Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Złoto olimpijskie. Tego w swojej bogatej kolekcji trofeów nie ma Adam Małysz. Na drodze Polaka po najcenniejszy olimpijski kr±żek stawał Simon Ammann...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kamil Stoch podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver na normalnej skoczni był dopiero 27, ale wczoraj wieczorem mógł cieszyć się ze złota olimpijskiego. A wraz z nim cała sportowa Polska.

Jak występ Polaka ocenia Adam Małysz?

- Pierwszy skok był ¶wietny, a w drugim jeszcze dołożył rywalom. Taka przewaga punktowa na skoczni normalnej to prawdziwy nokaut. Teraz Kamilowi będzie znacznie łatwiej startować na dużym obiekcie - przyznał czterokrotny medalista olimpijski.

Orzeł z Wisły porównał atmosferę, jaka panuje wokół Stocha, do sytuacji, w jakiej sam się znajdował.

- Kamil ma naprawdę super otoczkę wokół siebie, bo odci±ża go reszta drużyny, a także cały sztab szkoleniowy. Ja w takiej sytuacji nigdy nie byłem - tłumaczył Adam Małysz.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
SARA
Gor±co kibicuje Kamilowi, ale do sukcesów Adama to jeszcze mu baaardzo daleko... Małysz w tym wieku miał już zdobyte 3 P¦, różne tytuły, poza tym wtedy były inne mniej sprawiedliwe zasady punktowania skoczków, mniej konkursów P¦ niż teraz, nasi mieli wtedy gorszy sprzęt niż np. Austria, dopiero póĽniej po największych sukcesach Adama więcej pieniędzy poszło na ten sport... Poza tym Adam nie ma złota olimpijskiego bo po prostu pechowo Amman 2x mu w tym przeszkodził, Adam większo¶ć swojej kariery skakał na bardzo wysokim poziomie, a Kamil dopiero 2 sezon walczy z najlepszymi, oczywi¶cie życzę Kamilowi dalaszych sukcesów i tytułów, my¶lałam, że po odej¶ciu Małysza nie będzie już co ogl±dać, ale na szczę¶cie miło się pomyliłam :)
(11.02.2014, 09:33)
killersn
romek statystyk-historyk liczy, liczy i liczy i doliczyc sie nie może... bo nie wie ze statystyki czesto klami± ;)
Pozdrowienia dla hejtow :)

a Adamowi i Kamilowi za wszystko (co zostalo powiedziane nizej) rownież dziekuje ;)
(10.02.2014, 22:15)
fan polskich skoczków
Kiedy¶ było o wiele mniej zawodów niż teraz , zreszt± teraz o podium walczy 20 zawodników a za czasów Małysza kilku , ale gdyby nie Małysz nie byloby najprawdopodobniej Stocha
(10.02.2014, 18:07)
stefek
Można jedynie by porównać zawodników z innych epok na podstawie faktycznie uzyskiwanych odległo¶ci na tych samych skoczniach w takich samych warunkach pogodowych, przy takim samym kierunku wiatru z tak± sam± sił± z w tym samym kierunku, z takiej samej długo¶ci najazdu, no i najlepiej przy takich samych kombinezonach czy ogólnie takim samym sprzęcie. Sami widzicie, że jest to niezwykle ciężkie w tym sporcie. Akurat Małysz i Stoch skakali przez pewien czas razem w P¦, ale to też byłoby trochę nieuczciwe porównywanie ich na podstawie tej bezpo¶redniej rywalizacji i odniesienie do całych karier, ponieważ Małysz był bardziej u schyłku a Stoch zaczynał.
(10.02.2014, 17:40)
stefek
Nie można specjalnie porównywać Małysza do Stocha, Małysz w swoich najlepszych latach miał przecież innych przeciwników niż Stoch. Gdyby np było tak faktycznie, że Małysz powiedzmy wirtualnie, że był jednak słabszy od Stocha, ale wtedy był ogólnie niski poziom i dlatego wygrywał dużo z dużymi przewagami, a np dzisiaj jest 10 takich Małyszów i w czołówce jest wyrównana rywalizacja. A może być również odwrotnie. Na podstawie zajmowanych miejsc nie da się porównać zawodników skacz±cych w innych czasach.
(10.02.2014, 17:30)
zxcvbnm_9999@wp.pl
@MrCharismaCC Ignoruj to, bo narzekanie to styl życia niektórych.
(10.02.2014, 17:13)
zxcvbnm_9999@wp.pl
Kogo (Według was) by¶cie wzięli jako 4 ? Kto najlepiej (W jakiej kolejno¶ci) z polaków się spisze ?

Według mnie 4 powinien być Żyła.
1.Stoch
2.Kot
3.Ziobro na równi z Żył±.
(10.02.2014, 17:11)
Kuroi
@Jan Antoni
Adam zrobił już wszystko co mógł dla polskich skoków i nie potrzeba by wracał, teraz czas na kolejne pokolenie i jak widać nadal mamy powody do rado¶ci, poza tym kto powiedział że nie mamy szans na złoto w drużynie? Wszystko przed nami.
Adam odszedł jako mistrz i niech mistrzem pozostanie... chcemy powrotu Małysza w stylu Janne Ahonena?
(10.02.2014, 16:59)
Jan Antoni
Adam wróć :) z tob± zdobedziemy zloto w druzynie to pewne :)
(10.02.2014, 16:26)
MrCharismaCC
Ehh... Mamy mistrza olimpijskiego w skokach, a i tak ktos znajdzie sie, kto bedzie szczekal. Malysz zrobil duzo, bardzo duzo dla tego sportu, a Kamil jest w trakcie. TYLE. Powinnismy sie cieszyc z tej chwili, bo kibice w Polsce dlugo na nia czekali.
(10.02.2014, 15:43)
Orlo
Jeszcze zdaje się, że Toni Nieminen w 1992 wygrał TCS, P¦ i zdobył złoto i br±z na IO.
(10.02.2014, 15:23)
po co to
Nie rozumiem po co te porównania, mamy jednego z najwybitniejszych skoczków w historii tego sportu- Adama Małysza, a teraz powinni¶my się cieszyć, że do tego klubu puka drugi polski zawodnik, czyli Kamil. Zamiast ich porównywać powinni¶my traktować te sukcesy jako wspólny dorobek naszych skoków. Wyjdżmy w końcu z tego polskiego piekiełka
(10.02.2014, 14:02)
kzez1986
Na pewno Ada¶ dał życie tej dyscyplinie w Polsce. Mieli¶my też dużo szczę¶cia, którego nie mieli np. Finowie. U Finów po odej¶ciu starego pokolenia, nie pojawiło się nowe. Natomiast już w momencie odej¶cia Adama, Kamil Stoch był w formie pozwalaj±cej na wygranie P¦ i mieli¶my piękn± zmianę pokoleniow±. Dzięki temu nie było dziury i skoki pozostały w dalszym ci±gu popularne. My¶lę, że to bardzo ważne. Od sezonu, w którym odszedł Ada¶, Kamil jest bez przerwy w 10-tce P¦ i co sezon lepiej. Mam nadzieję, że w tym sezonie wygra P¦. Zawsze ten kto jest mocny na IO lub M¦, jest dobry w ostatnim periodzie P¦. Prevc może wygrać z Kamilem jedynie M¦ w lotach, bo jednak na mamutach radzi sobie doskonale (w Kulm Prevc był 2 razy na podium, Kamil ledwo w 10-tce), ale ponieważ w tym sezonie nawet mamy Planice na dużej skoczni, a nie mamuciej, to jest ogromna szansa na kulę dla Kamila.
(10.02.2014, 13:59)
Polonus
Oczywi¶cie Adam ma rację. Nigdy nie był w takiej sytuacji. Po prostu. Przed nim nie było żadnego Adama Małysza, żadnej małyszomanii. Więc sk±d miały się wzi±ć wtedy liczne talenty w tym sporcie?
To jeszcze jeden powód, żeby napisać ile Kamil zawdzięcza Adamowi. Nie tylko kamil. My wszyscy.
(10.02.2014, 13:19)
danana
Porównywać zawsze można, ale nie powiem co mnie trafia jak czytam jaki to Małysz był kiepski i na każdym kroku go krytykuj±. Powiedzcie proszę, ale tak z ręk± na sercu komu wła¶ciwie zawdzięczamy WIELKO¦Ć naszych skoków w dniu dzisiejszym.
Skokami pasjonuję się już kilkadziesi±t lat .Nigdy nie mieli¶my drużyny, bo nawet w czasach Adama był On i długo, długo nikt. Trzeba było się cieszyć jak przechodzili¶my do drugiej serii, a teraz dzięki Adasiowi,(dla mnie do końca życia zostanie Adasiem) mamy wielu zawodników na wysokim poziomie i nie ujmuj±c niczego Kamilowi nie wiadomo czy byłby w tym miejscu co dzi¶ gdyby nie jego starszy kolega, dzięki któremu ta dyscyplina dostała szansę rozwoju.
Kamilu GRATULUJĘ wielkiego sukcesu. Jeste¶ znakomity dziękuję za ogromne emocje i takie same łzy szczę¶cia jakich kilka lat temu powodował u wielu Adam.
Czekam na ci±g dalszy trzymaj±c mocno kciuki.
LEĆ KAMILKU LLEĆ!!
(10.02.2014, 12:53)
Romek
@demiks

A czy ja cos mówie ze nie. Jeszcze wiele sezonów przed Stochem
(10.02.2014, 11:30)
Romek
od 1999 roku ci co wygrali prawie wszsytko w sezonie było kilu a s± to:

Małysz 2000/2001
Małysz 2002/2003
Ahonen 2004/2005
Ammann 2009/2010
Morgenstern 2010/2011
(10.02.2014, 11:28)
demiks
@Romek

Jak można porównywać Adama z Kamilem? Ano można. Adam był ¶wietnym skoczkiem i Kamil też takim jest. Na dodatek Kamil nie kończy kariery w tym sezonie. Ma dopiero 26 lat. Znaj±c Kamila nie zakończy kariery do puki nie zdobędzie wszystkiego. Także przed Kamilem jeszcze co najmniej 5 lat ¶wietnego skakania, a nastepne 5 lat conajmniej solidnego skakania. Takze spokojnie, bo Kamil nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Patrz±c na Kasai'ego, to można nawet wygrywać nawet po 40 stce.

Podsumowuj±c, to Kamil może nawet zostać najlepszym skoczkiem w historii!
Jeżeli tylko zdrowie pozwoli.
(10.02.2014, 11:19)
Romek
No i oczywiscie Ammann sezon 2009/2010

Puchar Swiata - Wygrana
IO duża skocznia - Złoto
IO normalna skocznia - Złoto
M¦L - Złoto

ale

TCS - 5 miejsce
(10.02.2014, 11:15)
Romek
@Maqur

Funaki w sezonie 1998/1999 wygrał Turniej Czterech Skoczni a potem Złoto IO i Srebro IO a na dodatek Złoto w M¦L i drugie miejsce P¦
(10.02.2014, 11:08)
Romek
@gosc

Zgadzam się z Tob± zdobył to czego nie udało się Małyszowi (3 srebra ale to nie złoto pech Ammanna).


Ale nie zgodzę się z Tob± odnosnie Schmitta. Schmitt nie wygrał TCS choc w 1999/2000 był w nim trzeci ale nie wyszły mu M¦L a w sezonie 1998/1999 spieprzył TCS pomimo ze zdobył M¦ na dużej skoczni to na normalnej był dopiero 7

Wiec takiego sezonu jak miał Małysz 2000/2001 on nigdy nie miał!!!

Takie seoznym mieli Ahonen, Morgenstern, nasz Adam i.........musze dokładnie sprawdzić
(10.02.2014, 11:04)
himshadow
Jak zwykle, zamiast cieszyć się z sukcesów czepiacie się czegokolwiek, teraz Stoch jest na szczycie swojej kariery i zamiast go po prostu dopingować to Wy musicie się prze¶cigać w bezsensownych opiniach, jak to mu brakuje do innych legend itp.
(10.02.2014, 11:00)
Gosc
@Romek ,zgadzam się sezon 2004/2005 Ahonen po prostu niszczył ,wiec sam tutaj masz odpowiedz na to co napisałe¶ "Prosze mi powiedziec ile jest takich skoczków jak Małysz? co wygrali prawie wszsytko w jednym sezonie?"
(10.02.2014, 10:58)
Maqur
@Romek
po Małyszu rownie tak udane sezony mieli:
2004/2005 Ahonnen - wygrał P¦, TCS, 1 i 3 na M¦ i jeszcze 2 w druzynowce
2010/2011 Morgenstern- wygrał P¦, TCS, złoto i srebro na M¦ plus 2 złota w druzynie.

naprawde wielka sztuk± jest w jednym sezonie wygrać TCS, P¦ i jeszcze cos na zawodach rangi mistrzowskiej cos ustrzelic, ale mi sie wydaje że jednak M¦ a IO to nie to samo, igrzyska s± jednak duzo bardziej prestiżowe, dlatego zazwyczaj ten co wygrywa TCS nie wygrywa potem IO. M¦ wiekszo¶ć zawodnikow traktuje jednak z marszu, np w tamtym roku prawie wszyscy pojechali do Sapporo, a w tym juz woleli nie ryzykować i niektorzy podporz±dkowali cały sezon by cos tutaj ugrać np Bardal.

Małysz jest legend±, symbolem skoków,
Stoch jest jednym z najwybitniejszych skoczków, mistrzem olimpijkim, jest i juz zawsze bedzie w historii skoków narciarskich zapisany jako mistrz i nikt mu tego nie zabierze

licze na podwójn±, a może nawet potrójn± korone dla Stocha (warto marzyć :) ), wtedy to bylby juz naprawde jednym z naj .
(10.02.2014, 10:57)
gosc
@Romek . No narazie nie jest (ale kto wie co bedzie za rok?) ,ale zdobył to co nie udało się Adamowi
(10.02.2014, 10:56)
Romek
@gosc

Takiego sezonu jak miał Ahonen w 2004/2005 to nikt nie miał i nie bedzie.

Otwarcie sezonu niesamowite:
1,1,1,1,2,1,1 ,1,1,1,1,2,1,1

Puchar ¦wiata - Wygrana (dominator)
TCS - wygrana
M¦ Duża skocznia Złoto
M¦ Normalna skocznia Br±z
(10.02.2014, 10:56)
gosc
@Romek ,Wielu jest skoczków takich jak Małysz którzy wygrywali wszystko ,Matti Nykaennen ,Jens weissflog , Janne Ahonen sezon 2004/2005 to była prawdziwa dominacja ,Andreas Goldberger sezon 1994/1995 ,Martin Schmitt 1999/2000 ,Małysz jest wielki ale nie jest najlepszym skoczkiem w historii a z twojego opisu tak to wygl±da ,ale najlepszy nie jest ,jest jednym z najlepszych, Kamil w sezonach 2013/2014 ,2014/2015 i 2015/2016 ma i będzie miał najlepszy wiek dla Skoczka ,przykłady ? Jakub Janda sezon 2005/2006 28 lat wygrywa , Janne Ahonen sezon 2003/2004 i 2004/2005 i wraz z Janda 2005/2006. 27 28 lat i 29 lat ,sezon 2001/2002 i 2002/2003 Sven Hannawald 28 i 29 lat ,wiec spokojnie przyszły sezon może byc Stocha ,a za 10 lat bedziemy mogli oceniac czy był większy od Małysza czy nie.
(10.02.2014, 10:52)
Romek
@gosc

narazie dominatorem nie jest
(10.02.2014, 10:51)
Romek
@maniacomLFC

Ja wiem doskonale ich jest, niewielu.

Pytam was. Takim skoczkiem jest jeszcze choćby Morgenstern sezon 2010/2011

Puchar ¦wiata - Wygrana
TCS - Wygrana
M¦ Normalna Skocznia - Złoto
M¦ Duża skocznia - Srebro
(10.02.2014, 10:48)
Gosc
Romek zeby¶ się nie zdziwił jak Stoch po olimpiadzie się rozkreci ,i przyszly sezon bedzie nalezał do niego i bedzie dominatorem.
(10.02.2014, 10:44)
przemek32143
nigdy nie zapomnę legendarnych słów szaranowicza z val di vieme 2003: PO ZŁOTO PO MEDAL DLA NAS DLA WRZYSTKICH ,POOFRUNˇŁŁŁ
(10.02.2014, 10:32)
maniacomLFC
Romek - takich skoczków jest więcej niż Ci się wydaje :) dla mnie największym fenomenem Małysza jest to, że tak długo potrafił trzymać się w czubie, jako jedyny 3 razy z rzędu zdobył kryształow± kulę.

A o deklasacji nad rywalami najlepiej ¶wiadcz± M¦ w Val di Fiemme
(10.02.2014, 10:28)
Romek
Małysz Legenda......Stochowi jeszcze dużo brakuje do Ciebie....Bardzo dużoo

Małysz jak wystartował 1 Stycznia 2001 w GA-Pa od 3 miejsca potem Innsbruck 1 Bischofschofen 1 Niesamowita wygrana TCS 2001....i DOMINACJA całego P¦ (11 wygranych, 2 razy drugie miejsce, 1 raz trzecie ŁˇCZNIE=14 pudeł i 3 razy czwarty) do konca sezonu a po drodze M¦ Lahti ukoronowane Złotem i Srebrem.

Podsumowanie:
Pu char ¦wiata: Wygrana (Dominator)
TCS: Wygrana (Dominator)
M¦ Duża skocznia: Srebro
M¦ Normalna Skocznia: Złoto (Deklasacja 13 pkt przewagi na drugim Schmittem złotym medalist± z dużej skoczni a to swiadczy jeszcze bardziej o jego deklasacji)

Takiego sezonu Stoch nigdy nie bedzie miał prawdopodobnie.....

W ygrałw nim praktycznie wszystko co możliwe...praktycznie tylko dlatego że srebro na dużej

Prosze mi powiedziec ile jest takich skoczków jak Małysz? co wygrali prawie wszsytko w jednym sezonie?

To się nazywa DOMINACJA
(10.02.2014, 10:25)