TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Niedawno informowaliśmy, że weteran skoków Noriaki Kasai zamierza skakać, dopóki nie zdobędzie złota olimpijskiego i żony. Okazuje się, że część planu została już wykonana...

Jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), 41-latek oświadczył się zaraz po zdobyciu srebrnego medalu na Igrzyskach w Soczi. Po sukcesie w Rosji powrócił do kraju, by wziąć ślub ze swoją wieloletnią partnerką, Reiną. Huczne wesele zaplanowane jest na październik.

Zawodnik zbiera teraz najlepsze życzenia od znajomych i ludzi ze świata skoków. Poprzez jeden z portali społecznościowych gratulacje medaliście olimpijskiemu złożyli m.in. FIS oraz kolega z kadry, Taku Takeuchi:





Młodej parze życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
hustle
@Fanka
Talizmany? czyli buddyzm(lub jakaś jego odmiana)albo szinto, albo tak jak pisze piotr186, jedno i drugie :)
(13.04.2014, 00:39)
angi
Hm...tak, dołączam się do życzeń Taku :D
Młoda, ale odpowiada jego wiekowi mentalnemu- KASAI WIECZNIE MŁODY
(12.04.2014, 21:32)
piotr186
Fanka

W przypadku Japończyka na 99% można być pewnym że jest shintoista, a przy tym nie rzadko równolegle wyznaje buddyzm...
(10.04.2014, 22:57)
Fanka
@Hustle,
jeśli Noriaki wspominał o przerwie świątecznej, to najpewniej dlatego, że jest to też przerwa w zawodach PŚ, a poza tym w Japonii "obchodzi się" Boże Narodzenie, że tak powiem, na świecko i marketingowo - choinki, prezenty i hostessy w skąpych czerwonych odzieniach :P.
Japoński net podaje, że był to ślub cywilny.
Wydaje mi się mniej niż mało prawdopodobne, by Kasai był chrześcijaninem; w przypadku osoby tej narodowości jest to na tyle rzadkie, że przez 26 jego kariery pewnie by wyszło na światło dzienne. Do Soczi ponoć zabrał jakieś talizmany, czyli jeśli w ogóle jakaś religia, to właśnie shinto najprawdopodobniej :P.
(10.04.2014, 16:19)
hustle
Z tego co sie orientuję w Japonii uroczystości ślubne zwykle odbywają się według tradycji szinto, a pogrzeby są głównie buddyjskie.
Do Redakcji:
Czy Kasai jest buddystą,wyznawcą szinto/szintoistą(bardziej kult Japonii niz religia) czy chrześcijaninem?

http ://www.youtube.com/watch?v=EXD Oc9clJ5o (ceremonia ślubna szyntoistów)

Pamietam ze Kasai po zawodach w Titisee mowił coś o przerwie świątecznej itd..ale chyba nie jest chrześcijaninem.Jest mi zupełnie obojetne wyznawcą jakiej religii jest Noriaki(poza tym Japonczycy do religijnych nie należą itd) ale tak w kontekście jego pazdziernikowego wesela .. ;)
(09.04.2014, 18:16)
Jaro
No cóż, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, ale niech to się nie odbije na wynikach :)
(09.04.2014, 15:19)
ciekawy
Wszystkiego najlepszego młodej parze.
Zapewne nie był to ślub kościelny, gdyż tam katolików jest około dwóch procent. Ciekawy czy był to ślub cywilny czy w jakieś innej religii niż chrześcijaństwo lub może jest jakaś ślubna tradycja japońska.
(09.04.2014, 11:11)
wania the russian
Mam nadzieję, że nie jest inteligentna XD
(08.04.2014, 22:51)
Skrzypiec
Hehe :) To może na niego lepiej podziałać niż olimpijskie srebro. Stoch musi się teraz mieć na baczności... Ciekawe, czy Japończycy mają swój marsz weselny?
(08.04.2014, 21:48)
FKS
Wszystkiego dobrego:)
(08.04.2014, 18:35)
Bobby
Mam nadzieję, że inteligentna ;o
(08.04.2014, 18:35)
MADZIUNIA
Wszystkiego dobrego Noriaki! Mam nadzieję że ładna...
(08.04.2014, 18:26)
Nemesis
Taku wszystko wytłumaczył :)
(08.04.2014, 15:05)
ppaaappa
Oo :D