Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Roman Koudelka po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w zawodach najwyższej rangi. Triumf w konkursie Letniej Grand Prix w Hinzenbach dał czeskiemu zawodnikowi wiele rado¶ci, ale i motywacji.

- Jestem bardzo podekscytowany, to dla mnie wielka zachęta do dalszej pracy - powiedział po wygranym konkursie Koudelka. - To zdecydowanie moje największe osi±gnięcie.

Koudelka w swojej pierwszej próbie osi±gn±ł 91 metrów i zajmował drugie miejsce z trzema punktami straty do Schlierenzauera, jednak w drugiej serii oddał perfekcyjny skok na 92 metr, dzięki czemu pokonał bardziej utytułowanego Austriaka z przewag± 5,9 punktu.

- Przed drug± prób± bywam zdenerwowany, ale tym razem zachowałem spokój. Oddałem dobry skok, ale pierwsze miejsce było dla mnie zaskoczeniem. Schlieri miał przewagę, jego drugi skok też nie był zły, ale stracił punkty przy l±dowaniu. W ostatnich dwóch tygodniach bardzo poprawiłem koncentrację, dopisywało mi też dobre samopoczucie i to przeniosłem na zawody - stwierdził Czech. - To zwycięstwo bardzo cieszy. Pokonałem Schlierenzauera w jego ojczyĽnie, na jego skoczni, to wspaniałe. Nie mogę teraz odpu¶cić, muszę dalej pracować, aby dobrze skakać i zim± - zapowiedział.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Emil
@Kufr. To kto produkuje sygnał dla czeskich zawodów? Eurosport NIGDY nie produkuje własnego sygnału, zawsze bierze od kogo¶ innego.
(30.09.2014, 14:09)
Kufr
dla: PN
Nie, tylko Eurosoprt.. Mami TV dla sportu - ČT SPORT, lecz tam sa dwa konkursy TĆS.
(30.09.2014, 13:19)
JankessPL
Mam dobre info do wszystkich typerów,maj± być nowo¶ci w typerze przed sezonem zimowym min możliwo¶ć komentowania w TYPERZE,czyli chat nie bd potrzebny
(29.09.2014, 17:57)
PN
@Kufr
TV nie ma jinej transmisji, niĽ tylko 2 konkursy TĆS...

Konkursy przeprowadzane w Czechach nie s± transmitowane? :O
(29.09.2014, 14:19)
Kufr
add: skoczkowia z Rumunii sa mlodszi.. ©tursa jest 95, Torok 96, Pitea nawet 97.. :D Wkrótce bedĽie moĽe lepszy takĽe Karta.. :D
(29.09.2014, 13:03)
Kufr CZSK
Heh, tak jest Dawid. Lecz tutaj w Czechah nie moga być dobrzy skoczkowia.... Skoko sa tu drogie, a nie maja promocje. TV nie ma jinej transmisji, niĽ tylko 2 konkursy TĆS... TO CO JEST? W KRAJINE, KTORA JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH W HISTORII TEGO SPORTU? Dla mnie sa skoki TOP sport, a taka polityka jest .. jest zla, a wiemi, Ľe nie bedĽie lepiej.. Nasz najlepszi junior jest ©tursa.. Na konkursach w Hakubie nie puntkowal, czyli jest horszy od skoczkow z Romanii - Pitea i Torok punktowali..
Hlava jest moj najbardziej lubiany skoczek, lecz ogladajće to.. Ma 30 lat, w treningach skacze dobrze, lecz konkursy sa tragiczne.. W Hakubie? Trenink 4. miescje, konkurs 25 ....
Janda zakonczi kariere po tym sezonie. Matura moĽe juĽ nie bedĽie skakal tak dobrze, jak ostatni 2 sezony, czyli nie bedĽie w kadrze A ... Ostatni sezon mialy¶mi 6 skoczkow w kadrze A.. Teraz jestemy 4.. :(
MoĽe Cikl bedĽie lepszi a lepszi, bo z Schallertem mial drzywiej dobrze winik, po tem mial kontuzje, ktora mu moĽe zepsula kariere.. Koľíąek jest mlody, lecz juĽ by mial skakacz troche lepiej :D MoĽe tak, jak skakal w LGP ostatni sezon.. :D
(29.09.2014, 13:00)
@Dawid
W zasadzie to masz rację. Ale mimo wszystko maj± na razie chwilowo lepsz± sytuację. To prawda, że brak zaplecza. My w zasadzie też długo mieli¶my słabe zaplecze i nieprzynosz±c± rezultatów trenerkę. Może drużyna się obudzi, a jak nie, to przynajmniej pojawi się kolejny skoczek, który (tout proportions garde, jak u nas Adam, u Szwajcarów Ammann) podniesie nieco prestiż tego sportu w kraju. Życzę im tego, bo na razie talenty budz± się u nich póĽno (vide Janda, matura)
(29.09.2014, 12:25)
Dawid123456
Gratulacje dla Romana, fantastyczny konkurs w jego wykonaniu. Wygl±da na to że może być jeszcze mocniejszy niż w jego życiowym sezonie 2011/2012

Przy okazji, odno¶nie czeskiej kadry to jest to drużyna która potencjałem odstaje i to bardzo od Austrii, Niemiec, Słowenii, Polski, Norwegii i Japonii. Z Koudelki mog± mieć pociechę i to jeszcze dobrych parę lat, ale kto oprócz niego? Janda już jest u schyłku kariery (pamiętajmy że miał już j± kończyć po minionym sezonie), Matura też jest wiekowy i też zaczyna chyba wracać do swojego mocno przeciętnego poziomu. Hlavie stuknęła 30 w tym roku, i teraz za nic nie przypomina solidnego skoczka z sezonu 2011/2012. Hajek to zawodnik którego tylko incydentalnie stać na dobre występy, Kozisek podobnie (choć jeszcze w mniejszej skali). Cikl to poziom najwyżej na PK.

Co jest jednak najgorsze, nie widać kompletnie następców. Juniorzy skacz± bardzo słabo, nie s± w stanie punktować nawet w CoC..
(29.09.2014, 11:50)
meggy
Trzymam kciuki, Koudi! Ogl±dałam na żywo Wasz drużynowy sukces w Wi¶le i nie wiem, czy nie cieszyłam się z niego przynajmniej tak jak z naszej wygranej ;). Obecnie Czesi dołuj± (nawet w słabo obsadzonych konkursach s± tylko tłem), ostatnio pozytywnie wyróżnił się Hajek (w LPK), a tu z kolei zaskoczenie i wielki powrót Koudiego. Je¶li tylko Janda ustabilizuje swój poziom skoków, będ± mieć naprawdę dobrych zawodników. Hlava i Kozisek mogliby zacz±ć regularnie punktować, bo na razie to jest spory kłopot. Niemniej po naszych Czesi to moja druga ulubiona reprezentacja, tak jak kiedy¶ (za Miki) Norwegowie ;)
(29.09.2014, 10:57)