Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
listopad 2021
Najbliższe zawody
28.11.2021, godz. 16:15
Ruka HS-142

Niespodzianka w drużynie fińskiej na zbliżaj±cy się Turniej Czterech Skoczni - w ekipie Janiego Klingi zabrakło miejsca dla Janne Ahonena i Ville Larinto.

W Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen pojawi się czterech fińskich skoczków: Lauri Asikainen, Jarkko Määttä, Sami Niemi i Anssi Koivuranta.

- Stwierdzili¶my, że w obecnej sytuacji sensownym rozwi±zaniem będzie, jeżeli Ville Larinto zostanie w domu, by potrenować - powiedział trener Finów Jani Klinga.

24-letni Larinto pojawił się wprawdzie na starcie w Engelbergu, ale zdołał zaj±ć tylko 43. i 33. miejsce...

Na TCS w tym roku nie zobaczymy także legendy tej imprezy, Janne Ahonena, który jako jedyny skoczek w historii zdołał wygrać austriacko-niemiecki turniej pięć razy. 37-letni Fin bardzo rzadko pojawiał się w tym sezonie w zawodach - mogli¶my go ogl±dać w Kuusamo, gdzie był 29. i 32. Po operacji kolana Ahonen wolał nie startować w TCS i przygotowywać się do mistrzostw ¶wiata w narciarstwie klasycznym w Falun.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Skoro nie chciał to w porz±dku. Zwykle czytam całe newsy, ale to ostatnie zdanie mi jako¶ umknęło...
@Emil: normalnie bym się z tob± zgodził, ale uważam że s± od tego wyj±tki i tutaj taki zachodzi.
(23.12.2014, 21:41)
Emil
@marmi Nie ma czego¶ takiego że się "należy". Decyduje forma a tylko przy zbliżonej powinien jechać Ahonen. A forma zbliżona nie jest. Ahonen dostał od Niemiego łomot podczas zawodów w Vuokatti, jeszcze przegrał z takimi tuzami jak Ojala czy Nousiainen.
(23.12.2014, 06:49)
Kshatri
@marmi
Pisze jak byk " Po operacji kolana Ahonen wolał nie startować w TCS i przygotowywać się do mistrzostw ¶wiata w narciarstwie klasycznym w Falun." wiec sam nie chcial startowac
(23.12.2014, 01:43)
marmi
Ja tam uważam, że to wstyd że zamiast Ahonena bior± Niemi (no chyba, że sam Ahonen zrezygnował). Niemi TCS nie zawojuje, a Ahonenowi się start należy za całokształt moim zdaniem.
Nie będę polemizował z tym, czy dobrze zrobił odchodz±c/wracaj±c bo nie wiem.
Taka ciekawostka: prowadzę punktację ł±czn± P¦ wg obecnych zasad i jej czołówkę można stre¶cić tak: Ahonen... ... Małysz ... ... Morgenstern, Kasai, Ammann, Schlieri... Goldberger...Weissflog, Widhoelzl, Nykaenen, Schmitt. Oczywi¶cie "... ..." oznacza długo, długo nic :)
Aha, nie uwzględnia to bież±cego sezonu, na ten moment prawdopodobnie Ammann wysuwa się na 3 miejsce (tam jest bardzo ciasno :)
(23.12.2014, 00:36)
Jaro
@panpikus
A ile indywidualnych medali ZIO ma Ahonen? Ile ma złotych medali M¦ w lotach? Ile razy wygrał Turniej Nordycki? Czy był siedem razy na igrzyskach? Czy jest najstarszym zwycięzc± zawodów P¦? Fajnie się tak przerzucać statystykami, prawda?

Kasai to fenomen i nie ma sensu porównywać go do innych zawodników. Owszem, je¶li chodzi o statystyki, to Ahonen ma więcej trofeów. Ale w sporcie liczy się co¶ więcej, niż tylko liczby. Np. pasja, któr± Kasai ma pomimo 25 lat kariery. Ten go¶ć jest wci±ż u¶miechnięty i widać po nim, że sport go cieszy. A przy okazji odnosi kolejne sukcesy. I po prostu bez sensu jest twierdzenie, że je¶li Kasai jest ¶wietny po 40stce, to i Ahonen taki będzie. Bo nie będzie. A mówienie o "zjadaniu na ¶niadanie" jest wyrazem braku szacunku dla jednego z najlepszych skoczków ostatniego ćwierćwiecza.
(22.12.2014, 20:36)
Genesis
Ahonen wygrał więcej, jakby nie patrzeć, nie mniej jednak zarówno Fin, jak i Japończyk to obok Małysza najrówniejsi skoczkowie, a "zjadał na ¶niadanie" jest nie na miejscu, trochę wyolbrzymione.
(22.12.2014, 20:09)
panpikus
@Jaro
ile razy Kasai wygral TCS a ile razy Ahonen?
(22.12.2014, 19:52)
Jaro
Uwielbiam takie ględzenie w stylu "zjadał Noriakiego na ¶niadanie". Gdzie go tak zjadał? Ahonen zadebiutował w P¦ w sezonie 1992/1993, gdy Kasai był już do¶wiadczonym zawodnikiem (m.in. miał złoto na M¦ w lotach). Potem różnie się im wiodło, czasami wygrywał jeden, czasami drugi (np. Ahonen wypadł fatalnie na M¦ 2003, gdzie z kolei Kasai zdobył dwa indywidualne medale). Różnica jest taka, że Kasai skacze nieprzerwanie od 25 lat, a Ahonen kończy i skończyć nie może. Już dawno rozmienił sławę na drobne. Teraz też formalnie jest aktywnym zawodnikiem, ale głównie go nie ma. A Kasai? Jest i to w ¶wietnej formie. W tym roku kalendarzowym był 7 razy na podium P¦ (2 zwycięstwa) i zdobył medal na ZIO. Kiedy ostatnio Ahonen był na podium? Zaraz, sprawdzę... hm... styczeń 2010... Więc proszę mi tu nie pisać o zjadaniu.
(22.12.2014, 16:55)
Alex_Del_Piero
Janne popełnił bł±d, ale odchodz±c za wcze¶nie. Miał tylko 30 lat i 10 miesięcy gdy kończył po raz pierwszy w 2008 roku. Wtedy kończył jako wielki mistrz. 3 miejsce w P¦, zwycięstwo w TCS i br±zowy medal w lotach. Gdyby skakał dalej choćby do Vancouver, to jestem pewien że miałby ten medal olimpijski i skończyłby karierę bez żadnego niedosytu. Albo w ogóle ani razu nie powinien kończyć tylko skakać cały czas a formę na pewno by utrzymał. Wystarczy spojrzeć na Kasaiego. A że Janne zawsze zjadał Noriakiego na ¶niadanie to my¶lę, że byłby we wczorajszym konkursie obok Ammanna.
(22.12.2014, 13:11)
Złotousty
Dokładnie @Demol. Niestety Janne popełnił bł±d... "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki". O ile ten pierwszy powrót był w do¶ć udany (2. miejsce w TCS i 4. na K-95 na IO), o tyle drugi okazał się kompletn± klap±. Szkoda, że nie doczekał do Vancouver i wtedy by odszedł. Wówczas nie podpaliłby się z powrotem, bo byłby po igrzyskach. Łatwiej byłoby utrzymać formę, niż do niej wrócić po przerwie. No i miałby większe szanse na medal indywidualny, bo wła¶nie to było celem Fina.
(22.12.2014, 12:41)
Demol
Trzeba było odej¶ć na dobre po sezonie 2008...