Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K

Dokładnie piętnaście lat temu w Internecie pojawiła się mała, amatorska strona o skokach narciarskich. To był początek istnienia najstarszego polskiego portalu poświęconego tej tematyce...

26 maja 2000 roku sieć WWW znacznie różniła się od tego, co znamy dzisiaj - a więc i strona, znana wtedy pod nazwą "Skijumping.Page", była niezmiernie daleka od obecnej wersji portalu. Wtedy witryna była skromna, z czarno-białą grafiką; prezentowała sylwetki najbardziej znanych skoczków i opisy poszczególnych turniejów.

Z czasem strona rozwijała się - w listopadzie 2000 roku zaczęliśmy działać pod patronatem młodzieżowego portalu XCOM.pl, z nową grafiką i znacznie szerszą bazą informacji. Nie trzeba było długo czekać na znaczny wzrost oglądalności - gdy na przełomie lat 2000/2001 wybuchła forma Adama Małysza, statystyki wskazywały trzy tysiące odwiedzin dziennie.

Serwisem interesowały się tradycyjne media - magazyny komputerowe "WWW", "Internet", ".Net", dziennik "Rzeczpospolita" czy czasopismo "Wprost". We współpracy z wydawnictwem Westa-Druk (wydawca tygodnika "Angora") tworzyliśmy pierwszy polski periodyk o skokach narciarskich - "Skoki. Magazyn narciarski".

Kolejny przełom nastapił w sierpniu 2001 roku - wtedy serwis zyskał nowy wygląd i adres - www.skokinarciarskie.com. Wkrótce wykupiliśmy także drugą domenę, która do dziś jest oficjalną nazwą portalu - Skokinarciarskie.pl.

Od tego momentu serwis rozwijał się dynamicznie - a pomysłów na zwiększenie atrakcyjności portalu nie brakowało (i nadal nie brakuje, tylko czasu na ich realizację jest już znacznie mniej). Swego czasu uruchomiliśmy cieszące się niebywałą popularnością forum dyskusyjne, organizowaliśmy liczne czaty ze skoczkami, tworzyliśmy serwisy tematyczne (m.in. o grach narciarskich, skokach kobiet czy poszczególnych zawodanikach); wspieraliśmy zespół The Kroisos (współorganizacja koncertów w Zakopanem), Aleksandra Zniszczoła (nasze logo pojawiło się na jego kasku) oraz Wydawnictwo MUZA S.A. (przy powstawaniu książki Jona Gangdala "Mika Kojonkoski. Tajemnica sukcesu").

Dzięki współpracy z biurami podróży nasi czytelnicy jeździli na zagraniczne zawody Pucharu Świata i Letniej Grand Prix. Duże uznanie użytkowników zyskał także nasz Typer - zabawa dla kibiców, polegająca na typowaniu wyników zawodów. Nie można również zapomnieć o kilkuletniej współpracy ze stacją radiową eLO RMF.

Śmiało możemy powiedzieć, że na przestrzeni tych kilkunastu lat wyznaczaliśmy kolejne standardy dla serwisów internetowych, zajmujących się tematyką sportową. Nasze pomysły - często innowacyjne - wprowadzały w życie kolejne redakcje. Cieszymy się z tego - to dowód na to, że podejmujemy słuszne decyzje!

Wśród innowacji, z których jesteśmy wyjątkowo dumni, jest nasz system zarządzania wynikami - dzięki niemu najszybciej na świecie przedstawiamy zaktualizowaną klasyfikację generalną Pucharu Świata, a także listy rankingowe i kwoty startowe. Uzupełnieniem są relacja LIVE czy liczne tabele z rekordami.

Publikowane na naszych łamach artykuły, zdjęcia, liczne statystyki, rankingi, wyniki i wszelkie inne informacje doceniają nie tylko liczni kibice, odwiedzający nasz portal, ale również specjaliści z branży - wielokrotnie powoływali się na nas dziennikarze prasowi i radiowi oraz telewizyjni komentatorzy sportowi z największych mediów (m.in. Eurosport, TVP, TVN24, Radio Eska, Komputer Świat, Angora).

Te piętnaście lat to również czas wspaniałej przygody dla ludzi, którzy tworzyli i tworzą portal. Dzięki naszej pracy poznaliśmy wiele fantastycznych osób, zobaczyliśmy kawał świata i byliśmy świadkami historycznych wydarzeń (nasi przedstawiciele byli obecni na licznych zawodach Pucharu Świata, na mistrzostwach świata, a także na igrzyskach olimpijskich).

Dużą siłą portalu jesteście oczywiście Wy - nasi Czytelnicy. Tylko Wy potraficie prowadzić pod artykułami niesamowite dyskusje na temat siły odśrodkowej w skokach narciarskich czy modeli numerycznych prognozowania pogody. Niektórzy z Was do tego stopnia analizują nasze tabele wyników, że dowiadujemy się, iż w treningu przed zawodami FIS Cup latem 2008 roku jakiś skoczek miał notę o 0,3 punktu niższą, przez co został sklasyfikowany dwa miejsca dalej (przykład oczywiście nieco przerysowany, ale oddaje sytuację) - co przy pokonkursowych korektach ma znaczenie.

Po piętnastu latach wciąż nie brakuje nam zapału do pracy, nadal staramy się dostarczać Wam jak najlepszy "produkt". Dziękujemy za Wasze towarzystwo - mamy nadzieję, że i Wam sprawia radość spędzanie czasu na naszych łamach. Liczymy, że pozostaniecie z nami przynajmniej przez kolejne piętnaście lat!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibic mentalny
Krótko:

Dziękujemy i tak trzymać! :)
(30.05.2015, 21:38)
Jarek Gracka
@ Polonus
ja nie mówiłem, o Pana stosunku do mnie, tylko że ja się kocham z Pana tezami niektórymi nie zgadzać, ale do meritum

1. Ogrom Pana statystyk zawsze budził mój szacunek i to pisałem nawet mając największe nerwy, za rzeczy, o których poniżej
2. Wbrew pozorom bardzo podobały mi się zawsze Pana polityczne wstawki, bo do ekipy jeszcze rządzącej mam podobny brak sympatii
3. Latynizacje z japońskiego i koreańskiego uważam za błędy, ale generalnie nieszkodliwym. I to nawet nie co do zasady - zasada jest słuszna, niemniej wychodzę z założenia, że skoro armia ludzi kształconych w językach orientalnych nie decyduje się na polonizacje japońskiego, to znaczy, że należy uszanować to i pisać z angielska. W przeciwieństwie oczywiście do cyrylicy, którą nie powinno pisać się inaczej niż Wasiljew, Bojarincew, czy Maksimoczkin (choć nie przesadzałbym - tak jak wikipedia - z fetyszyzacją miękkiego znaku pisząc Pawieł, czy Dienis), niemniej to uważam za nieszkodliwe (mimo, iż zapis Czoj jakoś mi nie podchodzi).
4. Ale coś, za co faktycznie mogłem Pana atakować, to bezpodstawne oskarżenia w stosunku do sportowców o doping. Bezpodstawne, bo poza "głupim zachowaniem" i "nagłą eksplozją formy" zawodnika, który zdążył już zapisać się w światowych skokach jako mistrz i wicemistrz świata w lotach, wicemistrz świata itd. uważam za niegodne... Podobnie jak sugestie dotyczące Ammanna i - delikatnie zawoalowane, ale jednak wyraźne - Kasaia. Zwłaszcza, że - i nie jest to tylko moja opinia, ale i osoby, która dla mnie jest największym autorytetem w sprawie dokumentacji skoków - skoki to sport właściwie wolny od tej zarazy - przypadek Waslijewa, ofiary złego wyważenia leków odchudzanie i parę marihuanowych wpadek to kropla w morzu zasadniczo czystego sportu. Dlatego raz, że uznaję zasadę domniemania niewinności, dwa - nie lubię, jak ktoś obraża mój ukochany sport.
5. Co do teorii nt. pomocy sędziowskiej niektórym zawodnikom, uważam, że jest nieco przesadzona, ale nie bardzo przesadzona i sam czasem dawałem upust podobnym myślom - choćby w przypadku nieszczęsnego przerwania i odwołania pierwszej serii w Oberstdorfie już ze współczynnikami za wiatr, ale po słabym skoku Schlierenzauera - do dziś uważam, że to skandal był.

Więc na punkt 4 rzeczywiście reagowałem i reagował będę emocjonalnie. Nie zmienia to faktu, że Pana pracę szanuję i pozdrawiam.
(27.05.2015, 06:44)
filip
Komentator Eurosportu dość często zagląda na tą stronkę. Nieraz gdy oglądałem konkursy opowiadał informacje ze świata skoków z skokinarciarskie.pl
(26.05.2015, 20:08)
Polonus
Skoro mnie wywołano, to chciałem w jak największym skrócie stwierdzić, że nie przypominam sobie mojego ani jednego krytycznego komentarza w stosunku do, cytuję, "jakże niedoskonałych artykułów" byłego kolegi współpracownika. Natomiast przypominam sobie liczne jego , nazwijmy to, najazdy na wyrażane przeze mnie na tym portalu opinie. Ja, w przeciwieństwie do pana Gracki, nie lubię się z nim ani zgadzać, ani nie zgadzać. Ale to nie moja wina.
@cedryk
Porówny wanie GP czy WS do GW czy TVN to jak porównywanie kaszlu do raka trzustki. Albo Kaczyńskiego do Niesioła. Więc daj sobie może spokój.
(26.05.2015, 18:43)
Jarek Gracka
Tyle już lat stronka ma...
Cóż, wiele lat współpracowałem jako redaktor i współpracownik i jestem z tego dumny :) miałem parę lat przerwy, ale ciągnie wilka do lasu i też cieszę się, że wróciłem tu - moja osobista sympatia i głód pisania, a także poukładanie sobie pewnych spraw było tu kluczowe :]
Pozdrawiam wszystkich czytelników, także krytyków moich jakże niedoskonałych artykułów, a w szczególności Polonusa vel HareMa z którym kocham się nie zgadzać, ale jego blog może nie codziennie, ale zasadniczo śledzę z uwagą i jestem pod wrażeniem statystyk, jakie chce mu się znajdywać.
(26.05.2015, 17:44)
cedryk
@Polonus
No,bez przesady.
W Sieci czy GP gra innymi instrumentami ale ta sama melodie co GW czy TVN
(26.05.2015, 17:11)
Funemanka
Piękna rocznica, sto lat, trzymajcie tak dalej, super że dajecie tyle newsów nawet poza sezonem. Zgadzam się z Marecką, że strona jest też wyjątkowo czytelna i estetyczna. Wszystkiego dobrego! :)
(26.05.2015, 16:49)
Polonus
Już 15? Patrz Pan, jak ten czas leci.
W każdym razie szczerze gratuluję.
To dobrze, że jesteście. Pełnicie w skokach rolę "W sieci" albo "Gazety polskiej". W tym sensie, że ludzie mają alternatywę dla skokowego portalu mainstreamowego.
Jeszcze raz gratulacje od byłego współpracownika. Najlepszego!
(26.05.2015, 14:59)
marecka9
Wielkie ukłony za Waszą pracę. Zawsze z przyjemnością zaglądam na tą stronę by się dowiedzieć na bieżąco co, gdzie i kiedy :) Jestem z Wami od wielu lat bo Wasza strona jest bardzo czytelna i rzetelnie przekazujecie informacje ze świata skoków. A Typer sprawia mi zawsze dużo frajdy w trakcie sezonu :) Dziękuję i Oby tak dalej....
(26.05.2015, 13:07)
Kuroi
100 lat.
Brawo. Świetny portal. :)
Mam tylko jedno malutkie "ale". Wiem że to na pewno czasochłonne itd, ale warto by zając się sylwetkami zawodników (dla przykładu Arttu Lappi nazwany jest w swojej biografii jednym z młodszych zawodników w fińskiej kadrze lub np brak M. Hautamakiego w galerii sław, a uważam, ze kto jak kto, ale on dał wiele fińskim skokom).

(26.05.2015, 12:46)
Kazach
Już 15 lat,jak ten czas leci,wasza strona jest o 3 lata młodsza ode mnie. :)
(26.05.2015, 12:24)
Glon
100 lat!!!
(26.05.2015, 11:34)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Piętnaście lat Skokinarciarskie.pl!
Piętnaście lat Skokinarciarskie.pl!

Piętnaście lat Skokinarciarskie.pl!

Kalendarium
Jan Habdas
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
14:46
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
14:46
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
15:40
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
15:41
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
16:30
Eurosport w Player.pl Lillehammer | HS 98
LIVE
4.12.2022
16:30
Eurosport w Player.pl Lillehammer | HS 140
LIVE
8.12.2022
04:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
8.12.2022
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
06:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
06:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich