TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Piotr Żyła po raz pierwszy wywalczył tytuł zimowego mistrza Polski w skokach narciarskich. W krajowym czempionacie wi¶lanin był dzi¶ bezkonkurencyjny, pokonuj±c drugiego zawodnika o ponad 25 punktów!

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Żyła był zdecydowanie najlepszy w obu seriach, skacz±c na odległo¶ć 125 i 131,5 metra. Za miejscowym zawodnikiem niespodziewanie uplasował się Adam Ruda. Zawodnik kadry juniorów na półmetku był dopiero dziesi±ty (110,5 m), jednak rewelacyjna próba w finale (127 m) pozwoliła mu przesun±ć się aż na drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium stan±ł Jan Ziobro (114 i 122,5 m), natomiast poza pudłem uplasowali się Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł i Krysztof Biegun.

Dotychczas Żyła tylko raz stan±ł na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu - latem tego roku był mistrzem polski na skoczni normalnej.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Piotr Żyła
Polska
125.0
131.5
255.1
2
Adam Ruda
Polska
110.5
127.0
220.0
3
Jan Ziobro
Polska
114.0
122.5
218.7
4
Dawid Kubacki
Polska
115.0
120.0
217.0
5
Bartłomiej Kłusek
Polska
114.5
120.5
214.5
6
Klemens Murańka
Polska
114.5
117.5
209.6
7
Stefan Hula
Polska
113.0
120.0
208.4
8
Maciej Kot
Polska
115.5
115.5
208.3
9
Aleksander Zniszczoł
Polska
115.0
115.5
205.4
10
Krzysztof Biegun
Polska
114.0
115.0
203.7
11
Andrzej Stękała
Polska
107.5
121.0
202.3
12
Andrzej G±sienica
Polska
100.0
121.5
187.7
13
Przemysław Kantyka
Polska
106.0
113.0
184.7
14
Krzysztof Leja
Polska
110.0
107.5
180.5
15
Krzysztof Miętus
Polska
110.0
107.0
179.6
16
Stanisław Biela
Polska
104.0
112.0
177.3
17
Dominik Kastelik
Polska
101.0
114.0
175.0
18
Tomasz Byrt
Polska
105.5
107.5
171.4
19
Artur Kukuła
Polska
104.5
106.0
165.4
20
Andrzej Zapotoczny
Polska
96.5
110.0
158.7
21
Jakub Kot
Polska
95.5
109.0
155.1
22
Jan Michalek
Czechy
96.0
110.0
150.3
23
Łukasz Podżorski
Polska
100.0
101.5
147.7
24
Grzegorz Miętus
Polska
101.5
99.0
144.9
25
Filip Sakala
Czechy
101.0
100.0
144.8
26
Konrad Janota
Polska
99.5
102.0
142.2
27
Michał Milczanowski
Polska
98.5
99.5
140.9
 
Michał Pytel
Polska
96.5
101.5
140.9
29
Szczepan Kupczak
Polska
99.5
93.5
131.9
30
Dawid Jarz±bek
Polska
91.5
100.5
131.1
31
Mateusz Kojzar
Polska
94.5
96.0
123.9
32
Paweł Gut
Polska
96.0
94.0
122.0
33
Stepan Pasichnyk
Ukraina
101.5
86.0
117.5
34
Vitaliy Kalinichenko
Ukraina
93.5
93.5
117.1
35
Andrii Klymchuk
Ukraina
92.0
 
54.1
36
Adam Cie¶lar
Polska
91.0
 
53.3
37
Paweł Słowiok
Polska
88.5
 
47.8
 
Damian Skupień
Polska
88.5
 
47.8
39
Damian Lasota
Czechy
84.0
 
41.7
40
Paweł Twardosz
Polska
85.0
 
41.5
41
Tymoteusz Urba¶
Polska
83.5
 
39.3
42
Michał Gut-Chowaniec
Polska
83.5
 
38.8
43
Daniel M±ka
Polska
82.0
 
36.1
44
Kacper Kupczak
Polska
80.0
 
31.0
45
Mateusz Staszel
Polska
76.0
 
22.3
46
Mateusz Dyrcz
Polska
75.5
 
20.9
47
Kacper Konior
Polska
75.0
 
20.5
48
Bartosz Czyż
Polska
74.0
 
19.2
49
Dawid Krupa
Polska
72.0
 
15.1
50
Łukasz Bukowski
Polska
66.0
 
3.3
51
Krystian Kołodziej
Polska
64.0
 
-1.3
52
Szymon Łokaj
Polska
78.0
 
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Mot
@ Bartek
Nareszcie....
(24.12.2014, 11:04)
ry¶ of the best
FIS Cupowiec pokonał naszych orłów z P¦, wstyd trochę.. ;p
(24.12.2014, 01:42)
Pawmak
We wstępie powinno być napisane, że ponad 35 punktów ;) Co do TCS, to dobrze, że to miejsce jest trzymane dla Stocha, ale jak tylko się okaże, że nie może on wyst±pić w niemieckiej czę¶ci, to powinien zamiast niego skakać albo Ruda, albo M. Kot, ew. Kłusek lub Hula (chociaż wtedy hejtów by od groma było, ale to nic).
(24.12.2014, 00:01)
M.
Nazywacie się fanami skoków, a nie widzicie jakie Ruda osi±ga wyniki w innych zawodach. Albo macie po 7 lat albo nie wiem jak tłumaczyć te wasze wpisy. no dobra, pajace, pozdrawiam.
(23.12.2014, 21:54)
Kibicskoków
A ja bym zaryzykował i na miejscu Krucza przetestowałbym Adama Rudę w turnieju czterech skoczni. Je¶li skakałby do bani, to po nim mógłby wrócić do Polski.
(23.12.2014, 21:18)
Bartek
GRUBY obraził się na ten serwis i pisze swoje morały na ski jumping :)
(23.12.2014, 20:39)
kzez1986
Z zabieraniem takich na P¦ to trochę za wcze¶nie. To zawody innej ranhi i mogliby psychicznie nie dać rady. Tak jak kiedy¶ wystawiono Murańskę na P¦ w Zakopanem i był ostatni w kwalifikacjach. Ale np. taki Ruda powinien dostać szansę na CoC. A jak będzie dobrze, regularnie skakał to w niedalekiej przyszło¶ci P¦ czemu nie.
(23.12.2014, 19:29)
Derek
Dzisiejsze zawody Mistrzostw Polski jasno pokazuj±, kto trzyma formę. Państwo też często to podkre¶laj± w komentarzach. Reszta zawodników Kadry A i Kadra B nie ma obecnie nic ciekawego do pokazania. Skakali stabilnie na swoim, niestety niskim poziomie. Jednakże te zawody pokazały, że czasem nieznani zawodnicy co¶ incydentalnie mog± pokazać. Przykładem jest choćby Adam Ruda i inni osi±gaj±cy dzi¶ ponad 120 m. Może takich próbnie należałoby zabierać na P¦?
(23.12.2014, 19:21)
kzez1986
Brawo Adam!! Zawstydził kadrę A. I potwierdza się to co było w P¦. Jedynym takim w miarę stabilnym zawodnikiem jest Piotr Żyła, choć mimo, że znokautowałwszystkich na MP, to na P¦ takie odległo¶ci dadz± zapewne może ledwo koniec 1 10-tki lub pocz±tek 2. Na podium trzeba 2 skoki w granicach HS. Jak Piotr będzie skakał stabilnie to w 15 TCS ma szansę.
(23.12.2014, 19:15)
kibic ks manasterz
adam ruda skoczuyl na wielkiej krokwi 131,5 metra wiecej niz amman :)
(23.12.2014, 19:01)
Domino
Jak czytam komentarze to mi sie smiac z was chce.Konkurs pokazal że na TCS zasluguje tylko Piotr Żyła a reszta jedzie sobie pozwiedzac,kupic pamiatki,poskakac na treningach , w kwalifikacjach ,moze ktos bedzie mial szczescie i bedzie w pierwszej serii .To samo by bylo z Ruda jedna jaskolka wiosny nie czyni .
(23.12.2014, 18:35)
zur555
Może nie tyle konflikt co inn± wizję. Co już nawet nie jest tajemnicz±. Kruczek otwarcie o tym powiedział w jednym wywiadzie. W tym samym wywiadzie podkre¶lil to ze to inna wizja nie ma wpływu na skład.
(23.12.2014, 18:22)
kaari090121rr
No wła¶nie
.. Kruczek ma konflikt z Maćkiem?
(23.12.2014, 18:04)
zupka
@zur555 Kruczek ma konflikt z Kotem? ;o Nic o tym nie słyszałam, powiedz co¶ więcej...
(23.12.2014, 18:00)
pawlak
Brawo Adam
(23.12.2014, 17:59)
juha
Kot na TCS? Za co? Za 8 miejsce na MP???
(23.12.2014, 17:57)
zur555
Skład na TCS jest dla mnie z jedniej strony szokuj±cy drugi taki jak sie spodziewałem...
Teraz niech Kruczek nie mówi ze konflikt między nim a Kotem nie ma wpływu na skład. Bo gdyby nie miał to jako ten 6 by pojechał przynajmniej na pierwsze konkursy.
Przed MP Kruczek mówił ze jak kto¶ zaskoczy pozytywnie na MP to dostanie szanse. Ruda oddał super drugi skok i co ? Nie jedzie mimo ze limitu nie wykorzystujemy ,,,

Wg. mnie na TCS powinny jechać: Zyła, Kubacki , Zniszczoł, Muranka, Kot , Ruda. Ziobro na COC do Engelberga moze psychiczne by się odblokował gdyby wygrał.
(23.12.2014, 17:44)
juha
No i widać, że narzekania na Kubackiego i Hulę były bezpodstawne. Tak samo jak na trenera, który ich zabierał na konkursy. Lepszych obecnie nie mamy.

Żyła, Ziobro, Kubacki to pewniaki.
Murańka, Hula, Zniszczoł i Kłusek to drugi garnitur. Ruda wyskoczył jednym skokiem. To nie powód, żeby go od razu powoływać. Tym bardziej, że w CoC nawet do 30tki nie wchodził. Co on ma więc robić w P¦? Niech w CoC w Engelbergu potwierdzi, że drugi skok w MP Wisła nie był przypadkiem.
(23.12.2014, 17:41)
OtokoNoHito
Wszystkim entuzjastom Rudy warto przypomnieć, że to zawodnik, który na 15 startów w Pucharze Kontynentalnym punkty zdobył raz, w zeszłym sezonie, w Sapporo - a dokładnie 5 punktów. W tym sezonie w PK startował 3 razy, bez powodzenia. Za to na 3ci± ligę czyli FIS Cup jest w sam raz, miejsca w połowie stawki drugiej serii. Młodzi zawodnicy powinni dostawać szansę w P¦ - ale na mocy wyników, nie samej młodo¶ci. Wicemistrzostwo Polski to sukces, ale podium PK byłoby większym - a na razie nawet ci z naszych, którzy w PK radzili sobie najlepiej (Zniszczoł, Hula) nie dawali sobie rady w P¦. No ale, je¶li ma jechać tylko 5tka, to wolałbym już Rudę jako 6tego, byłby to ¶wietny prezent dla chłopaka, choć nie miałbym złudzeń co do jego szans . Prawdę mówi±c jednak, inni również, eufemistycznie mówi±c, form± nie zachwycaj± - Kłusek, Hula i Biegun swoje szanse w tym sezonie już mieli - więc mógłby pojechać i Ruda, w nagrodę za 2gie miejsce na MP. Jakkolwiek nie wykorzystanie 6tego miejsca jest bezsensowne, skoro skład można zmienić przed każdymi zawodami to nijak się to nie ma do szans powrotu Stocha.
(23.12.2014, 17:38)
michał n
zobaczcie też pozytywy tych zawodów 28 polaków 30 rzadko kiedy się takie co¶ zdarza
(23.12.2014, 17:31)
borek99
@Mati
Podziękuj Tajnerowi i jego siostrzeńcowi Michalczukowi, który odpowiada za ich poziom na skoczni...
(23.12.2014, 17:30)
Huzz
@michał n kiedys w dsj taka notę mialem :D
(23.12.2014, 17:30)
costa9
Kadra na T4S:
Żyła,Ziobro,Kubacki,Z niszczoł,Murańka,Stoch
(23.12.2014, 17:29)
Huzz
Ja bym wzi±ł: Piotrka, Janka,Klemensa,Adama i jeszcze jakiego¶ juniora. Choc moim zdaniem Ziobro i Muranka potrzebuj± porz±dnych treningów jak cala reszta
(23.12.2014, 17:29)
michał n
51 Krystian Kołodziej 64.0 -1.3

jak to możliwe :O
(23.12.2014, 17:29)
RemigiuszMakrela
Słuchanie Apolla i tych dziennikarzyn to prawdziwy ból dla uszu. Zawodnicy kadry A prezentuj± dno, zbieraj± baty od 6. zawodnika Fis Cup (5. w ostatnich zawodach), a my słyszymy: "brawo dla Roberta Matei. Nasi zawodnicy prezentowali solidny poziom, a Żyła to już w ogóle cud-miód. Ruda 2. bo ¶wietnie skoczył i wykorzystał lepsze warunki". A może po prostu miał rywali słabszych niż jaka¶ austriacka trzecia liga z Fis Cupu...
(23.12.2014, 17:28)
MokatooPL
A co on biedny miał powiedzieć ? Że reszta naszych zawodników skacze tak słabo, że nie mieliby nawet szans na podium w pucharze kontynentalnym ? Wogóle te "nominacje" na TCS to ¶miech na sali ...
(23.12.2014, 17:27)
ber
Kruczek: "pozostali zawodnicy skakali w miare dobrze" hahaha
(23.12.2014, 17:25)
Szwagier
Ruda na TCS !!
(23.12.2014, 17:24)
hobbit
dlaczego nie ma jeszcze wyników drugiej serii? dawno się skończyła!
(23.12.2014, 17:21)
MokatooPL
Żałosny poziom tych zawodów... Żyła to jedyny który nadaję się na występy w pucharze ¶wiata. Na TCS wzi±łbym Zyłę plus juniorów, bo i tak nie ma znaczenie kogo tam zabierzemy, i tak ci zawodnicy nie będ± się kwalifikować, a juniorzy przynajmniej ( z Rud± na czele) zdobęd± do¶wiadczenie.
(23.12.2014, 17:19)
hobbit
nie umiej± skakać z niskiej belki
(23.12.2014, 17:18)
RemigiuszMakrela
Ruda skacze jak szalona
(23.12.2014, 17:16)
Sebek99pl
I co się sstało z Mietusami? Przecież to miały być takie talenty. Podobnie Rutkowski, który się nie pojawił. Gdzie s± Kowale? To prawda, że mamy talenty, ale nikt ich nie umie poprowadzić.
(23.12.2014, 16:55)
domino
To było żałosne.Niech lepiej wszyscy poza Żyła trenuja i nie jada na zaden tcs bo to pokazuja to tragedia .
(23.12.2014, 16:35)
Mati
Po kombinatorach norweskich spodziewałem się więcej niż 90 metrowe skoki... Wstyd.
(23.12.2014, 16:33)
Sebek99pl
Żenuj±cy poziom naszych skoczków, tylko jeden skoczył za punkt K? Jakie¶ jaja, a najlepsi s± ci przegrywaj±cy z potomkami pewnego Stepana B. Krystianowi Kołodziejowi to w ogóle złota niech nie daj± tylko Virtutti Militari za minusow± notę. Żenada...
(23.12.2014, 16:28)
kibic
Jak Hula pojedzie na turniej 4 skoczni to znaczy że kto¶ tu się niezna na skokach
(23.12.2014, 16:28)
ghF
Hahaha Piotrek popije jak wygra.
(23.12.2014, 16:25)
MarkG
Nawet je¶li s± złe warunki, to i tak przegrywać z Ukraińcem jest postrzegane dla mnie jako wstyd. Nie wiem co się dzieje, ale polska kadra skacze tragicznie i jedynie Piotrek skacze dobrze.
(23.12.2014, 16:23)