Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Trener Łukasz Kruczek podał skład naszej kadry na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się 26 lutego w szwedzkim Falun.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Do kadry olimpijskiej - Kamila Stocha, Macieja Kota, Jana Ziobry, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego - dołączy, nieźle prezentujący się w zawodach Pucharu Kontynentalnego, Klemens Murańka.

Skoczek z Zakopanego nie rywalizował w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, jednak startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego (zwycięstwo i czternaste miejsce w Iron Mountain, czwarta, szósta i osiemnasta lokata w Brotterode oraz pozycja ósma i jedenasta w Seefeld) oraz w mistrzostwach świata juniorów w Val di Fiemme (ósmy indywidualnie, zwycięstwo w drużynie).

Skoczkowie powalczą na obiekcie, na którym za rok odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Pierwsze skoki na Lugnet oddadzą już we wtorkowy poranek.

Powyższa szóstka prawdopodobnie nie zmieni się podczas całej wyprawy na północ Europy - poza Falun skoczkowie wystartują w Lahti, Kuopio, Trondheim i Oslo.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Tadeusiek
Netoperek@ No i dobrze,tak trzymać .Niech Dawid wygra nawet .Wszyscy będziemy się Cieszyć .Nawet więcej jak cieszyć .PODSKOCZYMY.Nie wiem czy wiesz,bo my wszyscy kochamy Dawidka i mu kibicujemy.Potem wygra Klimek i Jaś i Piter -daj Boże. Też będziemy się cieszyć .Jeżeli u Ciebie jest inaczej - to masz problem.
(25.02.2014, 16:42)
Tadeusiek
Mamy 11 skoczków skaczących na poziomie .Nie będę pisał jakim .No może tak -lepszym od pozostałych uprawiających tę konkurencję .Co by było gdybyśmy mieli 100 skaczących na poziomie wyżej opisanym.To się by luzie napisali,naskarżyli ",nanienawidzieli " Muszą się jednak ludzie przepalić :albo kielicha,albo "ciałowanioe" albo portalowe zacietrzewienie zawodnikami .Całe szczęście ,że mamy tylko tą jedenastkę .
(25.02.2014, 08:55)
xxx
O, i znowu kłótnia o to, kto jest lepszy, kto powinien być na ZIO, kto zawalił itp., choć igrzyska już dawno za nami - ludzie, ile można? Pewne jest, że obaj są w tej chwili w najlepszej szóstce w Polsce - porównać ich będzie można już dzisiaj. Czas skończyć z tymi bezsensownymi przepychankami. ;)
(25.02.2014, 07:00)
kibic
Muranka nie zostałby rozgrzeszony bo z wiatrem pod narty i z tego rozbiegu w lesie latałby ponad 100 metrów.O czym Kubacki chyba nawet z huraganem nie bylby w stanie.Taki poziom pokazal ze hoho, przypomne ze w tym konkursie nawet Koreanczycy i slaby Amerykanin dolatywali za punkt k.Nic ten jego styl latania mu nie daje, nawet na sredniej skoczni z tym mega wysokim lotem sobie ni radzi.
(24.02.2014, 23:42)
Leć Kamil
JankessPL - Mogę się mylić ale nie przypominam sobie aby skaczący w grupie Kubackiego (i przed nim) uzyskiwali dużo lepsze odległości.

Za to wiem na pewno, że Klemens Murańka zostałby po podobnym występie rozgrzeszony natychmiastowo.
(24.02.2014, 21:40)
JankessPL
@Leć Kamil,zrozum że belka byla ustawiona bardzo wysoko,to nie jest problem z wysokiej belki nawet z wiatrem z tyłu skoczni polecieć nawet 105 metrów.Poza tym Kubacki ma duże rezerwy jeśli chodzi o swoje skoki,popatrz na wyniki treningów w konkursach PŚ.i zauważ że większość zawodników miał wiatr z tyłu i obniżoną belkę,a Dawid miał wyższą i wiatr delikatnie pod narty(oczywiście uśrednione odczyty).Po prostu Kubacki zawiódł na całej linii
(24.02.2014, 21:14)
Tadeusiek
A ja w kościach czuje dominacje Polskich Skoczków .Moja mi wciska że jak gnaty bolą to od pogody a ja wiem co mówię Jak mnie kości bolały ,to potem nasi jakoś piknie skakali.Ja to mam już od dawna 'jeszcze za Adasia .Po skokach całe moje bolenie przechodzi.
(24.02.2014, 21:00)
Leć Kamil
Bym zapomniał, na skoczni k-95 97.5 m to wynik nie 'niewiele' a dość znacząco powyżej punktu K.

To tak jakby uznać lot na odległość 206 m jako minimalne przekroczenie bariery 200 metrów.
(24.02.2014, 20:50)
Leć Kamil
JankessPL - mówiąc o wysokim poziomie mam na uwadzę wysoki poziom kolektywny - nie jednego, dwóch skoczków. Mówisz o konkursie lotów podczas gdy ja wyraźnie zaznaczałem kryteria skoczni normalnej gdzie 97.5 m zawsze 'powinno' dać awans. Poziom kwalifikacji do drugiej serii w pierwszym konkursie Sochi był bardzo wysoki, podobnie konkurs drużynowy. Łukasz Kruczek ocenił skok Dawida jako dobry, winą obarczając 'system'. Czy mówi prawdę, czy chroni zawodnika? Myślę, że i jedno i drugie. Nie wiem natomiast jak można tak mocno krytykować Kubackiego za dobry stylowo skok na odległość 97.5 m. To zawodnik przyzwoity a nie świetny, nie skoczy nagle 105 m na normalnej skoczni tylko dlatego, że wiatr delikatnie wieje pod narty. Poniższy przykład ewidentnie pokaże nieadekwatne oczekiwania od skoczka przy dobrym wietrze, tak jak to miało miejsce w przypadku Kubackiego - stąd te nieracjonalne pretensje.
dfsd - Twój przykład z Willingen jest precyzyjny. Biorąc pod uwagę wiatr towarzyszący Kubie Jandzie przy jego skoku musiałby uzyskać około 160 m. aby wogóle liczyć sie w konkursie. Zadanie niewykonalne nawet dla tuz światowych skoków. Sprawa z przelicznikami jest prosta: raz wygrywasz raz przegrywasz. Pamiętam taki skok Adama bodajże w Oberstdorfie gdzie będąc w wysokiej formie uzyskał w drugiej serii zaledwie 145-150m na skoczni mamuciej. Wskaźniki wiatru pokazywały 2.9 metra w plecy. Co by mu dało 30-35 pkt rekompensaty przy ponad 200 stu metrowych lotach jego rywali?
Z wyborem systemu kompensacji jest jak było z wyborem demokracji - próba znalezienia namniej złego ze złych rozwiązań.

(24.02.2014, 20:42)
JankessPL
@Leć Kamil,po prostu belka była za wysoko,nie żaden wysoki poziom,Klimek na wielkiej krowki skoczył 135 metrów,ale z belki ustawionej w lesie,Kubacki soczył 97,5 metra,czyli niewiele ponad punkt k z jednymi z najlepszych warunków,później zawodnicy mieli obniżani rozbieg.Jeśli to dla Cb zjawiskowy poziom,to jak ocenisz pierwszy konkurs w Harrahovie w 2012 roku gdzie Mckenzie skoczył pod rekord skoczni,a Tepes przeskoczył punkt pomiaru...
(24.02.2014, 20:14)
dfsd
@Leć Kamil
Zgadzam się z tobą w 100% skok Dawida był dobry, nie jestem do niego uprzedzony, ale coś Tobie i pozostałym fanom przypomnę, pamiętacie konkurs PŚ w Willingen, na pewno bo był tuż przed Soczi, a ci którzy się interesują skokami na 100% oglądali; do rzeczy J. Janda skoczył 137,5 m i zajął 31 miejsce, T. Naglic skoczył 1 m bliżej i był dopiero 35, gdzie obaj przekroczyli grubo przekroczyli pkt K, a Kamil skoczył 139 m i był drugi. Taki urok tych przeliczników, nic na to nie poradzimy, wiadoma rzecz, że Czech i Słoweniec mieli mocno pod narty i nie wykorzystali tego do końca, ale kiedyś Kamil by był w II dziesiątce, a teraz na podium, może to do konca nie jest sprawiedliwe, ale muszą to jakoś dopracować.
(24.02.2014, 19:20)
eter
@ski99
Człowieku oglądałeś kiedyś skoki albo chociaż przeglądałeś wyniki, z tego co widzę to chyba nie miałeś z tym nigdy do czynienia. Co wy macie z tym Zapotocznym albo Śliżem, chłop nic nie skacze, a wy Śliża i Śliża on ma już prawie 30 lat!! Ludzie! Tak ma być budowana kadra, zaczynając od trzydziestolatka, rozumiem jakby był postacią światowej klasy, a on nawet w CoC nie daje rady. Co oni pokazali kiedyś, Andzejek może sobie poskakać, ale ze stodoły, w tym sezonie zajął 2 razy 26 miejsce w PK, ale co dawaj go do PŚ, Śliż tak samo, rozumiem, że może akurat ich lubicie, ale nie do przesady. Oni nawet do PK się nie nadają. Wg mnie Zapotoczny to będzie drugi Tonio Tajner albo Pochwała. Skład nie do podważenie!
(24.02.2014, 19:09)
Leć Kamil
Akurat wyśmiewanie Kubackiego z braku awansu do drugiej serii na skoczni normalnej jest bezpodstawne. Każdy kto oglądał konkurs i nie jest uprzedzony do Dawida przyzna, że po prostu wyeliminował go system. Skok był naprawdę ok, i stylowo i odległościowo. JankessPL napisał, że oprócz Sapporo konkurs w Sochi był najłatwiejszym z możliwych do przebrnięcia pierwszej serii. Nic bardziej mylnego. Nie przypominam sobie konkursu na normalnej skoczni k-95 gdzie dobry stylowo skok na odległość 97.5 m nie dawał awansu. Poziom pierwszego konkursu był niemal zjawiskowy jak na warunki skoczni normalnych. Jeśli rozliczamy bezdusznie za awans lub jego brak, Kubacki nie osiągnął zakładanego celu. Jeśli jednak spojrzymy na szerszy obraz, Dawid w żadnym wypadku nie zawiódł.
(24.02.2014, 19:04)
Polonus
@kibic
Nie 31, tylko 32. to tak gwoli ścisłości.
(24.02.2014, 18:51)
soltysovsky
Brakowało nam tylko jednego , Klimka !
(24.02.2014, 14:43)
kibic
Dla mnie Kubacki to nie byl olimpijczyk tylko turysta.
Jak Jakub Kot ktory przynajmniej pelnil tam role wolontariusza i pojechal z misja konkretna.A Kubacki od samego poczatku nie mial szans tam na dobry wynik ito potwierdzil 31 miejscem na ponoc ulubionym dla niego srednim obiekcie.Oliwy do ognia dodaje fakt ze zdecydowanie lepszy skoczek w tym czasie polecial do dalekiej Ameryki roztrajac swoja forme na tej loteryjnej skoczni bo oczywiscie przyjaciel Kurzajewskiego musial jechac.Wiec tytul powinien brzmiec Olimpijska czwórka plus Kubacki i Muranka.
(24.02.2014, 14:37)
Polonus
@filippo 88
Sam ze sobą rozmawiasz?
(24.02.2014, 08:38)
Polonus
@wania the russian
Założyłeś u mnie podsłuch? Wyłącz, nie będziesz musiał słuchać.
Proponuję częściej zaglądać do słownika. język będziesz miał bogatszy i precyzyjniejszy.
(24.02.2014, 08:36)
Pawmak
Z tym zawodem Kubackiego to przesada - do tej II serii to praktycznie tak, jakby wszedł - taka nieznaczna różnica była. Żyła zawiódł dużo bardziej, a nikt nie dyskutował, czy on powinien jechać, czy nie. A co do Murańki, to wystarczy śledzić wyniki w Kontynentalnym. Nawet raz wygrał, bywał w czołówce - to znaczy, że się starał, a nie załamał po braku powołania, jak niektórzy piszą. Ale że mimo tego starania zajmował też dość słabe miejsca jak na takiego świetnego zawodnika, to też świadczy o tym, że słusznie nie został powołany.
(24.02.2014, 01:08)
prezes
Kot to kwestia czasu jak wygra pojedynczy PŚ. Nic nie zmieni faktu że olimpijska czwórka (broń Boże nie Kubacki) + Murańka są najlepsi w Polsce.
(23.02.2014, 23:04)
o kubackim
@ JankessPL

no wiadomo, że mówiłem o Kubackim od zeszłego sezonu począwszy.Maciek Kot też przez swoje 4 pierwsze sezony w PŚ na 32 starty ani razu nie zdobył punktów, a 15 razy nie zakwalifikował się do konkursu głównego.
(23.02.2014, 11:46)
JankessPL
Kubacki nie zawsze awansuje do konkursu(na TCS odapdł,w sezonach od 2007/2008 do 2011/2012 odpadał aż 13 razy na 29 występów),Kubacki jak na razie miał tylko jeden sezon na poprawnym poziomie,obecny też dobrze nie wygląda,oprócz Engelbergu,który bardzo mu pasuje jest to obraz mizerii,żadnej systematyczności(dysproporcja pomiędzy treningami a konkursem bywała gigantyczna).Na olimpiadzie zawiódł nie kwalifikując się do 2 serii na IO,na małym obiekcie,łatwiej w tym sezonie oprócz Sapporo nie było
(23.02.2014, 10:14)
o kubackim
Miejsca w 4tej dziesiątce w PŚ wyglądają lepiej niż 2ga czy 3cia dziesiątka PK. Kubacki to jest taki zawodnik, który nie prezentuje się w PŚ fatalnie, zawsze awansuje do konkursu i z reguły niewiele mu braknie do drugiej serii, ale naprawdę dobry występ ma od święta. Nie mamy jeszcze na tyle mocnego zaplecza by go odstawić i głównie dlatego, że nikt go nie o dawna nie zesłał do PK, trzyma się ciągle w PŚ. Hula czy Miętus skakali słabo w PŚ, ale dopiero jak się ich zesłało do PK to pokazali jak wiele ich dzieli nawet od drugoligowej czołówki. Podejrzewam, że jakby raz odstawić Kubackiego do PK, nie miałby tam świetnych wyników i bardzo trudno byłoby mu wrócić do PŚ. Miętus w zeszłym sezonie ponad 100 pkt w PŚ, w tym ogony w PK, u Kubackiego regres jest mniejszy, ale też dlatego, że ciągle w PŚ dostaje szanse. Jakkolwiek to nie jest przyszłość polskich skoków, jeśli za rok go odstawią kosztem Bieguna czy Zniszczoła to na dłużej zadomowi się w drugiej lidze.
(23.02.2014, 10:04)
@filippo5050
A Kubacki zawiódł nie miłosiernie. Pojechał na IO awansem, był nr 7 wśród naszych zawodników. Od takiego zawodnika należy bardzo dużo wymagać. Więcej od wszystkich innych poza Stochem. Bo inni cały sezon startowali i walczyli o pozycje i mogą mieć dołki formy. Kubacki głównie odpadał w I serii i jego psim obowiązkiem było wypalić na czas IO przynajmniej na II dziesiątke.
(23.02.2014, 09:03)
@fillipo5050
A co mnie obchodzi "dojrzałość". Dla mnie Murańka może bawić się klockami lego, i wyzywać sędziów, a jak będzie dobrze skakać to igrzyska mu sie należą jak psu buda. Tak forma Kubackiego nie pozostawiała żadnych wątpliwości że mu się igrzyska nie należą. Od Innsbrucka do Willingen na 8 indywidualnych startów 2 razy punktował. W Soczi przy obsadzie gdzie każdy kraj wystawiał góra 4 32 miejsce to jest dobry wynik? To były wyniki na poziomie ciutke wyższym niż Koreańce i Amerykańce! A że jego skok ładnie wyglądał? Jak mu podwiało pod narty i miał wyższą belkę to ładnie wyglądało. Tak jak skok Klimka z 2004 r na Wielkiej Krokwi ładnie wyglądał. Tak że niektórzy go chcieli na LGP w Zakopanem. I na tej samej zasadzie widzą dobrą formę Kubackiego.
(23.02.2014, 08:59)
Kuroi
Jak dla mnie pomysł z wysłaniem Huli na PŚ jest jednoznaczny z tym jak kilka sezonów temu na zawody jeździł Bachleda albo Mateja.
(23.02.2014, 08:51)
filippo5050
@polonus w którym momencie Kubacki zawiódł?? Nie zawiódł, skakał bardzo dobrze. Murańka dowiódł swej niedojrzałości przed igrzyskami po określeniu składu. Takie zachowania nie wchodzą w grę jeśli rozmawiamy o najważniejszej imprezie w życiu sportowców. Kubackiemu jak najbardziej należały się te igrzyska, zaprezentował na skoczni normalnej dobrą formę. Jeśli miałbym skreślać z olimpijskiej czwórki kogoś byłby to Piotr, jednak i jego nie skreśliłbym żeby na jego miejscu postawić Klemensa.
Murańka jest bardzo utalentowanym skoczkiem - nie ma ku temu wątpliwości, ale jeszcze nie na igrzyska. Mistrzostwa świata juniorów - ok ale puchar świata ? Był błysk jednak szybko minął - mimo to utrzymywał się w miarę równej formie -ok. Kubacki równa forma od co najmniej sezonu w pucharze świata - nie zostawia to najmniejszych złudzeń co do startów w igrzyskach. Murańka tak naprawdę wystartował w tym sezonie, miał jeden błysk, w miarę stabilną formę, jednak igrzyska zachowałbym dla stu procentowo pewnych i sprawdzonych zawodników. Dlatego decyzje Kruczka bardzo szanuję i sądzę że sam nie postąpił bym inaczej.
(23.02.2014, 00:35)
ew
Biegun mistrzem świata... on się na FiS nada co najwyżej Zyła drugi mistrz... na puchar kontynentalny go wysłać a na PŚ Hulę chociażby
(22.02.2014, 23:51)
Skoki
Nareszcie Klimek wraca :D
(22.02.2014, 21:26)
wania the russian
Polonus przestań już jęczeć, nie da się już Ciebie słuchać.
(22.02.2014, 20:46)
M.
ludzie, ktorzy pisza o powolywaniu bieguna - zobaczcie jakie ostatnio zajmowal miejsca w Pucharze Kontynentalnym
(22.02.2014, 20:31)
JankessPL
@57iu na pucharze karpat pewnie wystartują
(22.02.2014, 19:56)
57iu
Gdzie? Gut,Jarząbek
(22.02.2014, 19:14)
Matthew96
Żyła powinien trochę ochłonąć i popracować nad Sobą.
(22.02.2014, 18:20)
herda
PK FALUN

Bartłomiej Kłusek , Stefan Hula , Andrzej Zapotoczny , Krzysztof Biegun , Aleksander Zniszczoł , Jakub Wolny

FIS CUP ZAKOPANE

Krzysztof Miętus , Grzegorz Miętus , Artur Kukuła , Przemysław Kantyka , Krzysztof Leja , Wojciech Gąsienica-Kotelnicki , Rafał Śliż , Jakub Kot , Stanisław Biela , Adam Ruda , Łukasz Rutkowski , Szymon Szostok , Konrad Janota , Mateusz Kojzar , Piotr Mojżesz , Piotr Świerczek , Szczepan Kupczak , Łukasz Podżorski , Dawid Kanik , Krystian Gryczuk , Michał Milczanowski , Paweł Słowiok , Sebastian Okas
(22.02.2014, 18:08)
jola
zamiast Żyły i Kubackiego powinien skakać Wolny i Biegun !!!
(22.02.2014, 18:03)
Polonus
Zupełnie inaczej by się ten tytuł czytało gdyby brzmiał:
"... olimpijska piątka plus Kubacki".
Niestety było inaczej.
(22.02.2014, 17:34)
xaleti
hahah zyla nawet nie w formie i tak bedzie mial lepsze wyniki od bieguna i zapotocznego
(22.02.2014, 17:32)
ski99
żyła i kubacki aut dać bieguna i zapotocznego
(22.02.2014, 17:24)
kapi
zamiast Kubackiego lepiej dać Bieguna
(22.02.2014, 16:32)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Skład na Falun: Olimpijska piątka plus Murańka
Skład na Falun: Olimpijska piątka plus Murańka

Skład na Falun: Olimpijska piątka plus Murańka

Kalendarium
Maksim Anisimov
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich