TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Polscy kibice liczyli chyba na nieco lepszy występ Kamila Stocha podczas pierwszego dnia zawodów o mistrzostwo ¶wiata w lotach narciarskich. Na półmetku rywalizacji lider Pucharu ¦wiata zajmuje pi±te miejsce.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Podczas wczorajszych treningów i kwalifikacji Stoch spisywał się dużo lepiej. Dzisiaj również skakał dobrze, ale nie pokazał pełni swoich możliwo¶ci:

- To nie były takie skoki jak wczoraj. Dzi¶ czego¶ w nich brakowało - dobrej równowagi na rozbiegu, nie czułem się dobrze w tej pozycji dojazdowej. Z tego powodu pierwszy skok był spóĽniony, drugi zbyt mocno skierowany do przodu - tłumaczył Polak.

- Warunki były w miarę równe dla wszystkich zawodników. W Harrachowie bywa gorzej, dzi¶ było dobrze - dodał.

Po dwóch skokach Stoch traci do prowadz±cego Freunda 27,2 pkt; z kolei do br±zowego medalu brakuje mu 11,8 punktu. Czy Polak ma szanse na odrobienie tej różnicy?

- Nie skupiam się na miejscu i stracie do podium. Stać mnie na dużo lepsze próby - i skupię się na tym, żeby oddawać tutaj dobre skoki.

Z sylwetk± na rozbiegu miał problemy również Maciej Kot, który po dwóch seriach zajmuje dziesi±te miejsce:

- Nie jestem do końca zadowolony z moich skoków, one były na normalnym poziomie, ale gorsze od tego z kwalifikacji. Miałem problemy z pozycj± dojazdow±, w efekcie odbicie nie było optymalne. W locie wyci±gałem tyle, ile się dało - przyznał.

Jutro Kot liczy na więcej:

- Moje skoki s± powtarzalne. Chciałbym zbliżyć się do granicy 200 metrów, ale tutaj w ogóle nie ma zbyt wielu dalekich skoków. W walce o medale będ± się liczyć stabilne starty. Dzi¶ była moc, ale zabrakło czucia - dodał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibicskoków
Ja tam wcale nie jestem zaskoczony słabsz± pozycj± Kamila Stocha i nie liczyłem na więcej. Wiadomo nie od dzi¶, że Polacy specami na mamutach nigdy nie byli i nie s±. Nie wymagajmy od Stocha nie wiadomo ile, i tak zrobił więcej niż oczekiwano od niego. 2 medale złote olimpijskie i prawdopodobnie zwycięstwo w generalce pucharu ¶wiata to mało? Ponadto ma już na koncie też tytuł mistrza ¶wiata z Predazzo i 3 miejsce sezon temu w generalce. Bez przesady. Nie wymagajmy mistrza ¶wiata w lotach, na skoczni mamuciej, która nie jest mocn± stron± Stocha.
(15.03.2014, 17:19)
Skoczek120
@Derek

pamiętaj, że w tym roku zawody rozegrane zostan± na dużej skoczni, a nie mamuciej. ;)
(15.03.2014, 11:01)
Skoczek120
Najważniejsze w skokach Polak zdobył... i to w komplecie. W Planicy powinien spokojnie zapewnić sobie kulę, być może nawet polepszaj±c swoje statystyki o podia, albo nawet wygrane. :)) M¦ w lotach to inna bajka. Tak na prawdę każdy oddałby inne medale za złoto olimpijskie. Nawet nasz mistrz Adam Małysz.

P¦ zdecydowanie należy się w tym roku Kamilowi. Był najrówniejszym skoczkiem, stawał wielokrotnie na podium i połowę z tego wygrał. Zwyciężył w aż o¶miu konkursach, w tym dwóch olimpijskich. W Planicy może tylko poprawić statystykę. :)) Co do jego rywali... Prevc 180 punktów zawdzięcza startowi w Sapporo, gdzie Kamila nie było. Freund z kolei przed Sapporo "nie istniał". Teraz odpalił, ale było wielu takich skoczków m.in. Hattamaeki. ;) Bez w±tpienia bohaterem sezonu jest Kamil Stoch. Loty narciarskie to inna bajka - należy je wręcz traktować jako osobna kategoria... dodatek do skoków. Te M¦ w lotach, zwłaszcza w sezonie olimpijskim, s± nagrod± pocieszenia.

Trzymaj się Kamil! :))
(15.03.2014, 10:59)
Derek
Cuda się zdarzaj±, zwłaszcza w Planicy. Tam często wiatr "rozdaje karty". Zgadzam się, że Kamil na luzie powinien obronić osi±gnięty dystans punktowy do Prevca. Może nawet zarobić w Planicy. Jednakże moje zaangażowanie, jako kibica, jest tak duże, że w 2005 roku do komputera wprowadziłem sobie hasło "Stoch". Koledzy się ¶miali. Teraz liczę, że sezon 2013/14 a zwłaszcza rok 2014 będzie "rokiem Stocha".
(15.03.2014, 10:12)
adu91
Derek - do jakiego stracenia ? Chyba nie s±dzisz, że Kamil może przegrać Puchar ¦wiata, to musiałby być jaki¶ cud dla Prevca, żeby zdobył kryształow± kulę, przecież nawet je¶li Peter wygra obydwa konkursy w Planicy to Kamil wystarczy, że będzie na 8. i 30. miejscu (a w finale startuje tylko 30 zawodników) albo zajmie np. 14. i 16. miejsca a i tak wygra Puchar ¦wiata. A przy jego obecnej formie miejsca w pierwszej "10" w obydwu konkursach s± do osi±gnięcia na luzie.
(14.03.2014, 21:55)
Magda
Kamil nigdy nie był lotnikiem więc co się oszukiwać:) i tak bałam się że będzie gorzej, a jest jak na niego bardzo dobrze (mówi±c o mamutach).
(14.03.2014, 21:50)
Kotoo
Kot mnie denerwuje taki neumayer się cieszy po skoku jak 20-miejsce zajmie a kot nawet jak mu wyjdzie to nie może się nawet u¶miechn±ć
(14.03.2014, 21:27)
Derek
Kamilu!!!
Przede wszystkim oszczędzaj się na Planicę. Tam postaw kropkę nad "i". Tu nie musisz wojować o złoto. Niech i inni z tego sezonu maj± jak±¶ satysfakcję. Dla Twojego dobra nie wystawiał bym Cię w drużynówce. Niech koledzy sobie poskacz±. Nie chcę "krakać", ale w drużynówce nic nie wygracie i niewiele przegracie. Sam pomy¶l, jakie jest prawdopodobieństwo, że Twoje, choćby fantastyczne skoki wyr±bi± złoto w drużynówce w lotach. Ogólnie, w Harrachovie niewiele masz do wygrania w Planicy wszystko masz do wygrania i uwaga, przegrania.
(14.03.2014, 21:25)
przemek32143
kot za bardzo chce, a to w sporcie nie pomaga
(14.03.2014, 20:38)
dosia1915
Zdecydowanie było widać, że Kamil miał dzisiaj gorszy dzień. My¶lę jednak, że jutro na pewno powalczy o podium i życzę mu jak najlepiej, a nawet je¶li mu się nie uda, to i tak jest najlepszym skoczkiem tego sezonu. Wygrał najważniejsz± imprezę ostatnich cztetech lat i zapewne wygra kryształow± kulę. Należy mu się wielki szacunek, bo w tym sezonie dokonał niesamowitych rzeczy. A co do reszty Polaków, to trzeba pochwalić Maćka. Miejsce w 10 jest bardzo dobre. Mam nadzieję, że je utrzyma. Trochę zawiodłam się na Janku, bo liczyłam na więcej, a Klemens spisał się tak, jak można było się spodziewać. Według mnie w konkursie drużynowym maj± większ± szansę na medal, niż na igrzyskach i mam nadzieję, że nie zmarnuj± tej szansy .
(14.03.2014, 20:36)
Sebek99pl
Kot jak zwykle...