TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Anders Bardal i Dimitrij Wasiliew wygrali kwalifikacje do konkursu o mistrzostwo ¶wiata w lotach narciarskich. Polacy awansowali zo zawodów w komplecie.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Bardal i Wasiliew startowali na samym pocz±tku rundy kwalifikacyjnej, ponieważ nie posiadaj± żadnych punktów w klasyfikacji generalnej P¦ w lotach. To nie przeszkodziło im uzyskać najwyższej noty - Norweg uzyskał 191,5 m, natomiast Rosjanin l±dował dwa metry dalej, ale w słabszym stylu.

Dobre odległo¶ci uzyskiwali również kolejni zawodnicy - Roman Koudelka (186 m), Maciej Kot (189 m), Michael Hayboeck (185,5 m) i Reruhi Shimizu (180 m).

Polacy do konkursu awansowali w komplecie - oprócz wspomnianego Kota (czwarte miejsce) jutro w Harrachowie zobaczymy Jana Ziobrę (169,5 m - 19.), Klemensa Murańkę (165 m - 23.) i Kamila Stocha.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata spisał się bardzo dobrze, lec±c na odległo¶ć 200 metrów. W¶ród zawodników z gwarantowan± kwalifikacj± dalej skakali tylko Severin Freund (204 m) i Peter Prevc (aż 214 m z podpórk±).

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anders Bardal
Norwegia
191.5
186.2
 
Dimitry Vassiliev
Rosja
193.5
186.2
3
Roman Koudelka
Czechy
186.0
179.0
4
Maciej Kot
Polska
189.0
176.7
5
Michael Hayboeck
Austria
185.5
171.5
 
Reruhi Shimizu
Japonia
180.0
171.5
7
Stefan Kraft
Austria
179.5
166.5
8
Jakub Janda
Czechy
179.0
166.1
9
Bjorn Einar Romoren
Norwegia
176.0
165.9
10
Andreas Wellinger
Niemcy
181.5
164.5
11
Jernej Damjan
Słowenia
177.0
163.0
12
Rune Velta
Norwegia
178.5
161.7
13
Thomas Diethart
Austria
176.5
161.6
14
Lauri Asikainen
Finlandia
178.5
161.0
 
Anssi Koivuranta
Finlandia
174.0
161.0
16
Tomaz Naglic
Słowenia
174.0
157.4
17
Vincent Descombes Sevoie
Francja
173.0
156.6
18
Michael Neumayer
Niemcy
173.0
154.1
19
Jan Ziobro
Polska
169.5
151.8
20
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
169.0
149.9
21
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
166.5
145.8
22
Markus Eisenbichler
Niemcy
161.0
144.3
23
Klemens Murańka
Polska
165.0
142.9
24
Denis Kornilov
Rosja
159.0
141.7
25
Davide Bresadola
Włochy
161.0
140.3
26
Yuta Watase
Japonia
161.0
140.2
 
Shohei Tochimoto
Japonia
160.5
140.2
28
Kaarel Nurmsalu
Estonia
155.5
139.4
29
Antonin Hajek
Czechy
152.5
129.5
30
Sebastian Colloredo
Włochy
152.0
129.3
31
Ville Larinto
Finlandia
140.5
119.0
32
Sebastian Klinga
Finlandia
144.0
117.4
33
Anders Johnson
USA
134.5
109.8
34
Daniele Varesco
Włochy
129.0
103.0
35
Radik Zhaparov
Kazachstan
118.5
86.3
36
Andrea Morassi
Włochy
118.0
85.2
37
Tomas Zmoray
Słowacja
113.5
83.2
38
Nicholas Fairall
USA
106.5
73.2
39
Marat Zhaparov
Kazachstan
106.0
66.2
40
Peter Prevc
Słowenia
214.0
0.0
 
Noriaki Kasai
Japonia
DNS
0.0
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
190.0
0.0
 
Simon Ammann
Szwajcaria
196.0
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
204.0
0.0
 
Jurij Tepes
Słowenia
185.5
0.0
 
Kamil Stoch
Polska
200.0
0.0
 
Jan Matura
Czechy
185.0
0.0
 
Robert Kranjec
Słowenia
184.0
0.0
 
Anders Fannemel
Norwegia
181.5
0.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
VIP
Zgadza się, ale wytłumacz to niektórym.
(14.03.2014, 20:10)
Saw
przecież to nie wina Prevca że na zawody pojechał, ma odpuszczać sobie każde zawody gdy kto¶ chce potrenować?
(14.03.2014, 17:01)
Samo
Pewnie tak, ale jak można pisać takie bzdury. Pos±dzać kogo¶ o niesportowe zachowanie za udział w zawodach P¦, brednia.
(14.03.2014, 15:31)
VIP
Pewnie @alucard ma na my¶li wyjazd Prevca do Sapporo.
(14.03.2014, 14:42)
Samo
@alucard
Rzuciłe¶ mocne oskarżenie, więc umotywuj je, proszę ten "fakt, że wł±czył się w walkę o KK w niesportowej rywalizacji jest niepodważalny"
(14.03.2014, 11:32)
xxx
@alucard
"fakt, że wł±czył się w walkę o KK w niesportowej rywalizacji jest niepodważalny" - co takiego niesportowego zrobił Prevc?
(14.03.2014, 08:41)
alucard
Ja osobi¶cie do Prevca nic nie mam ale fakt, że wł±czył się w walkę o KK w niesportowej rywalizacji jest niepodważalny. Dodatkowo jest to jedyny zawodnik tego sezonu który miał obniżan± belkę na życzenie. Skoczkowie powinni się solidaryzować w zwalczaniu tak bezsensownego regulaminu ponieważ jest to niesportowe.
(14.03.2014, 05:25)
Kabans
tak szczerze to ta skocznia ma tyle wspólnego z lotami, że stoch naprawdę ma szanse. Najmocniejszy prevc może zepsuć jeden skok i tak oddać MS stochowi b±dĽ schnirenzauerowi. No chyba że freund też się wł±czy, całkowicie inna skocznia ale 2 lata temu był przecież bodajże 4
(13.03.2014, 22:26)
RemigiuszMakrela
Błagam, usuńcie komentarze trola/idioty "tylko Stoch". To chyba jest w miare poważny portal i niech one nie zniechęcaj± ludzi i nie wpychaj± się między komentarze ludzi którzy zwykli używać mózgu.

A tak jak Stoch w Soci mógł przegrać jedynie sam ze sob±, tak tutaj Prevca nikt nie pokona o ile on sam nie popełni błędu lub nie upadnie.
(13.03.2014, 21:59)
maxer1892
Moim zdaniem nie tylko Stoch ale jeszcze Amman się zalicza nie zapominajmy o nim on co prawda ma jeden triumf w 2010 roku w Planicy ale jest zdeterminowany i wie czego chce Kamil mam nadzieję że będzie medal nie mówię o złocie ale srebro br±z jest wielka szansa . Cóż a Prevc pokazał tutaj kto jest murowanym kandytatem do złota skaczę kapitalnie ale nie może przesadzić jak dzi¶ w kwalifikacjach on musi wiedzieć sam to ale cóż i tak nie ma nic do stracenia o KK już się nie liczy ale będzie zacięta walka z Severinem Freundem
Moje typy
1.Prevc
2.Stoch/A mman/Freund
3.Stoch/Amman/ Freund/Kranjec
4.Schlilenz auer
(13.03.2014, 21:39)
hgj
M.Zaparow i T.Zmoray bez kwalifikacji?To byli faworyci.
(13.03.2014, 21:19)
gedeon
Co prawda to prawda. Dalem sie sprowokowac po prostu bo ten koles denerwujacy jest i tyle.wszystkich normalnych przepraszam i nie mam nic przeciw usunieciu moich komentarzy(trudno je nimi nazwac)
(13.03.2014, 21:17)
Tylko Stoch
Marmi Bardzo Dobrze napisane skonczmy to bluzganie.... NIECH WYGRA LEPSZY!
(13.03.2014, 21:15)
marmi
Mam nadzieję, że zagl±dnie tu moderator i co najmniej połowa komentarzy zniknie (może być również z niniejszym).
Komentarze nie służ± do wzajemnego obrzucania się wyzwiskami tylko do komentowania tego co się dzieje w skokach...
(13.03.2014, 21:12)
jenova
Nie oczekujmy niemożliwego :P
(13.03.2014, 21:10)
kratistos
@Tylko Stoch/Tylko Kamil

wytlumacz nam moze co niby ma miec patriotyzm do sportu? a moze Prevc ugodzil w twoja dume narodowa bo skoczyl dalej od Stocha? jak ci on tak przeszkadza to jedz to Harrachova i porzucaj w niego sniegiem...juz kiedys tacy "kibice" robili to z Hannawaldem bo wygrywal z Malyszem
(13.03.2014, 20:56)
alucard
W sumie, mam nadzieję, że Prevc powtórzy DOKŁADNIE taki sam skok z każdym detalem ;)
(13.03.2014, 20:55)
GoSTeK
Wszyscy maja szanse moim zdaniem wygra stoch drugi bedzie prevc a trzeci kasai... a co do tylko kamil... bardzo dobrze ze jestes takim zacietym fanem stocha ja jestem w fun clubie i kazdy taki tam jest pzdr.xD
(13.03.2014, 20:19)
gedeon
Dzik
Stracha nie narobil.Nic się nie zmieniło. Najlepsza piatka pucharu ¶wiata będzie walczyc o medale i dobrze i amman jeszcze. Zawody bed± ekscytuj±ce i wcale Prevc nie jest glownym faworytem.On tak skacze że nigdy się nie oszczedza , nawet do japonii polecial.Freund i Stoch nie pokazali wszystkiego na pewno maj± rezerwy jeszcze.
(13.03.2014, 20:12)
adu91
Prevc bardzo mocny, mam nadzieje, że zdobędzie medal, który mu się słusznie należy. Czy złoty ?Hmm...my¶lę że Kamil nie pokazał jeszcze wszystkiego, a poza tym każdy medal będzie sukcesem, nieważne z jakiego kruszcu. Do tych dwóch pewnie doł±czy Freund, raczej ta trójka to podium, je¶li nikt z nich nie popełni błędu to inni nie maj± szans. Mam nadzieje, że Kasai też powalczy, ale tutaj póki co nic nie wiemy. W każdym razie będzie ciekawie.
(13.03.2014, 20:04)
Derek
Brawo Dimi Wsiliew. Po różnych Twoich przej¶ciach życiowych w karierze skoków szczerze życzę Ci żeby¶ po prostu wygrał te mistrzostwa w lotach. Dokonaj tego, zasłużyłe¶. W tej chwili to będzie chyba jedyny pozytywny, spektakularnie zauważony akcent rosyjski w ¶wiecie. Wasi "wodzowie" chyba już nie s± do tego zdolni, tak w historii, a najbardziej teraz.
(13.03.2014, 20:02)
dzik
Maqur
Prevc rzeczywi¶cie chyba za ostro skakał, no chyba że postanowił wszystko na jedna kartę, to mozliwe
Ale mam taka nadzieje, że Stoch ma jeszcze rezerwy w stosunku do tego co dzi¶ skoczył.
Stoch nie powinien teraz ryzykować no bo jeszcze sa dwa konkursy w Planicy a teraz KK jest najważniejsza bo ew Mistrzostwo w lotach to ważne ale puchar jednak ważniejszy a go juz prawie ma ii chyba własnie tak robi (dobre skoki ale chyba jednak z niewielka rezerw± ??)
Prawda jednak taka, że Prevc narobił nam stracha...
(13.03.2014, 19:53)
vallenkoxik
@gedeon
Nie o to chodzi, po prostu tylko Kamil to przeciwieństwo sebka99pl, tak dla równowagi ;)
(13.03.2014, 19:50)
jenova
@ gedeon
¶wietnie ujęte:)
(13.03.2014, 19:42)
gedeon
tylko kamil
Akurat nie kibicuje Prevcowi tylko Polakom.Ale to nie jest powód zeby nazywać Prevca dziadem jakim¶. Jesli nie docenia się rywali i ich nie szanuję to zwyciestwa sa nic nie warte.Ale komu ja to tlumacze;-)
(13.03.2014, 19:41)
jenova
@Tylko Stoch
Każdy może kibicować komu chce, masz jaki¶ problem w zwi±zku z tym?
(13.03.2014, 19:35)
tylko stoch
nie ma co gdybac kto wygra bo moze to byc kazdy wszystko okaze sie jutro........ps stoch i tak wygra!
(13.03.2014, 19:25)
hustle
Jakby Kamil poleciał tak daleko jak Peter to headline brzmiałby mniej wiecej tak: 'Stoch deklasuje w treningach i kwalifikacjach.."
Tajner także zachowawczo w ocenie skoku Prevca..

Oczywi¶cie, to były tylko skoki treningowe dla zawodników z Top 10 Lotów, ale jednak wszystkie dzisiejsze próby Słoweńca były klasowe, bardzo zdziwiłbym się jakby Peter nie wygrał(chyba że warunki wypatrz± wyniki zawodów albo Janus nie zdecyduje się na obniżenie belki a Peter poleci na złamanie karku jak Tepes rok temu..)
(13.03.2014, 19:18)
tylko kamil
gedeon... mocne to on ma rece do podporek a poza tym to nie dodales jakie ma te medale ten prevc dziad haha jest cienki i nic tego nie zmieni
(13.03.2014, 19:16)
PLANET
W przyszłym sezonie ma być Vikersund. I dobrze. Co do podium, można głównie stawiać na pierwsz± trójkę P¦, co do reszty - obaczymy.
(13.03.2014, 19:04)
aadre
na drużynówkę:
Austria, Czechy, Słowenia, Norwegia, Niemcy i może Polska, nie kobiecznie w takiej kolejno¶ci, my¶lę jednak, że:
1. Austria
2. Słowenia
3. Norwegia lub Czechy
5. Polska lub Niemcy
(13.03.2014, 19:03)
summo14
w vickersund też jest przebudowa wypłaszczenie na dole jest pogłębiane i ma umorzliwić skoki ponad 250m a obersdof to nie wiem czemu nie jest w tym sezonie
(13.03.2014, 19:00)
gedeon
@tylko kamil
Po pierwsze to Prevc jest bardzo mocny psychicznie. Val di fiemme dwa medale indywidualnie, Soczi też dwa-więc głowę ma mocn±.
Po drugie mówić ,że Prevc to"dziad", to poniżej krytyki.
(13.03.2014, 19:00)
LUUR
Gdzie ten nasz najlepszy lotnik Piotr Żyła ?
Ja wyczuwam takie podium:
1.Prevc - ¶wietnie skacze na Certaku, a poza tym będzie chciał co¶ udowodnić, bo raczej P¦ już bardzo ciężko będzie mu zdobyć. I ma już Mał± Kryształow± Kulę w lotach z tego sezonu.
2.Ammann- pokazuje, że skacze tu równo i co ważne daleko. Dla niego ten sezon też jaki¶ fantastyczny nie jest (głównie to chodzi o przegrany TCS bo widać było, że głównie na t± imprezę stawia; w końcu ma 4 złota ZIO, więc w Soczi nie starał się zbytnio, w P¦ już raczej pewne 7 miejsce). Osobi¶cie to mój ulubiony zagraniczny zawodnik razem z Romoerenem.
3.Stoch- wiadoma sprawa
4.Bardal- jest w formie
5.Kasai- pokazał, że w tym sezonie nieĽle mu szło na mamucie.
(13.03.2014, 19:00)
PLANET
demol aka legol: idĽ kibicuj glegolowi ;> Bredzisz, wystarczy że Kamil zajmie TYLKO JEDEN RAZ O¦ME MIEJSCE i już wygrywa Kryształow± Kulę. Co do M¦wL, temat otwarty - zobaczymy, Prevc dzisiaj daje czadu, ale zobaczymy co będzie dalej :)
(13.03.2014, 18:56)
tylko kamil
dobrze powiedziane gedeon hehe
(13.03.2014, 18:53)
tylko kamil
prevc to dziad i nigdy nie dorówna kamilowi spali sie jak w soczi!
(13.03.2014, 18:52)
JankessPL
Na IO był nałożony obraz ze skoku na normalnej skoczni Prevca i Stocha,Kamil leciał niżej,ale Peter szybko spadał,najwyraĽniej na tej starej skoczni(dobrze że j± przebudowali,bo latano tutaj 12 metrów nad ziemi±!) taka parabola lotu jest najlepsza,zobaczymy co się stanie, gdy wiatr bd pod narty.
Mam nadzieję że Kot pokaże dobr± formę i bd znowu tak jak na IO w TOP10,chyba ten mamut najbardziej mu odpowiada, w zeszłym sezonie w kwali był 2
(13.03.2014, 18:49)
gedeon
Peter
Znasz juz mistrza?? To może nie ogladaj jak taki prorok z Ciebie.
(13.03.2014, 18:45)
tylko kamil
a poza tym to w planicy nie beda skakac na mamucie bo go modernizuja wiec stoch ma kk w kieszeni
(13.03.2014, 18:36)
kojot
stoch i tak wszystkich zmiarzdzy!
(13.03.2014, 18:34)
kaz
Czy s± jakie¶ konkretne powody dlaczego nie ma w tym sezonie Vikersund? Nie rozumiem. Kilka lat temu zrobili mega przebudowę tej skoczni tak żeby można tam było latać ponad 240 m i przegrali pojedynek z Kulm? Ledwie 2 sezony odbyły się na tej zmodernizowanej skoczni. Do Kulm nic nie mam. Fajnie, że tam się zawody odbyły. Mogli jednak gdzie¶ w sezonie upchać Vikersund. Za mało lotów w tym roku, a według mnie jest to kwintesencja tej dyscypliny.
(13.03.2014, 18:33)
Prec woo hoo
Moja literowka ;) korekta:Freunda,nadzieję...

Skonczcie juz z tym Murank±, Żyla z tym wiatrem prawdopodobnie nie pokazalby sie z duzo lepszej strony..

Kot - b. dobry skok, oby powtorzył to w konkursie(podobnie jak Kamil..)
Fajne kwalifikacje,szkoda ze pogoda na weekend moze storpedować zawody, bo zapowiadaj± sie calkiem fajne M¦
(13.03.2014, 18:32)
zxcvbnm_9999
Prevc to akurat lotnik, a Stoch już nie bardzo. Ale Stoch jest wysoko i tak jak na nie-lotnika (Nie mylić z nielotem).
(13.03.2014, 18:27)
L:(
szkoda że w tym roku najmniejsze mamuty tylko s±, Planicy to w sumie wiadomo czemu nie ma, ale Vikersund powinno być
(13.03.2014, 18:26)
zxcvbnm_9999
W typerze postawiłem na 1 miejsce Stocha i 3 Kota. Macie tak skoczyć żebym dostał jak najwięcej punktów :)
(13.03.2014, 18:24)
Prevc woo hoo
Bardzo ciekawie zapowiada sie Planica i walka Frunda z Prevcem o 2. miejsce..wynik jest mi zupelnie obojetny bo na ta lokatę zasluguj± oboje..Szkoda tylka Kranjca, przegral IO i moze też przegrac te MS..Mam nadzije ze Noriaki też niezle namiesza...
(13.03.2014, 18:22)
Demol
Ta skocznia pasuje Prevcovi jak nikomu innemu to pewne. Ona nie jest typowym mamutem, tu odleglosc zdobywa lec±c jak najwyżej na zeskokiem. A Prevc dosłownie jest o pietro lub nawet dwa nad innymi skoczkami.
(13.03.2014, 18:21)
Grafi666
@vallenkoxik
To w konkursie mu obniza o 2 belki i skoczy 205 + pkt
(13.03.2014, 18:20)
prevc whoo hoo
Niesamowity Pero!! Mam nadzieje ze wygra, na KK juz za pozno, ale tych Mistrzostw nie odda nikomu(chyba ze przydarzy sie jaki¶ kataklizm..)
(13.03.2014, 18:18)
Maqur
Prevca troszke ponosi, po co skacze takie odległo¶ci w treningach i kwal. ? mogl sobie tylko krzywde zrobic, a i w nogach napewno to odczuł. Jest piekielnie mocny, chyba najlepszy lotnik w stawce, ale moze przesadzić, jesli jutro jutro juz w pierwszej serii bedzie chciał pokazać sile, skoczy ponad 215, moze sie to dla niego skonczyc przewrotka albo nawet kontuzja, lepiej na poczatku jest skakać, tak by było pewne l±dowanie, telemark wysokie noty itp. czyli gdzies 205-210m mysle by walczyc o M¦, a w ostatniej rundzie gdzie nie ma sie nic do stracenia, leciec juz na maksa, tak jak to zrobił Kranjec 2 lata temu, czy nawet Ammann 4 lata temu. Tylko wiadomo że to jest Harrachov, nie wiadomo kiedy konkurs sie tak naprawde zakonczy, bo w kazdej chwili moze przyjsc huragan, jedno jest pewne, Stoch, Freund, Prevc beda walczyc o złoto, moze jeszcze Kasai, reszta o pietruszke, chyba ze bedzie mega niesprawiedliwie
(13.03.2014, 18:17)
sdfsdfsdfds
demol tylko on w lotach jest mocny a w planicy na dużej skoczni już tak nie będzie, Kamil nie pozwoli sobie odebrać kk
(13.03.2014, 18:15)
vallenkoxik
Prevc nie może tak skakać w konkursie je¶li chce my¶leć o zwycięstwie, gdyż podpórka to strata ~15m, więc nawet 214m to będzie zbyt malo.
(13.03.2014, 18:14)
Demol
Prevc może zdominować koncowke sezonu. 168 pkt to dużo ale w takiej dyspozycji Prevca to wci±ż nic pewnego.
(13.03.2014, 18:13)
Peter
Mistrza już znamy, ciekawe kto będzie na miejscach 2-3 hehe.
(13.03.2014, 18:12)
wigabis
nie wierzysz w Kamila mozliwosci?
(13.03.2014, 18:10)
Sebek99pl
Prevca to jedynie będzie mógł pokonać Kasai
(13.03.2014, 18:07)
wigabis
a co? moze ze skarbówki jeste¶?
(13.03.2014, 18:07)
jeden z kibicow
nie mialem okazji ogladac, czy wiecie moze czy zwyciezcy dostali jakas premie finansowa tak jak sie to czasami zdarza ostatnio?
(13.03.2014, 18:03)