Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K

W miniony weekend w Oslo na skoczni Midtstuen rozegrano letnie mistrzostwa Norwegii. W rywalizacji panów dość niespodziewanie lidera LGP pokonał Rune Velta; wśród pań triumfowała Line Jahr.

Rune Velta odskoczył rywalom już w pierwszej serii, kiedy poszybował na odległość 108,5 metra. W serii finałowej jego próba nie była już tak imponująca - 100,5 metra - jednak wystarczyło to na zwycięstwo w konkursie. Na drugim stopniu podium ze stratą 4,5 punktu, stanął lider Letniej Grand Prix, Phillip Sjøen, który lądował na 102 i 105 metrze. Skład podium uzupełnił Joachim Hauer ze skokami na odległość 102 i 105 metrów.

Tuż za podium uplasowali się kolejnego Halvor Egner Granerud i Sigurd Nymoen Søberg. Kim Rene Elverum Sorsell i Kenneth Gangnes zajęli ex aequo szóstą lokatę.

Wicelider LGP, Daniel Andre Tande, został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu, głównie za sprawą bardzo kiepskiej pierwszej próby, w której uzyskał 89,5 metra; na szczęście drugi skok był dużo lepszy - 101 metrów. Pierwszą dziesiątkę zamknął Tom Hilde (96 i 91 m).

Pozostali podopieczni Alexandra Stöckl nie zachwycili: Andreas Stjernen był dwunasty, a Anders Fannemel piętnasty.

W konkursie pań bezkonkurencyjna była Line Jahr, która poszybowała na odległość 98 i 100,5 metra, wypracowując sobie przewagę 16,5 punktu. Drugie miejsce zajęła Gyda Enger ze skokami na 95 i 96 metra, a na najniższym stopniu podium stanęła Maren Lundby (96,5 i 88 metrów).

Z dobrej strony zaprezentowała się powracająca do rywalizacji Anette Sagen. Utytułowana Norweżka zajęła czwarte miejsce, oddając dwa równe skoki na odległość 91 i 92,5 metra.

Wyniki końcowe - mężczyźni
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Rune Velta
Norwegia
108.5
100.5
276.1
2
Phillip Sjoeen
Norwegia
102.0
105.0
271.6
3
Joachim Hauer
Norwegia
102.0
103.5
268.6
4
Halvor Enger Granerud
Norwegia
101.5
99.5
250.5
5
Sigurd Nymoen Soeberg
Norwegia
103.5
96.0
246.0
6
Kenneth Gangnes
Norwegia
102.0
93.0
237.5
 
Kim Rene Elverum Sorsell
Norwegia
98.0
97.0
237.5
8
Hans Petter Bergquist
Norwegia
101.0
93.0
237.0
9
Daniel-Andre Tande
Norwegia
89.5
101.0
236.6
10
Tom Hilde
Norwegia
96.0
91.0
229.6
11
Robert Johansson
Norwegia
97.5
90.0
228.1
12
Andreas Stjernen
Norwegia
94.5
93.0
226.6
13
Joakim Aune
Norwegia
97.0
94.0
226.5
14
Espen Enger Halvorsen
Norwegia
94.0
95.5
226.0
15
Anders Fannemel
Norwegia
87.5
98.0
225.6
16
Simen Key Grimsrud
Norwegia
98.0
92.0
225.5
17
Jarl Magnus Riiber
Norwegia
98.0
90.5
222.5
18
Espen Roee
Norwegia
93.5
95.0
220.0
19
Ole Marius Ingvaldsen
Norwegia
90.0
95.5
218.0
20
Joergen Madsen
Norwegia
95.0
85.5
206.5
21
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
89.0
89.5
203.0
22
Carl Nordin
Szwecja
89.5
87.5
196.5
23
Marius Lindvik
Norwegia
95.0
78.5
189.5
24
Stian Andre Skinnes
Norwegia
90.0
81.5
183.0
25
Christian Brenna
Norwegia
90.0
81.0
182.0
26
Richard Haukedal
Norwegia
91.0
78.5
181.5
27
Robin Pedersen
Norwegia
90.0
82.0
179.5
28
Kenneth Henningsmo Fredheim
Norwegia
89.5
77.5
176.0
29
Atle Pedersen Roensen
Norwegia
90.5
77.0
174.5
30
Edvart Myrvang Bakke
Norwegia
89.5
74.5
167.5
31
Jonas Schoien Oevregaard
Norwegia
89.5
 
99.5
 
Are Sumstad
Norwegia
89.0
 
99.5
 
Vegard-Haukoe Sklett
Norwegia
89.5
 
99.5
34
Alexander Henningsen
Norwegia
88.0
 
98.5
 
Jonas Gropen Sogard
Norwegia
90.0
 
98.5
36
Sondre Ringen
Norwegia
87.5
 
97.5
37
Knut Jokerud Strand
Norwegia
87.0
 
96.0
38
Jostein Loe
Norwegia
86.5
 
93.5
39
Idar Maroe
Norwegia
85.5
 
93.0
40
Joachim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
86.5
 
92.5
41
Rishi Vellupillai
Norwegia
85.5
 
91.0
42
Adrian Soerensen Livelten
Norwegia
84.0
 
90.5
 
Tord-Markusen Hammer
Norwegia
85.0
 
90.5
44
Marthis Rebne Stenseth
Norwegia
84.5
 
90.0
45
Christian Korody
Norwegia
84.0
 
89.0
 
Johann Andre Forfang
Norwegia
84.0
 
89.0
47
Steffen Jeremiassen
Norwegia
84.5
 
88.5
48
Jonas Sandell
Szwecja
84.0
 
87.5
 
Kristian Lian
Norwegia
84.0
 
87.5
50
Christian Inngjerdingen
Norwegia
82.5
 
85.5
51
Kristian Stensgard
Norwegia
82.0
 
85.0
52
Oliver Dahl
Norwegia
83.5
 
83.5
53
Oscal Alexander Hafslund
Norwegia
80.5
 
80.5
54
Markus Maenum
Norwegia
80.0
 
79.0
55
Oscar P Westerheim
Norwegia
78.5
 
78.0
 
Bendik Hulloeen
Norwegia
79.0
 
78.0
57
Nikolai Aasberg
Norwegia
79.0
 
77.5
58
Matias Braathen
Norwegia
78.5
 
75.0
 
Mats Bjerke Myhren
Norwegia
78.0
 
75.0
 
Lars Brodshaug Berger
Norwegia
80.0
 
75.0
 
Ole Mathis Nedrejord
Norwegia
80.0
 
75.0
62
Jonas Langgaerd
Norwegia
77.5
 
74.0
63
Sverre Aas Myhr
Norwegia
75.5
 
68.5
64
Peder Skjaeret Stroemhaug
Norwegia
74.0
 
67.0
65
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
75.5
 
66.5
66
Kjell Andreas Naesvold
Norwegia
75.5
 
65.0
 
Jan Fuhre
Norwegia
75.5
 
65.0
68
Jonas Schoien Oevregaard
Norwegia
73.0
 
64.0
69
Jakub Tjaeland Randen
Norwegia
73.5
 
63.5
70
Erlend Flotten
Norwegia
73.0
 
62.0
71
Jesper Oedegaard
Norwegia
73.0
 
61.0
72
Markus Bukkholm
Norwegia
69.0
 
55.5
73
Carl Henning Lippestad
Norwegia
71.0
 
54.0
74
Martin Sommerstad
Norwegia
64.0
 
40.5
75
Sigve Evensen
Norwegia
63.0
 
35.0
76
Anders Bardal
Norwegia
DNS
 
DNS
77
Joergen Vedal
Norwegia
DNS
 
DNS
78
Simon Eklund
Szwecja
DNS
 
DNS
79
Harald Johnas Riiber
Norwegia
DNS
 
DNS

Wyniki końcowe - kobiety
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Line Jahr
Norwegia
98.0
100.5
243.5
2
Gyda Enger
Norwegia
95.0
96.0
227.0
3
Maren Lundby
Norwegia
96.5
88.0
214.5
4
Anette Sagen
Norwegia
91.0
92.5
209.5
5
Anniken Mork
Norwegia
86.5
91.5
193.0
6
Marte Pauline Skinnes
Norwegia
71.0
72.5
120.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
Jeden z Oevregaardów to Jens (31. lub 68. - podejrzewam, że ten słabszy).
(05.09.2014, 10:43)
borek99
Inngjerdingen, podobnie jak Sandell, też przyjął szwedzkie obywatelstwo (wyrobił sobie nawet nowy profil na stronie FIS'u, który chyba po 2 miesiącach przestał być aktywny :P), poprawcie to sobie w bazie.

A Pań tak mało, bo Norwedzy mają jakieś ograniczenia w dopuszczaniu tych młodszych zawodniczek (bo zaplecze u dziewczynek mają solidne) i zawsze w najwyższej klasie startuje ich tak mało...
(03.09.2014, 11:50)
tokas9
Nie wyobrażam sobie kadry norweskiej w tym sezonie.
(03.09.2014, 01:51)
Romek
Nordin nawet bez dramatu, szkoda tylko, że pań tak mało.
(02.09.2014, 20:23)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Jahr i Velta mistrzami Norwegii na igelicie
Jahr i Velta mistrzami Norwegii na igelicie

Jahr i Velta mistrzami Norwegii na igelicie

Kalendarium
Jan Habdas
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
teraz
w TV
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
14:46
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
14:46
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
15:40
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
15:41
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
16:30
Eurosport w Player.pl Lillehammer | HS 98
LIVE
4.12.2022
16:30
Eurosport w Player.pl Lillehammer | HS 140
LIVE
8.12.2022
04:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
8.12.2022
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich