TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
18.01.2019, godz. 02:00
Sapporo HS-137
CoC

Kamil Stoch powrócił dziś na skocznię. Polski zawodnik wziął dziś udział w treningu kadry w Wiśle, a później ogłosił, że jedzie na Turniej Czterech Skoczni!

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Dokładnie dwadzieścia dni temu dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi przeszedł operację stawu skokowego. Po okresie rehabilitacji powrócił do treningów - najpierw lekkich ćwiczeń na sali gimnastycznej, a dzisiaj oddał pierwsze skoki po miesięcznej przerwie.



Jeszcze wczoraj opiekujący się skoczkiem doktor Aleksander Winiarski zaznaczał, że Stoch jest w coraz lepszej formie fizycznej, ale sugerował, że nie można spodziewać się jego występów w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni:

- Jest wyraźna poprawa. Wszystko jest wygojone, ból jest minimalny. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Kamil jeszcze nie skacze, ale pozwoliłem na pierwsze treningi na sali gimnastycznej pod kontrolą trenerów - mówił Winiarski. - Prawdopodobny wydaje się scenariusz, że Kamil weźmie udział w drugiej części Turnieju Czterech Skoczni. Ostateczna decyzja zapadnie za kilka dni - dodał.

Łukasz Kruczek, który wczoraj ogłosił część składu na TCS, pozostawił jedno wolne miejsce. Dziś możemy mieć już pewność, że do Piotra Żyły, Dawida Kubackiego, Jana Ziobro, Klemensa Murańki i Aleksandra Zniszczoła dołączy właśnie Stoch - o czym sam skoczek poinformował za pośrednictwem Facebooka:

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Bartek
GRUBY
Już myślałem że na tą stronę strzeliłeś focha bo pisałeś swoje morały na ski jumpingu.
(26.12.2014, 18:13)
Kibic
Nie wymagajmy na początku cudów od Kamila. Niech będzie w "30".
(26.12.2014, 17:25)
sebek3321
Nic nie jest za wcześnie miał wrócić za 3 tygodnie do skoków i wraca.To dóbr informacja oby sobie radził jak tako w tym turnieju.
(26.12.2014, 11:37)
DAPSLOK
Nie chce nic mówić złego na temat Kamila , ale nie sądzę aby tą decyzje o tak szybkim powrocie Kamila , miała coś wspólnego ze sztabem szkoleniowym .
(26.12.2014, 11:25)
chris019
Jeśli mam być szczery, też uważam że Kamil za wcześnie wraca do skoków. Oby mu się ta kontuzja nie odnowiła, bo Kruczek zostanie "zaszczuty" przez kibiców....
(26.12.2014, 10:50)
Skoki Narciarskie
Terror623

Jestem kobietą ;)
(26.12.2014, 08:53)
Terror623
@Skoki Narciarskie
Teraz niby o co chodzi? Najpierw się kłócisz że Kamil symuluje a potem... gej
(26.12.2014, 08:43)
mc15011
No cóż nie życzę powodzenia bo nie wypada. Jednak moim zdaniem Kamil nie powinien startować w TCS. To jest staw skokowy i jak już wcześniej wspomniałem - jest to wrażliwe miejsce. Mam nadzieję że kontuzja się nie odnowi ze zdwojoną siłą... No ale jeśli Kamil już się czuje na siłach żeby wystartować w tym wymagającym turnieju - być może potrzebuje dojść do formy poprzez starty... ale jakby się okazało że nagle wystrzeli z formą i wygra cały turniej... To byłaby sensacja :P
(25.12.2014, 22:47)
Skoki Narciarskie
Terror623

Jestes fajny
(25.12.2014, 22:05)
gość
@Terror623
Masz rację.
(25.12.2014, 21:22)
Terror623
@Derek
Miejmy nadzieję że nie jest za wcześnie i sztab wie co robi. Jak odnowi się kontuzja (czego nie dopuszczam do wiadomości) to ten sezon będzie bez sensu. Ale Kamil sam najlepiej wie czy może już skakać czy nie. Wczoraj skakał i jak nie odczuwa bólu - spokojnie może jechać
(25.12.2014, 21:09)
Derek
Kamil! Za wcześnieee!!!
(25.12.2014, 20:24)
hobbit
@Terror623
Dokładnie! MISTRZ JEST TYLKO JEDEN I W DODATKU JEST NASZ!
(25.12.2014, 20:19)
Terror623
@Skoki Narciarskie
Jak nie miał operacji?! Kamil przed operacją praktycznie nie mógł poruszać stopą, po operacji chodził o kulach, musieli mu usunąć narośl chrzęstnokostną. Poza tym nie było go w zawodach na początku sezonu. Uważasz że robił to dla ściemy - udawał? Jeśli tak myślisz to żal mi cię - przestań się interesować tym sportem. Jeśli Kamil startowałby od początku sezonu - jestem pewien że miałby ponad 500punktów i prowadziłby w generalnej. Na pewno nie udawał...
(25.12.2014, 19:24)
Kwota startowa
Skoro peroid bodajze 3 nie bedzie sie teraz wliczal to Muranka wypada z top 55?
(25.12.2014, 18:48)
Skoki Narciarskie
Terror623

Nie miał żadnej operacji przeciez kolego
(25.12.2014, 17:47)
Terror623
@Skoki Narciarskie
Nie miał kontuzji?! To po co musiał przechodzić operację? Dla zabawy albo ściemy? Jak czytam komentarze takich jak ty to aż niedobrze mi się robi.
(25.12.2014, 17:31)
MokatooPL
GRUBY widzę dalej w formie :) , bez ciebie ta strona była by nudna kolego ;)
(25.12.2014, 17:26)
GRUBY
Cóż Kruczek musi się jakoś ratować.3/4 jego zawodników spada na bulę więc powołuje nie wpełni zdrowego Stocha.A jak w trakcie startów kontuzja się odnowi to będą znowu żale i narzekania.To jest taki akt desperacji ze strony trenera, trzeba w koncu jakoś ratować twarz.A w te pejsbukowe rewelacje to nie wierzę.Wszystko okaże się na turnieju.Pocieszające jest to że jedzie pełny limit ale rwelacji na turnieju to ja się nie spodziewam.nie zmienia faktu że już czekam na sobotę i pierwsze emocje,czeka też kufel i grzejące się browary w lodówce.Oby w koncu coś drgnęło, tylko że doktorostwo nie tak dawno mówiło że wykluczony jest start a tu nagle Stoch ozdrowiał? Sprawa podejrzana i stawiam na akt desperacji, ratowania twarzy na kontuzjowanym zawodniku.Czuje że będzie podwijał nogę jak kontuzjowany Kranjec na Igrzyskach gdzie też była taka desperacja.
(25.12.2014, 14:52)
Skoki Narciarskie
Stoch nie miał żadnej kontuzji, jedna wielka sciema
(25.12.2014, 14:29)
Terror623
WIELKI POWRÓT MISTRZA!
(25.12.2014, 12:16)
hobbit
BRAWO KAMIL!!! TAK TRZYMAĆ! POWODZENIA NA TCS! :-)
(25.12.2014, 10:29)
HarryHa
Ja myślę że to jakieś zaplanowane wszystko było. I że się jednak cały czas nastawiał na ten turniej.
Czyżby misterny plan kruczka...?
(25.12.2014, 10:10)
daf
Mam nadzieję, że wie co robi...
(25.12.2014, 09:27)
...
i elegancko :D nie można od razu wymagać wyników, powoli skok na skok i wróci do formy :D
(25.12.2014, 02:14)
Amelia
Cieszy sie chlopak
(24.12.2014, 23:32)
kubakubacki2002
@sdas
Wellinger nie wróci na TCS
(24.12.2014, 23:25)
Jaro
W końcu jakieś dobre wieści z polskiego obozu. No, ale cudów nie należy oczekiwać. Myślę że top 15 jest w jego zasięgu. Top 10 byłoby naprawdę dużym sukcesem.
(24.12.2014, 23:15)
Fetti
@Saso GRUBY świętuje boże narodzenie i oszczędza się przed 27 grudnia, czyli przed kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie.;)
(24.12.2014, 23:09)
sdas
Zamiast Larinto słaby Niemi
Zamiast Loitzla Popppinger
(24.12.2014, 22:42)
Demol
Wielki błąd który odbije się czkawka na całym sezonie, mistrzostwach swiata i być może przyszłej karierze Stocha. Pewnie go PZN przycisnal bo ogladalnosc spadla na leb na szyje.
(24.12.2014, 22:35)
janko123
a na puchar konytalny jest lista
(24.12.2014, 22:24)
Sebek99pl
Na co niektórzy liczą to nie wiem. Niech chociaż regularnie punktuje w konkursach to będzie dobrze jest po kontuzji, po zabiegu, chłodną głowę trzeba zachować, bo wy będziecie wymagać, a Stoch będzie może chciał skakać tak aby nie zawieźć tych co mają gorączkę i wystarczy jeden błąd przy lądowaniu i po sezonie. Mam nadzieję, że wygra myślenie niż ambicja.
(24.12.2014, 22:07)
sdas
Muszę z przykrością stwierdzić że obsada pierwszego konkursu TCS nie będzie zbyt duża napewno zabraknie 3 Szwajcarów, zapewne zabraknie również Nordina,Antonissena i drugiego Kanadyjczyka, być może zabraknie Toroka i Pitei którzy pojadą pewnie na CoC do Engelbergu.
Moja prawdopobna lista startowa:
1.Maylaender (GER)
2..Pascke (GER)
3.Bradastch (GER)
4.Geiger (GER)
5.Queck (GER)
6.Weing (GER)
7.Ch. Ku-Kang (KOR)
8.Sammseleng (EST)
9.Polychronidis (GRE)
10.M.Zhaparov (KAZ)
11.Nomme (EST)
12.Sokolenko (KAZ)
13.Rowley (CAN)
14.Alexander (USA)
15.S.Choi (KOR)
16.Fairfall (USA)
17.Colloredo (ITA)
18Morassi (ITA)
19.Fettner (AUT)
20.Stoch (POL)
21.Chappuis (FRA)
22.Zogravski (BUL)
23.Jacobsen (NOR)
24.Hajek (CZE)
25.Loitzl (AUT)
26.Murańka (POL)
27.Kubacki (POL)
28.Hazetdinov (RUS)
29.Kobayashi (JPN) 30.Diethart (AUT) 31.Kouivuranta (FIN) 32.Janda (CZE) 33.Tochimoto (JPN) 34.Maksimochkin (RUS) 35.Sakuyama (JPN) 36.Lanisek (SLO)
37.Ziobro (POL) 38.Vassiliev (RUS) 39.Sjoeen (NOR)
40.Leyhe (GER) 41.Bresadola (ITA) 42.Forfang (NOR)
43.Larinto (FIN) 44.Dezman (SLO)
45.Wank (GER)
46.Descombes-Sevoie (FRA) 47.Takeuchi (JPN)
48.Tande (NOR)
49.Mattae (FIN)
50.Matura (CZE) 51.Boyarintsev (RUS) 52.Neumayer (GER) 53.Wellinger (GER) 54.Kofler (AUT)
55.Żyła (POL)
56.Asikainen (FIN) 57.Kranjec (SLO) 58.Pungertar (SLO) 59.Velta (NOR)
60.Kraus (GER)
61.Ito (JPN)
62,Freitag (GER) 63.Eisenbichler (GER) 64.Damjan (SLO)
65.Bardal (NOR)
66.Kasai (JPN)
67.Schilenzauer (AUT)
68.Kraft (AUT)
69.Prevc (SLO)
70.Ammann (SUI)
71.Freund (GER)
72.Hayebock (AUT) 73.Koudelka (CZE) 74.Fannemel (NOR)
(24.12.2014, 21:26)
Saso
Mo i co na to GRUBY?
(24.12.2014, 20:18)
panpikus
oby to tylko nie byl przedwczesny powrót
(24.12.2014, 18:48)
kaari090121rr
@Skoki Narciarskie
Ogaar! My też się cieszymy ale no hahah
(24.12.2014, 17:54)
gość
Kamil ma szanse na bardzo dobre skoki i to dużą i cieszę się z jego powrotu.
(24.12.2014, 17:31)
kotu
super super nareszczie
(24.12.2014, 17:24)
Lux
A gruby taki był pewny że stocha nie zobaczymy :>
(24.12.2014, 17:02)
Ja mmm
no i to jest najlepszy prezent na dziś:)
(24.12.2014, 16:50)
Huzz
Bardzo się cieszę :) Może cos w końcu ruszy z ta kadrą, chociaż po kontuzji nie będzie łatwo ale wszystko jest możliwe.Wesołych swiat dla Kamila i dla czytelników i redakcji ;)
(24.12.2014, 16:48)
mterlecki66
@Maqur
Stoch będzie już od Oberstdorfu
A tak wogóle bardzo fajny prezent świąteczny od Kamila, Życzę powodzenia. I teraz można oglądać skoki !
(24.12.2014, 16:34)
Maqur
no powiem szczerze jestem bardzo miło zaskoczony ? :)
czyli że zobaczymy go już w Oberstdorfie? czy tak jak mówił wczoraj Kruczek od austriackiej czesci turnieju ?
(24.12.2014, 16:28)
kaari090121rr
Kamil jeszcze pokaże na co go stać! No a wy tak krytykowaliscie pana Kruczka ze zostawił to jedno wolne miejsce dla Kamila i chcieliście Adama R wziąść na turniej :)
(24.12.2014, 16:14)