Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Problemów ze ¶niegiem ci±g dalszy. O ile jednak do tej pory białego puchu brakowało, to teraz... jest go za dużo. Z tego powodu organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Planicy.

- Mamy już pół metra ¶wieżego ¶niegu i na tym nie koniec. Prognozy pogody na weekend zapowiadaj± dalsze opady. Nie jeste¶my w stanie przygotować skoczni na konkursy - przyznała Ana Dolhar z komitetu organizacyjnego.

W zawodach CoC w Planicy miała uczestniczyć siódemka Polaków - Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Grzegorz Miętus, Krzysztof Leja, Artur Kukuła, Wojciech G±sienica-Kotelnicki i Rafał ¦liż.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowano na 7-9 lutego - wtedy skoczkowie będ± rywalizować w Iron Mountain (USA).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
EmiI
No wła¶nie. Jak z licz±cej 2300 mieszkańców wsi pochodzi dwóch polskich skoczków którzy stali na podium klasyfikacji generalnej P¦, to jaki potencjał ludzki może być w całej Polsce w tym na nizinach.
(31.01.2014, 13:22)
andbal
Na Pk do Usa mało kto z ekipy która miała startować w Planicy poleci. Zapewne jak było w roku ubiegłym w nagrodę poleci 5tka z M¦J do tego Hula który teraz startuje w P¦ a za tydzień nie ma dla niego miejsca w IO. Zatem zostanie dla 7ki wybranej na PK do Planicy tylko jedno miejsce. No chyba, że Hula da plamę w Willngen to będzie 2 miejsca.
(31.01.2014, 12:25)
Stinger
Jestem rozczarowany. Czekałem na ten konkurs, czekałem jak zaprezentuje się ¦liż.
(31.01.2014, 12:05)
gg
dlaczego kompromitacja? kiedy w Zakopanem były cyrki z pogod± to się mówiło, że mogli odwołać wcze¶niej bo skoki nie miały nic wspolnego z rywalizacj± sportow± ... jak odwołuj± wcze¶niej to też słychać głosy, że jest Ľle.
sporym mankamentem tej dyscypliny sportu jest wła¶nie ta nieprzewidywalno¶ć, o czym nie ma mowy w sportach halowych, a nawet i tych stadionowych bo w tym ostatnim przypadku deszcz czy ¶nieg to nie przeszkoda taka straszna.
moim zdaniem skocznie w górach (mimo, że to ich naturalne miejsce) to spore nieoprozumienie, dlatego, że tam pogoda zawsze będzie kapry¶na. Coraz wiecej skoczni (np. takie jak w Lahti) to skocznie zupełnie sztuczne ...najazd podtrzumuje betonowa rura .... w takim razie dlaczego by nie budować skoczni przynajmnie 100 km w oddaleniu od gór ? skoro w miejscowo¶ci górskiej można stawiać skocznię od A do Z sztucznie, to dlaczego by tego nie zrobić w miejscach gdzie pogoda nie bywa taka przerwotna.... paradoksalnie problem by sie zmniejszył ... na skoki u nas jad± ludzie z całego kraju .. wiec praktycznie wszędzie skocznia miał±by rację bytu.. poza tym...byłoby wiecej skoczków, bo teraz skoki mog± (z powodów logistycznych) uprawiać wła¶ciwie tylko górale .... co oni maj± w genach skoki? nie jest powiedziane, ze chłopcy z ¶rodkowej polski byliby gorszymi skoczkami .... hm?
(31.01.2014, 11:55)
5pm
@Mm - mamy bogat± w ekstremalne zjawiska zimę- szczególnie w Europie i Ameryce, które s± ze sob± powi±zane. Pomijaj±c złe warunki do skakania to jeszcze dochodzi nieustabilizowana forma zawodników przez brak ¶niegu do połowy stycznia. Soczi leży daleko od Europy i w klimacie podzwrotnikowym, więc miejmy nadzieję, że będzie trochę lepiej.
(31.01.2014, 11:12)
Mm
Co z tym sezonem jest nie tak albo konkursy sa odwolywane albo loteria.... Na IO tez tak bedzie?
(31.01.2014, 11:07)
kibicSN
Kompromitacja Planicy i mam nadzieje ze za to zostana ukarani.Odwolywac konkurs na dlugo przed jego rozpoczeciem z powodu opadow sniegu hehe.Tego to jeszcze swiat nie widzial.Poza tym mam wrazenie ze teraz odwoluja wszystko jak sie da.Najlepiej niech caly PK odwolaja do konca sezonu bo tak najlepiej.

Niech sobie te prognozy wsadza w d... jestem ciekaw gdy sie nie sprawdza i pogoda bedzie do skakania.Mam nadzieje ze tak sie stanie.
(31.01.2014, 10:45)
Adam
Powinni zmagazynować ¶nieg. Na przyszły rok jak znalazł :))
(31.01.2014, 09:38)