Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Po rozegranych w ostatni weekend zawodach PŚ, COC i MŚJ czas na przemyślenia. Rewelacyjna forma Rutkowskiego, dobra Skupnia, słabsza Małysza i Mateji, choć ciężko porównać wyniki Mateji i Małysza ze Skupniem, coś należy zmienić. Marcin Bachleda podczas lotów w Obestdorfie zaprezentował się fatalnie. Sam trener naszej kadry A - Apoloniusz Tajner doszedł do interesujących wniosków. "W piątek potwierdziła się prawidłowość, jaka ostatnio występuje u Mateji – im więcej oddaje skoków, tym bardziej jego dyspozycja słabnie (..) Natomiast Marcin Bachleda w obecnej formie nie nadaje się do startów na mamuciej skoczni" – mówił Tajner. Kogo więc wystawić na kolejne konkursy? Skoro Mateja i Bachleda nie nadają się na razie na największe zawody, to może dać szanse młodym?

Trener Tajner musi podjąć jakieś radykalne kroki, by zmienić obraz naszych dokonań w Pucharze Świata. Niektóre media i kibice coraz bardziej naciskają na jego odejście. Coraz częściej słyszy się o zmienie trenera, a to na Fina, a to na Kuttina...
Vice-prezes PZN przyznaje, że nie wie jak po zakończeniu tego sezonu będzie wyglądała struktura szkolenia. "Teraz Kuttin musi już zostać z juniorami. Nie ma innego wyjścia, nie przepuścimy mu. Nie może stracić tej grupy z oczu, musi iść z nimi do końca. Jasne jest więc, że kiedyś zostanie szkoleniowcem kadry A” – dodał Nadarkiewicz. W takim razie Kuttina z kadry A na razie musimy skreślić.

Menedżer Małysza, Edi Federer w wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego mówi, że sukces Rutkowskiego to nic wielkiego i nie należy go jeszcze porównywać z Małyszem. "Co z tego, że Rutkowski wygrał mistrzostwo świata juniorów. To nic wielkiego. Polacy mają skłonność do robienia wielkiego szumu bez powodu. Wartość Rutkowskiego dla reklamodawców wzrośnie jak będzie skakał w Pucharze Świata, transmitowanym przez telewizję z wielu krajów. Może osiągnie coś w mistrzostwach świata w lotach... Sukces Rutkowskiego mnie cieszy, ale nie róbmy takiego zamieszania. Jak można porównywać Mateusza z Małyszem? Adam to prawdziwa gwiazda i jeszcze dużo czasu minie zanim Rutkowski będzie postacią podobnej klasy” – mówił austriacki menedżer.

Nie wiem, czy Austriak ma do końca rację. Przecież Mateusz pokonał skoczka, który ostatnio jest w rewelacyjnej formie - mowa o Morgensternie. Bagatelizowanie sukcesu "Rutka" wynika może z patriotyzmu? Ciekawe co mówił Federer rok temu, jak Thomas zdobywał MŚJ? Niemniej jednak porównywanie jego osiągnięć z tym co dokonał Małysz jest niewątpliwie błędem. Jednak kibice patrzą na wyniki, a fakty mówią same za siebie. Małysz ma zniżkę formy, Rutkowski zwyżkę. Kujmy żelazo póki gorące.

Sam pokonany w MŚJ skoczek wypowiada się z wielkim szacunkiem o dokonaniu Mateusza. "Ten chłopak z Polski jest fenomenalny. Jeszcze do niedawna nie znałem jego nazwiska, a on wygrał mistrzostwa świata. Słyszałem, że macie jakiegoś dobrego zawodnika, ale nie przypuszczałem, że aż tak dobrego. Kiedy skoczył 104,5 metra w pierwszej serii, aż mnie zatkało" – oznajmił Thomas Morgenstern, który zdobył srebrny medal na MŚJ.

Czy Rutkowski wystąpi w najbliższych zawodach PŚ? Szkoda by było, aby zmarnować tak wysoką formę zawodnika. Wszędzie na Świecie jest tak, że jeśli zawodnik jest w wysokiej formie to dostaje szanse wyjazdu na rywalizację z najlepszymi. Polska to dziwny kraj... Zobaczymy jaką drogę obiorą działacze i trenerzy...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
EMIL
A czemu nie wysłać srebrnych juniorków i dołączyć do nich króla ADASIA
(12.02.2004)
Kosko
do wilingen jedzie (wedlug mnie): Rutkowski, Małysz............. reszta po co??
(10.02.2004)
bij_drecha
Małysz jest słabszy ale mam nadzieje ze sie odbuduje.Co do "RUTKA" tak trzymac !!!
Pozdrówka dla całej POLSKIEJ kadry :-)
(10.02.2004)
monika
antek,chyba pomyliłeś strony.........
(10.02.2004)
???
HAHAHA !!! :)
(10.02.2004)
kargol
powinien jechać MAŁYSZ RUTKOWSKI SKUPIEŃ MATEJA
(10.02.2004)
DAMIAN
KTO POWINIEN POJECHAĆ ?JAK SĄDZIEĆE?
JA MYŚLE ŻE POWINNI JECHAĆ
MATEUSZ RUTKOWSKI
WOJCIECH SKUPIEŃ LUB W TAJNER
ADAM MAŁYSZ
(10.02.2004)
borsuk
@zdybek
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś: "winę że Bachleda i Mateja są w słabej formie ponosi tylko i wyłącznie Tajner". To tak jakbyś powiedział, że za powtarzanie klasy przez ucznia winny jest tylko nauczyciel, za śmierć pacjenta na zawał winny jest wyłącznie lekarz a za spłonięcie lasu wyłącznie strażak. Wiesz, to jest filozofia wygodna dla nierobów albo super naiwnych dyletantów.
(10.02.2004)
Wislak
Wiadomość do Nurgle: Bachleda ani Tajner tylko SKUPIEŃ a reszta OK
(10.02.2004)
Nurgle
Małysz nie powinienbył jechać do Oberstdorfu i powinien odpuścić Wilingen tylko trenować do do mistrzostw w Planicy, może mielibyśmy powtórkę z Predazzo lub chociaż jej namiastkę (miejsce w szóstce). Do Wilingen powinni pojechać: Rutkowski, Stoch i Mateja lub Bachlede/Tajner
(10.02.2004)
Bartek
Nie rozumiem o czym w ogóle jest dyskusja. U progu ubiegłego sezonu Liegl, Nagiller i Morgenstern byli poza kadrą A Austriaków a mimo to zostali do niej przesunięci w trakcie jego trwania i nawet wygrywali konkursy, pojechali też na MŚ w Predazzo. Stali się jak najbardziej pełnoprownami jej członkami. Dlatego też stwierdzenie, że kadre A wybiera się raz do roku i nie można jej zmieniać to totalna bzdura. W kadrze A powinni skakać ci zawodnicy którzy w danym momencie są w najwyższej formie. Nie powinno być żadnych problemów z rotacją zawodników pomiędzy kadrami A i B.
(10.02.2004)
Emu
Pomysł mb jest frapujący, ale zupełnie nie do realizacji... takiego systemu nie ma chyba nigdzie na świecie, nigdzie się nie rezygnuje z systemu kadrowego. A przede wszystkim skąd bidniutki PZN ma wziąć pieniądze dla skoczków? Z sufitu? Czy uzbierają 1000 zł z własnych oszczędności i najmniejszy pójdzie, najlepiej do Kojo, i zaskamli: "Więcej nie mamy..."? ;)
(09.02.2004)
kaziu
http://www.rutkowski.friko.pl/
(09.02.2004)
aldek
http://www.rutkowski.friko.pl
(09.02.2004)
fan lotow
Rutkowski z taka forma rowniez na Velikance moze sprawic niespodzianke.Nie zdziwcie sie jak zajmie miejsce w czolowej 10-tce.O ile oczywiscie do Planicy pojedzie a to prawie jest pewne.Fajnie by bylo widziec drugiego obok Malysza Polaka ktory szybuje ponad 200 metrow..
(09.02.2004)
antek
Umówiłęm się po raz pierwszy z dziewczyną i nie wiem gdzie z taką pójść, co z nią robić,proszę o pomoc
(09.02.2004)
Hekaton
Moim zdaniem do Willingen powinni jechać: A. Małysz, R. Mateja, W. Skupień i M. Rutkowski. Mateja w Oberstdorfie Robert skakał bez rewelacji, ale dość przyzwoicie (zazwyczaj lądował ok. 170 metrów). Gdyby Małysz zdecydował się odpuścić Willingen, to w drużynie mógłby go zastąpić Kamil Stoch. Dawid Kowal, Stefan Hula, któryś z Tajnerów i Kamil Stoch lub - gdyby ten pojechał do Willingen - jakiś inny utalentowany junior (np. Urbański albo Toczek) mogliby spróbować swoich sił w COC w USA.
(09.02.2004)
George Obserwator
18-to letniego Mateusza polska ma tylko raz, jeden rok. Doswiadczenie zdobywa sie w walce z najleprzemi. Wysylac na Puchar Swiata - by znalazl swoje miejsce w srod najleprzych teraz a nie jak bedzie mial 26 lat.
(09.02.2004)
zdybek
a mój proponowany skład na konkursy COC i w Willingen jest podany niżej :) komentujcie :]
(09.02.2004)
zdybek
No moim zdaniem nie powinni przenosić Mateusza do kadry A bo się tam zmarnuje a winę że Bachleda i Mateja są w słabej formie ponosi tylko i wyłącznie Tajner bo wcale nie odbiegają możliwościami i talentem od Wojtka Skupnia który jest w dobrej formie bo ma dobrego trenera.
Powinni przywrócić do pracy psychologa i fizjoterapeutę i nie przenosić zawodników z jednej kadry do drugiej. Kadra A wcale nie koniecznie musi być lepsza od B i jak ktoś z B sie wyroznia przenoszony do A. Powinny być ot jakby 2 grupy treningowe a kto jest obecnie w dobrej formie z obu kadr a nawet z C powinien wyjeżdżać na konkursy
rozpisalem się troskzu hehehe pozdro!
(09.02.2004)
mb
@Henio
Serebrna druzyna do USA - zgadza się. Ale może bez Styrczuli tylko ze Sliżem.
(09.02.2004)
mb
Całe zamieszanie z trenerami wynika z "dziwnego" podziału na kadre "A", "B" itd.
A jak zawodnicy z kadry "B" zaczną skakac lepiej niz z "A" - jak Rutkowski - to co zrobić ? Prznieść ich do kadry "A" ? Ale to oznacza zmiane trenera - a to bez sensu.
Może rozwiązaniem byłaby zmiana systemu. Skoczkowie trenowaliby w prywatnymi trenaerami, i odstwaliby od PZN kase zakonkretne międzynarodowe czy krajowe sukcesy. Małysza byłoby stać na dowolnego trenera, psychologa i fizjologa jakiego sobie zamarzy, a młodsi organizowaliby sie w grupu i zrzucali na Kuttina czy kogokolwiek innego.
A prawo do startu w PŚ czy COC mieliby w kolejności od aktualnie zajmowanego miejsca w drabince aktualizowanej po kazdych zawodach. Punktacja za kazde miejsce w kazdego rodzaju zawodach byłaby znana i wszystko byłoby jasne .
W obecnej sytuacji gdyby np. Małysz ze swoim trenerem stwierdzili, ze do Wilingen nie jadą to sznase automatycznie zyskiwałby ktoś kolejny - i żaden "narodowy selekcjoner" do tego nie jest potrzebny.
(09.02.2004)
Henio
Srebrna druzyna(Stoch ,Hula,Kowal i Styrczula) bez Mateusza(PŚ) powinna z Kruczkiem w nagrodę jechać do USA na COC.
Opinie Tajnera o swoich skoczkach są żenujące: Mateja -175,5m w trudnych warunkach(broni się samo)
Bachleda i Mateja swoją formę zawdzięczają Tajnerowi.
Sądzę że Tajner deprecjonując Mateję i Bachledę łudzi się, że jeszcze raz uda mu się Tonia wziąć na wycieczkę,jakby MP jednoznacznie nie ustaliły kto jest kto.
(09.02.2004)
Emu
"Teraz Kuttin musi już zostać z juniorami. Nie ma innego wyjścia, nie przepuścimy mu. Nie może stracić tej grupy z oczu, musi iść z nimi do końca."
Przecież Mateusz lada chwila będzie w kadrze A! I oby Tajner go tam nie zmarnował... ;)
(09.02.2004)
Glon
Może Polacy zrobią zrzutę na psychologa dla Adama, skoro PZN żałuje.
(09.02.2004)
antystanley
pytanie nieco inne
jak zalozyc staly pokoj
(09.02.2004)
tejner
@tajner
to czemu skoczył 175.5 m mateja w fatalnych warunkach?
zwolnijcie go
(09.02.2004)
smutna...
popieram Glona. Po odejsciu jego psyvhologa, stracil forme. Nie wytrzymuje presji !!!
(09.02.2004)
Glon
Małyszowi potrzebny jest dobry psycholog (Blecharz). Na treningach skacze dobrze, w zawodach słabo - nie wytrzymuje presji.
Szkoda, że Włodarczyk wyrzucił Blecharza i Żołędzia. Bez Nich Adam to już nie ten sam Adam...
(09.02.2004)
zdybek
A ja myśle że może Małysz nie pojechać do Willingen tak jak rok temu. Moim zdaniem byłaby to słuszna decyzja. Powinien spokojnie potrenować najlepiej z Ramsau z dobrym trenerem - Janem szturcem. Dla mnie najlepszy skład byłby: Rutkowski, Skupień, Bachleda, Mateja i może zabrać jeszcze piątego i na drugi konkurs zmienić za Bachlede lub Mateje.
Proponowany skład na COC: Hula, stoch, Pochwała, Tajnerowie noi ktoś jeszcze (w sumie to nie wiem ile teraz Polska może wystawić na COC)
(09.02.2004)
Stanley
Wydaje się, że sygnał od A. Tajnera jest jasny w drużynie w Willngen znajdą się napewno Rutkowski, Małysz, Skupień i... tu mały problem ale chyba Mateja.
O ile z "zagospodarowaniem" Mateusza nie ma problemu to co zrobić z resztą srebrnej drużyny juniorów?
Puchar Kontynentalny wędruje teraz do Stanów (4 konkursy) kogo PZN tam pośle?
(09.02.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Zmiany w naszej kadrze?
Zmiany w naszej kadrze?

Zmiany w naszej kadrze?

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich