TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
listopad 2018
Najbliższe zawody
24.11.2018, godz. 16:30
Ruka HS-142

Goran Janus przyznaje, że dzisiejszy konkurs był dla niego jednym z najtrudniejszych w karierze. Łatwego losu nie ma również Jurij Tepeą, na którego spłynęła fala krytyki ze strony niektórych rodaków.

Jedno jest pewne - takiego dreszczowca na zakończenie sezonu nie było jeszcze nigdy. Nie do¶ć, że do końca nie wiedzieli¶my, kto wygra Kryształow± Kulę, to jeszcze w klasyfikacji generalnej dwóch zawodników zgromadziło identyczn± liczbę punktów - 1729.

- To była dla mnie najprawdopodobniej jedna z najtrudniejszych serii. Zazwyczaj na zawodach jestem spokojny, ale tym razem miałem tętno znacznie powyżej normy. Gratulacje dla Jurija i Petra, za nami fantastyczny weekend z samymi zwycięstwami. Na pocieszenie zostało nam zwycięstwo Petra w klasyfikacji lotów i trzeci w niej Jurij. Je¶li chodzi o klasyfikację generaln±, wspaniale finiszowali¶my. Zostaje jednak trochę gorzki smak, ale wkrótce - pewnie za kilka godzin - i on zniknie. To jest tylko sport. I trzeba do tego podej¶ć sportowo. Zasady to zasady - trzeba wygrać więcej konkursów, patrz±c na to, że sezon był bardzo długi i że zawodnicy byli tak równi. Pierwszy raz do¶wiadczyłem czego¶ takiego; nie pamiętam, aby kiedykolwiek dwóch zawodników na koniec miało tyle samo punktów. Po zakończeniu konkursu z Wernerem Schusterem objęli¶my się i pogratulowali¶my sobie. Wyniki trzeba przyjmować sportowo, a Schuster powiedział mi, że najbardziej sprawiedliwie by było, gdyby obaj dostali Kryształow± Kulę. Ale zasady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej s± inne i trzeba je uszanować - stwierdził Goran Janus.

Zakończenie finałowego konkursu było zaskakuj±ce, ale i tak słoweński szkoleniowiec jest zadowolony z tego sezonu:

- Wszyscy bali¶my się Freunda, a okazało się, że we własnym gronie mamy groĽnego rywala - zażartował słoweński szkoleniowiec. - To, o czym rozmawiali¶my, Jurij zrealizował. Peter wybił się trochę za szybko, różnica była mała... Sezon - je¶li chodzi o mnie osobi¶cie - wspaniały. W Pucharze Narodów zrobili¶my krok naprzód z 4994 punktami, jedenastu skoczków zdobyło punkty w Pucharze ¦wiata, mieli¶my rekord ¶wiata, zdobyli¶my mał± Kryształow± Kulę za loty, Jurij w tej klasyfikacji był trzeci. Musimy być zadowoleni.

Zwycięstwo Jurija Tepeąa kosztowało cenne punkty Petra Prevca, przez co na 26-latka spłynęła niepotrzebna fala krytyki.

- Dzisiaj to był bój między Petrem a Severinem, a nie mn± i Petrem. Mówi się: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Mi udało się i cieszę się z tego, bo wygrać u siebie to co¶ najwspanialszego. Ten weekend był lepszy niż chciałem. Szczególnie udał mi się ostatni skok. Rekord życiowy - i to w konkursie - to wyj±tkowe osi±gnięcie. Wierzyłem, że mogę tyle skoczyć, ale nie wierzyłem, że uda mi się to w tym roku - mówił Tepeą. - To jest sport. Peter to rozumie i nasze relacje s± normalne. Musicie wiedzieć, że on tej walki nie przegrał w Planicy, a wcze¶niej. Tutaj Peter j± podtrzymywał. Skakał naprawdę wybornie. Przegrał być może na innych zawodach, które były bardziej ryzykowne, gdzie były słabsze warunki. Tam lepszy był Severin.

W wielu publikacjach pojawia się zdjęcie Tepeąa - zrobionem, gdy okazało się, że to on zwyciężył - opatrzone komentarzem, że to najsmutniejszy zwycięzca. Słoweniec przyznał, że już po swoim skoku zacz±ł liczyć punkty kolegi, wierz±c, że to jednak on zdobędzie Kryształow± Kulę.

- Widziałem po punktach, że jestem z przodu, a zaraz potem zaczęło się liczenie, co będzie je¶li... Stało się dokładnie to, o czym niektórzy mówili - że Severin ma przewagę, je¶li będzie siódmy, a Peter drugi. Niestety. Największym pechem jest to, że Peter przegrał z tak± sam± liczb± punktów - stwierdził Tepeą.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
Witkowski
@cedryk
Otóż to, a to chyba głównie dlatego, że był to sport niemal zupełnie amatorski, po prostu trzeba było co¶ robić, że mieć za co żyć. Oprócz Ruuda czy Marusarza skojarzył mi się zupełny dziadek jak na tamte czasy, Koba Cakadze, który miał 37 lat, gdy było 9. na IO 1972. Chyba Kasai dopiero zrobił co¶ takiego na igrzyskach...
(23.03.2015, 20:56)
cedryk
@Witkowski
Ale kończyły się tez wczesniej.
Na IO 1988 najstarszym zawodnikiem był 30 letni Fijas,do Soczi pojechali 42 letni Kasai,36 letni Janda,33 letni Amman i Kranjec,35 letni Wasiljew, i wiele innych skoczków grubo po 30
(23.03.2015, 20:07)
Witkowski
@DragonL
W sumie i tak zgodzimy się, że dawniej kariery skoczków nabierały rozpędu często znacznie wcze¶niej niż teraz. ;)
(23.03.2015, 19:56)
Black Cat
Wiadomo, że Prevc nie zrobił wszystkiego co mógł w ostatnich konkursach, bo mógł zdobyć 200 punktów, a zdobył 180. Ale zrobił naprawdę wiele i zgadzam się z Tepesem, że przegrał ten puchar wcze¶niej. Kiedy? Być może wtedy, gdy w drugim skoku skoczył na mamucie niewiele ponad 100 metrów i zanotował straszliwy spadek. Niechby chociaż skoczył wtedy 160, na pewno byłby miejsce wyżej, a to by starczyło.
Natomiast gdyby to Prevc wygrał, dużo mówiłoby się o dyskwalifikacji Freunda, który wtedy przegrałby kulę.
(23.03.2015, 18:43)
mateja
Mam nadzieję, że ten sezon nauczy Kruczka (pewnie będzie nadal trenował naszych), że liczy się każdy konkurs i trzeba wysyłać najlepszych ,gdy tylko można. Oczywi¶cie istniej± pewne granice .
(23.03.2015, 15:08)
???
A propos końców kariery.I pro¶ba do redakcji o newsa.

http://www.tsu chiya.co.jp/ski/news/20150321f inal/

Daito Takahashi i Kazuya Yoshioka zakończyli karierę:(.
(23.03.2015, 12:53)
fan skoków85
@DragonL
Skończył karierę.
A co do Janusa, to kiedy wreszcie przygotuje drużynę na najważniejsz± imprezę sezonu?? Bo jak na razie poza br±zowym medalem w Vikersund 2012, to marnie to wygl±da.
(23.03.2015, 11:21)
DragonL
z innej beczki : Szaranowicz cały czas podkre¶lał, że Bardal skończył karierę, czy to prawda? Przegapiłem jakis artykuł?
(23.03.2015, 02:30)
DragonL
Witkowski
ale w wieku 17-18 lat miał wygrany T4S i iM¦wL, a to dużo, zniszczył go alkohol podobnie jak Nykänena
(23.03.2015, 02:28)
Yokichi
Kamil pozamiata w przyszłym sezonie.
(23.03.2015, 00:58)
Demol
Prevc będzie dominowal już od przyszłego sezonu ale czuje ze do wyniku Schliriego się nie zbliży.
(23.03.2015, 00:49)
Witkowski
@DragonL
Tylko Peterka nie miał żadnego tytułu mistrzowskiego, ba, żadnego medalu imprez mistrzowskich (oprócz juniorskich).
(23.03.2015, 00:48)
DragonL
Patrycja, Witkowski
Nie ma co tak daleko szukać, skoro sam jego rodak Peterka w wieku 18 lat miał juz na końcie 2 KK i do 20 lat 29 podium - w tym 13 zwycięstw, a konkursów było w sezonie dużo, dużo mniej.
(23.03.2015, 00:19)
Witkowski
@Patrycja
Przede wszystkim bardziej utytułowany był w tym wieku Nykänen, który był mistrzem i wicemistrzem olimpijskim, mistrzem ¶wiata indywidualnie w drużynie (ł±cznie 5 medali), mistrzem ¶wiata i br±zowym medalist± w lotach, mistrzem ¶wiata juniorów, miał na koncie dwie Kryształowe Kule, raz 2. miejsce w P¦, był na wszystkich miejscach podium Turnieju Czterech Skoczni, 24 razy wygrał zawody P¦ i 41 razy był na podium P¦... Lista ta zdaje się nie mieć końca, ale to był geniusz.
(22.03.2015, 23:42)
cedryk
@Patrycja
Schlierenzauer w jego wieku był dużo bardziej utytulowany
(22.03.2015, 22:52)
Hela
Chyba mam Ľle policzone punkty w Typerze . Gdzie mam składać reklamację ?
(22.03.2015, 22:16)
Patrycja
No cóż tak jak mówi Goran taki jest sport :) Peter jest mody i chyba nikt w jego wieku nigdy nie był tyle razy utytułowany. Ma dopiero 22 lata i tak jak powiedział Kamil Stoch ja również uważam,że Peter nie raz zdobędzie w życiu KK. I tego mu życzę bo zasługuje na to :)
(22.03.2015, 22:14)
Martyna
Argon taka jest poprawna forma dopełniacza i biernika ;)
(22.03.2015, 21:47)
Argon
Petra? :D