TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
listopad 2018
Najbliższe zawody
24.11.2018, godz. 16:30
Ruka HS-142

Widzowie niedzielnego konkursu na Holmenkollen zauważyli, jak Severin Freund rusza z belki startowej przy żółtym świetle, co teoretycznie powinno skończyć się dla zawodnika dyskwalifikacją. Jednak, jak zapewniali trenerzy, Werner Schuster dał znak swojemu podopiecznemu przy zielonym świetle.

- Mogę tylko przypuszczać, że był to błąd grafiki. Trenerzy nigdy nie machają chorągiewką przy żółtym świetle. Ale jeśli puścił go na żółtym, to w tym przypadku zdecydowanie powinna być dyskwalifikacja - komentował całą sytuację Johan Remen Evensen, ekspert telewizji NRK.

Severin Freund wygrał oba konkursy na Holmenkollen, jednak wielu widzów po tym, co zobaczyło w niedzielę, zastanawiało się, czy Niemiec nie powinien być jednak zdyskwalifikowany...

- Nastąpiło opóźnienie w grafice, co spowodowało taki obraz. Ani skoczek, ani sprzęt nie popełnili błędu, to była po prostu pomyłka - wyjaśniał Walter Hofer.

Dyrektor Pucharu Świata podał też drugi przykład takiego błędu podczas transmisji telewizyjnej - w sobotę widzowie widzieli Andersa Bardala, skaczącego przy żółtym świetle.

- Musimy dowiedzieć się, co się stało - zapowiedział Walter Hofer i zapewnił, że do sprawy podchodzą bardzo poważnie.

Austriak przyznał, że za taka "awaria" może być wywołana przez różne czynniki i należy pamiętać, że wiele urządzeń jest ciągle pakowanych i rozpakowywanych, przewożonych z jednej skoczni na drugą, a w ostatnich tygodniach podróży było wiele, co zwiększa ryzyko pojawienia się błędów. Hofer przyznał również, że w tym sezonie doświadczyli wielu błędów - mniejszych i większych - ale stale pracują nad tym, aby je wyeliminować. Wiele różnych oprogramowań pracuje ze sobą, a to sprawia, że ryzyko błędu wciąż występuje...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
mro
A skąd niby skoczek siedzący na belce ma wiedzieć jaki jest wiatr?
(19.03.2015, 13:46)
marmi
@Reszka: ja uważam, że jeśli zawodnik już przy zielonym świetle zauważy jakiś problem to ma zejść i zostać zdyskwalifikowany. Zauważmy, że zawodnicy po 10x przed skokiem wszystko sprawdzają i taki ich obowiązek, na belce podczas oczekiwania też można jeszcze coś zauważyć i zgłosić, ale jak już jest zielone to ma się max 10sek. do startu. Trudno mi uwierzyć, że dopiero wtedy skoczek zauważa, że coś jest nie tak czy dopiero wtedy coś się stanie. Jeżeli nawet zdarzy się tak niezwykły przypadek to trudno, to się nazywa wielki pech. Jeżeli będą zezwalać na to, żeby schodzić z belki na zielonym i powtarzać skok później to jest to pole do sporych nadużyć...
(18.03.2015, 17:42)
Amelia
Piszecie takie głupoty. W Soczi Stoch przy żółtym świetle skakał
!? NIE SKAKAŁ NA ZIELONYM I NIE MÓWCIE ŻE TRZEBA ZABRAĆ MU MEDALE BO NIE MA POWODÓW! Jesteście Polacy czy ruskie? On wam wywalczył złoto a wy sie go czepiacie. Mówię tu np. o siwyjp. Pisze że trzeba mu dać zakaz dożywotni skakania. Niech tobie ktos zabroni robić tego co kochasz robić najbardziej na świecie, co jest tez twoją pracą, i wielką radością! TO JEST SKANDAL
(18.03.2015, 16:54)
Reszka
nigdy nie pisze komentarzy zawsze czytam:) ale do tego muszę się odnieść do komentarza
@ Janusz 40
z tego co piszesz koudelka mimo nie do końca zapiętych nart miał wystartować bo będzie dsq i zapewne zrobić coś sobie . Jemu jak i zapewne wszystkim kibicom zależy na bezpieczeństwie sportowców i to , że zszedł z belki to nie powód do dsq nawet jeśli by dostał to lepiej jakby miał się np. połamać.
(18.03.2015, 16:10)
borsuk
ALe dlaczego wszyscy piszeczecie o tym co widział trener i kiedy machnął chorągiewką? Ważna jest sygnalizacja dla zawodnika. Trener może sobie machać kiedy chce - zawodnika obowiązuje sygnał świetlny widoczny z belki a nie gesty trenera. Niech sprawdzą jakie było światło na sygnalizatorze, jeśli to teraz niemozliwe to nie ma o czym gadać. A w ogóle to powinno się zamontować czujniki rejestrujace falstart lub start po czasie, skoro od tego zależy dyskwalifikacja, choc ja jestem przeciwnym aż tak ostrym konsekwencjom za start o sekundę za wcześnie czy za późno.
(18.03.2015, 15:20)
Witkowski
@mc
Oni komentują z Warszawy?! Nie stać TVP na puszczenie dwóch gości (w sumie po co komentuje ich dwóch?) na cztery miesiące do niedalekich krajów? Jak była głupawka TVP wokół Małysza, to jakieś studia urządzali, nie wiadomo co...
(17.03.2015, 23:02)
Janusz 40
A Koudelka zszedł z belki startowej pomimo tego, ze miał zielone swiatło, chyba powinien być zdyskwalifikowany. Jezeli bedzie taki obyczaj, to przy malo sprzyjajacych wiatrach - każdy skoczek będzie schodził i "poprawiał wiązania", aż wiatry będą lepsze.

Źle się dzieje wpanstwi Hopfera
(17.03.2015, 20:19)
Anonimka
Taaa w Soczi przy zóltym Kamil skakał? Napewnooo...uwaga bo uwierze
(17.03.2015, 17:14)
SIWYJP
Z TEGO CO PAMIĘTAM TO BELKA SIĘ ŚWIECI NA TE KOLORY
(17.03.2015, 17:10)
siwyjp
to skandal Stoch w soczi skakał jak było żółte należy się cofnięcie medali i zakaz dożywotni skakania tyle w temacie ;D
(17.03.2015, 17:06)
???
@Bartt

Polonus tego nie spostrzegł.Jeszcze Amerykanin Rhoads w Kuopio,on ruszył na rzekomo czerwonym świetle i nie było DSQ.

Także nie bierz pod uwagę tego co on pisze bo na prawdę nie warto
(17.03.2015, 16:45)
Bartt
A w Lahti (czy tam w Kuopio nie pamiętam już) Koudelka mając zielone światło ... zszedł z belki startowej :) Kilkadziesiąt sekund później zapłonęło znowu żółte światło , potem zielone i wystartował jak gdyby nigdy nic..
(17.03.2015, 16:32)
Polonus
@mc
W innych przypadkach to były 2-3 sekundy różnicy, a nie 10.
(17.03.2015, 16:15)
mc
Chyba jednak trenerzy widzieli co innego niż pokazywała grafika. Nie wiem na podstawie czego komentują Szczęsny i Rudziński z Warszawy, czy widzą jeszcze coś po za tym co widzowie przed telewizorami. Ale niejednokrotnie podczas konkursów w Oslo mówili, że jest zielone światło choć grafika jeszcze przez krótki moment pokazywała żółte i zmieniało się na zielone. W przypadku Freunda opóźnienie rzeczywiście było bardzo duże ale podejrzewam, że Schuster jednak miał u siebie zielone światło i mógł puścić Freunda.
(17.03.2015, 15:47)
mrwolek
Pewnie na ich sprzętach było zielone, a w telewizji dopiero żółte.

Tak było w innym przypadku, gdy komentator powiedział "jest zielone światło", a na grafice w telewizji dopiero się zapaliło po chwili.

Ale co ja tam się znam...
(17.03.2015, 15:31)
???
Cenzura?

Polonus pisze bzdury.Sam Janus mówił,że było zielone światło.
(17.03.2015, 14:32)
Polonus
Ale jest jeszcze jeden aspekt sprawy.
A jeżeli było tak, że był bardzo dobry wiatr na granicy korytarza, Tepes (ze względu na Prevca) przeciągał, Schuster się wkurzył i machnął chorągiewką, a Tepes, kilka sekund po starcie, żeby nie robić totalnej draki, zapalił zielone? Ha?
Myślę, że trzeba dokładnie odtworzyć sytuację. Tepes bardzo często przegina, ale to nie znaczy, że trenerom wolno robić co chcą.
(17.03.2015, 14:24)
Stinger
Polonus

Moim zdaniem właśnie dobrze że to wyjaśnił.
Hofer to Austriak, a więc mógł powiedzieć co chciał tylko po to by dać DSQ Freundowi żeby Kraft dalej walczył o KK.
Nie zrobił tego tak więc ja wierzę że w tv po prostu była pomyłka.
Druga sprawa to Tepes. Też mógł powiedzieć że nie włączył zielonego światła tylko po to by Słoweniec zdobył KK.

Poza tym Hofer Hoferem ale żaden trener nie zgłosił protestu ani nic takiego więc nie rozumiem skąd kibice widzieli jakieś oszustwo skoro siedzieli przed TV...

Dla mnie sprawa jest oczywista.
Ci którzy dalej myślą że było oszustwo po prostu piszą tak tylko dlatego że nie lubię Freunda ale kibicują Prevcowi.
(17.03.2015, 14:18)
Polonus
@Stinger
Właśnie o to chodzi. Jakby nie wyjaśniał tego Hofer to by było pół biedy. Każdy by mógł zrozumieć, że mogła być faktycznie awaria. Jak za wyjaśnianie bierze się ten gość to znaczy, że sprawa może śmierdzieć. Nie mówię, że musi, ale może. Więc niech on już lepiej się nie odzywa. tak będzie lepiej dla Freunda.
(17.03.2015, 14:06)
Stinger
Ponurzyca

Właśnie już się dowiedzieliśmy.
Uważasz że trenerzy są nie poważni?
Po pierwsze Schuster nie puścił by lidera PŚ przy żółtym świetle.
Po drugie nawet jakby się pomylił to pierwszym który by zgłaszał protesty byłby Janus, to byłaby ogromna szansa na KK dla Prevca.
Drugim byłby Yokokawa, Kasai wygrałby konkurs.
Trzeci Stoeckl, Niemcy straciły by 99 pkt, a co za tym idzie Norwegowie mocno zbliżyły by się w PN, a Stoeckl nie raz mówił że chce wygrać Puchar Narodów.
Poza tym na pewno tacy jak Kruczek i Kuttin nie pozostali by obojętni. Po pierwsze Kraft jeszcze były w grze o KK (a tak to już po zawodach), a po drugie Polacy zajęliby po jednym miejscu wyżej a więc byłby jeszcze lepszy konkurs. Jeszcze bardziej Polska uciekła by Czechom w PN. Kruczkowi też na tym zależy.

Moim zdaniem sprawa jest jasna. Nikt nie protestował bo Schuster puścił Freunda przy zielonym świetle. W TV był po prostu błąd i tyle w temacie.
Nikt nie podarowałby Freundowi KK, a już na pewno nie Słoweńcy.

Dziwię się że sam Walter Hofer to wyjaśnia, a mimo to dalej są głosy że się o tym nigdy nie dowiemy...
(17.03.2015, 13:37)
SkiTeamSompolno2007
Jak dla mnie to głupota i słusznie wygrał ale w sobote to jego zwycięstwo nie powinno mieć miejsca
(17.03.2015, 13:31)
Jaro
Ciekawe... Myślałem, że całość widzieli tylko widzowie w Polsce, a tu sam Kaiser się wypowiada. Czyli jednak coś jest na rzeczy i teraz będą tuszować...
(17.03.2015, 13:27)
146,5
no ciekawe faktycznie - kropka na ekranie robi się zielona gdy freund jest 10 metrów od progu - ale DSQ w takim przypadku to i tak kompletna durnota - od startu z belki do progu warunki zmieniają sie szybko w takich konkursach...ktoś puszczany na zerowym wietrze na belce, przy progu może mieć już 4 m/s pod narty..i co z tego? po to sobie wprowadzili te durne przeliczniki żeby swiatełko ostrzegało trenera o ryzyku (czerwone) i taka jego rola..
(17.03.2015, 13:25)
Samo
@Ponurzyca

I nikt nam nie wmówi, że czarne to czarne a białe to białe
(17.03.2015, 12:59)
Propek
@Ponurzyca,

Prevc nie został skrzywdzony, jego lot był bardzo niespokojny w ostatniej fazie, 19 to dobra ocena. Freund był w locie jak posąg, po wylądowaniu lewa narta trochę mu drgnęła i jak dla mnie to była jedyna podstawa do tego żeby uciąć mu 0,5 pkt...
(17.03.2015, 11:50)
IchBinDa
@Ponurzyca
Ależ się dowiemy. Trenerzy w gnieździe widzieli, że Freund startował na zielonym. Sprawa zamknięta.
(17.03.2015, 11:29)
Ponurzyca
Nigdy nie dowiemy się jak w rzeczywistości było. Tak jak nigdy nie będziemy wiedzieli czy zawodnikowi rzeczywiście ,,podwiało" pod narty choć (czasami) parę tysięcy osób widzi zwisające nieruchomo wstążki.
Oczywiście ,,to by było zbyt głupie ze strony trenera" tylko tak trener jak i zawodnik są tylko ludźmi, to jest konkurs i są wielkie emocje, które mają i będą miały wpływ na decyzje/działanie człowieka.
Bardzo wyraźnie widać to w innych dyscyplinach sportowych gdzie ,,wyłapywany' jest falstart.
Walter może nam mydlić oczy.
Takie czasy, że wzorem gebelsowskiej propagandy zwanej obecnie socjotechniką codziennie wmawia się nam, że to co widzieliśmy nie jest prawdą tylko ,,awarią", ,,błędem grafiki" etc.
Ale my Polacy swoje wiemy, dlatego na meczach reprezentacji krzyczymy ,,zgaście światło".
P.S. żeby nie było - nie podważam niedzielnego wyniku Severina - pokazał klasę. Ale w sobotę Peter Prevc został ewidentnie skrzywdzony przez Leśnych Dziadków zwanych przekornie Sędziami.
(17.03.2015, 11:21)
alucard
To by było zbyt głupie ze strony trenera żeby puścić skoczka przy żółtym świetle.
(17.03.2015, 09:39)
Derek
Błędy techniczne są i tyle. Teraz nie powinno się tej sprawy rozrabiać, ani w przypadku Freunda ani Bardala. Obydwu zawodnikom wyrządzono by krzywdę. Gdyby to od razu zgłoszono to Ci zawodnicy mogliby najwyżej powtórzyć skoki.
(17.03.2015, 09:24)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Hofer: Musimy dowiedzieć się, co się stało
Hofer: Musimy dowiedzieć się, co się stało

Hofer: Musimy dowiedzieć się, co się stało

Najbliższe zawody
23 listopada 2018 (piątek)
12:00
PŚ Ruka
odprawa techniczna
16:00
PŚ Ruka
oficjalny trening
18:00
PŚ Ruka
kwalifikacje
24 listopada 2018 (sobota)
15:30
PŚ Ruka
seria próbna
16:30
PŚ Ruka
konkurs ind.
25 listopada 2018 (niedziela)
15:30
PŚ Ruka
kwalifikacje
17:00
PŚ Ruka
konkurs ind.
29 listopada 2018 (czwartek)
15:00
PŚ kobiet Lillehammer
odprawa techniczna
19:00
PŚ kobiet Lillehammer
oficjalny trening
20:30
PŚ kobiet Lillehammer
kwalifikacje
30 listopada 2018 (piątek)
12:15
PŚ Niżny Tagił
odprawa techniczna
13:45
PŚ Niżny Tagił
oficjalny trening
15:45
PŚ Niżny Tagił
kwalifikacje
16:30
PŚ kobiet Lillehammer
seria próbna
17:30
PŚ kobiet Lillehammer
konkurs HS-98
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Listy zawodników z prawem startu w PŚ i PK
Lubisz zabawić się w selekcjonera kadry? Zobacz, kogo możesz wybrać!
Sonda
Kto będzie najlepszym z Polaków w sezonie 2018/19?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stefan Hula
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
Przemysław Kantyka
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Zobacz klasyfikację Pucharu Świata »                         Puchar Świata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                        
ukryj »