Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
02.02.2023, godz. 21:30
Whistler HS-104
MŚJ ind. K

Reprezentanci gospodarzy triumfowali podczas rozgrywanych w rumuńskim Rasnowie zawodów z cyklu FIS Carpath Cup. W konkursach kobiet i mężczyzn startowali również Polki i Polacy.

W czwartkowych i piątkowych konkursach oprócz reprezentantów krajów karpackich gościnnie brali udział również skoczkowie z Japonii i Szwecji, jednak nie byli oni klasyfikowani.

W czwartkowym konkursie kobiet najlepsza okazała się Carina Alexandra Militaru, która oddawała skoki na odległość 64 i 59 metrów. Rumunka wyprzedziła swoją rodaczkę Danę Haralambie (60,5 i 60 m) oraz Japonkę Ayakę Igarashi (60 i 59 m). Najlepsza z Polek, Anna Twardosz, zajęła piąte miejsce.

W piątek wśród pań najlepszy łączny rezultat uzyskała Ayaka Igarashi (62,5 i 61 m), która minimalnie wyprzedziła Danę Haralambie (60,5 i 62,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Militaru (58 i 59 m). Najlepszą Polką ponownie była Twardosz, która tym razem zajęła szóstą lokatę.

W czwartkowych zawodach mężczyzn podium opanowali Japończycy - Keiichi Sato (69 i 66 m), Yuto Kinoshita (65,5 i 63,5 m) oraz Yuken Iwasa (64,5 i 64 m), natomiast wśród reprezentantów krajów karpackich najlepiej spisał się Stefan Valentin Blega (63,5 i 65,5 m - czwarte miejsce). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Dominik Kastelik - ósme miejsce.

W piątek reprezentant gospodarzy nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa - na najwyższym stopniu podium stanął Robert Valentin Tatu (67,5 i 66 m), nieznacznie wyprzedzając innego Rumuna - Stefana Valentina Blegę (66 i 68 m). Trzecią lokatę zajął Keiichi Sato (66,5 i 67 m). Kastelik ponownie został sklasyfikowany na ósmym miejscu (63 i 65,5 m).

Rywalizacja w ramach cyklu FIS Carpath Cup 2014 została zakończona - oprócz zawodów w Rasnowie kalendarz obejmował dwa konkursy w Szczyrku. W klasyfikacji generalnej pań triumfowała Carina Alexandra Militaru, która wyraźnie wyprzedziła Kingę Rajdę. Wśród mężczyzn również najlepszy okazał się reprezentant Rumunii - Stefan Valentin Blega, natomiast Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik i Paweł Gut zajęli miejsca 4-6. Polacy wygrali za to klasyfikację drużynową mężczyzn, natomiast wśród pań na czele zameldowały się Rumunki przed Polkami.

Wyniki końcowe - czwartek, kobiety
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Carina Alexandra Militaru
Rumunia
64.0
59.0
204.0
2
Dana Vasilica Haralambie
Rumunia
60.5
60.0
202.0
*
Ayaka Igarashi
Japonia
60.0
59.0
195.9
3
Andreea Diana Trambitas
Rumunia
59.5
54.0
180.7
4
Anna Twardosz
Polska
59.0
55.5
179.6
5
Bianca Elena Stefanita
Rumunia
56.0
57.0
179.5
6
Valentina Sderzhikova
Kazachstan
53.0
57.0
170.3
7
Kinga Rajda
Polska
53.0
49.5
153.3
8
Kamila Karpiel
Polska
52.0
48.5
148.0
9
Joanna Kil
Polska
47.0
46.0
126.5
10
Andreea Sipos Gaudi
Rumunia
46.5
44.5
115.7
11
Iulia Stefan
Rumunia
45.5
44.0
114.6
12
Khrystyna Droniak
Ukraina
DNS
DNS
DNS

Wyniki końcowe - czwartek, mężczyźni
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
*
Keiichi Sato
Japonia
69.0
66.0
247.3
*
Yuto Kinoshita
Japonia
65.5
63.5
230.9
*
Yuken Iwasa
Japonia
64.5
64.0
229.2
1
Stefan Valentin Blega
Rumunia
63.5
65.5
226.9
2
Robert Valentin Tatu
Rumunia
63.5
64.5
226.0
3
Constantin R. Buzescu Purice
Rumunia
64.5
64.5
225.9
4
Muhammet Irfan Cintimar
Turcja
63.5
63.5
221.6
5
Dominik Kastelik
Polska
63.5
63.0
219.4
6
Nicolae Sorin Mitrofan
Rumunia
62.5
63.5
218.2
7
Ayberk Demir
Turcja
61.0
62.5
211.2
8
Faith Arda Ipcioglu
Turcja
62.0
60.5
208.3
9
Ilya Kratov
Kazachstan
58.5
60.0
197.7
10
Krystian Kołodziej
Polska
59.0
59.5
197.2
11
Tymoteusz Urbaś
Polska
56.0
61.0
193.6
12
Paweł Wąsek
Polska
57.0
59.0
189.7
*
Marcus Flemstroem
Szwecja
57.5
56.0
182.7
13
Sergey Zyryanov
Kazachstan
57.0
56.0
180.5
*
Sebastian Devall
Szwecja
57.0
55.5
180.3
14
Radu Mihai Pacurar
Rumunia
55.0
55.0
175.3
15
Hunor Farkas
Rumunia
54.0
54.0
168.0
*
Anton Eriksson
Szwecja
53.0
55.0
167.5
16
Andrei Feldeoran
Rumunia
50.5
55.0
163.0
17
Muhammet Ali Bedir
Turcja
52.5
54.0
162.4
18
Sergey Tkachenko
Kazachstan
52.5
53.5
160.2
19
Daniel Cacina
Rumunia
52.0
53.5
158.5
20
Evelin Mitev
Bułgaria
52.5
52.0
158.1
21
Alexandru Mocanita
Rumunia
52.5
51.5
157.9
22
Krasimir Simitchiyiski
Bułgaria
54.5
50.0
156.6
23
Adrian Grigore
Rumunia
50.0
52.5
154.8
24
Stanislav Anchugin
Kazachstan
51.5
53.0
152.6
25
Michnea Alexandru Spulber
Rumunia
49.0
52.5
152.4
26
Michai Solcon
Rumunia
49.5
53.0
150.3
27
Roman Nogin
Kazachstan
52.0
45.5
134.3
28
Ovidiu Baila
Rumunia
48.0
47.5
133.0
29
Munir Gungen
Turcja
45.5
46.0
125.4
30
Stanislav Karatsupa
Kazachstan
46.5
45.5
122.6
31
Viktor Hristov
Bułgaria
47.0
46.0
118.5
32
Paul Aredlean
Rumunia
43.5
45.5
111.9
33
Vasil Sheynov
Bułgaria
42.5
44.0
101.9
34
Stepan Pasichnyk
Ukraina
DNS
DNS
DNS
 
Ivan Zelenchuk
Ukraina
DNS
DNS
DNS
 
Yevgen Marusyak
Ukraina
DNS
DNS
DNS
 
Martin Zografski
Bułgaria
DNS
DNS
DNS

Wyniki końcowe - piątek, kobiety
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
*
Ayaka Igarashi
Japonia
62.5
61.0
210.2
1
Dana Vasilica Haralambie
Rumunia
60.5
62.5
210.0
2
Carina Alexandra Militaru
Rumunia
58.0
59.0
194.1
3
Bianca Elena Stefanita
Rumunia
57.5
54.5
179.1
4
Valentina Sderzhikova
Kazachstan
57.0
55.0
174.6
5
Anna Twardosz
Polska
56.5
56.5
174.0
6
Kinga Rajda
Polska
57.5
51.5
171.4
7
Andreea Diana Trambitas
Rumunia
54.5
52.5
162.6
8
Joanna Kil
Polska
51.0
49.5
144.0
9
Kamila Karpiel
Polska
49.5
47.5
139.6
10
Iulia Stefan
Rumunia
49.0
46.5
130.5
11
Andreea Sipos Gaudi
Rumunia
47.0
45.5
120.8
12
Khrystyna Droniak
Ukraina
38.0
38.5
75.9

Wyniki końcowe - piątek, mężczyźni
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Robert Valentin Tatu
Rumunia
67.5
66.0
243.7
2
Stefan Valentin Blega
Rumunia
66.0
68.0
242.9
*
Keiichi Sato
Japonia
66.5
67.0
241.7
*
Yuken Iwasa
Japonia
65.5
66.5
241.1
3
Constantin R. Buzescu Purice
Rumunia
66.5
66.5
237.0
*
Yuto Kinoshita
Japonia
63.5
66.5
229.8
4
Nicolae Sorin Mitrofan
Rumunia
65.5
65.0
229.0
5
Dominik Kastelik
Polska
63.0
65.5
228.2
6
Stepan Pasichnyk
Ukraina
63.5
64.5
225.5
7
Muhammet Irfan Cintimar
Turcja
65.0
62.5
224.3
8
Tymoteusz Urbaś
Polska
62.5
62.5
214.8
9
Faith Arda Ipcioglu
Turcja
63.0
61.5
213.6
10
Ayberk Demir
Turcja
63.5
60.0
212.7
11
Krystian Kołodziej
Polska
60.0
63.5
211.7
12
Ilya Kratov
Kazachstan
62.5
60.5
211.0
*
Sebastian Devall
Szwecja
57.5
60.0
194.8
13
Paweł Wąsek
Polska
59.0
55.5
188.1
14
Hunor Farkas
Rumunia
55.5
59.0
187.6
*
Marcus Flemstroem
Szwecja
56.5
58.0
186.6
15
Sergey Zyryanov
Kazachstan
55.0
57.5
180.8
*
Anton Eriksson
Szwecja
55.0
57.0
179.6
16
Radu Mihai Pacurar
Rumunia
55.5
54.5
174.3
17
Daniel Cacina
Rumunia
54.5
55.0
172.6
18
Evelin Mitev
Bułgaria
54.0
54.0
168.0
19
Michai Solcon
Rumunia
58.0
51.0
167.4
20
Krasimir Simitchiyiski
Bułgaria
53.0
54.5
167.3
21
Michnea Alexandru Spulber
Rumunia
54.0
52.5
166.4
22
Muhammet Ali Bedir
Turcja
54.0
53.5
165.3
23
Sergey Tkachenko
Kazachstan
53.0
52.5
162.0
 
Adrian Grigore
Rumunia
53.5
52.0
162.0
25
Yevgen Marusyak
Ukraina
51.5
53.5
160.8
26
Andrei Feldeoran
Rumunia
50.0
51.5
152.4
27
Ovidiu Baila
Rumunia
50.5
52.0
151.3
28
Alexandru Mocanita
Rumunia
49.5
52.5
151.1
29
Munir Gungen
Turcja
49.5
50.0
147.1
30
Stanislav Anchugin
Kazachstan
52.5
50.0
146.8
 
Stanislav Karatsupa
Kazachstan
50.5
49.5
146.8
32
Roman Nogin
Kazachstan
48.5
51.5
141.8
33
Ivan Zelenchuk
Ukraina
50.0
48.0
136.5
34
Viktor Hristov
Bułgaria
53.0
46.0
133.9
35
Paul Aredlean
Rumunia
47.5
45.5
123.0
36
Vasil Sheynov
Bułgaria
42.5
DNS
50.9
37
Martin Zografski
Bułgaria
DNS
DNS
DNS

Klasyfikacja końcowa - kobiety indywidualnie
 
zawodniczka
kraj
punkty
1
Carina Alexandra Militaru
Rumunia
360
2
Kinga Rajda
Polska
236
3
Bianca Elena Stefanita
Rumunia
235
4
Anna Twardosz
Polska
180
 
Dana Vasilica Haralambie
Rumunia
180
6
Andreea Diana Trambitas
Rumunia
168

Klasyfikacja końcowa - mężczyźni indywidualnie
 
zawodnik
kraj
punkty
1
Stefan Valentin Blega
Rumunia
260
2
Robert Valentin Tatu
Rumunia
228
3
Constantin R. Buzescu Purice
Rumunia
225
4
Dawid Jarząbek
Polska
200
5
Dominik Kastelik
Polska
171
6
Paweł Gut
Polska
140

Klasyfikacja końcowa - kobiety drużynowo
 
kraj
 
punkty
1
Rumunia
Rumunia
1138
2
Polska
Polska
980
3
Kazachstan
Kazachstan
90

Klasyfikacja końcowa - mężczyźni drużynowo
 
kraj
 
punkty
1
Polska
Polska
1291
2
Rumunia
Rumunia
1047
3
Turcja
Turcja
236

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Nie rozumiem: Japonia i Szwecja nieklasyfikowane, a Turcja i Kazachstan tak. Może nie znam się na geografii, ale chyba Karpaty nie s w tych 2 krajach.
(27.09.2014, 14:44)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Carpath Cup Rasnov: Rywalizacja zakończona
Carpath Cup Rasnov: Rywalizacja zakończona

Carpath Cup Rasnov: Rywalizacja zakończona

Najbliższe zawody
31 stycznia 2023 (wtorek)
04:00
MŚJ Whistler
20:30
MŚJ Whistler
21:10
MŚJ Whistler
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:30
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
3 lutego 2023 (piątek)
00:00
MŚJ Whistler
konkurs ind. M
10:00
PŚ Willingen
oficjalny trening K
12:00
PŚ Willingen
kwalifikacje K
13:15
PŚ Willingen
oficjalny trening M
16:00
PŚ Willingen
konkurs mix
18:15
PŚ Willingen
kwalifikacje M
21:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
23:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
19:30
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
19:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
2.2.2023
10:30
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
2.2.2023
10:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
2.2.2023
13:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
2.2.2023
13:00
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
3.2.2023
00:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
3.2.2023
00:00
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
3.2.2023
00:45
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
3.2.2023
00:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich