MP jednoznacznie nie ustaliły kto jest kto.
(09.02.2004)
Emu
"Teraz Kuttin musi już zostać z juniorami. Nie ma innego wyjścia, nie przepuścimy mu. Nie może stracić tej grupy z oczu, musi iść z nimi do końca."
Przecież Mateusz lada chwila będzie w kadrze A! I oby Tajner go tam nie zmarnował... ;)
(09.02.2004)
Glon
Może Polacy zrobią zrzutę na psychologa dla Adama, skoro PZN żałuje.
(09.02.2004)
antystanley
pytanie nieco inne
jak zalozyc staly pokoj
(09.02.2004)
tejner
@tajner
to czemu skoczył 175.5 m mateja w fatalnych warunkach?
zwolnijcie go
(09.02.2004)
smutna...
popieram Glona. Po odejsciu jego psyvhologa, stracil forme. Nie wytrzymuje presji !!!
(09.02.2004)
Glon
Małyszowi potrzebny jest dobry psycholog (Blecharz). Na treningach skacze dobrze, w zawodach słabo - nie wytrzymuje presji.
Szkoda, że Włodarczyk wyrzucił Blecharza i Żołędzia. Bez Nich Adam to już nie ten sam Adam...
(09.02.2004)
zdybek
A ja myśle że może Małysz nie pojechać do Willingen tak jak rok temu. Moim zdaniem byłaby to słuszna decyzja. Powinien spokojnie potrenować najlepiej z Ramsau z dobrym trenerem - Janem szturcem. Dla mnie najlepszy skład byłby: Rutkowski, Skupień, Bachleda, Mateja i może zabrać jeszcze piątego i na drugi konkurs zmienić za Bachlede lub Mateje.
Proponowany skład na COC: Hula, stoch, Pochwała, Tajnerowie noi ktoś jeszcze (w sumie to nie wiem ile teraz Polska może wystawić na COC)
(09.02.2004)
Stanley
Wydaje się, że sygnał od A. Tajnera jest jasny w drużynie w Willngen znajdą się napewno Rutkowski, Małysz, Skupień i... tu mały problem ale chyba Mateja.
O ile z "zagospodarowaniem" Mateusza nie ma problemu to co zrobić z resztą srebrnej drużyny juniorów?
Puchar Kontynentalny wędruje teraz do Stanów (4 konkursy) kogo PZN tam pośle?
(09.02.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Zmiany w naszej kadrze?
Zmiany w naszej kadrze?

Zmiany w naszej kadrze?

Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
jutro
06:33
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
jutro
06:34
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
12:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
13:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
13:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
16:00
Eurosport w Player.pl Ruka | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 142
jutro
16:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich