Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Po wielu latach zapragnąłem wrócić do cyklu, który swego czasu był tu dość popularny. W tym roku postanowiłem jednak skupić się tylko na Pucharze Świata, podsumowując go dość szczegółowo, ale nie przeładowując go statystykami - jak to ongiś bywało.

Jednak zanim dojdę do zawodników punktujących w Pucharze Świata, chciałbym pierwszą część poświęcić skoczkom, którym się to nie udało, acz pewnie bardzo próbowali. Tym wszystkim, którzy nigdy nie sforsowali bram nawet pierwszej serii (nie mówiąc już o drugiej - to będzie w następnej części), poświęcam ten artykuł.


I. SZUKAJCIE MNIE W DRUŻYNIE
(zawodnicy nie oglądani w konkursach indywidualnych)


Simon Eklund (Szwecja) - MŚ DRUŻYNA - 13(1)

Szwedzi są słabi w skokach, ale drużynę trzeba było na MŚ u siebie zmontować, poza trójką z kwalifikacji uzupełnił ją Eklund, który nigdy nie zdobył bodaj punktu w FIS Cup.

Sebastien Lacroix (Francja) - DRUŻYNA LAHTI - 10(2)

To jednak przypadek inny. Dobry kombinator, który poratował kolegów z reprezentacji, kompletując im drużynę w Lahti.


II: NIE PRÓBOWALI W PŚ, ALE OGLĄDALIŚMY ICH NA MŚ


Witalij Kaliniczenko (Ukraina) - MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ

Ten zawodnik, wywodzący się z kombinacji, nigdy nie startował w PŚ; na MŚ mogliśmy go oglądać w kwalifikacjach.

Peter Kelemen (Węgry) - MŚ K90 - DNQ

Typowy przykład "dzikiej karty". Wystąpił dlatego, że jest jedynym Węgrem, który w ogóle zgłosił akces. Jego start jednak pomińmy milczeniem. Szukając dobrego skoczka z Węgier, należałoby cofnąć się do lat osiemdziesiątych - warto dodać, że Kelemen był jednym z najmłodszych skoczków na MŚ, tuż po szesnastych urodzinach.

Andrij Klimczuk (Ukraina) - MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ

Ukraińcom kibicuję na niwie międzynarodowej, w sporcie w zasadzie też, ale skoki za bardzo znam, by móc to czynić. Przypomnijmy jednak, że przed laty mieli niezłych skoczków - Boszczuk, Szumbarec i Lazarowicz zdobywali punkty PŚ.

Jewgienij Klimow (Rosja) - MŚ K90 - 35

Wielki talent, który wreszcie określił się jako skoczek, rezygnując raczej z kombinacji norweskiej, w której aż szkoda było go oglądać, gdy z miejsca w absolutnej czołówce po skokach spadał poza trzydziestkę. Oj, przepraszam, zdobył w swej karierze jeden punkt - jedyny z omawianego grona, który do pięćdziesiątki potrafił wejść.

Kristaps Nezhborts (Łotwa) - MŚ K90 - DNQ

Podobnie jak Kelemen start swój zawdzięcza tzw. dzikiej karcie, bo klasą sportową sympatyczny Łotysz przypomina Eddiego Edwardsa.

Stepan Pasinczyk (Ukraina) - MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ

Raczej jego miejsce to FIS Cup, podobnie jak kolegów, ale szkoda było nie wystartować w PŚ.

Jonas Sandell (Szwecja) - MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ, MŚ DRUŻYNA - 13(2)

Członek drużyny gospodarzy - dodajmy, że bardzo marnej drużyny, ale upadek szwedzkich skoków to temat co najmniej na licencjat.

Siergiej Tkaczenko (Kazachstan) - MŚ K90 - DNQ

Kazachstan do potęg w skokach narciarskich nigdy nie należał, ale jednak bywały lepsze czasy. Tkaczenko ich chyba nie pamięta - nie ma jeszcze szesnastu lat (zdecydowanie najmłodszy na MŚ), zaś nie jest jego winą, że obecnie niewielu jest lepszych.


III. PIERWSZA SERIA TO ZA WIELE - odpadli w kwalifikacjach
(kolejność najpierw pod względem nieudanych prób, potem alfabetyczna)


Espen Enger Halvorsen (Norwegia) - 1 próba - LILLEHAMMER 1

Nie pierwszy raz Norweg wystawiany był do kwalifikacji PŚ (także w sezonie 2012/2013) i nie pierwszy raz mu się to nie udało. Ciężko go nazwać zawodnikiem perspektywicznym (ma już prawie 25 lat), ale z drugiej strony Norwegowie często po 25. roku życia zaczynają skakać dobrze. Jemu jednak kariery nie wróżę.

Adam Ruda (Polska) - 1 próba - WISŁA

Młody (raptem ponad dziewiętnaście lat) i obiecujący wicemistrz Polski z grudnia dostał jedną szansę - nie wykorzystał jej, ale absolutnie bym go nie skreślał.

Vojtech Stursa (Czechy) - 1 próba - SAPPORO 2

Rówieśnik Rudy, ale szanse dostawał już w sezonie 2011/2012. Niemniej nigdy nie ich nie potrafił wykorzystać i chyba coraz mniej wierzą w niego za naszą południowo-zachodnią granicą.

Miran Zupancic (Słowenia) - 1 próba - PLANICA 1

Dobry w zawodach niższej rangi już wcale nie taki młody Słoweniec (25 lat). Nie dostaje zbyt wielu szans w PŚ - w sezonie 2012/2013 raz był nawet w pięćdziesiątce, ale ciężko tym przekonać Janusa i wcale nie ma się co dziwić.

Antti Aalto (Finlandia) - 2 próby - KUUSAMO 1, KUUSAMO 2

Młody Fin (rocznik 1995), który kiedyś pewnie by nawet nie marzył o szansach w PŚ, ale wobec ogólnej mizerii fińskich skoków jest jednym z bardziej perspektywicznych - podobnie jak Halvorsen miewał już szanse w przeszłości.

Sebastian Bradatsch (Niemcy) - 2 próby - OBERSTDORF, GA-PA

Niemiecki nastolatek, który czasem próbowany jest w kwalifikacjach podczas Turnieju Czterech Skoczni (startował także przed rokiem) - bez powodzenia. W Oberstdorfie został zdyskwalifikowany, ale w sumie nie miało to większego znaczenia.

Roberto Dellasega (Włochy) - 2 próby - WILLINGEN 1, WILLINGEN 2, WILLINGEN DRUŻYNA - 8(1)

Dla zawodnika, który w sezonach 2009/2010 i 2013/2014 zdobywał punkty w PŚ, pozycja w tej części to spore rozczarowanie. Generalnie chciałem napisać, że pomógł drużynie zdobyć punkty w Willingen, ale tak po prawdzie, to pomógł tej drużynie Kamil Stoch swoją dyskwalifikacją.

Marco Grigoli (Szwajcaria) - 2 próby - ENGELBERG 1, ENGELBERG 2

Najlepszym jego sezonem była zima 2011/2012, udało mu się tam nawet zająć w jednym z konkursów piętnastą pozycję. Teraz jednak jest częścią tzw. kwoty krajowej Szwajcarów, którzy potęgą w skokach (jako całość) nie są.

Martin Hamann (Niemcy) - 2 próby - OBERSTDORF, GA-PA

Młodziutki Niemiec dostał szansę podczas Turnieju Czerech Skoczni, ale kwalifikacje okazały się za trudne.

Sami Heiskanen (Finlandia) - 2 próby - VIKERSUND 1, VIKERSUND 2

Wiem, wiem - źle się w państwie fińskim dzieje, ale Heiskanen - nawet jak na obecną formę Finów - wydaje się być chybionym pomysłem. Przymierzany do PŚ od lat bez jakichkolwiek miejsc w trzydziestce (czasem zdarzało mu się sforsować kwalifikacje, ale to wszystko). Jako że ma 23 lata, to pewnie niedługo cierpliwość trenerów się skończy.

Daniel Huber (Austria) - 2 próby - INNSBRUCK, BISCHOFSHOFEN

Nieźle poczyna sobie w zawodach mniejszego kalibru, ale na PŚ wydaje się być za słaby. Reprezentuje tak dobry kraj, że musiałby poprawić się o co najmniej dwie klasy, by częściej dostawać szansę.

Christian Inngjerdingen (Szwecja) - 2 próby - OSLO 1, OSLO 2, MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ, MŚ DRUŻYNA - 13(3)

Młody i niezbyt dobrze rokujący Szwed, o którym mogę napisać jedną miłą rzecz - otóż w konkursie drużynowym na MŚ był jedynym Szwedem, który nie był najgorszy w swojej kolejce. I to bodaj jedyny pozytyw startów reprezentantów kraju, który był niegdyś potęgą skoków.

Krzysztof Leja (Polska) - 2 próby - WISŁA, ZAKOPANE

Dziewiętnastolatek dostał swoją szansę w PŚ w polskich konkursach, ale konkurencja tu silniejsza niż w LGP, gdzie notował udane starty. Niemniej warto mu się przyglądać.

Sorin Iulian Pitea (Rumunia) - 2 próby - ENGELBERG 1, ENGELBERG 2

Rumuni są jakąś nadzieją na ożywienie tej dyscypliny. Pitea i jego rodak Torok nie mają jeszcze osiemnastu lat, ale próbują w zawodach drugo- i trzecioligowych - i wychodzi im to coraz lepiej. W PŚ jednak nie potrafią się przebić. W LGP owszem, ale tylko jeśli konkurs jest wyjątkowo słabo obsadzony.

Filip Sakala (Czechy) - 2 próby - VIKERSUND 1, VIKERSUND 2

Syn sławnego ojca niewiele jeszcze zrobił, by stać się kimś więcej. Niemniej jego karierę obserwuję z sympatią i zaciekawieniem.

Eduard Torok (Rumunia) - 2 próby - ENGELBERG 1, ENGELBERG 2

Hmmm, w zasadzie o nim wszystko, co chciałem, napisałem przy okazji Pitei, bowiem ich kariery idą podobnymi ścieżkami, w których było miejsce i na punkty LGP w wyjątkowo słabym konkursie, i dobijanie się do PŚ. Kibicuję im, zwłaszcza iż miałem okazję oglądać przepiękny zamek w Rasnowie - w roku 2006, zanim ktoś jeszcze słyszał o tamtejszych skoczniach. I mała ciekawostka lingwistyczna, o której przeczytacie chyba tylko tu - Rumuni wymawiają nazwę tego miasta "Risznow", w oryginalne jest tam litera â, która ma wymowę bardziej jak nasze "i" - ot, ciekawostka.

Hiroaki Watanabe (Japonia) - 2 próby - SAPPORO 1, SAPPORO 2

Jak na Japończyka to dość młody zawodnik, który jednak w skokach nie osiągnął na razie niczego. I pewnie nie zmieni się to w następnych latach, choć mogę się mylić.

Paul Winter (Niemcy) - 2 próby - OBERSTDORF, GA-PA

Kolejny "turniejowy" zawodnik, pokazujący się tylko jako część pokaźnej kwoty krajowej w konkursach niemieckich; na co dzień skaczący w CoC i FIS Cup, czemu ciężko się dziwić.

Kazuya Yoshioka (Japonia) - 2 próby - SAPPORO 1, SAPPORO 2

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ten ponad 36-letni Japończyk jeszcze skacze - bowiem najlepsze jego lata przypadały na milenijny przełom. On jednak nie składa broni, ale w przeciwieństwie do swojego jeszcze starszego kolegi nie osiąga tak dobrych rezultatów. Skacze chyba dla przyjemności.

Florian Altenburger (Austria) - 4 próby - INNSBRUCK, BISCHOFSHOFEN, VIKERSUND 1, VIKERSUND 2

Poza Turniejem Czterech Skoczni dostał jeszcze jedną szansę - podczas lotów w Vikersund - ale również z niej nie skorzystał. To pozwala wątpić w błyskotliwy rozwój kariery 21-latka.

Carl Nordin (Szwecja) - 5 prób - TITISEE-NEUSTADT 1, TITISEE-NEUSTADT 2, TRONDHEIM, OSLO 1, OSLO 2, MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ, MŚ DRUŻYNA - 13(4)

Długowłosy Szwed w tym roku kończy 26 lat i jest nieco bardziej znany od swoich kolegów z drużyny - co nie znaczy, że lepszy. Pokazuje się czasem w PŚ od dobrych paru lat (sezon 2007/2008), ale powyżej miejsca czterdziestego trzeciego nigdy się nie wybił.

Chil-Ku Kang (Korea Południowa) - 7 prób - KLINGENTHAL, ENGELBERG 1, WISŁA, ZAKOPANE, LAHTI, OSLO 1, PLANICA 1, MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ, MŚ DRUŻYNA - 11(3), LAHTI DRUŻYNA - 11(2)

Weteran koreański skacze już w PŚ (podobnie jak - nota bene - cała koreańska czwórka) od zeszłego tysiąclecia, ale nie osiągnął w swojej długiej karierze za dużo. Raz (!) - w sezonie 2003/2004 - zdobył dwa punkty PŚ, ale później było już tylko gorzej. Ostatnio nawet kwalifikacje są dla niego zbyt wysokim progiem, bowiem w pierwszej serii wystąpił ostatni raz w sezonie 2012/2013. Myślę jednak, że młodszy o niecały miesiąc od piszącego te słowa dociągnie do następnych igrzysk olimpijskich i wraz z kolegami rozegra tam ostatni akt dramatu (no dobrze, zagalopowałem się) pt. koreańskie skoki. Szkoda...

Nico Polychronidis (Grecja) - 8 prób - OBERSTDORF, GA-PA, INNSBRUCK, SAPPORO 1, SAPPORO 2, WILLINGEN 1, WILLINGEN 2, PLANICA 1, MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ

Chyba nie jestem jedynym, który chciałby, by Nico zdobył punkty PŚ - zawsze fajnie, gdy nowy kraj pojawia się na liście wyników (czy jestem jedynym, który pamięta i - mówiąc kolokwialnie - płacze do dziś, takiego skoczka jak Dimitrij Czwykow, któremu zabrakło do zdobycia punktu PŚ dosłownie pół metra?). Ale chyba też nie jestem jedynym, który w to nie wierzy. Niemniej pół-Grekowi życzę powodzenia.

Hyun Ki-Kim (Korea Południowa) - 9 prób - KLINGENTHAL, INNSBRUCK, BISCHOFSHOFEN, SAPPORO 1, SAPPORO 2, TITISEE-NEUSTADT 1, TITISEE-NEUSTADT 2, LAHTI, TRONDHEIM, MŚ K90 - DNQ, MŚ K120 - DNQ, MŚ DRUŻYNA - 11(2), LAHTI DRUŻYNA - 11(1)

32-latek z Korei Południowej w swej karierze wypadł jakieś dziewięć i pół raza lepiej niż jego rodak Chil-Ku Kang, tzn. zdobył w niej dziewiętnaście punktów PŚ, a zaczął bardzo dawno temu, bo w sezonie 1999/2000. Teraz to jednak cień dawnej formy.

Andrea Morassi (Włochy) - 11 prób - KLINGENTHAL, KUUSAMO 1, KUUSAMO 2, LILLEHAMMER 1, LILLEHAMMER 2, ENGELBERG 1, ENGELBERG 2, KULM 1, VIKERSUND 1, VIKERSUND 2

Morassi może i by wystąpił w konkursie głównym, gdy podczas drugiego dnia na Kulm odwołano kwalifikacje, ale w końcu nie udało się doprowadzić zawodów do skutku. Zawodnik, który uchodził za wielki talent i który w swej karierze, ma to, czego np. nie ma Maciej Kot albo Markus Eisenbichler (młodszym czytelnikom przypomnę, że chodzi o podium PŚ), dziś jest za słaby nawet na to, by załapać się do włoskiej drużyny na MŚ. Pozostawię to bez komentarza...

Ciąg dalszy nastąpi...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Gaelivare 1995: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Gallio / Asiago 1996: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Calgary 1997: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
St. Moritz 1998: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
(27.07.2015, 13:50)
fan skoków85
XX.COC:
2011/2012-2012/201 3: nie startował.
2013/2014: 83. miejsce 33 pkt. (5. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 83. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 5. u nich 33 pkt.
XXI.Letni COC:
2011-2014: nie startował.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 pkt.
XXII.FC:
2011/201 2-2012/2013: nie startował.
2013/2014: 21. miejsce 180 pkt. (1. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 21. miejsce raz najlepszy wśród Japończyków 180 pkt.
XXIII.Letni FC:
2011-2012: nie startował.
2013: 12. miejsce 180 pkt. (1. wśród Japończyków).
2014: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 12. miejsce raz najlepszy wśród Japończyków 180 pkt.
(27.07.2015, 13:49)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
2012-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw dał 0,0 pkt.
XVI.LGP:
2011-201 3: nie startował.
2014: niesklasyfikowany.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
2011-2013: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2014: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: P4N nie odbywał się.
XIX.Lotos Poland Tour:
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
(27.07.2015, 13:49)
fan skoków85
Karierę po tamtym sezonie zakończył też Kanta Takanashi, oto podsumowanie jego kariery:
Kariera Daito Takahashiego:
I.Data urodzenia:
16 grudnia 1980.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Tsuchi ya Home Ski Team.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
1999.
V II.Debiut w PŚ:
Sapporo 2014.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Sapporo 2014.
IX.Rekord życiowy:
143,0 metry w I serii I konkursu PŚ w Kombinacji Norweskiej w Kuusamo 2004- lepszego wyniku nie znalazłem.
X.PŚ:
201 1/2012-2012/2013: nie startował.
2013/2014: 82. miejsce 0 zwycięstw 1 pkt. (7. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfoiikowany 0 zwycięstw jedno 82. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 7. u nich 1 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
2011/2012-2012/2013: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2013/2014: nie startował w drużynówkach oraz 6. miejsce w PN.
2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 1 raz dawał punkty do PN 0 zwycięstw jedno 6. miejsce w PN.
XII.TCS:
2011/2012 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
2012-201 5: TN nie odbywał się.
Razem: TN nie odbywał się.
XIV.PŚ w lotach:
2011/2012-2014/201 5: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(27.07.2015, 13:48)
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Tarvisio/Planic a 2007-Zakopane 2008-Strbske Pleso 2009-Hinterzarten 2010-Otepaa 2011: nie pojechał na MŚJ.
Erzurum 2012: 46. miejsce indywidualnie (2. wśród Japończyków) i 10. miejsce drużynowo (skakał jako pierwszy).
Razem: 2 starty ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Vancouver 2010-Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Liberec 2009-Oslo 2011-Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Planica 2010-Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
(26.07.2015, 20:31)
fan skoków85
XX.COC:
2008/2009-2014/201 5: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
XXI.Letni COC:
2008-2014: nie startował.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 pkt.
XXII.FC:
2008/200 9: 207. miejsce 10 pkt. (21. wśród Japończyków).
2009/2010: nie startował.
2010/2011: 172. miejsce 21 pkt. (17. wśród Japończyków).
2011/2012- 2012/2013: nie startował.
2013/2014: 131. miejsce 38 pkt. (7. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 3 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 131. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 7. u nich 69 pkt.
XXIII.Letni FC:
2008-2012: nie startował.
2013: 97. miejsce 38 pkt. (7. wśród Japończyków).
2014: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 97. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 7. u nich 38 pkt.
(26.07.2015, 20:31)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
2009-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw dał 0,0 pkt.
XVI.LGP:
2008-201 4: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
2008-2010: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2011-2013: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2014: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
2008-2010: nie startował.
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
2008-2010: LPT nie odbywało się.
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
(26.07.2015, 20:31)
fan skoków85
Kariera Kanty Takanashiego:
I.Data urodzenia:
27 września 1992.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Meiji University.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
Nie znam.
VII.Debiut w PŚ:
Nie debiutował w PŚ.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Nie zdobył punktów PŚ.
IX.Rekord życiowy:
126,5 metra w II serii II konkursu FiS Race w Sapporo 2015- lepszego wyniku nie znalazłem.
X.PŚ:
200 8/2009-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
2008/2009-2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XII.TCS:
2008/2009 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
2009-201 0: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
2008/2009-2014/201 5: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(26.07.2015, 20:30)
fan skoków85
Karierę po tamtym sezonie zakończył też Kanta Takanashi, oto podsumowanie jego kariery:
Kariera Kanty Takanashiego:
I.Data urodzenia:
27 września 1992.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Meiji University.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
Nie znam.
VII.Debiut w PŚ:
Nie debiutował w PŚ.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Nie zdobył punktów PŚ.
IX.Rekord życiowy:
126,5 metra w II serii II konkursu FiS Race w Sapporo 2015- lepszego wyniku nie znalazłem.
X.PŚ:
200 8/2009-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
2008/2009-2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XII.TCS:
2008/2009 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
2009-201 0: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
2008/2009-2014/201 5: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(26.07.2015, 20:30)
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Saalfelden 1999: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Strbskie Pleso 2000: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w konkursie.
Karpacz 2001: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Schonach 2002: 5. miejsce drużynowo (skakał jako drugi) i 49. miejsce indywidualnie (4. wśród Japończyków).
Razem: 2 starty ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 4. u nich 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Salt Lake City 2002-Turyn 2006-Vancouver 2010-Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 4 startów 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Lahti 2001-Val di Fiemme 2003-Oberstdorf 2005-Sapporo 2007-Liberec 2009-Oslo 2011-Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Harrachov 2002-Planica 2004-Kulm 2006-Oberstdorf 2008-Planica 2010-Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
(02.07.2015, 23:26)
fan skoków85
XXII.FC:
2000/2001-2004/20 05: FC nie odbywał się.
2005/2006-2006/2007: nie startował.
2007/2008: 93. miejsce 70 pkt. (9. wśród Japończyków).
2008/2009: 21. miejsce 200 pkt. (2. wśród Japończyków).
2009/2010: nie startował.
2010/2011: 97. miejsce 60 pkt. (8. wśród Japończyków).
2011/2012- 2014/2015: nie startował.
Razem: 3 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 21. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 330 pkt.
XXIII.Letni FC:
2000-2004: LFC nie odbywał się.
2005-2014: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(02.07.2015, 23:26)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
1991-2008: FTT nie odbywał się.
2009-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XVI.LGP:
2000-200 3: nie startował.
2004: niesklasyfikowany.
2005: nie startował.
2006: 71. miejsce 0 zwycięstw 5 pkt. (7. wśród Japończyków).
2007: nie startował.
2008: niesklasyfikowany.
2009: nie startował.
2010: 76. miejsce 0 zwycięstw 5 pkt. (10. wśród Japończyków).
2011-2013: nie startował.
2014: niesklasyfikowany.
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 71. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 7. u nich 10 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
2000: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2001-2002: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
2003: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2004: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2005: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2006: nie startował w drużynówce oraz 10. miejsce w PN.
2007-2009: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2010: nie startował w drużynówce oraz 2. miejsce w PN.
2011-2013: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2014: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 2 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw jedno 2. miejsce w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
2000-2005: P4N nie odbywał się.
2006-2010: nie startował.
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
2000-2010: LPT nie odbywało się.
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XX.COC:
2000/2001 : 191. miejsce 18 pkt. (35. wśród Japończyków).
2001/2002: 130. miejsce 64 pkt. (21. wśród Japończyków).
2002/2003: 126. miejsce 32 pkt. (24. wśród Japończyków).
2003/2004: 121. miejsce 5 pkt. (13. wśród Japończyków).
2004/2005: nie startował.
2005/2006: 132. miejsce 1 pkt. (12. wśród Japończyków).
2006/2007: nie startował.
2007/2008: 85. miejsce 48 pkt. (6. wśród Japończyków).
2008/2009: 64. miejsce 84 pkt. (3. wśród Japończyków).
2009/2010: nie startował.
2010/2011: niesklasyfikowany.
2011/20 12: 122. miejsce 3 pkt. (9. wśród Japończyków).
2012/2013: nie startował.
2013/2014: 53. miejsce 93 pkt. (2. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 9 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 53. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 348 pkt.
XXI.Letni COC:
2000-2013: nie startował.
2014: niesklasyfikowany.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 pkt.
(02.07.2015, 23:25)
fan skoków85
Shusaku Hosoyama zakończył karierę, a jako że na stronie nie było o tym informacji, to tu opublikuje statystyki związane z jego karierą:
Kariera Shusaku Hosoyamy:
I.Data urodzenia:
20 lipca 1984.
II.Pseudonim:
Ho sso.
III.Klub:
Sapporo University.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
2002.
V II.Debiut w PŚ:
Zakopane 2008.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Nie zdobył punktów PŚ.
IX.Rekord życiowy:
133,5 metra w II serii II konkursu Fis Race w Sapporo 2015- nie znalazłem lepszego rezultatu.
X.PŚ:
2000 /2001-2006/2007: nie startował.
2007/2008: niesklasyfikowany.
2008/20 09-2012/2013: nie startował.
2013/2014: niesklasyfikowany.
2014/20 15: nie startował.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
2000/2001-2005/2006: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2006/2007: Japończycy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2007/2008-2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XII.TCS:
2000/2001 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
2001-201 0: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
2000/2001: nie startował.
2001/2002: PŚL nie odbywał się.
2002/2003-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(02.07.2015, 23:24)
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Saalfelden 1988: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Vang/Hedmark 1989: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Strbskie Pleso 1990: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Reit im Winkl 1991: 9. miejsce drużynowo (skakał jako pierwszy) i 33. miejsce indywidualnie (2. wśród Sowietów).
Razem: 2 starty ani razu najlepszy wśród Sowietów raz 2. u nich 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Nagano 1998: 47. miejsce na K90 (2. wśród Ukraińców) i 29. miejsce na K120 (1. wśród Ukraińców).
Salt Lake City 2002: 59. miejsce na K90 (1. wśród Ukraińców) i 63. miejsce na K120 (1. wśród Ukraińców).
Turyn 2006-Vancouver 2010-Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 4 starty trzy razy najlepszy wśród Ukraińców 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Thunder Bay 1995-Trondheim 1997-Ramsau 1999-Lahti 2001-Val di Fiemme 2003-Oberstdorf 2005-Sapporo 2007-Liberec 2009-Oslo 2011-Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Kulm 1996-Oberstdorf 1998-Vikersund 2000-Harrachov 2002-Planica 2004-Kulm 2006-Oberstdorf 2008-Planica 2010-Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
(01.07.2015, 19:08)
fan skoków85
XX.COC:
1994/1995: 136. miejsce 46 pkt. (1. wśród Ukraińców).
1995/1996: 97. miejsce 89 pkt. (1. wśród Ukraińców).
1996/1997: 89. miejsce 105 pkt. (1. wśród Ukraińców).
1997/1998: 290. miejsce 2 pkt. (2. wśród Ukraińców).
1998/1999: nie startował.
1999/2000: 246. miejsce 7 pkt. (1. wśród Ukraińców).
2000/2001: 152. miejsce 41 pkt. (1. wśród Ukraińców).
2001/2002: 154. miejsce 44 pkt. (1. wśród Ukraińców).
2002/2003-20 10/2011: nie startował.
2011/2012: 126. miejsce 2 pkt. (2. wśród Ukraińców).
2012/2013: niesklasyfikowany.
2013/20 14-2014/2015: nie startował.
Razem: 8 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 89. miejsce sześć razy najlepszy wśród Ukraińców 336 pkt.
XXI.Letni COC:
1994-1999: LCOC nie odbywał się.
2000-2014: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
XXII.FC:
1994/199 5-2004/2005: FC nie odbywał się.
2005/2006-2010/2011: nie startował.
2011/2012: 143. miejsce 34 pkt. (2. wśród Ukraińców).
2012/2013: 141. miejsce 28 pkt. (3. wśród Ukraińców).
2013/2014-20 14/2015: nie startował.
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 141. miejsce ani razu najlepszy wśród Ukraińców raz 2. u nich 62 pkt.
XXIII.Letni FC:
1994-2004: LFC nie odbywał się.
2005-2014: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(01.07.2015, 19:08)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
1995-2008: FTT nie odbywał się.
2009-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XVI.LGP:
1994-201 4: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
1994: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie było PN.
1995: nie było drużynówek oraz nie było PN.
1996-1998: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
1999: Ukraińcy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2000: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2001-2002: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
2003: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2004: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2005-2008: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2009-2010: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2011-2013: Ukraińcy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2014: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
1994-2005: P4N nie odbywał się.
2006-2010: nie startował.
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: 0 raz startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
1994-2010: LPT nie odbywało się.
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
(01.07.2015, 19:06)
fan skoków85
Vlodymyr Hlyvka zakończył karierę, a jako że na stronie nie było o tym informacji, to tu opublikuje statystyki związane z jego karierą:
Kariera Vlodymyra Hlyvki:
I.Data urodzenia:
24 sierpnia 1973.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Dynamo Lwów.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
Nie znam.
VII.Debiut w PŚ:
Iron Mountain 1996.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Iron Mountain 1996.
IX.Rekord życiowy:
112,5 metra w II serii I konkursu COC w Iron Mountain 1995- nie znalazłem lepszego rezultatu.
X.PŚ:
1994 /1995: nie startował.
1995/1996: 96. miejsce 0 zwycięstw 1 pkt (1. wśród Ukraińców).
1996/1997: nie startował.
1997/1998: niesklasyfikowany.
1998/19 99-1999/2000: nie startował.
2000/2001: niesklasyfikowany.
2001/20 02-2014/2015: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 96. miejsce 0 zwycięstw w konkursach raz najlepszy wśród Ukraińców 1 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
1994/1995: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
1995/1996: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz 15. miejsce w PN.
1996/1997: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
1997/1998: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
1998/1999: Ukraińcy nie startowali w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
1999/2000-2007/2008: Ukraińcy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2008/2009-2009/2010: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2010/2011-2014/2015: Ukraińcy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw 1 raz dawał punkty do PN 0 zwycięstw jedno 15. miejsce w PN.
XII.TCS:
1994/1995 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
1995-199 6: TN nie odbywał się.
1997-2010: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
1994/1995-2000/200 1: nie startował.
2001/2002: PŚL nie odbywał się.
2002/2003-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(01.07.2015, 19:05)
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Calgary 1997: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
St.Moritz 1998: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Saalfelden 1999: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Strbskie Pleso 2000: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w konkursie.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXV.ZIO:
Salt Lake City 2002-Turyn 2006-Vancouver 2010-Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Ramsau 1999: nie wiem, czy pojechał na MŚ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Lahti 2001-Val di Fiemme 2003-Oberstdorf 2005-Sapporo 2007-Liberec 2009-Oslo 2011-Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Vikersund 2000: nie wiem, czy pojechał na MŚL, ale napewno nie wystartował w konkursie.
Harrachov 2002-Planica 2004-Kulm 2006-Oberstdorf 2008-Planica 2010-Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
(30.06.2015, 19:26)
fan skoków85
XX.COC:
1998/1999: niesklasyfikowany.
1999/20 00: 250. miejsce 6 pkt. (43. wśród Japończyków).
2000/2001- 2001/2002: niesklasyfikowany.
2002/20 03: 142. miejsce 22 pkt. (27. wśród Japończyków).
2003/2004- 2006/2007: nie startował.
2007/2008: 92. miejsce 36 pkt. (7. wśród Japończyków).
2008/2009: niesklasyfikowany.
2009/20 10: nie startował.
2010/2011: 70. miejsce 68 pkt. (2. wśród Japończyków).
2011/2012: nie startował.
2012/2013: 155. miejsce 10 pkt. (10. wśród Japończyków).
2013/2014- 2014/2015: nie startował.
Razem: 5 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 70. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 142 pkt.
XXI.Letni COC:
1998-1999: LCOC nie odbywał się.
2000-2008: nie startował.
2009: 66. miejsce 21 pkt. (1. wśród Japończyków).
2010: nie startował.
2011: 44. miejsce 47 pkt. (2. wśród Japończyków).
2012-2014: nie startował.
Razem: 2 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 44. miejsce raz najlepszy wśród Japończyków 68 pkt.
XXII.FC:
1998/199 9-2004/2005: FC nie odbywał się.
2005/2006-2006/2007: nie startował.
2007/2008: 68. miejsce 89 pkt. (6. wśród Japończyków).
2008/2009: 151. miejsce 26 pkt. (15. wśród Japończyków).
2009/2010: nie startował.
2010/2011: 119. miejsce 46 pkt. (12. wśród Japończyków).
2011/2012: 48. miejsce 120 pkt. (2. wśród Japończyków).
2012/2013- 2014/2015: nie startował.
Razem: 4 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 48. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 281 pkt.
XXIII.Letni FC:
1998-2004: LFC nie odbywał się.
2005-2010: nie startował.
2011: 13. miejsce 120 pkt. (2. wśród Japończyków)
2012-2014: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 13. miejsce ani razy najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 120 pkt.
(30.06.2015, 19:25)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
1995-2008: FTT nie odbywał się.
2009-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XVI.LGP:
1998-199 9: nie startował.
2000: niesklasyfikowany.
2001-20 10: nie startował.
2011: 88. miejsce 0 zwycięstw 1 pkt. (9. wśród Japończyków).
2012: nie startował.
2013: niesklasyfikowany.
2014: nie startował.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 88. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 9. u nich 1

pkt.
XVII.Udzia w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
1998: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
1999: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2000: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2001-2002: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
2003: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2004: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2005-2010: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2011: nie startował w drużynówkach oraz 8. miejsce w PN.
2012-2014: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw oraz 1 raz dawał punkty do PN 0 zwycięstw jedno 8. miejsce w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
1998-2005: P4N nie odbywał się.
2006-2010: nie startował.
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: 0 raz startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
1998-2010: LPT nie odbywało się.
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
(30.06.2015, 19:25)
fan skoków85
Taro Takayanagi zakończył karierę, a jako że na stronie nie było o tym informacji, to tu opublikuje statystyki związane z jego karierą:
Kariera Taro Takayanagiego:
I.Data urodzenia:
2 czerwca 1982.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Nippon Kucho.
IV.Trener osobisty:
Nie znam.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
2000.
V II.Debiut w PŚ:
Sapporo 2008.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Nie zdobył punktów PŚ.
IX.Rekord życiowy:
133,0 metry w II serii I konkursu COC w Sapporo 2011.
X.PŚ:
1998/1999 -2006/2007: nie startował.
2007/2008: niesklasyfikowany.
2008/20 09-2009/2010: nie startował.
2010/2011: niesklasyfikowany.
2011/20 12-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 zwycięstw w konkursach 0 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
1998/1999: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
1999/2000-2005/2006: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2006/2007: Japończycy nie startowali w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2007/2008-2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 0 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw 0 razy dawał punkty do PN 0 zwycięstw w PN.
XII.TCS:
1998/1999 -2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIII.TN:
1999-201 0: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
1998/1999-2000/200 1: nie startował.
2001/2002: PŚL nie odbywał się.
2002/2003-2014/2015: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(30.06.2015, 19:24)
fan skoków85
XXIV.MŚJ:
Harrachov 1993: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Breitenwang 1994: nie wiem, czy pojechał na MŚJ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Gaelivare 1995: 3. miejsce drużynowo (skakał jako drugi) i 13. miejsce indywidualnie (2. wśród Japończyków).
Gallio / Asiago 1996: 11. miejsce drużynowo (skakał jako drugi) i 18. miejsce indywidualnie (1. wśród Japończyków).
Razem: 4 starty raz najlepszy wśród Japończyków 1 medal (0 0 1).
XXV.ZIO:
Nagano 1998: nie wiem, czy pojechał na ZIO, ale napewno niewystartował w żadnym konkursie.
Salt Lake City 2002: pojechał na ZIO, ale niewystartował w żadnym konkursie.
Turyn 2006-Vancouver 2010-Sochi 2014: nie pojechał na ZIO.
Razem: 0 startów 0 medali (0 0 0).
XXVI.MŚ:
Thunder Bay 1995: nie wiem, czy pojechał na MŚ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Trondheim 1997: nie wiem, czy pojechał na MŚ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Ramsau 1999: nie wiem, czy pojechał na MŚ, ale napewno nie wystartował w żadnym konkursie.
Lahti 2001: indywidualnie: 20. miejsce na K116 (3. wśród Japończyków) i 19. miejsce na K90 (3. wśród Japończyków) oraz drużynowo: 4. miejsce na K116 (skakał jako drugi).
Val di Fiemme 2003-Oberstdorf 2005-Sapporo 2007-Liberec 2009-Oslo 2011-Val di Fiemme 2013-Falun 2015: nie pojechał na MŚ.
Razem: 3 starty ani razu najlepszy wśród Japończyków dwa razy 3. u nich 0 medali (0 0 0).
XXVII. MŚ w lotach:
Kulm 1996: nie wiem, czy pojechał na MŚL, ale napewno nie wystartował w konkursie.
Oberstdorf 1998: 19. miejsce (3. wśród Japończyków).
Vikersund 2000: nie wiem, czy pojechał na MŚL, ale napewno nie wystartował w konkursie.
Harrachov 2002-Planica 2004-Kulm 2006-Oberstdorf 2008-Planica 2010-Vikersund 2012-Harrachov 2014: nie pojechał na MŚL.
Razem: 1 start ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 3. u nich 0 medali (0 0 0).
(20.04.2015, 18:39)
fan skoków85
XX.COC:
1994/1995: 165. miejsce 24 pkt. (29. wśród Japończyków).
1995/1996: 67. miejsce 140 pkt. (12. wśród Japończyków).
1996/1997: 56. miejsce 195 pkt. (10. wśród Japończyków).
1997/1998: 117. miejsce 81 pkt. (22. wśród Japończyków).
1998/1999: nie startował.
1999/2000: 24. miejsce 359 pkt. (4. wśród Japończyków).
2000/2001: niesklasyfikowany.
2001/20 02: nie startował.
2002/2003: 126. miejsce 32 pkt. (24. wśród Japończyków).
2003/2004: 31. miejsce 185 pkt. (3. wśród Japończyków).
2004/2005: 20. miejsce 370 pkt. (3. wśród Japończyków).
2005/2006: 65. miejsce 72 pkt. (7. wśród Japończyków).
2006/2007: 78. miejsce 46 pkt. (8. wśród Japończyków).
2007/2008: 107. miejsce 25 pkt. (10. wśród Japończyków).
2008/2009: nie startował.
2009/2010: 80. miejsce 47 pkt. (2. wśród Japończyków).
2010/2011: 92. miejsce 28 pkt. (4. wśród Japończyków).
2011/2012: 75. miejsce 41 pkt. (6. wśród Japończyków).
2012/2013: nie startował.
2013/2014: 153. miejsce 9 pkt. (9. wśród Japończyków).
2014/2015: nie startował.
Razem: 15 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 20. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 1654 pkt.
XXI.Letni COC:
1994-1999: LCOC nie odbywał się.
2000: niesklasyfikowany.
2001-20 14: nie startował.
Razem: 0 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw 0 pkt.
XXII.FC:
1994/199 5-2004/2005: FC nie odbywał się.
2005/2006: 94. miejsce 50 pkt. (8. wśród Japończyków).
2006/2007: 69. miejsce 40 pkt. (9. wśród Japończyków).
2007/2008: 78. miejsce 80 pkt. (7. wśród Japończyków).
2008/2009: 65. miejsce 80 pkt. (10. wśród Japończyków).
2009/2010: 193. miejsce 15 pkt. (20. wśród Japończyków).
2010/2011- 2014/2015: nie startował.
Razem: 5 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 65. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 7. u nich 265 pkt.
XXIII.Letni FC:
1994-2004: LFC nie odbywał się.
2005-2014: nie startował.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0 pkt.
(20.04.2015, 18:39)
fan skoków85
XV.FIS Team Tour:
1995-2008: FTT nie odbywał się.
2009: nie startował.
2010: 7. miejsce dał 882,9 pkt.
2011-2013: nie startował.
2014-2015: FTT nie odbywał się.
Razem: 1 raz dawał punkty do FTT 0 zwycięstw jedno 7. miejsce dał 882,9 pkt.
XVI.LGP:
1994-199 7: nie startował.
1998: 29. miejsce 0 zwycięstw 30 pkt. (8. wśród Japończyków).
1999: 24. miejsce 0 zwycięstw 39 pkt. (7. wśród Japończyków)
2000: 53. miejsce 0 zwycięstw 5 pkt. (8. wśród Japończyków).
2001: 34. miejsce 0 zwycięstw 41 pkt. (7. wśród Japończyków).
2002: niesklasyfikowany.
2003-20 05: nie startował.
2006: 73. miejsce 0 zwycięstw 5 pkt. (8. wśród Japończyków).
2007: nie startował.
2008: niesklasyfikowany.
2009: nie startował.
2010: 42. miejsce 0 zwycięstw 29 pkt. (6. wśród Japończyków).
2011: nie startował.
2012: niesklasyfikowany.
2013-20 14: nie startował.
Razem: 6 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 24. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 6. u nich 149 pkt.
XVII.Udział w konkursach drużynowych w LGP i w PN:
1994: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
1995-1997: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
1998: nie było drużynówek oraz 1. miejsce w PN.
1999: nie startował w drużynówkach oraz 1. miejsce w PN.
2000: 2. miejsce w Hinterzarten (skakał jako pierwszy) oraz 2. miejsce w PN.
2001: nie było drużynówek oraz 2. miejsce w PN.
2002: nie było drużynówek oraz nie dawał punktów do PN.
2003: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2004: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2005: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2006: 10. miejsce w Hinterzarten (skakał jako trzeci) oraz 10. miejsce w PN.
2007-2009: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
2010: nie startował w drużynówce oraz 2. miejsce w PN.
2011-2013: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2014: nie startował w drużynówce oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 2 razy startował w drużynówkach 0 zwycięstw jedno 2. miejsce oraz 6 razy dawał punkty do PN 2 zwycięstwa w PN.
XVIII.Puchar 4 Narodów:
1994-2005: P4N nie odbywał się.
2006: 32. miejsce 507,3 pkt. (2. wśród Japończyków).
2007-2010: nie startował.
2011-2014: P4N nie odbywał się.
Razem: 1 raz sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 32. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 507,3 pkt.
XIX.Lotos Poland Tour:
1998-2010: LPT nie odbywało się.
2011: nie startował.
2012-2014: LPT nie odbywało się.
Razem: 0 razy startował 0 zwycięstw 0,0 pkt.
(20.04.2015, 18:38)
fan skoków85
Kazuya Yoshioka zakończył karierę, a jako że na stronie nie było o tym informacji, to tu opublikuje statystyki związane z jego karierą:
Kariera Kazuyi Yoshioki:
I.Data urodzenia:
9 września 1978.
II.Pseudonim:
Ni e znam.
III.Klub:
Tsuchi ya Home.
IV.Trener osobisty:
Kari Ylianttila.
V.Pierwszy skok:
Nie znam.
VI.Debiut w reprezentacji:
1994.
V II.Debiut w PŚ:
Sapporo 1995.
VIII.Pierwsze punkty Pucharu Świata:
Sapporo 1995.
IX.Rekord życiowy:
200,0 metrów na treningu lub w serii próbnej przed konkursami Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie 2001.
X.PŚ:
1994/1995 : 76. miejsce 0 zwycięstw 13 pkt. (10. wśród Japończyków).
1995/1996: nie startował.
1996/1997: 51. miejsce 0 zwycięstw 59 pkt. (10. wśród Japończyków).
1997/1998: 24. miejsce 0 zwycięstw 238 pkt. (7. wśród Japończyków).
1998/1999: 13. miejsce 0 zwycięstw 497 pkt. (5. wśród Japończyków).
1999/2000: 61. miwjsce 0 zwycięstw 20 pkt. (8. wśród Japończyków).
2000/2001: 20. miejsce 0 zwycięstw 237 pkt. (3. wśród Japończyków).
2001/2002: 51. miejsce 0 zwycięstw 45 pkt. (6. wśród Japończyków).
2002/2003- 2003/2004: niesklasyfikowany.
2004/20 05: 77. miejsce 0 zwycięstw 8 pkt. (11. wśród Japończyków).
2005/2006: 49. miejsce 0 zwycięstw 29 pkt. (6. wśród Japończyków).
2006/2007: nie startował.
2007/2008-2008 /2009: niesklasyfikowany.
2009/20 10: 73. miejsce 0 zwycięstw 9 pkt. (8. wśród Japończyków).
2010/2011: 67. miejsce 0 zwycięstw 6 pkt. (7. wśród Japończyków).
2011/2012: niesklasyfikowany.
2012/20 13-2013/2014: nie startował.
2014/2015: niesklasyfikowany.
Razem: 11 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 13. miejsce 0 zwycięstw w konkursach ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 3. u nich 1161 pkt.
XI.Udział w konkursach drużynowych PŚ i PN:
1994/1995: nie startował w drużynówce oraz 3. miejsce w PN.
1995/1996: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
1996/1997: nie startował w drużynówce oraz 1. miejsce w PN.
1997/1998: nie było drużynówek oraz 1. miejsce w PN.
1998/1999: 1. miejsce w Willingen (skakał jako czwarty) oraz 1. miejsce w PN.
1999/2000: nie startował w drużynówkach oraz 4. miejsce w PN.
2000/2001: 5. miejsce w Kuopio (skakał jako drugi), 1. miejsce w Salt Lake City (skakał jako drugi), 3. miejsce w Willingen (skakał jako drugi) i 3. miejsce w Planicy

(skakał jako drugi) oraz 3. miejsce w PN (4. miejsce w PN wraz z konkursami indywidualnymi).
2001/2002 : 2. miejsce w Villach (skakał jako pierwszy) oraz 4. miejsce w PN.
2002/2003-2003/2004: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2004/2005: nie startował w drużynówkach oraz 5. miejsce w PN.
2005/2006: nie startował w drużynówkach oraz 6. miejsce w PN.
2006/2007: Japończycy nie startowali w drużynówkach oraz 10. miejsce w PN.
2007/2008-2008/2009: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
2009/2010: 8. miejsce w Oberstdorfie (skakał jako trzeci) i 6. miejsce w Willingen (skakał jako trzeci) oraz 8. miejsce w PN.
2010/2011: nie startował w drużynówkach oraz 6. miejsce w PN.
2011/2012-2014/2015: nie startował w drużynówkach oraz nie dawał punktów do PN.
Razem: 8 razy startował w drużynówkach 2 zwycięstwa 11 razy dawał punkty do PN 3 zwycięstwa w PN.
XII.TCS:
1994/1995 -1996/1997: nie startował.
1997/1998: 9. miejsce 804,3 pkt. (2. wśród Japończyków).
1998/1999: 6. miejsce 897,5 pkt. (4. wśród Japończyków).
1999/2000: 40. miejsce 258,1 pkt. (7. wśród Japończyków).
2000/2001: 76. miejsce 39,8 pkt. (8. wśród Japończyków).
2001/2002: 54. miejsce 184,8 pkt. (6. wśród Japończyków).
2002/2003: niesklasyfikowany.
2003/20 04: nie startował.
2004/2005: 40. miejsce 367,9 pkt. (5. wśród Japończyków).
2005/2006- 2009/2010: nie startował.
2010/2011: 63. miejsce 74,9 pkt. (6. wśród Japończyków).
2011/2012- 2014/2015: nie startował.
Razem: 7 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 6. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 2627,3 pkt.
XIII.TN:
1995-199 6: TN nie odbywał się.
1997: 42. miejsce 284,1 pkt. (8. wśród Japończyków).
1998: 42. miejsce 290,8 pkt. (7. wśród Japończyków).
1999: 27. miejsce 384,7 pkt. (5. wśród Japończyków).
2000: nie startował.
2001: 13. miejsce 383,5 pkt. (2. wśród Japończyków).
2002-2010: nie startował.
2011-2015: TN nie odbywał się.
Razem: 4 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 13. miejsce ani razu najlepszy wśród Japończyków raz 2. u nich 1343,1 pkt.
XIV.PŚ w lotach:
1994/1995-1995/199 6: nie startował.
1996/1997: 22. miejsce 36 pkt. (5. wśród Japończyków).
1997/1998: 32. miejsce 21 pkt. (8. wśród Japończyków).
1998/1999: 12. miejsce 59 pkt. (5. wśród Japończyków).
1999/2000: nie startował.
2000/2001: 35. miejsce 21 pkt. (4. wśród Japończyków).
2001/2002: PŚL nie odbywał się.
2002/2003-2008/2009: nie startował.
2009/2010: 44. miejsce 1 pkt. (1. wśród Japończyków).
2010/2011: 53. miejsce 6 pkt. (6. wśród Japończyków).
2011/2012- 2014/2015: nie startował.
Razem: 6 razy sklasyfikowany 0 zwycięstw jedno 12. miejsce raz najlepszy wśród Japończyków 144 pkt.
(20.04.2015, 18:38)
Jarek Gracka
@ Labrador - nie unikniemy polityki w sporcie, a jak szef MKOL na otwarciu w Soczi wygłosił przemówienie, w którym lukier aż lepił się, a Sevres pod Paryżem zyskał wzór lizusostwa, to delikatne wstawki w moich artykułach nie zaszkodzą
@ Pawmak - miałem na myśli, że za bardzo się znam na tym sporcie, by kibicować na poważnie zawodnikom, którzy raczej szans na karierę nie mają - natomiast życzliwie się im przyglądam
(09.04.2015, 11:30)
tomek44
Dla rosyjskich skoków to bardzo dobra wiadomość żę Klimov przerzucił się z kombinacji na skoki.
Zupanowi przyda się kolejny skoczek który będzie konkurencją dla innych.
Wywrze na nich presję a może nawet znajdzie się w przyszłości w drużynie
gdy inni będą w gorszej formie lub Rosjan dopadną kontuzje.Wszystko jeszcze przed tym młodym skoczkiem ponieważ z takim trenerem i talentem może zajść naprawdę daleko.
(08.04.2015, 22:26)
reus
Juz czekam na następną odslonę, 3 tygodnie bez skokow wiec fajnie sobie tak powspominać...
(08.04.2015, 21:19)
Kusy
Stursa jest to rozwijajacy sie zawodnik beda z niego ludzie .Boyarincew tez rok temu skakal slabo a w tym byl czolowym zawodnikiem Rosjan
(08.04.2015, 19:17)
Kazach
Stursa to słabeusz.Nawet w Ałmatach przy 36 skoczkach w I i 34 w II konkursie nie zdobył punktów(Tande też ale on 2x DSQ,Muminowa i R.Żaparowa nie liczę).On nawet nigdy nie doskoczy do poziomu Cikla,Sedlaka,Jiroutka,braci Mazochów czy nawet Jakuba Hlavy,brata Lukasa.
(08.04.2015, 18:26)
borek99
Śliż sam twierdzi, że nie skończył jeszcze kariery, ale to już chyba tylko odwlekanie nieuniknionego jak kiedyś u Jerzego Dudka, który dłuższy czas nie grał w piłkę, ale dopiero później ogłosił koniec kariery.
(08.04.2015, 11:27)
Pawmak
Na pewno lepsze to niż polityczne wstawki jednego z innych piszących ;) Ale trochę dziwi mnie stwierdzenie: "skoki za bardzo znam, by móc to czynić". Znaczy jakby Ukraińcy dobrze skakali, to autor by im kibicował? A jeśli tak, to skoro im nie kibicuje, nie życzy im dobrego skakania?

U Śliża można założyć zakończenie kariery, jeśli nie startuje już w zawodach krajowych i nie z powodu kontuzji. Skupień senior chyba też niczego oficjalnie nie ogłaszał.
(08.04.2015, 07:39)
Labrador
Ale to wspomnienie, że Autor kibicuje Ukraińcom na niwie międzynarodowej zupełnie bez sensu i niegodne poważnego artykułu z dziedziny sportowej. Gdyby to faktycznie był temat zahaczający o politykę, to owszem, takie rzeczy stosować można. W innych sytuacjach - nie wypada.
(08.04.2015, 02:31)
Sakuraj
@HKS
Francuzi do swojej drużyny wzieli najsłabszego skoczka z kombinatorów z prostej przyczyny. Lacroix skończył karierę po tym sezonie i najprawdopodobniej miał być to pewien rodzaj nagrody lub sprawdzenia siebie w skokach na zakończenie przygody ze sportem. Chappuisa nie wzięli, bo ten już skakał w drużyowych skokach, a Laheurte i Braud jeszcze karierę będą kontynuować, miejmy nadzieje z sukcesami.
(07.04.2015, 20:32)
HKS
Nigdzie nie napisałem że nie skończyli - naśmiewam się tylko z Twojego spamu bo wrzucałeś to info o nich dziesięć razy dziennie aż nie dodano newsa;) Co do Funakiego to się pomyliłem - myślałem że kiedyś takie info było, a nie było więc mój błąd.

Natomiast chodzi o to, że karierę skończyło też pewnie wielu innych skoczków na poziomie wyższym niż Hosoyama czy Takanashi. Co osiągnęli Ci zawodnicy żeby wyróżniać ich zakończeniem kariery?

To już Śliż dzięki któremu nie raz trollowałeś całymi dniami fora (zresztą i tak nic innego nie robisz) ma nieporównywalnie większe osiągnięcia.

A kiedy Takahashi rozpoczął "karierę" skoczka? Skończył karierę kombinatora (tutaj słowo kariera jest adekwatne) i bawił się w skoki w Japonii bo wiadomo że trening skokowy jest dużo mniej wyniszczający. Tyle.

I kończąc polski wątek to nawet Gąsienica-Kotelnicki nie odstaje bardzo od tej grupy Japończyków. Dlaczego jemu nie robisz takiego fejmu? On nie zasługuje na informacje o tym czy skończył karierę czy nie skończył?

Kończąc takie abstrakcyjne dywagacje, to czy wiadomo już czy kariery skończyli Sasaki, Okada, Narita i Nakamura? Nie startowali w tym roku a to przecież niezwykle ważne ogniwa japońskiego zespołu!
(07.04.2015, 15:35)
filip
Co się dzieje z Morassim? Przecież on kiedyś dość regularnie zdobywał punkty Pucharu Świata
(07.04.2015, 15:31)
???
I jeszcze ze strony Tsuchiya Home.

"Tym razem, Kazuya Yoshioka istnieje w naszej przynależności firmy, od dwóch Daito Takahashi stał się rzeczą na emeryturę konkurencję w zakresie tego sezonu chciałbym raport. W odniesieniu do przyszłości, gracze Yoshioka na biznes w naszym sektorze mieszkaniowym, Takahashi oddalony z przyczyn osobistych, możliwe staje się chodzić w każdą stronę. Przewagę zarówno nazwę nowego życia, dziękuję z głębi serca, dzięki czemu można oglądać ten sam ciepło do tego. Ponadto, jest to, ponieważ będzie konkurować na 21 marca (sobota), "Konkurs Ito Cup w sezonie końcowa skok", która odbyła się, a możesz uznanie i wasze wsparcie w ostatnim skoku dwóch graczy zadowoleni."
(07.04.2015, 15:09)
???
@Bartt

Po co rozmawiasz z @HKSem.Pięciu Japończyków ogłosiło oficjalnie zakończenie kariery,a ten twierdzi że nie zakończyli...

I jeszcze bredzi,że Funaki ogłaszał zakończenie kariery.
(07.04.2015, 15:01)
Bartt
@HKS

Zdaje sobię sprawę że nie wszyscy to publicznie ogłaszają, ale - właśnie. Jeśli nie ogłaszają, to należy dociec u żródeł, tak jak piszesz, zapytać samych zawodników... a nie z góry zakładać, że jeśli nie widziałem zawodnika od roku czy dwóch na skoczni, to automatycznie znaczy, że zakoczył karierę. A tak robi część "dziennikarzy" bądź forumowiczów. Oczywiście, jeśli jakiś zawodnik ma 40 lat i po raz ostatni na skoczni widzieliśmy go w 2005 roku, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć że karierę zakończył, bez pytania go o zdanie, choć też zdarzają się wyjątki, jak Ukrainiec Gływka, który punktował w PŚ w latach 90-tych, potem zniknął a jakieś 3-4 lata temu powrócił i zdobył nawet punkt w Pucharze Kontynentalnym. Co robił w międzyczasie? Czy karierę oficjalnie zakończył, a potem wrócił, czy też przez cały ten czas skakał gdzieś w lokalnych zawodach - trudno powiedzieć.
(07.04.2015, 14:43)
HKS
@Bartt
Tylko że Ci słabsi zawodnicy często w różnych sportach nie ogłaszają "końca kariery" bo być może zdają sobie sprawę, że słowo "kariera" to lekkie nadużycie... Czasami to sami dziennikarzy muszą sobie dociec w klubie czy u samego zawodnika czy on jeszcze uprawia sport "zawodowo" czy nie.

Choćby u nas Śliż chyba oficjalnie nie powiedział, że mu się znudziło już skakanie. To źle o nim nie świadczy bo kariery kończą Ci co mają kariery. A jak dziennikarze będą chcieli to się sami spytają.
(07.04.2015, 13:31)
Fanka
@ Bartt
O ile się orientuję, to K. Gangnesa ze startów wyłączyła kontuzja kolana. Dobrze, że mógł powrócić do skakania.
(07.04.2015, 13:25)
Bartt
Jeśli Funaki startuje w międzynarodowych zawodach które widnieją w wynikach FIS-u jako FIS Race (nawet jeśli są to zawody rozgrywane tylko w Japonii i nie są zaliczane do klasyfikacji żadnego Pucharu) znaczy to, że kariery nie zakończył i istnieje taka ewentualność, że gdyby nagle zaczął skakać lepiej od aktualnych kadrowiczów, mógłby wrócić do COC albo nawet do Pucharu Świata.

Moim zdaniem, dopóki zawodnik otwarcie sam się nie określi i nie powie : tak, zakończyłem karierę (jak to zrobił np. Kuettel), nie można mówić że to zrobił. Taki np. Gangnes 2 lata nie uczestniczył w żadnych międzynarodowych zawodach, można więc było pomyśleć że zakończył już karierę, ale w tym sezonie powrócił i skakał lepiej niż kiedykolwiek. Albo Sklett.. niby już od 2 lat nie skakał, ale o zakończeniu kariery poinformował dopiero teraz. Hannawald - nie skakał od marca 2004, ale karierę oficjalnie zakończył dopiero w 2005... Zakończenie kariery najpierw musi ogłosić sam zawodnik, a dopiero potem dziennikarze.
(07.04.2015, 13:19)
HKS
No proszę jaki wrażliwy - przecież nie o Ciebie Jurku chodziło. Nie wiem dlaczego zawsze musisz być na świeczniku i sam z chęcią wchodzisz w skórę trolla. Ja nie mógłbym Cię posądzać o takie złe intencje, przecież to czysty przypadek że w ciągu godziny używasz kilkunastu IP. Zapewne wiąże się to z problemami technicznymi;)

A co do merytoryki to oczywiście z Tobą nie dyskutuje. Jak tutaj też będziesz taki aktywny to pozostaje czekanie na jakąś stronkę, choćby najprostszą, sakali gdzie będzie rejestracja i z takimi jak Ty będzie się od razu robić porządek.

P.S. Żeby kończyć karierę, to trzeba ją najpierw zacząć;)
(07.04.2015, 12:09)
???
No tak Funaki zakończył karierę...W takim razie Kasai też.

Pożegnanie tej "5" robili przecież dla jaj.
PS1.Kuettel też sobie w lato skacze.Czyli wg krakowskiego intelektualisty nie zakończył kariery.

(07.04.2015, 11:54)
HKS
Bardzo dobrze, że tutaj ten cykl skoro "sami wiecie jaki portal" broni się rękami i nogami przed zrobieniem porządku z trollami to niech się tam wzajemnie wszyscy trollują a im więcej tutaj jakiś merytorycznych zestawień tym lepiej.

Właśnie ostatnio rozmawiałem z pewnym skokowym znajomkiem że aż trudno uwierzyć że w tak popularnym w Polsce sporcie "nisza statystyczna" jest całkowicie zaniedbana i zniknął m.in. ten cykl;)

Co do meritum.
1. Z Japończykami to nie da się określić kiedy kończą karierę. To że pewien projapoński troll spamował tym zakończeniem karier bo wyczytał to na pewnym forum, to nie znaczy że to koniec ze skokami. Funaki przecież sobie dalej skacze mimo że "skończył karierę", także trudno to jakoś jednoznacznie definiować. Japonia na pewno jest specyficzna;)
2. Czemu Francuzi wzięli najsłabszego skoczka ze swoich kombinatorów to nie wiem;)
3. Klimow jeszcze z tydzień temu starotwał w kombinacyjnych mistrzostwach;) To bardziej cała federacja chce go w skokach niż on chce tam siebie. Z jego wypowiedzi zawsze bije że woli dwubój. Teraz niby przeszedł definitywnie ale jeszcze bym poczekał aż zacznie regularnie startować w międzynarodowych zawodach i przejdzie cały cykl szkoleniowy w skokach;)

Dubrowski już rok temu zapowiadał jego starty w PK w skokach i zmianę dyscypliny.
(07.04.2015, 11:02)
Raptor
@Kazach

Po co robić część dla samego Kubackiego?
(07.04.2015, 00:03)
Kazach
Kiedy część nr.0?
(06.04.2015, 22:10)
borek99
Zabawne jest wypominanie braku talentu akurat przy Inngjerdingenie, który z tej czwórki Szwedów talentu ma zdecydowanie najwięcej - taka informacja pasowałaby przy Eklundzie, który nawet w Szwecji nigdy indywidualnie medalu mistrzostw kraju nie zdobył (a przy tamtejszej obsadzie trzeba się o to doprawdy postarać, bo pi razy drzwi połowa obsady to z reguły skoczkowie, którzy skończyli już kariery), a nie przy Inngjerdingenie, który może wybitnym talentem nie jest (jeśli ktoś u Szwedów ma być to ewentualnie Devall/de Wall (Szwedzi coś się nie mogą zdecydować którą wersję nazwiska u niego podawać)), ale w debiutanckim sezonie na arenie międzynarodowej zapunktował w PK, a w zawodach krajowych w Norwegii (gdzie mieszka i trenuje) wśród swoich rówieśników miewa przebłyski - zważając na to, że Norwedzy z reguły dość późno zaczynają osiągać wartościowe wyniki (a Inngjerdingen to Norweg ze szwedzką mamą) to był bym u niego dość ostrożny ze stwierdzaniem braku talentu - jeśli ktoś ze startujących na MŚ Szwedów ma cokolwiek osiągnąć to tylko on ma ku temu jakiś potencjał.
(06.04.2015, 20:33)
Jarek Gracka
@ JankessPL

teraz raczej nie, ale myślę, że jak się rozkręcę to wrócę do tradycji opisywania wszystkiego :)
@ marmi
tak, cykl dotyczy PŚ, ale ja nie napisałem o Szwecji, że była potęgą w czasach PŚ, ale że była w ogóle - a w latach 20 i 30 była - pamiętam te konkursy na Eurosporcie ;)
(06.04.2015, 19:33)
fax
No ale jednak szwedzi mieli skoczków z czołówki, nie tylko Bokoleva ale Staffana Tallberga i Mikaela Martinssona. Paradoksalnie obaj przepadli po zmianie stylu na V
(06.04.2015, 17:18)
JankessPL
W końcu powrót tej serii artykułów, pamiętam jak 2 czy 3 lata temu na sj.pl z wielkim zainteresowanie czytałem artykuł o skoczkach ledwo punktujących w FIS CUP. Może znajdzie się czas na edycję o PK?
(06.04.2015, 16:41)
Genesis
@marmi
Przede wszystkim był trzykrotny medalista MŚ Sven Eriksson i owszem, było to przed II wojną światową, ale tak czy siak Szwedzi byli potęgą, a dziś ich w skokach właściwie nie ma.
(06.04.2015, 14:10)
PanSowa
Klimov na MŚ startował na skoczni K-120, nie K-90.
(06.04.2015, 13:08)
marmi
@Genesis: to znaczy kiedy konkretnie, bo chyba nie za czasów Pucharu Świata, a o tym przecież jest ten cykl :)
Niestety czasy przed 1979 są dla mnie jak prehistoria albo starożytność, nie wiem o nich prawie nic poza paroma nazwiskami jak Ruud, Marusarz, Fortuna, Recknagel, Raska... Żadnego Szweda w tym gronie w każdym razie nie kojarzę :)
(06.04.2015, 12:47)
jaa
@Genesis
Była, ale przed wojną :D
(06.04.2015, 12:33)
Genesis
@marmi
kiedyś Szwecja była siłą numer dwa w skokach, po Norwegach.
(06.04.2015, 11:14)
Raptor
Szkoda, że nie napisaliście łącznej liczby kwalifikacji, w których przepadł Morassi (ogółem i z rzędu), bo nie chce mi się znowu tego liczyć.
(06.04.2015, 11:04)
marmi
Dziękujemy za powrót cyklu. Nie szkodzi, że nie ma niższych lig, liczy się PŚ :)
Co do dawnej potęgi Szwecji to bym nie przesadzał, ich osiągnięcia są znacznie mniejsze niż Polaków BEZ Małysza, a gdyby nie jeden dość przypadkowy sezon Bokloeva, w którym miał przewagę ze względu na nowy styl to nie byłoby o czym za bardzo gadać...
(06.04.2015, 01:11)
Kserxes
Przy np. Morassim warto byloby wspomniec ze Schlirentzauer nigdy nie odpadl w kwalifikacjach a byl to jego 10 sezon w pucharze swiata ( Luczac jeden start w sezonie 05/06
(06.04.2015, 00:16)
Kserxes
Mysle ze przeladowanie statystykami ucieszylo by wielu czytalnikow :)
(05.04.2015, 23:22)
fan skoków85
A i Morassi 10, a nie 11 razy nie przeszedł kwalifikacji.
(05.04.2015, 22:56)
fan skoków85
Dodatkowo napiszę o występach danych skoczków w drużynie:
Eklund: Falun: w drużynie najsłabszy, 52. ostatnie miejsce indywidualnie, w swojej grupie najgorszy, po jego skoku Szwedzi byli na ostatnim 13. miejscu.
Lacroix: Lahti: w drużynie lepszy od Mayera, 41. miejsce indywidualnie, w swojej grupie lepszy od Johnsona i Kanga, po jego skoku Francuzi spadli z 9. na 10. miejsce.
Sandell: Falun: w swojej drużynie lepszy tylko od Eklunda, 51. miejsce indywidualnie, w swojej grupie najsłabszy, po jego skoku Szwedzi pozostali na 13. miejscu.
R.Dellasega: Willingen: w swojej grupie najsłabszy, 32. miejsce indywidualnie, w swojej grupie lepszy od Żyły, Deschwandena i Maeaettae (w I serii najsłabszy), po jego skokach Włosi byli na 11. miejscu i pozostali na 8. miejscu.
Inngjerdingen: Falun: w swojej drużynie gorszy od Nordina, 48. miejsce indywidualnie, w swojej grupie lepszy tylko od Karlena, po jego skoku Szwedzi pozostali na 13. miejscu.
Nordin: Falun: w swojej drużynie najlepszy, 46. miejsce indywidualnie, najgorszy w swojej grupie, po jego skoku Szwedzi pozostali na 13. miejscu.
Kang: Falun: w swojej drużynie gorszy tylko od Seou Choia, 41. miejsce indywidualnie, w swojej grupie lepszy od Bresadoli, Inngjerdingena i Karlena, po jego skoku Koreańczycy pozostali na 11. miejscu; Lahti: w swojej drużynie najsłabszy, 47. miejsce indywidualnie, najsłabszy w swojej grupie, po jego skoku Koreańczycy spadli z 11. na 12. miejsce.
Kim: Falun: w swojej drużynie najsłabszy, 47. miejsce indywidualnie, w swojej grupie lepszy tylko od Sandella, po jego skoku Koreańczycy pozostali na 11. miejscu. Lahti: w swojej drużynie lepszy tylko od Kanga, 43. miejsce indywidualnie, w swojej drużynie lepszy tylko od Bicknera, po jego skoku Koreańczycy byli na 11. miejscu.
(05.04.2015, 22:53)
fax
Co do Chvykova to jeszcze jako Kazach raz jedyny się załapał do 30tki. Na igrzyskach w Nagano ;-)
(05.04.2015, 21:40)
tommm
Dimitri Czwikow był drugi w kwali w Ga-Pa w TCS w sezonie 00/01, ale niefartownie trafił w parze na Ingebrigtsena i przegrał.
(05.04.2015, 21:25)
Jarek Gracka
Przepraszam za błędy. W następnych częściach będę ich unikał :)
(05.04.2015, 20:41)
egl
już w pierwszym zdaniu błąd. Eklund punktował w Fis Cup i to nie raz nie dwa ale aż trzy razy!
(05.04.2015, 20:28)
marek
Sami Heiskanen punktował. W sezonie 2012/2013 zdobył 7 punktów w obydwu konkursach w Sapporo.
(05.04.2015, 20:03)
fan skoków85
@Jarek Gracka
Dziękuje za powrót cyklu, nawet bez nadmiaru statystyk zwsze jest fajne takie podsumowanie :-)
Co do Yoshioki, to stwierdzenie, że nadal skacze jest przesadzone, bo wraz z: Hosoyamą, takahashi, Kantą Takanashi i Takayanagą zakończył karierę po tym sezonie.
(05.04.2015, 19:42)
Adam
Super!
(05.04.2015, 19:19)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Puchar Świata Subiektywnie i Przeglądowo - cz. -1
Puchar Świata Subiektywnie i Przeglądowo - cz. -1

Puchar Świata Subiektywnie i Przeglądowo - cz. -1

Kalendarium
Timi Zajc
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich