Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Znicz olimpijski w Soczi zgasł - to oznacza, że po siedemnastu dni rywalizacji najlepszych sportowców świata XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi zostały zakończone...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ceremonia zamknięcia ZIO, podobnie jak uroczystość otwierająca imprezę, zrobiła wrażenie rozmachem - nie brakowało pięknej muzyki, nawiązań do rosyjskiej sztuki, a także niesamowitej, barwnej choreografii w wykonaniu setek (a może tysięcy?) tancerzy. Duże wrażenie na widzach z pewnością zrobiła aluzja do wpadki z ceremonii otwarcia, kiedy nie otworzyło się piąte kółko olimpijskie, stanowiące element scenografii - tym gestem Rosjanie pokazali dystans, poczucie humoru i wielką klasę...

Na uroczystość złożyły się również tradycyjne momenty, bez których trudno wyobrazić sobie ceremonię zamknięcia - hymny państwowe Rosji (gospodarza ZIO), Grecji (kolebki igrzysk olimpijskich) i Korei Południowej (gospodarza kolejnych ZIO), przemarsz reprezentacji wszystkich krajów uczestniczących w Igrzyskach (polską flagę niósł złoty i brązowy medalista w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka), dekoracja najlepszych zawodników w biegach narciarskich na 30 i 50 kilometrów, wreszcie przekazanie flagi olimpijskiej organizatorom następnych igrzysk.

Kulminacyjnym momentem, symbolizującym koniec XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, było zgaszenie położonego w Parku Olimpijskim znicza.Z punktu widzenia reprezentacji Polski to były najlepsze zimowe igrzyska w historii. Sześć medali, w tym aż cztery złote - taki jest bilans startów Polaków w Soczi. Dzięki występom Kamila Stocha, Zbigniewa Bródki, Justyny Kowalczyk, drużyn panczenistów (Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiecki) i panczenistek (Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) zajęliśmy wysokie jedenaste miejsce w tabeli medalowej, wyprzedzając m.in. Szwecję, Finlandię i Włochy.

Również z punktu widzenia dyscypliny, która nas najbardziej interesuje, były to igrzyska historyczne. Po raz pierwszy o mistrzostwo olimpijskie w skokach narciarskich walczyły bowiem panie - złoto wywalczyła Carina Vogt, która wyprzedziła Danielę Iraschko-Stolz i Coline Mattel.

Wśród panów bezkonkurencyjny był Kamil Stoch - nasz zawodnik dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Na skoczni normalnej pokonał Petera Prevca i Andersa Bardala, natomiast na większym obiekcie - Noriakiego Kasai i Petera Prevca.

Polscy skoczkowie (drużyna w większości złożona z debiutantów na tak wielkiej imprezie) zaliczyli bardzo dobry występ również w konkursie drużynowym - zajęli czwarte miejsce, przegrywając z Niemcami, Austrią i Japonią. Dla naszego zespołu jest to również najlepszy rezultat w historii.

Tabela medalowa - skoki narciarskie (indywidualnie)
 
zawodnik
kraj
Z
S
B
=
1
Kamil Stoch
Polska
2
 
 
2
2
Carina Vogt
Niemcy
1
 
 
1
3
Peter Prevc
Słowenia
 
1
1
2
4
Noriaki Kasai
Japonia
 
1
 
1
 
Daniela Iraschko-Stolz
Austria
 
1
 
1
6
Anders Bardal
Norwegia
 
 
1
1
 
Coline Mattel
Francja
 
 
1
1

Tabela medalowa - skoki narciarskie (drużynowo)
 
kraj
 
Z
S
B
=
1
Niemcy
Niemcy
2
 
 
2
 
Polska
Polska
2
 
 
2
3
Austria
Austria
 
2
 
2
4
Słowenia
Słowenia
 
1
1
2
 
Japonia
Japonia
 
1
1
2
6
Francja
Francja
 
 
1
1
 
Norwegia
Norwegia
 
 
1
1

Na skoczniach w Krasnej Poljanie nie brakowało również dramatów - bez medalu zawody zakończyła liderka Pucharu Świata kobiet Sara Takanashi, a groźne upadki zaliczyli Robert Kranjec (musiał zrezygnować ze startu na skoczni normalnej, a na większym obiekcie nie spisywał się zbyt dobrze, odczuwając skutki kontuzji) i nadzieja gospodarzy Michaił Maksimoczkin (z powodu pękniętych żeber zakończył już sezon).

Dla portalu Skokinarciarskie.pl również były to wyjątkowe igrzyska olimpijskie - po raz pierwszy mogliśmy z bliska przyjrzeć się kulisom takiej imprezy dzięki Martynie Szydłowskiej, która na swoim blogu dzieliła się wrażeniami i zdjęciami z Soczi. Mimo że Martyna już wróciła do Polski, to blog jeszcze przez chwilę pozostanie aktywny - w najbliższych dniach spodziewajcie się więc podsumowań i ciekawostek z Soczi.XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi już za nami. Kolejny raz reprezentanci dyscyplin zimowych powalczą o medale już za cztery lata w koreańskim PyeongChang.Wszystkim sportowcom uczestniczącym w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi - i medalistom, i tym bez medali - DZIĘKUJEMY! Za starty, za rywalizację, za emocje. Bo to nie walka o medale jest najważniejsza - w idei igrzysk olimpijskich liczy się uczestnictwo, duch zdrowej rywalizacji i szacunek dla rywali!


Istotą igrzysk nie jest zwyciężać, ale wziąć udział.

Pierre de Coubertin,
ojciec nowożytnego ruchu olimpijskiego
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
kratistos
wspaniale igrzyska szczególnie dla tych ludzi którzy zostali na sile wysiedleni do blaszanych kontenerów bo ich domy 'zawadzaly' w budowie objektów olimpijskich
(24.02.2014, 19:59)
barnaba
@Jaro - MKOl akurat ogranicza ilość kategorii- w boksie kiedyś było ich dwanaście. Podobne zmiany dotknęły podnoszenie ciężarów, judo i zapasy. Jest to metoda na dość bezsensowną walkę z gigantyzmem letnich IO- bezsensowną gdyż coraz więcej krajów bawi się w sport na wysokim poziomie.

Trochę inaczej wygląda to na igrzyskach zimowych- ponieważ jest to zabawa ograniczona do krajów półkuli północnej, położonych na północ od zwrotnika (z wyjątkiem Australii i Nowej Zelandii), zatem impreza w której bierze udział niewielu sportowców, MKOl dąży do powiększenia programu igrzysk (choćby po to, by zarobić na transmisjach telewizyjnych). Stąd pojawiają się nowe konkurencje (część z nich znajduje się na granicy cyrkowych sztuczek), a startujący zawodnicy mają szansę na zdobycie kilku medali. Oczywiście to się trochę zmienia, już widac postępującą wąską specjalizację (praktycznie niemożliwym jest, y jeden zawodnik wystartował we wszystkich konkurencjach łyżwiarstwa szybkiego, a za parę lat biegi narciarskie rozbiją się na styl klasyczny i łyżwowy). Nic w tym dziwnego, bowiem na pierwszych zawodach lekkoatletycznych zdarzali się sportowcy obstawiający biegi od 100 do 800 metrów + skok wzwyż i w dal. Dziś rzadko zdarza się, by ktoś na jednych igrzyskach biegał 100 i 400 metrów.

Co do skoków- kwestią czasu jest konkurs kobiet na K120 i konkurs drużynowy. Były też pomysły wprowadzania do programu konkursu lotów (rozbiły się o koszt budowy skoczni). Być może nie do utrzymania okaże się konkurs na K90- mało widowiskowy i niezbyt lubiany może zostać zastąpiony albo przez loty, albo może przez powrót na K70 (z liczeniem odległości co do centymetra)- tu ideą byłoby zróżnicowanie konkurencji- skoki na K90 i K120 różnią się niewiele.
(24.02.2014, 19:33)
Antt
rzeczywiscie, wiec jest ich 23 :) tak jak mowisz Neumayer, Janda czy Matura juz raczej zblizaja sie do konca, a watpliwy jest powrot do wysokiej formy takich zawodnikow jak Koch, Happonen czy Vassiliev. Jesli chodzi o Harriego Olli to juz swoj talent chyba niestety zmarnowal
(24.02.2014, 18:37)
PN
@Antt
Policzyłeś Ammanna 2 razy, ale poza tym ciekawe zestawienie :) Wielu spośród tych zawodników zbliża się już do końca kariery, przynajmniej jeśli za kryterium przyjąć wiek.
(24.02.2014, 18:23)
Antt
zrobilem z nudow takie wyliczenie ze obecnie skacze 24 skoczkow, ktorzy byli juz kiedys w najlepszej dziesiatce jakiegos sezonu (co powinno swiadczyc o tym ze sa to zawodnicy z najwyzszej polki). Sa to : Schlierenzauer
Ammann
Loitzl
Olli
Vassiliev< br>Morgenstern
JacobsenKoch
Bardal
Ahonen< br>Hilde
Happonen
Amm ann
Janda
Kofler
Kasai
Stoch
Freund
Kranjec
Prevc
Freitag
Neumayer
Matura
Ito
nie bralem pod uwage wiecznych japonczykow bo ich aktywnosc nie jest pewna :)
(24.02.2014, 16:17)
PN
@Jaro
Coś jest w tym co mówisz o mnożeniu kategorii w jednej dyscyplinie, ale też w wielu sportach jest dość ścisła specjalizacja i zawodnik może wystartować na raz tylko w jednej kategorii (boks, zapasy, nie wiem jak w sportach zimowych) a startując w innej miałby już nierówne szanse. Pewnie że w wielu sportach są zawodnicy wszechstronni (np. wspomniany przez Ciebie Phelps), ale nie zawsze tak się da.

Wracając do skoków: myślę że np. drużynowy konkurs kobiet nikomu by nie zaszkodził, bo po prostu na razie niczego podobnego nie ma.
(24.02.2014, 12:57)
Jaro
@kzez1986
Jest i tak zbyt wiele konkurencji. MKOL mnoży dyscypliny, kategorie wagowe itd., byle było jak najwięcej imprez. Przez to wartość medalu jest coraz mniejsza. Np. taki boks - na ostatnich Igrzyskach było 10 kategorii wagowych! A więc było 10 mistrzów w boksie. Ma to sens? To samo pływanie - jak jesteś dobry i masz drużynę, to możesz zdobyć 8 złotych medali (jak Phelps).

W skokach też kiedyś była tylko jedna skocznia. Potem dodali drugą, a wreszcie drużynę. I to naprawdę wystarczy. Już pomijam fakt, że zbudowanie mamuta to spora inwestycja, a na czas ZIO jest też wiele innych obiektów do zrobienia. Koszty są zbyt duże.
(24.02.2014, 12:21)
kzez1986
Czy Noriaki Kasai nie przeszedł swoim występem do historii jako najstarszy skoczek narciarski, który zdobył medal olimpijski? Pewnie nawet jako jeden z najstarszych medalistów olimpijskich w ogóle.

Z występów w skokach możemy być zadowoleni, nawet bardzo. Podwójny mistrz olimpijski to naprawdę coś. Szkoda zaprzepaszczonej szansy na medal drużyny, ale i tak nie było źle. Może za 4 lata wystąpią nasze panie?

Jedyna zmiana jaką można by zrobić, to drużynówka na normalnej skoczni. Trochę myślę, że brakuje jej. W przyszłości może także olimpijskie zawody w lotach?
(24.02.2014, 11:54)
miecio
Media chcą krytego toru łyżwowego, a ja się domagam skoczni narciarskiej w Warszawie !!!
(23.02.2014, 23:08)
Krzaczus
Szkoda że to już koniec .To były piekne i niezapomniane igrzyska .A 3 rzeczy które bede najbardziej pamietał o nich to
- Medale Polaków
- Medale Noriakiego Kasaiego i Ole Einar Bjoerndalena
- I oczywiscie niezapomniana mina Holendra po przegranej z Bródka:)
(23.02.2014, 21:04)
Zakrza2
Smutno mi:(
(23.02.2014, 20:52)
Ads
Szybko minęło. Na pewno będziemy do nich wracać przez wiele lat
(23.02.2014, 20:08)
Jaro
Bardzo udane Igrzyska. I nie mówię tylko o polskich sportowcach, ale w ogóle o wrażeniach, oprawie, obiektach itd. Rosjanie dali radę.
(23.02.2014, 19:55)
Tytus
Piekne igrzyska zwłaszcza pierwsza część ale jak to zwykle to co dobre sie szybko konczy.
(23.02.2014, 19:51)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Znicz olimpijski zgasł - Igrzyska w Soczi za nami!
Znicz olimpijski zgasł - Igrzyska w Soczi za nami!

Znicz olimpijski zgasł - Igrzyska w Soczi za nami!

Kalendarium
Nina Lussi
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich