Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Michael Dreher wygrał drugi konkurs FIS Cup rozgrywany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Andrzej G±sienica, był ósmy.

Dreher prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 135,5 metra. W finale l±dował nieco bliżej (130 m), ale i tak zdołał wygrać z niewielk± przewag± nad Gasperem Bartolem. Słoweniec na półmetku rywalizacji plasował się dopiero na szóstym miejscu (124 m), ale w drugiej rundzie oddał najlepszy skok zawodów - 138,5 metra. To pozwoliło mu przesun±ć się na podium.

Na "pudle" stan±ł również Francesco Hollaus (129 i 124,5 m), a kolejne lokaty zajęli Kristijan Ravnik, Aljaz Vodan i Andraz Modic.

Najlepszy z Polaków, Andrzej G±sienica, skakał na odległo¶ć 119,5 oraz 121,5 metra i zaj±ł ósm± lokatę. Punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup wywalczyli także Rafał ¦liż (116,5 m i 118 m - 16.), Stanisław Biela (118 i 115 m - 19.), Jakub Kot (114,5 i 116,5 m - 21.), Grzegorz Miętus (119 i 111,5 m - 22.), Andrzej Zapotoczny (115 i 117 m - 23.), Krzysztof Leja (118,5 i 108 m - 26.) oraz Dawid Kanik (115 i 104 m - 28.).

Wczorajszy zwycięzca Maximilian Mechler zaj±ł dopiero czterdzieste miejsce.

Do zakończenia rywalizacji w FIS Cup pozostały dwa konkursy w niemieckim Ruhpolding (15-16 marca). Na czele klasyfikacji generalnej plasuje się Marco Grigoli, jednak teoretyczne szanse na zwycięstwo ma aż 33 zawodników, którzy trac± do Szwajcara poniżej dwustu punktów.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Michael Dreher
Niemcy
135.5
130.0
273.9
2
Gasper Bartol
Słowenia
124.0
138.5
269.5
3
Francesco Hollaus
Austria
129.0
124.5
251.3
4
Kristijan Ravnik
Słowenia
128.0
126.5
245.1
5
Aljaz Vodan
Słowenia
125.0
123.0
238.9
6
Andraz Modic
Słowenia
116.0
131.5
236.5
7
Bjoern Koch
Austria
119.5
124.0
230.8
8
Andrzej G±sienica
Polska
119.5
121.5
225.8
9
Ernest Prislic
Słowenia
115.5
124.5
223.5
10
Borek Sedlak
Czechy
119.0
119.5
221.8
11
Lukas Mueller
Austria
118.0
120.0
220.9
12
Ziga Jelar
Słowenia
123.0
115.0
220.4
13
Jaka Kosec
Słowenia
128.0
110.0
219.9
14
Felix Schoft
Niemcy
122.0
115.0
218.6
15
Brian Wallace
USA
116.5
121.0
218.0
16
Rafał ¦liż
Polska
116.5
118.0
212.1
17
Nicholas Fairall
USA
118.5
115.0
211.3
18
Kevin Bickner
USA
117.5
115.0
208.5
19
Stanisław Biela
Polska
118.0
115.0
207.9
20
David Winkler
Niemcy
119.5
112.0
207.7
21
Jakub Kot
Polska
114.5
116.5
206.8
22
Grzegorz Miętus
Polska
119.0
111.5
205.4
23
Andrzej Zapotoczny
Polska
115.0
117.0
204.1
24
Daniel Althaus
Niemcy
116.0
112.0
200.4
25
Thomas Ortner
Austria
116.5
111.5
199.4
26
Krzysztof Leja
Polska
118.5
108.0
197.7
27
Tomas Friedrich
Czechy
120.5
102.5
189.4
28
Dawid Kanik
Polska
115.0
104.0
181.2
29
Moritz Baer
Niemcy
117.0
101.0
179.9
30
Alessio de Crignis
Włochy
115.5
85.0
142.4
31
Wojciech G±sienica-Kotelnicki
Polska
114.0
 
100.7
32
Ziga Mandl
Słowenia
114.5
 
100.6
33
Alexander Hayboeck
Austria
114.0
 
100.2
34
Sebastian Hebel
Polska
115.0
 
100.0
35
Niclas Wangler
Niemcy
114.0
 
99.7
36
Milos Kadlec
Czechy
113.5
 
98.8
37
Zeno di Lenardo
Włochy
114.0
 
98.2
38
Michael Lunardi
Włochy
112.5
 
96.5
39
Christian Heim
Niemcy
113.0
 
96.4
40
Maximilian Mechler
Niemcy
112.0
 
96.1
41
Vojtech Stursa
Czechy
111.5
 
95.2
42
Michał Pytel
Polska
111.0
 
94.8
43
Stefan Huber
Austria
111.0
 
94.3
44
Niko Kytoesaho
Finlandia
110.5
 
93.4
45
Michael Glasder
USA
110.5
 
92.9
46
Markus Eggenhofer
Austria
110.0
 
92.5
47
Andrii Klymchuk
Ukraina
110.5
 
91.9
48
Zak Silih
Słowenia
109.5
 
91.1
 
Przemysław Kantyka
Polska
109.5
 
91.1
50
Peter Frenette
USA
110.0
 
91.0
51
Stanisław ¦wider
Polska
108.5
 
88.8
52
Andryi Kalinchuk
Ukraina
108.5
 
88.3
53
William Rhoads
USA
108.0
 
87.9
54
Lucas Schaffer
Austria
107.5
 
87.5
 
Tomas Zmoray
Słowacja
107.5
 
87.5
56
Nicholas Mattoon
USA
108.0
 
87.4
57
Damian Urba¶
Polska
108.5
 
85.8
58
Florian Menz
Niemcy
106.5
 
85.2
59
Filip Sakala
Czechy
105.5
 
83.9
60
David Unterberger
Austria
106.5
 
83.2
61
Mateusz Kojzar
Polska
105.0
 
81.5
62
Constantin R. Buzescu Purice
Rumunia
104.5
 
80.6
63
Konrad Janota
Polska
104.0
 
76.2
64
Tilen Bartol
Słowenia
102.5
 
74.5
65
Clemens Aigner
Austria
102.0
 
74.1
66
Ayberk Demir
Turcja
102.0
 
72.6
67
Bartosz G±sienica-Laskowy
Polska
101.0
 
71.3
68
Jan Soucek
Czechy
98.5
 
69.3
69
Niklas Brunner
Niemcy
98.0
 
68.9
70
Shyngys Kalykov
Kazachstan
97.5
 
67.5
 
Muhammet Irfan Cintimar
Turcja
97.5
 
67.5
72
Michał Milczanowski
Polska
97.5
 
66.0
73
Yauheny Mytskaniuk
Białoru¶
97.0
 
65.6
74
Adam Ruda
Polska
98.5
 
65.3
75
Robert Valentin Tatu
Rumunia
95.5
 
62.4
76
Vit Hacek
Czechy
95.5
 
60.9
77
Christian Friberg
USA
93.5
 
60.3
78
Andreas Alamommo
Finlandia
92.5
 
58.0
79
Jan Michalek
Czechy
93.0
 
55.9
80
Faith Arda Ipcioglu
Turcja
91.5
 
55.2
81
Andrew Lunardi
Włochy
90.5
 
50.9
 
Stepan Pasichnyk
Ukraina
90.5
 
50.9
83
Frantisek Holik
Czechy
90.5
 
50.4
84
Aliaksei Muravitski
Białoru¶
90.0
 
50.0
85
Sergey Sharabayev
Kazachstan
88.5
 
47.3
86
Hubert Blaha
Czechy
81.0
 
31.8
87
Paweł Gut
Polska
79.5
 
26.1
88
Mikita Ahibalau
Białoru¶
72.5
 
15.0
89
Aliaksandr Yurkevich
Białoru¶
DNS
 
DNS

klasyfikacja generalna FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
DragonL
Pawmak
trzeba było typować pewnego i systematycznego Drehera;)
(01.03.2014, 05:05)
a co sie mialo stac z Gutem ?
Pawel Gut - ganz gut... Pawel skakal dzis w wewnetrznych mistrzostwach Bialorusi i zajal wysokie trzecie miejsce za Mytskaniukiem i Muravitskim, wyprzedzajac Ahibalaua i niestartujacego Yurkevicha... - BielSat mial relacjonowac ta walke na zywo, ale ze stolecznego Minska padlo pytanie: "Kak to ? Mistrzostwa Bialorusi w Polsce ? mamy przeciez swoje wcale niegorsze skocznie..." i cala piatke zaproszono na dekoracje kwiatowa (oczywiscie juz transmitowana) do Minska, powinni byc jakos w drodze oblegajac Kukuryki...
...zywie Bielarus;)
(01.03.2014, 04:29)
Pawmak
Najlepszy Turek to Karta, też go nie było. A Rumunów nie było 3-4 najlepszych.

Co ten Mechler od¶wiergolił dzisiaj...
(28.02.2014, 18:32)
klakier
zaledwie 8 polaków w "30" na 20 startuj±cych !!! dla mnie jest to słaby wynik !!!
(28.02.2014, 17:39)
FGHF
cIEKAWE CO SIĘ STAŁO Z GUTEM
(28.02.2014, 15:10)
Michał0489
Ja dzisiaj w typowaniu 1 miejsce i 33 w ogólnej, chętnie bym powalczył, ale opu¶ciłem 3 konkursy w Fis Cupie i szans już raczej nie mam.
(28.02.2014, 14:31)
JankessPL
8 Polaków w 2 serii,przyzwoicie bior±c pod uwagę obsadę,najlepszy G±sienica,ale nie ten na którego liczyłem,a kombinator norweski.wczoraj ¶wietnie AUTy się zaprezentowali dzisiaj Słoweńcy.
(28.02.2014, 14:10)
JankessPL
@avc
nie było najlepszego turka Fuksela,a Rumuni wysłali ewidentnie 2 skład,bez Pitei i Turoka
(28.02.2014, 14:05)
sebek3321
Jak obstawiacie w niemczech ,jak to moze wyglad ze skakaniem Dreher wygra??Kto uzupełni podjum Bartol ravnik wydaje się ze bartol wielka forma.
(28.02.2014, 14:03)
avc
weĽ pod uwagę, że startowali praktycznie najlepsi turcy, rumuni i białorusini, a naszych reprezentował trzeci-czwarty garnitur ;)
(28.02.2014, 13:53)
sebek3321
Jeszce dwa konkursy zapowiada się walka w typerze .Szkoda ,że co konkurs startuja inni zawodnicy zobaczymy jak będzie w niemczech.
(28.02.2014, 13:35)
fax
Żeby w dwóch konkursach tylko jeden z naszych znalazł się w czołowej dziesi±tce?! Żeby drugim najlepszym dzisiaj był 33-letni ¦liż a coniektórzy toczyli ciężkie boje z Turkami, Rumunami i Białorusinami? Mamy chyba problem
(28.02.2014, 13:31)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
FIS Cup: Dreher wygrywa w Zakopanem, G±sienica ósmy
FIS Cup: Dreher wygrywa w Zakopanem, G±sienica ósmy

FIS Cup: Dreher wygrywa w Zakopanem, G±sienica ósmy

Kalendarium
Paweł W±sek
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Guillaume Berney (1992)
Stephanie Krieg (1981)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? SprawdĽ nasze raporty specjalne...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich