Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
wrzesień 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Po mistrzostwach kraju w Wi¶le trener Łukasz Kruczek ogłosił skład polskiej ekipy na nadchodz±ce zawody w Oberstdorfie. Na razie znamy pięciu z sze¶ciu zawodników, jacy wyst±pi± na inaugurację TCS...

Pi±tka, jak± ogłosił dzi¶ Kruczek, składa się z czterech zawodników kadry A oraz jednego skoczka kadry B - to Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Szóste miejsce pozostaje na razie wolne - być może zajmie je Kamil Stoch...

- Liczymy, że Kamil powróci do zdrowia i do nas doł±czy. Na skoczni pojawi się jednak dopiero wtedy, kiedy będzie w 100% gotowy - przyznał Łukasz Kruczek.

Szkoleniowiec podkre¶la, że powyższy skład dotyczy tylko zawodów w Oberstdorfie - na pozostałe konkursy może się zmienić, m.in. pod wpływem rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

Kruczek ocenił też dzisiejsze zawody o mistrzostwo Polski:

- Piotrek był faworytem; liczyli¶my, że będzie tak skakać. Pozostali spisywali się w miarę dobrze, ale nierówno; ponadto w rywalizacji przeszkadzała pogoda - mówił. - Słowa uznania dla organizatorów za to, że zdołali przygotować obiekt. To ewenement na skalę europejsk± - mamy dziesięć stopni, a skocznia jest dobrze przygotowana - dodał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
go¶ć
Widzę że wszyscy znawcy s± młodzi wiekiem .Kiedy¶ Wojtek Fortuna dopiero pod naciskiem mediów został wysłany do Saporo i odważył się zdobyć złoty medal.Fakt że to było prawie wszystko o osi±gnoł ,ale to nie była tylko jego wina
(26.12.2014, 18:40)
Emil
@fanskoków85 Co komu to Ruda by zabrał miejsce? Jakiemu to asowi przestworzy i pewniakowi na przyzwoite punkty? Jedynym skutkiem wzięcie Rudy byłby sygnał dla juniorów "skład nie jest zabetonowany". A szanse że by przebrn±ł kwalifikacje miałby może ułamek procenta mniejsze niż Hula czy Klusek, którzy parę P¦ zaliczyli
(24.12.2014, 14:13)
fan skoków85
Dajcie już spokój z tym Rud±, jak w Engelbergu na COC udowodni, że to nie był przypadek, to niech jedzie na P¦, ale nie po jednym skoku. Ja bym powiedział, że gdyby Kruczek wzi±ł Rudę, to albo oszalał albo desperacja.
(24.12.2014, 14:06)
andbal
Zatem na PK pojad± zapewne Ruda, Hula, Kłusek, MKot, Biegun i ...(oby nie Mietus)
(23.12.2014, 20:08)
maciekis
I tak pewnie tylko Żyła ma szanse wskoczyć do 10 w konkursie reszta moze nawet sie nie zakwalifikowac do 50
(23.12.2014, 19:14)
sdas
Pod względem potencjału Kot jest. numerem 3 i nie zabranie go na TCS jest skandalem!
Optymalna kadra: Żyła,Ziobro,Kot,Zniszczoł,Kuba cki+Stoch
(23.12.2014, 19:00)
kaari090121rr
@GRUBY
Ja nie wiem co ty chcesz od Kubackiego.. Dzisiaj skakał może nie bardzo dobrze ale na pewno lepiej od Rudy..Ruda skoczył w pierwszej serii 110,5 co chyba dobrym wynikiem nie jest a Kubacki o 5m dalej.. W drugiej serii Kubacki skoczył trochę bliżeod Rudy któremu podwiało pod narty i umiał to wykorzystać.. Ale zobacz też ba wyniki z serii próbnej. Kubacki skoczył ponad 130 m a jak skoczył Ruda to nie wiem ale na pewno przed punkt k..
(23.12.2014, 18:57)
Stefano
Dajcie spokój z Rud±. Nie można go od razu brać na TCS tylko dlatego że udało mu się tylko raz dobrze skoczyć w loteryjnym konkursie. Lepiej go wzi±ć na PK i się przekonać czy ten skok był przypadekiem.
(23.12.2014, 18:57)
Xoxo
Redakcjo mogliby¶cie dowiedzieć się co z Kub± Wolnym i kiedy wróci do skoków? :) to bardzo utalentowany młody zawodnik i jeste¶my ciekawi jego losów :)
(23.12.2014, 18:55)
Okiemkibica.cba.pl
Na chłodno. Kruczek pozostawił jedno wolne miejsce dla Kamila. Je¶li jednak nasz mistrz nie zd±ży się wyleczyć na pierwszy konkurs T4S, to wtedy powinien pojechać tam jako szósty w nagrodę za srebrny medal MP Ruda. Na dzień dzisiejszy bardzo dobra decyzja trenera. Ruda na PK, ale z rezerw± na P¦. Tak to widzę. Gorzej będzie jak okaże się, że Kamil nie zd±ży się wykurować i na pierwszy konkurs T4S nie wykorzystamy limitu. Wtedy to będzie tragedia i patologia.
(23.12.2014, 18:47)
GRUBY
A zapomniałbym, dobrze też że w kadrze nie ma męża nielota krawcowej i pejsbukowego Kocura.Przynajmniej tu Kruczek post±pił dobrze.
(23.12.2014, 18:43)
do Joorny
@Joorny - sprawdĽ zanim palniesz głupotę. Prosiak poprzedni sezon zacz±ł od dwóch 6. miejsc w Renie. Ruda nie zakwalifkował się tam teraz nawet do drugiej serii
(23.12.2014, 18:43)
GRUBY
Jedynie z tych co tu dużo dodawać skandalicznych powołan cieszy to że Zniszczoł znalazł się w kadrze bo dosłownie drżałem o niego że się nie załapie gdy sie skonczył konkurs.To nie tak miało wszystko wygl±dać.. to Zniszczoł miał dominowac i wygrywać.. ale s±dze że i tak w turnieju 4 skoczni pokaże na co go w koncu stać.Skandalem jest oczywi¶cie brak powołania dla Rudy, bo jak tu ¶miał junior Matei pokonać gwiazdy Kruczka? toż to nie dopuszczalne.Mimo że od worka ziemniaków był dzi¶ lepszy i to zdecydowanie to i tak pojdzie ten co najwyżej skacze w P¦ a niekoniecznie już najdalej.A największym nieporozumiem i co tu dużo mówić SKANDALEM jest kolejny raz NIEWYKORZYSTYWANIE LIMITÓW.Po co o ten cały limit walczycie? Żeby go póżniej nie wykorzystywać? Z tym czekaniem na Stocha to Kruczek dzi¶ po prostu się skompromitował.Co ma przyjechać chłop z chor± nog±? Wiadomo że STOCH NIE WYSTˇPI w T4S i to było wiadomo od dawna.Ba on nie wiadomo kiedy wróci na skocznie.A tu Kruczek trzyma miejsce nie wykorzystane.Akurat była szansa żeby taki Ruda pojechał i się oskakał w P¦ ale nie trzeba trzymać miejsce dla zawodnika który nie wróci jeszcze długo do P¦ albo oczywi¶cie stawiać na pupili którzy z nim sromotnie przegrywali.A to podniecenie Snopka przy drugim skoku Kubackiego było bezcenne, kiedy leciał znów wysoko i jak wór ziemniaków szybko spadł.I Długopolski znakomitym zawodnikiem z tym to Snopem przeszedł samego siebie.Przynajmnie można było się po¶miać i pić piwo z roze¶mian± mord± a nie znerwicowan± i smutn± z powodu występu Polaków.
(23.12.2014, 18:41)
panpikus
@ja

no i masz calkowita racje
(23.12.2014, 18:40)
Joorny
Krytycy Rudy ogarnijcie się!! Czy Diethart miał jakie¶ sukcesy w PK?? Trzeba ¶miało stawiać na młodych. Kiedy taki RUda ma zbierać do¶wiadczenie ano wtedy kiedy reszta zawodzi. Stała kadra Kruczka musi czuć oddech młodych może to ich zmotywuje do lepszych wyników a i dla młodych jest to znak że da się pokazać w P¦ a nie skakać w PK. Mówicie powiało mu, jakos innym nie powiało nawet je¶li umiał to wykorzystać i miej¶ce na debiut w P¦ w Oberstdorfie mu się należy, jak nie teraz to kiedy ma zadebiutować.
(23.12.2014, 18:22)
ja
Osobiscie uwazam ze Maciek Kot jest duzo lepszym skoczkiem niz Qbacki.
(23.12.2014, 18:22)
Reus
Rudomaniacy, okrzepnijcie trochę..Jesli potwierdzi swoj± formę w PK to na pewno pojawi sie w P¦(tym bardziej ze konkurentow niewielu)

Jedynie Zyła ma jakiekolwiek realne szanse na solidny wynik w TCS. Tak jak pisalem pare dni temu, pozostali powinni zostac w PL i ostro trenowac(ma byc coraz chlodniej, moze nawet spadnie snieg)i moze jeszcze da się uratować skoki w tym kraju.Ogl±danie takich zawodow jak dzis jest bolesne. Naprawde szkoda chlopakow... Kiedy w koncu sztab trenerski przyzna ze nie przygotowal naszych zawodnikow do sezonu jak należy...
(23.12.2014, 18:12)
Dertinho
A gdzie Maciek Kot?
(23.12.2014, 18:11)
costa9
A co z kotem
(23.12.2014, 17:57)
OtokoNoHito
W Austrii 19 latek wygrywa zawody P¦, a u nas ów "rewelacyjny" 19 latek startuje w 3ciej lidze bo 2ga to dla niego zdecydowanie za wysokie progi (na 15 startów PK ledwie jeden awans do 2giej serii, w słabo obsadzonych zawodach, i 5 pkt). Szanse, że by co¶ zwojował w TCS wysoce w±tpliwe - no ale jak ma jechać 5ciu to wolałbym Rudę jako 6tego, fajny prezent dla niego a inni szanse na dobry start mieliby niewiele większe.

Największ± niespodziank± brak Kota na TCS - jakby utrzymał 2gie miejsce, zapewne by pojechał, a tak sam jest sobie winny.
(23.12.2014, 17:47)
Jaro
Powariowali¶cie z tym Rud±? Ten go¶ć nigdy nie startował w P¦. W PK w ci±gu trzech sezonów zdobył 5 punktów! Było to w poprzednim sezonie w Sapporo. I już waszym zdaniem się nadaje? Bo zdobył medal w żałosnym konkursie o tzw. Mistrzostwo Polski? Dajcie spokój...
(23.12.2014, 17:46)
juha
Żyła, Ziobro, Kubacki to pewniaki.
Murańka, Hula, Zniszczoł i Kłusek to drugi garnitur. Ruda wyskoczył jednym skokiem. To nie powód, żeby go od razu powoływać. Tym bardziej, że w CoC nawet do 30tki nie wchodził. Co on ma więc robić w P¦? Niech w CoC w Engelbergu potwierdzi, że drugi skok w MP Wisła nie był przypadkiem.
(23.12.2014, 17:44)
barnaba
Uspokójcie się z tym Rud±. Chłopakowi wyszedł jeden skok (ten drugi, bo pierwszy był byle jaki). Do wskoczenia do kadry A to trochę mało. Będzie miał serie dobrych skoków, to pojedzie na P¦.
(23.12.2014, 17:43)
podsxyearek
Klusek i ruda zamiadt kubackiego i zniszczola
(23.12.2014, 17:38)
fax
Zobaczcie sobie wyniki Rudy w CoC w Renie to będziecie mieli odpowiedĽ
(23.12.2014, 17:38)
Joorny
Gdzie Adam Ruda? no tak obiecuj±cy junior więc dla niego ważniejsze s± M¦ juniorów, typowo polskie podej¶cie. W Austrii 19 latek to wygrywa konkursy Pucharu ¦wiata. Co w momencie jeżeli Kamil nie wydobrzeje 6 zawodnika nie będzie??
(23.12.2014, 17:37)
MarkG
Gdzie Adam Ruda?
(23.12.2014, 17:35)