Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Już jutro o 18:00 odbędzie się konkurs drużynowy na Mistrzostwach ¦wiata Juniorów. Na start zgłosiło się 13 ekip, w¶ród nich Polacy w składzie: Murańka, Zniszczoł, Biegun i ¶wieżo upieczony mistrz - Jakub Wolny.

Po wynikach na treningach, jak i w samym konkursie Polska jest głównym faworytem do złota. Byłby to pierwszy nasz sukces drużynowy na tej imprezie. W składzie zabrakło Przemka Kantyki, który nie dostał szansy występu także w konkursie indywidualnym.

W pierwszej grupie wyst±pi Kuba Wolny, który będzie miał do¶ć silnych rywali. Między innymi będ± to Simon Greiderer z Austrii, Jarkko Maeaeattae z Finlandii, Daniel-Andre Tande z Norwegii i Cene Prevc ze Słowenii. Druga grupa ma jednego faworyta - Olka Zniszczoła, w trzeciej problemów nie powinien mieć Krzysztof Biegun. Tutaj rywalizować z nim powinien Austriak Tollinger czy Norwg Bergquist. Finałowa grupa to Klemens Murańka, Anze Lanisek, Sebastian Bradatsch i Patrick Streitler.

W ekipie Norwegii zabrakło Sjoeena, który dzi¶ nie wszedł do II serii, a u Rosjan zabraknie br±zowego medalisty M¦J - Evgenija Klimova. Reprezentant naszych wschodnich s±siadów jest kombinatorem norweskim i jutro weĽmie udział w tych zawodach.

Lista startowa
zawodnik
kraj
1
B. Loomis
USA
2
Z. di Lenardo
Włochy
3
A. Schuler
Szwajcaria
4
T. Roch Dupland
Francja
5
F. Sakala
Czechy
6
J. Määttä
Finlandia
7
S. Shulaev
Rosja
8
R. Kobayashi
Japonia
9
D. Tande
Norwegia
10
S. Greiderer
Austria
11
P. Winter
Niemcy
12
J. Wolny
Polska
13
C. Prevc
Słowenia
14
A. Brown
USA
15
F. Cecon
Włochy
16
T. Birchler
Szwajcaria
17
J. Faivre Rampant
Francja
18
J. Michalek
Czechy
19
A. Lehtinen
Finlandia
20
M. Nazarov
Rosja
21
T. Nara
Japonia
22
J. Forfang
Norwegia
23
U. Wohlgenannt
Austria
24
M. Herrmann
Niemcy
25
A. Zniszczoł
Polska
26
T. Verbajs
Słowenia
27
K. Bickner
USA
28
A. Insam
Włochy
29
L. Egloff
Szwajcaria
30
J. Pointu
Francja
31
V. Stursa
Czechy
32
M. Ylipulli
Finlandia
33
A. Kamynin
Rosja
34
S. Nishikata
Japonia
35
H. Bergquist
Norwegia
36
E. Tollinger
Austria
37
D. Maylaender
Niemcy
38
K. Biegun
Polska
39
A. Modic
Słowenia
40
W. Rhoads
USA
41
D. Varesco
Włochy
42
K. Peier
Szwajcaria
43
A. Royer
Francja
44
F. Holik
Czechy
45
S. Ylitapio
Finlandia
46
V. Boyarintsev
Rosja
47
M. Ito
Japonia
48
M. Berggaard
Norwegia
49
P. Streitler
Austria
50
S. Bradatsch
Niemcy
51
K. Murańka
Polska
52
A. Lanisek
Słowenia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Tczewianin
Stawiam na następuj±c± kolejno¶ć:
1. Polska (cała czwórka dobre skoki)
2. Austria (podobnie jak Polacy, ale trochę słabiej)
3. Niemcy (czytaj jw.)
4. Finlandia (czytaj jw.)
5. Włochy (Varesco i Cecon skocz± jak wczoraj mog± być czarnym koniem)
6. Słowenia (Prevc, Lanisek to za mało)
7. Norwegia (Tande to nie ten poziom nawet co wyżej wymienieni na tych mistrzostwach)
8. Czechy (bez szału, ale ósemka będzie)
(01.02.2014, 12:52)
natalka1
Mistrzostwa ¶wiata juniorów ogl±dniesz w Rat Sport 2. NC+346
(01.02.2014, 12:46)
Bartek
Orientuje się kto¶ jaka stacja pokaże skoki ?? oczywi¶cie drużynowe :)
(01.02.2014, 12:30)
borek99
@Kamil
Dlatego, że tamtejszy Eurosport nie ma praw do pokazywania Bundesligi...
(01.02.2014, 11:54)
Kamil
Sprawdzalem program i w belgijskim eurosporcie 2 (w holenderskiej wersji) jest drużynowa. Dlaczego nie ma w Polsce??
(01.02.2014, 11:44)
antyTvp
Jak to mozliwe ze kiedy Polacy zdobywaja medale TVP nic nie transmituje?!!
a taki mecz o pietruche polska-kokojambojakiestam w dodatku rezerwy wciskaja ludziom w berety!!! ;-(((
(01.02.2014, 10:34)
Mleczu3run
Stawiałbym
1.Polska
-Wolny 96m, 101,5m
-Zniszczol 99,5m, 99m
-Biegun 91m,97,5m
-Murańka 100,5m,105,5m
i przewaga około 30pkt nad reszt± stawki :)
2.Niemcy
(Farciarze to koło 95m wszyscy, bradatsch około 98-101m+ dobre noty i wiatr na farcie)
3.Finlandia
(W szyscy podobnie jak Austriacy ale lepsze noty i bonifikaty)
4.Austria
(Wszyscy w okolicach 92-97m)
5.Słowenia
(Ws zyscy w okolicach 90-93m,odpali Prevc skoczy 94,5 i 98m)
6.Norwegia
(wszys cy w okolicach 88-93m)
7.Włochy
(wszyscy w okolicach 82-83m, Varesco 95 i 97,5m)
8.Francja
(Wszyscy około (85-90m)
9.Czechy (82m,81m,83m,89m)
10.Japon ia (75m,79m,84m,88m)
11.Szwaj caria (84m,72m,79m,83m)
12.Rosja (70m,71m,83,82m)
13.Usa (73m,76m,75m,85m)
(01.02.2014, 10:07)
demiks
Moje typy:
1. Polska
2. Austria
3. Niemcy
4. Słowenia
5. Norwegia

Ale pewnie Finlandia będzie w pi±tce za Norwegie.
(01.02.2014, 09:40)
PN
@marek
szkoda, tym bardziej że nie mam Eurosportu 2. Mam nadzieję, że tutaj będzie transmisja tekstowa (tzn. wyniki LIVE)?
(01.02.2014, 09:28)
Przemek Prezes :D
My¶lę że na podium znajdzie się Polska,Finlandia i Niemcy
(01.02.2014, 08:50)
@jaa
czytaj artykuły
(01.02.2014, 08:41)
krzysiek
Italia powalczy o medal !
(01.02.2014, 08:10)
marek
Niestety przegl±dałem program na rai sport. Skoków tam nie przewidzieli na jutro. na Rai sport 1 idzie siatkówka a na rai sport 2 piłka
(31.01.2014, 23:55)
jaa
A pewnie startuje w kombinacji xd
(31.01.2014, 22:38)
jaa
Czemu Rosja bez Klimova?
(31.01.2014, 22:38)
PN
Warto sprawdzić na RAI Sport 2 (kanał 211 albo 212 na Cyfrowym Polsacie).

Szkoda, że dorosłe zawody drużynowe nie s± tak obficie obsadzane.
(31.01.2014, 22:31)
Zakrza
Chyba niestety nie. Eurosport pokazuje panie i panów i stwierdzili, że starczy tych skoków;p
(31.01.2014, 22:12)
Maqur
Jezeli wygra ktos inna ekipa niz Polska to bedzie to megaaa sensacja.
(31.01.2014, 21:59)
kamil
może na rai
(31.01.2014, 21:57)
justyna
będzie gdzie¶ transmisja tego konkursu? :)
(31.01.2014, 21:50)