Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Miesi±c temu każdy kibic skoków narciarskich z przerażeniem patrzył na upadek Thomasa Morgenstern na skoczni Kulm. Historia pokazuje jednak, że ten, kto doznaje urazu w sezonie olimpijskim, zdobywa złoto...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Simon Ammann na kilka tygodni przed igrzyskami w Salt Lake City przewrócił się na skoczni w Willingen. Podczas ZIO zdobył dwa złota. Czy tak będzie w przypadku Morgiego, który w tym sezonie jest w bardzo dobrej dyspozycji?

- Zrobiłem to! Miesi±c temu miałem koszmarny upadek w Kulm. Pomy¶lnie powróciłem na skocznię - powiedział austriacki skoczek.

W ubiegłym tygodniu Morgenstern oddał w Oberstdorfie swoje pierwsze skoki po upadku.

- Spędziłem dwa miłe dni w Oberstdorfie. Przed pierwszym skokiem bardzo się denerwowałem, miałem w głowie wiele my¶li - zaznaczył. - Gdy Heinz Kuttin dał mi sygnał to startu, kilka sekund zastanawiałem się nad tym, by odepchn±ć się od belki. Skoczyłem. Czułem się wy¶mienicie - dodał.

Austriacki zawodnik spędził w Niemczech dwa intensywne dni. Złoty medalista z Turynu chciał powrócić do swojej dyspozycji sprzed upadku.

- Oddałem w sumie piętna¶cie skoków. Jestem z nich zadowolony. Musiałem popracować też nad technik± z nowymi nartami i kombinezonem. Wszystko jest w porz±dku - powiedział.

Morgenstern przez pierwsze tygodnie sezonu pretendował do medalu olimpijskiego. Nie wypadł z formy po swoim pierwszym upadku przed Turniejem Czterech Skoczni. Jak będzie tym razem?

- Czuję się podekscytowany. W końcu rozpocznie się olimpijska przygoda. Mam nadzieję, że zakończy się dla mnie sukcesem - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
fartek
Dokładnie. Ci którzy stan± na podium jak najbardziej zasluguja.Ale nie Ci którzy mieli wypadek,wcze¶niej ¶wietnie skakali, lub maj± koszulkę lidera. W sporcie nie ma zaslug przed zawodami,nie miałoby sensu ich przeprowadzac , bo po co?Jak juz sa zasłużeni , to dac zasluzonym i do domu; -)
(05.02.2014, 18:40)
Rafał
Co chwila sobie zaprzeczacie. Ci którzy stan± na podium w istocie __zasługuj±__ na medal bo w końcu na to zapracowali najlepszymi wynikami. No, chyba, że to nie jest zasługa? Nie komplikujcie niepotrzebnie :P
(05.02.2014, 18:29)
fartek
Wypadki wypadkami, ale co to za gadanie, ze ktos zasłużył na medal ?!
To jest sport i wygra najlepszy danego dnia! Za zaslugi to niech ordery przyznaja, tu jest walka o medale i nie ma żadnych zaslug! Ludzie!
(05.02.2014, 18:07)
demiks
@alucard

i wła¶nie to zjawisko nazywane jest pechem, jednemu się uda wyj¶ć cało, a drugiemu nie. Tak trudno to poj±ć
(05.02.2014, 16:33)
alucard
@demiks

Nieprawda, widziałem podobne sytuacje z których skoczkowie ratowali się l±duj±c natychmiast. Całkiem niedawno np. Loitzl czy Kranjec
(05.02.2014, 16:17)
demiks
@alucard

Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to wszyscy skoczkowie zasłużyli na swoje kontuzje, bo popełniali błędy: na progu, w powietrzu czy przy l±dowaniu. I dobrze im tak, maj± za swoje. O to ci chodzi?
(05.02.2014, 15:43)
demiks
@ alucard

Trochę mnie rozbawiłe¶ swoim komentarzem. To jest przecież oczywiste, że złe wyj¶cie z progu zawsze musi skończyć się w szpitalu i pech czy szczę¶cie nie ma nic do tego.
(05.02.2014, 15:39)
alucard
Jakiego miał pecha ?¬le wyszedł z progu i nie udało mu się skorygować lotu.
(05.02.2014, 14:23)
demiks
No i przekonacie się, że będzie Morgi na podium i to nie przez przypadek, tylko po dobrych skokach.

Morgi w tym sezonie po prostu miał ogromnego pecha, bo pewnie teraz byłby 1 lub 2 w generalce P¦.

Przypomnijcie sobie w jakiej formie był przed samymi kontuzjami w obecnym sezonie.
(05.02.2014, 14:16)
Ramzes
To prawda. Glupota jest dawanie komus medali. To jakis kompletny idiotyzm. Na medal olimpijski trzeba sobie zasluzyc. Trzeba byc najlepszym. Obecni Kamil jest jednym , jak nie najlepszym skoczkiem. Nie raz trzeba miec tez troche szczescia. Mam na uwadze warunki atmosferyczne.
(05.02.2014, 12:22)
alucard
Nie rozumiem co to za teksty, należy mu się medal. Za co ? Za to, że miał wypadek ? Na dzień dzisiejszy najbardziej należy się medal Stochowi. Pierwsze miejsce w generalce, najwięcej podium w tym zwycięstw. Morgenster zaliczył w tym sezonie 2 upadki, nie za bardzo zasługuje na jakikolwiek medal. Bardziej się należy Kasai niż jemu.
(05.02.2014, 11:43)
:)
Z serii 'czarny humor', pewnie nie wiecie, że miejsce urodzenia i zamieszkania Morgiego to Spittal
(05.02.2014, 11:14)
Zakrza
Może jakie¶ inne przykłady na potwierdzenie tezy ze wstępu? Bo wiecie, Amman nie jest jedynym złotym medalist± w historii.
(05.02.2014, 11:13)
Zakrza
Może jakie¶ inne przykłady na potwierdzenie tezy ze wstępu? Bo wiecie, Amman nie jest jedynym złotym medalist± w historii.
(05.02.2014, 11:13)
Maqur
zobaczymy jak z form±, ale brawo że sie nie poddał, ja szczerze byłem pewny po wypadku ze nie wystartuje.

@demkis

nie stety w sporcie nie zawsze medale zdobywaj± ci którym sie one należ± :) gdyby tak było to Kasai byłby złoty Ahonen srebrny a Morgi br±zowy, o ile 1 i 3 jakies szanse maja o tyle 2 juz bardzo iluzoryczne, a wielka szkoda :)
(05.02.2014, 09:43)
kriza1
Pożyjemy, zobaczymy ;) Oby się udało
(05.02.2014, 09:23)
demiks
Morgi na pewno zdobędzie jaki¶ medal, należy mu się.
(05.02.2014, 08:56)