Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Jak donosz± słoweńskie media, decyzja o ewentualnym starcie Roberta Kranjca w niedzielnym konkursie indywidualnym na normalnym obiekcie w Soczi zapadnie na chwilę przed rozpoczęciem zawodów.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Podczas dzisiejszych kwalifikacji na skoczni HS-106 Robert Kranjec doznał groĽnie wygl±daj±cego upadku. Zawodnik czołowej dziesi±tki klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata upadł przy l±dowaniu, a zeskok opu¶cił mocno kulej±c na lew± nogę.

Prosto ze skoczni podopieczny Gorana Janusa udał się do szpitala na rezonans magnetyczny. Badania wykazały naci±gnięcie więzadła pobocznego w kolanie. W zwi±zku z tym udział 32-latka w jutrzejszym konkursu olimpijskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Decyzja o jego ewentualnym starcie w zawodach zostanie podjęta tuż przed ich rozpoczęciem.

Przypomnijmy, że kwalifikacje wygrał Austriak Michael Hayboeck przed Andreasem Wankiem i Reruhi Shimizu. Słoweńcowi, który uzyskał 100,5 metra, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Andrzej Mysiak
@Kacpro - błędna informacja, decyzja zapadnie dopiero w okolicach południa.
(09.02.2014, 11:34)
Kacpro
Oficjalnie - Kranjec nie wystartuje w dzisiejszym konkursie.
(09.02.2014, 10:47)
kuballo
juz wiem, przeczytałem dalsze komentarze:P
(09.02.2014, 00:45)
kuballo
czyli je¶li Kranjec nie wystartuje to 41 zawodnik z kwalifikacji dostanie prawo startu???
(09.02.2014, 00:44)
demiks
Za mało konkursów w P¦ na normalnych skoczniach. Przed IO żadnego. A co oni z robili, że nie dali Vikersund do kalendarza przed M¦wL? Tego też nie rozumiem. Taka fajna skocznia słoweńcy w formie, to lataliby ponad 240 m.
(08.02.2014, 23:33)
Leć Kamil
Faktycznie, pamiętam, że mieli¶my drużynówkę na normalnej skoczni. Po prostu chciałbym aby ta idea zago¶ciła na dobre. Możliwe, że decyzje podejmowane s± w konsultacji także z samymi zespołami lub przynajmniej jak±¶ wagę ma zdanie trenerów. No i jak już mówiłem szkoda trochę bo byliby¶my nawet mocniejsi niż na dużej skoczni.
(08.02.2014, 23:19)
Propek
Nie żebym jako¶ bardzo kibicował Słoweńcom, bo wolałbym żeby Polacy byli wyżej, ale rywalizacja powinna być uczciwa.
(08.02.2014, 23:18)
Propek
Oby odpu¶cił ten jutrzejszy występ, bo jak jednak wystartuje i kontuzja się pogłębi to pogrzebie szanse Słoweńców w konkursie drużynowym.
(08.02.2014, 23:18)
barnaba
No to Słoweńcy mog± mieć problem w drużynie. Je¶li wypadnie Kranjec, to na jego miejsce mog± wstawić jedynie Hvalę, a jest on w beznadziejnej formie.
(08.02.2014, 23:17)
mr.OTHER
@Leć Kamil, na jakich¶ mistrzostwach już chyba tak było... albo mi się pogmerało
(08.02.2014, 23:15)
marmi
Na M¦ kiedy¶ były 2 konkursy drużynowe, ale jako¶ się to nie przyjęło (dlaczego to nie wiem). Natomiast na igrzyskach zawsze liczba konkurencji jest ograniczona w stosunku do M¦, a co najwyżej im dorównuje, więc nie dziwota, że na ZIO 2 drużynówek nie ma.
(08.02.2014, 23:05)
Leć Kamil
Może jestem odosobniony w swoich pogl±dach ale dlaczego ani na IO ani na M¦ nie ma drużynówki na normalnej skoczni? Indywidualnie zawodnicy skacz± zarówno na normalnej jak i dużej skoczni, czy nie byłoby logicznym zrobić konkurs drużynowy również na normalnej skoczni? Patrz±c na pozostałe dyscypliny zimowe i to ile rozgrywa sie w¶ród nich konkursów medalowych na IO, 4 zawody + mix w skokach nie byłyby czym¶ poza tym ¶wiatem. Oczywi¶cie jestem tym bardziej zawiedziony iż upatrywałbym do¶ć pewnej szansy na medal na k-95, nawet srebrny przy odrobinie szczę¶cia.
(08.02.2014, 22:56)
Martyn
Była taka sytuacja już w tym sezonie i wskoczył dodatkowy z kwalifikacji.
(08.02.2014, 22:49)
marmi
No to nieĽle musiał się wkurzyć, mam nadzieję, że przez tydzień dojdzie do siebie i wyst±pi na dużej skoczni.
(08.02.2014, 22:46)
demiks
Kamil z drugiego miejsca nawet nie byłby zadowolony, więc spokojnie możemy spodziewać się złota dla Polski
(08.02.2014, 22:45)
demiks
@Tytus

I prawie pewny medal dla Polski
(08.02.2014, 22:43)
demiks
Maro

Już czytałem wcze¶niej. Kot przy odrobinie szczę¶cia ma szanse na pierwsze podium w karierze.
(08.02.2014, 22:41)
FanZografskiego
No to szczę¶cie u¶miechnęło się do Kanadyjczyka w takim razie ;] Oby wykorzystał szansę i był jak najwyżej!
(08.02.2014, 22:36)
Tytus
Szkoda ale mam nadzieje że szybko wyzdrowieje bo brak Kranjca w druzynowce przy Hvali bez formy to koniec marzen Słowenii o złocie
(08.02.2014, 22:34)
Maro
Szkoda zycze powrotu do zdrowia :)

Dla demiksa moje typy

1.Severin Freund
2.Maciej Kot
3.Gregor Schiliezauer
4.Thomas Morgenstern lub Peter
Prevc
5.Kamil Stoch

@PN 41 .
(08.02.2014, 22:31)
fax
Pewnie w tej sytuacji 49 na starcie. Szkoda, bo Rowley mógłby dostać szansę
(08.02.2014, 22:30)
PN
Czy to znaczy że na jego miejsce wskakuje 41. zawodnik kwalifikacji (chyba Rowley), czy wystartuje 49?
(08.02.2014, 22:29)