Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Kamil Stoch zwyciężył w ankiecie przeprowadzonej wśród dziennikarzy sportowych Forum Nordicum na najlepszego narciarza klasycznego sezonu olimpijskiego 2013/2014.

Stoch zdobył 434 głosy i otrzymał tytuł Króla Nart. Reprezentant Polski w skokach narciarskich wygrał w tym sezonie sześć konkursów Pucharu Świata i zdobył swoją pierwszą Kryształową Kulę. Ponadto zdobył dwa złote medale podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Stoch o 128 punktów wyprzedził niemieckiego dwuboistę Erica Frenzela, który w Soczi został mistrzem olimpijskim na skoczni normalnej, a wraz z drużyną wywalczył srebrny medal. Ponadto Frenzel w sezonie 2013/2014 wygrał siedem konkursów Pucharu Świata, po raz drugi w karierze triumfując w klasyfikacji generalnej.

Na trzecim miejscu uplasowała się zwyciężyni zeszłorocznej edycji - Marit Bjoergen. Norweska biegaczka wróciła z Soczi z trzema złotymi medalami, a także zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W gronie zawodników, na których oddawano głosy, znaleźli się także inni skoczkowie narciarscy. Na szóstym miejscu uplasowała się Sara Takanashi, która w tym sezonie była bezkonkurencyjna - zdobyła Kryształową Kulę i wygrała aż piętnaście konkursów Pucharu Świata.

Po 39 punktów zdobyli natomiast Severin Freund (złoty medalista olimpijski w drużynie, indywidualny mistrz świata w lotach) i Carina Vogt (pierwsza mistrzyni olimpijska w historii skoków narciarskich pań) - to dało im ósme miejsce w plebiscycie.

Wyróżnieni zostali także inni skoczkowie - Noriaki Kasai (wywalczył srebrny medal na dużej skoczni w Soczi), Peter Prevc (srebrny i brązowy medalista igrzysk) oraz zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni - Thomas Diethart.

Dziennikarze wskazali również najlepszych biathlonistów minionego sezonu - najlepsza okazała się Daria Domraczewa, trzykrotna złota medalistka z Soczi. Za nią uplasował Ole Einar Bjørndalen (mistrz olimpijski w sprincie oraz sztafecie mieszanej). Dopiero trzecie i czwarte miejsce zajęli zdobywcy Pucharu Świata - Martin Fourcade (dwa złote medale i jeden srebrny w Soczi) i Kaisa Mäkäräinen (bez medali olimpijskich).