Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Łukasz Kruczek prowadzi naszą kadrę nieprzerwanie od 2008 roku. Jak przyznaje prezes PZN Apoloniusz Tajner, po sukcesie Stocha zagraniczne związki na pewno zaproponują Kruczkowi posadę trenera w swoich krajach.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kruczek to były skoczek narciarski. Po zakończeniu kariery w 2003 roku został asystentem Heinza Kuttina - ówczesnego trenera reprezentacji Polski. Po odejściu Austriaka współpracował także z jego następcą, Finem Hannu Lepistö. 28 marca 2008 roku został wybrany trenerem kadry A.

- Łukasz Kruczek ma w tej chwili 38 lat, jest w sile wieku. Posiada już doświadczenie - kilkanaście lat pracy jako trener. Jest bardzo pracowity, operuje kilkoma językami, ciągle poszukuje jakichś nowinek - chwali Kruczka prezes Tajner.

Apoloniusz Tajner przyznaje też, że praca trenerska Kruczka znacznie różni się od tej, jaką na początku dwudziestego pierwszego wieku wykonywał on sam. Obecny prezes PZN doszukał się jednak części wspólnej, jaką jest utrzymanie dobrej atmosfery wśród zawodników.

- Chyba różni nas już teraz witalność i energia, której on ma po prostu dużo więcej. Ja w swoim czasie bazowałem na doświadczeniu i dość dobrotliwym podejściu do zawodników. Łukasz z kolei bazuje na energii, dynamice i nowoczesności. Potrafi przy tym utrzymać bardzo dobrą atmosferę w grupie. Sam na tym bazowałem - mówi Apoloniusz Tajner. - Dobra atmosfera w grupie to gwarancja 50% sukcesu. Trening można realizować na wiele sposobów. Atmosfera natomiast jest albo jej nie ma. Jeśli jest - trening przynosi skutek; jeśli nie - może nawet zaszkodzić.

Tajner jest pewien, że inne związki będą teraz chciały zaproponować Kruczkowi posady w swoich krajach.

- Jestem przekonany, że zagraniczne związki będą chciały podkupić nam Łukasza. Znam go jeszcze od czasów zawodniczych. Widziałem, jak rozwijała się jego kariera trenerska, znam także jego sytuację rodzinną i nie sądzę, żeby był gotowy na taki „najemny” sposób życia - mówi prezes PZN.

Apoloniusz Tajner przyznaje także, że kontrakt Kruczka wciąż obowiązuje.

- Kontrakt ma na czas nieokreślony, tutaj nie ma żadnych ograniczeń - zakończył Tajner.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
Słusznie, tylko ten język był niepotrzebny. Poza tym uważam, że "zwykły chłop" może mieć zasady ;)
(15.02.2014, 17:16)
Tombol
Widocznie nie dostosowałem poziomu posta to ogólnej komprehencji. Pisząc o romansie Tajnera sugerowałem, że to jego sprawa a hejterów ma głęboko gdzieś - czyt. nie ma sensu sie napisać. Jak widać post został zrozumiany opacznie, jakobym mu wypominał/oceniał itp. Moje zdanie jest zupełnie odwrotne i pokazuje tylko, że nie ma sensu tracić czasu ani sił na hejtowanie tajnera.
(15.02.2014, 16:24)
Pawmak
Ale nie pisz tego do mnie, tylko do Tombola. On jakby wszystko wiedział jak jest, a nie wie i insynuuje. No ale Tajner też nie musi się pokazywać publicznie z nią, bo potem wiadomo że są takie komentarze.
(15.02.2014, 15:52)
Tadeusiek
Pawmak @ Co Ty .Czy kogoś ma czy nie ma ,w jaki sposób sika -to sprawa, może jego ,no ewentualnie rodziny.Wchodzić buciorami w czyjeś życie ?To jest dopiero karygodne .Tatusie Was nie chowali cy coś ."Moralność Pani Dulskiej "się prosi .Nie to co widać ,ale ten bród ,którego nie widać .Zapytajcie się zwykłego chopa ,czy by nie chciał z młodą ? Po za tym ,nie znacie sytuacji rodzinnej .Zajmowanie się notorycznie takimi sprawami u innych ,podglądanie -to jest taki rodzaj zboczenia.Zastanówcie się nad sobą.Czy czasami nie warto się leczyć .
(15.02.2014, 15:46)
Pawmak
Jeśli tak robi to bardzo źle, ale to jest prywatna sprawa i nie można insynuować niepewnych rzeczy. Natomiast od strony sportowej zgadzam się z Barnabą całkowicie.
(15.02.2014, 11:39)
Tadeusiek
Tombol @ No i bardzo dobrze . Tak trzymać Tajner ma i powinien mieć,ale i my mamy Polska ma .Z Ciebie za to jaki pożytek ? Zacharczesz się tą złośliwością aż Ci pypcie wyrosną ,koszty z tego będą -bo wycinać trzeba .
(15.02.2014, 10:47)
Labrador
@Mleczu3run- lista startowa jest od dawna na stronie FIS-u.
(15.02.2014, 02:07)
icc
@Mleczu3run
pewnie jutro rano bedzie lista
(15.02.2014, 01:00)
Tadeusiek
barnaba@ Pięknie to napisałeś .Obserwowałem jak umiera Polski boks .Przykre. Obserwowałem dogorywanie sportu.Ci działacze którzy pozostawali .Masowo zaczęli wymierać na marskość wątroby.Hasło "Patrz z czego żyjesz" ośmieszało pasjonatów i działaczy.Na tych zgliszczach pojawił się Tajner To że Polska ma Małysza ,Stocha zawdzięczamy tajnerowskiej maszynie,która pięknie działa ,jak szwajcarski z kukułką Gloryfikujemy Małysza a teraz Stocha.Przecież Tajner ich urodził .Jest ojcem i matką POLSKIEGO NARCIARSTWA. Szczyćmy się nim na głos .Tak ,niech inni widzą że można ,Można być działaczem w Polsce.Tajner ma prawo i obowiązek doglądać swoje dzieci.Uwierzcie mi -dobrze robi .Ba.Musi Jesteście wszyscy wspaniałymi kibicami i dobrze znacie zasługi Apoloniusza Tajnera ,ale co rusz pojawia się otępiały złośliwiec i opluwa .Nie wiem czy to jest"Polska Rzeczywistość" czy nie.Nie wiem ?
(15.02.2014, 00:57)
Mleczu3run
Troche nie w temacie, ale orientuje się ktoś jak wygląda lista startowa na najbliższy FIS Cup ???
(15.02.2014, 00:02)
zip
mówta co chceta, Tajner zrobił wiele dla polskich skoków. Zawsze i wszędzie znajdą się jacyś hejterzy
(14.02.2014, 23:59)
Zakrza2
@fan skoków85
1. Wg. CIEBIE jest to bez sensu. Wg. wielu innych ma to sens, bo inaczej by to już dawno zmieniono.
2. 30 to nadal za dużo. To częściej niż co 3 konkurencja z medalem. I przy takiej liczbie medali same brązy to nadal średnio możliwe.
3. Miejsce 13 nie liczy się do klasyfikacji punktowej. Równie dobrze można napisać, że nikt nie będzie pamiętał kto zdobył brąz za parę lat.
(14.02.2014, 15:45)
Zakrza2
barnaba, 100% racji! Zwłaszcza podoba mi się porównanie do Bońka. Nie wiem co o nim napisać, żeby nie mieć skasowanego komentarze (co w moim przypadku redakcja uwielbia robić), ale jak dla mnie to jest człowiek pokroju Zdziśka Kręciny czy Grzegorza Laty, a Listkiewiczowi to może buty lizać. Tajner dużo pajacuje, ale to za jego kadencji jako prezesa PZN zdobyliśmy 3/4 złotych medali IO i połowę medali w ogóle! Z czego tylko jeden brąz nie jest udziałem narciarza, gdyż Sikora to biatlonista, a biatlon to nie narty:P
(14.02.2014, 15:39)
fan skoków85
@Zakrza2
1.Wiem jak ułożona jest klasyfikacja medalowa, a raczej klasyfikacja złotych medali i to nie zmienia faktu, że to jest bezsensu.
2.Nie wiem ile jest kompletów medali, podałem taki przykład, żeby pokazać tego bezsens. No to niech będzie 30.
3.Wiem, że jest coś takiego jak klasyfikacja punktowa, ale tak naprawdę liczą się tylko medale, kto był 4, 7. czy 13. to za parę lat mało kto będzie pamiętał.
(14.02.2014, 15:06)
barnaba
Tajnera można nie lubić, ale "hejt" to proponuję uprawiać na Onecie. Popatrzmy na fakty:

1. Kruczek jest jednym z najlepszych trenerów na świecie (choćby dlatego, że ma mistrza olimpijskiego i całkiem przyzwoitą drużynę). Można oczywiście zastanawiać się, ile w tym jego zasługi, a ile poprzednich trenerów, nie zmiana to faktu, że brak sukcesów skoczków byłby "winą" Kruczka. Kto go może chcieć podkupić? Austriacy są rozczarowani, Norwegowie podobnie, Rosjanie skaczą słabo, Finowie niewiele lepiej. Każda z tych drużyn jest w stanie zapłacić więcej niż PZN.

2. Odbudowa Małysza to sukces trójki: Tajner, Szturc i Fijas. Przed objęciem przez Tajnera funkcji trenera reprezentacji, Małysz miał problem z kwalifikacją do "50". Tajner wiózł się na sukcesach Małysza? Mniej więcej tak, jak każdy trener wybitnego zawodnika.

3. Tajner woził syna na zawody PŚ? Zgadza się. Warto jednak przypomnieć, że ten syn nikomu nie zabierał miejsca w kadrze, bo konkurenci byli słabsi od niego. Gdy pojawili się lepsi (Stoch i Hula), Tomisław przestał startować w PŚ, mimo że Apoloniusz ył już najważniejszą postacią w PZN.

4. Działania PZN w latach 90 to była bryndza i tragedia. W zawodach seniorów startowało kilku zawodników, skocznie się sypały, a w MP w skokach startowało w najlepszym razie kilkunastu skoczków. Zaczęło się to zmieniać po sukcesach Małysza i Kowalczyk, zasługą Tajnera jest, że nie zostało to zmarnowane. Powstało też kilka skoczni.

5. W biegach narciarskich poza Kowalczyk nie mamy nikogo w czołówce światowej. Ale pierwsze spektakularne sukcesy Justyny to Liberec w 2009r. Wychowanie zawodnika z chłopaka czy dziewczyny, którzy zaczęli treningi na fali "justynomanii" to co najmniej 10 lat. Jak ktoś się pokaże na igrzyskach w 2018 r., to będzie nieźle. Zwłaszcza, że trzeba było zacząć od odbudowy tras i klubów (kto próbował zrealizować jakąś inwestycję na Podhalu i kupić od tubylców kawałek ziemi, to wie, że jest to droga przez mękę).

6. Dużą zasługą Tajnera jest Wierietielny. To trener wybitny, ale charakter ma ciężki- w związku biatlonowym dalej są ludzie, którzy wymieniają jego nazwisko razem z kilkoma wulgarnymi epitetami. Tajner się z nim nie skłócił, a kto poznał Wierietielnego wie, że nie jest to łatwe. :)
Kruczek też ma wszelkie powody, by nie lubić Tajnera (był wielokrotnie odsuwany od kardy jako zawodnik, z którego nic już nie będzie), a jednak jakoś się dogadują.

7. Tajner ma specyficzny sposób bycia- to taki typ jowialnego "brata- łaty" Jednym to imponuje, innych irytuje. Za to jest człowiekiem mało konfliktowym. Inna rzecz, że często coś powie, zanim pomyśli. W przypadku prezesa PZN, który jest pewnego rodzaju celebrytą to wada. Ale porównajcie sobie jego wypowiedzi z gadaniem Bońka :) Przy "Zibim" jest arcymistrzem dyplomacji.

8. Być może Tajner jest niekompetentny. Ale pokażcie mi innego szefa związku sportowego, którego zawodnicy z dwóch ostatnich igrzysk przywieźli trzy złote medale? A przecież Soczi jeszcze trwa i jest jeszcze przynajmniej jedna szansa na kolejne złoto.

W ogóle, jeśli chodzi o zdobyć medalową PZN rywalizuje w ostatnich latach tylko z PZLA. Inne związki zostały daleko z tyłu. Od 2002r przywozimy medale z każdych Igrzysk Zimowych. Wcześniej mieliśmy tylko cztery (Groń-Gąsienica- brąz, Seroczyńska- srebro, Pilejczyk- brąz i Fortuna- złoto). Jeszcze w Nagano cieszyliśmy się, gdy ktoś zajął miejsce w "ósemce".
(14.02.2014, 15:01)
Zakrza2
Tak się tworzy klasyfikacje medalowe, więc logicznym jest, że tak to się właśnie liczy. Twój przykład jest mocno ekstremalny. Po pierwsze zdobyć 50 medali, w tym żadnego złotego i srebrnego to trzeba być "wybitnym" związkiem. Po drugie jest tylko 98 konkurencji, więc musieli byśmy zdobywać medal częściej niż w co drugiej konkurencji. Podaj jakiś realniejszy przykład to pogadamy.
Natomiast jeśli chcesz coś przeliczać to jest klasyfikacja punktowa, gdzie dostaje się punkty za każde miejsce w pierwszej ósemce.
(14.02.2014, 14:50)
fan skoków85
@Zakrza2
Ale to jest bezsensu. Załóżmy, że za 4 lata zdobywamy 50 medali, tylko że same brązowe. I co?? Tzn że ze wszystkich ZIO, na których zdobywaliśmy medale tylko 1 były gorsze, tam gdzie zdobyliśmy brąz w kombinacji norweskiej?? Przecież to bezsensu. Liczą się (moim zdaniem) medale, a potem ich kolor. Sapporo było dla nas gorsze niż Salt Lake City i Turyn, bo tam zdobyliśmy zalediwe 1 medal, a na tych 2 po 2, a w Turynie w dodatku przez 2 różnych sportowców. Jakby Kowalczyk zdobyła srebro zamiast złota w Vancouver, to te 6 medali by było i tak lepsze niż 1 Fortuny.
(14.02.2014, 14:17)
Zakrza2
@fan skoków85
Zawsze liczy się najpierw liczbę złotych medali, a nie liczbę medali w ogóle.
(14.02.2014, 13:40)
fan skoków85
@Zakrza2
Jeszcze nie najlepsze, bo mamy dopiero 2 medale, a w Vancouver mieliśmy 6. Fakt, że w tej chwili są gorsze tylko od Vancouver i jeszcze mamy kilka szans na medal, ale jeszcze ich nie zdobyliśmy :-(
(14.02.2014, 13:24)
ja
Witam.

Panie Prezesie, roze aby Lukaz Kruczek byl Glownym Trenerem polskich skockow jeszcze dllugo
(14.02.2014, 12:14)
Zakrza2
Trwają najlepsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie dla Polski w historii, a medale zdobywają póki co tylko przedstawiciele narciarstwa;)
Tak jak trenera bronią wyniki, tak i prezesa.
(14.02.2014, 11:49)
Kuba 4
Mam wlasnei pytanie dotyczące Tajnera, a mianowicie po co On jest potrzebny na zagranicznych konkursach pod skocznią? Rozumiem jest prezesem
PZN, ale takie wycieczki niech sobie robi we własnym zakresie, bo mogę sie zalozyć że nie jeżdzi On sobie za własną kase. :)
(14.02.2014, 11:26)
Kuba 4
Czemu niby Austria by nie chciala? Ich sklad się sypie, wszyscy sa bez formy, no może poza Haybekiem i Dithartem którzy mają zyciową formę, ale nie osiągają aż tyle ile się oczekuje w Austrii, bo wiadome że im tylko i wyłączne na medalach zalezy, bez tego konkurs nieudany. Apoloniusz Tajner nie powinien być taki pewny. Ostatnio straciłem sympatię do tego pana, ponieważ zachowuje się jakby był ponad wszystkimi. Tajner neich się lepiej zastanowi nad tym żeby odpuścić sobei kilka wyjazdów na większe imprezy i te oszczędzone pieniądze wydać na większą pensję dla Kruczka! :D
(14.02.2014, 11:23)
rychu peja solufka
Może rumunia, turcja, kazakhstan, korea, kanada by chciały Kruczka. Ale nie sądzę, żeby Austria, Niemcy, Słowenia czy japonia byłyby zainteresowane na dzień dzisiejszy. Moooże Finlandia. Ale my Kruczka nie oddamy co nie?
(14.02.2014, 11:14)
OjciecMarek
@Usia
Och, rzadki gość nas nawiedził ;). Powiedz proszę, jak zapatrujesz się na powołanie rzekomo sekowanego Kubackiego na Igrzyskach w sytuacji, gdy podobno pchany przez działaczy Murańka bił go na głowę wynikami sportowymi w chwili nominacji?
(14.02.2014, 10:52)
demiks
Tak dokładnie jak na pisałeś, dodatkowo kwali będą na tvp 1
(14.02.2014, 10:24)
sebek3321
Jak dzisiaj z transmisja w tvp info ?Będzie?Jeżeli tak to o której 17:15 trening ,18:30 kwalifikacje .Za wszystkie infa dzięki.
(14.02.2014, 09:55)
lzb1963
--nie ma tego złego co na dobre nie wyszło ...by...Oby.!
(14.02.2014, 09:53)
lzb1963
-Fortuna kołem się toczy...
(14.02.2014, 09:51)
Tadeusiek
Tajnerowe życie prywatne - to nie rodzaj mojej zabawy .Do majt nie mam zamiaru nikomu zaglądać .Jeżeli chodzi o gmach zaplecza technicznego i sposób działania -to Narciarstwo Polskie ma najlepszego działacza sportowego wszech czasów .Przed Tajnerem nie było nic prócz ło (...) Tak pięknie rozwinął sporty zimowe w naszym kraju,że według mnie jest godny całego haremu .PRAWO LUDZI WIELKICH .Pamiętam natomiast że prezes nie pałał zbytnią miłością do zawodnika Kruczka ,jak i do trenera Kruczka .Proszę sobie jednak wyobrazić ,że prezes wiedział co jest dla Polski i dla samych skoków dobre postawił własne animozje i odczucia na bok a z Łukasza Kruczka zrobił głównym trenerem .Boje się jednak ,że różnica postaw tych panów (różnią się wszystkim)doprowadzi w końcu do odejścia Łukasza .Co może a nie musi doprowadzić do upadku tak pięknie rozwijającego się narciarstwa w Polsce
(14.02.2014, 09:14)
Mm
A tajner ciagle ta sama spiewka i mysli ze mu ktos cos zawdziecza
(14.02.2014, 08:05)
jawdar
Tajner jako trener promowal swoich synali,slizgal sie na plecach Adama Malysza,a teraz jako pseudo prezes poucza JUSTYNE,KAMILA i LUKASZA. Lepiej by bylo dla narciarstwa polskiego gdyby zrobil miejsce mlodszym,mialby wiencej czasu dla nowej partnerki.Koncz pan wstydu oszczec.
(14.02.2014, 05:39)
adax
"dość dobrotliwym podejściu do zawodników" ciekawe co na to Mateusz Rutkowski by powiedział
(14.02.2014, 00:12)
Tadeusiek
Oczywiście że bez Łukasza na tym etapie układów i powiązań organizacyjnych by było po skokach ,ale za rok Łukasz z pewnością odejdzie.No chyba że prezes Tajner doprowadzi do renegocjacji kontraktu.Chwalenie przez szefa jest takie cwaniacko naiwne klepanie po plecach .Prezes przeciągnie kontrakt jeszcze rok ,bo teraz gdyby doprowadził do odejścia Łukasza -to by powstała wierchuszka nie tylko na Polskę .Pozostali nasi trenerzy dorównują Łukaszowi .Zobaczycie jak nie Kruczek to Mateja lub Maciusiak będą z powodzeniem prowadzić reprezentacje skoków w innych krajach
(14.02.2014, 00:05)
kolejka i zapisy do kolejki juz sa...
...gorzej bedzie jak nam podkupia Mateje czy Maciusiaka, ale Kruczka - kto go nam podkupi, wszyscy maja trenerow u siebie w kraju, a na stepy akermanskie gdzies Kazachow szkolic czy Koree albo Rosje to chyba niezbyt powazne, ale widze Polo Tajner musial sobie i swojemu zwiazkowi splendoru dodac, widac chlop juz buja w oblokach od tego ptasiego mleczka, w ktore nasze skoki zaczely oplywac...
(13.02.2014, 23:53)
Zakrza2
Bo mało kto wie, ale Tajner karierę trenerską zaczynał już w 1907 roku. Tyle, że nie odniósł wtedy zbyt znaczących sukcesów i zajął się drobnymi robotami: tu coś przykręcić, tam coś naprawić. Utrzymywał się także z gry w pokera i brydża. Do pracy trenera powrócił dopiero po prawie stu latach, tym razem wiodło mu się lepiej.

Tru story.
(13.02.2014, 23:45)
alex
Na pewno teraz szacunek Kruczka wśród trenerów jest już chyba ogromny i zazdrość jesli chodzi o sukcesy w ostatnim czasie. Jeszcze jakby Kamil zdobył kryształową kulę to na prawdę to jest trener najwyższych lotów :)
(13.02.2014, 23:34)
xxx
"Apoloniusz Tajner przyznaje też, że praca trenerska Kruczka znacznie różni się od tej, jaką na początku dwudziestego wieku wykonywał on sam." - niby drobny błąd, a jednak śmieszy. ;)
(13.02.2014, 23:21)
Snoflaxe
Kruczek został asystentem Kuttina, gdy ten był trenerem polskiej kadry B (czy kadry juniorów?).
(13.02.2014, 23:13)
demiks
Jak Kruczek mógłby zostawić Mistrza Olimpijskiego i polskie skoki? Toż to byłaby zdrada.
(13.02.2014, 23:10)
Kasia
Łukasz powinien dostać mega premię po tym jak poprowadził pięknie forme Kamila, od mistrzostw świata z zeszłego roku, do dzisiejszych igrzysk.. świetnie poprowadził Kamila formę aby ta była w odpowiednim momencie :).. To jeden z lepszych obecnych trenerów skoczków :)..
Polak potrafi :)!
(13.02.2014, 23:09)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tajner: Zagraniczne związki będą chciały podkupić Kruczka
Tajner: Zagraniczne związki będą chciały podkupić Kruczka

Tajner: Zagraniczne związki będą chciały podkupić Kruczka

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Najszybsi na progu!
W naszym serwisie klasyfikacja generalna Pucharu Świata pojawia się już niecałą minutę po ostatnim skoku...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich