Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Ostatnie dni były bardzo burzliwe dla polskiej kadry skoczków. Wszystko za sprawą nominacji na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Po niedzielnym ogłoszeniu decyzji o nominacji Dawida Kubackiego, a nie Klemensa Murańki, zdenerwowany zawodnik spalił koszulkę z napisem „Soczi 2014”, którą dostał kilka dni wcześniej. Ostentacyjnie zdjęcie płonącej koszulki opublikował na portalu społecznościowym. Już w sobotę widać było jego irytację, gdy to Dawid Kubacki, a nie on, skakał najlepiej podczas generalnego testu w drużynówce w Zakopanem. Z trudem przychodziło mu nawet przybicie przysłowiowej „piątki” z kolegami, nie mówiąc o uśmiechu.

Reakcje skoczka i jego ojca Krzysztofa wydają się być bardzo niepokojące. Mając na uwadze - poniekąd zrozumiałą - frustrację zawodnika, nie można przejść jednak obojętnie nad całą medialną wojenką, z jaką mamy do czynienia w ciągu ostatnich dwóch dni. Jak świat światem, sport od zawsze polegał na rywalizacji, zdrowej konkurencji i nieustannym dążeniu do bycia coraz lepszym. Sport kształtuje charakter, a tego w tej sytuacji zabrakło. Niepowodzenie, za jakie skoczek uznaje fakt niepowołania go do olimpijskiej reprezentacji, nie tylko powinno, a wręcz musi zostać odebrane jako impuls do dalszego działania, bodziec dodatkowej i cięższej pracy. Nie jest zrozumiały fakt, iż dziewiętnastoletni sportowiec w sposób tak ostentacyjny demonstruje swoje niezadowolenie. Publikacja zdjęć płonącej koszulki z napisem „Soczi 2014” na portalu społecznościowym świadczy o jego niedojrzałości, a także - jak i przede wszystkim - jest dobitnym dowodem na to, jak bardzo w poważaniu ma on kolegów i dobro drużyny. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi...

Jeszcze bardziej dziwi postawa ojca zawodnika, który w sposób tendencyjny i bezkrytyczny wobec syna lobbuje na jego korzyść. Nazywanie Klemensa „solą w oku” trenera Kruczka jest pozbawione dobrego smaku, a przecież klasę sportowca i osób z jego najbliższego otoczenia poznaje się nie po tym, jak reagują na zwycięstwa, a jak przyjmują porażki.

Przy całej sympatii dla Klimka i zrozumieniu dla jego frustracji apelujemy o jedno - czyny, nie słowa. Udowodnij wynikami, iż wszyscy się mylili, ale jeżeli kadra zdobędzie medal w Soczi, to bądź z nią, ciesz się ich powodzeniem, a nie - jak w Zakopanem - dawaj upust frustracji.

Klemens, mamy nadzieję, że za cztery lata dorośniesz do Igrzysk i będzie inaczej. Wierzymy w to, bo dobry z Ciebie skoczek. Popracuj jednak nad psychiką, bo poddawanie się i grożenie zakończeniem kariery po jednej porażce nie jest dojrzałe. Nie jest ważne, ile razy upadniesz; ważne, że po upadku wstaniesz! Bierz przykład choćby z Morgiego, którego kochają prawie wszyscy. On nie stroi fochów po nieudanym skoku, nie wymachuje do sędziów, nie unika kibiców...

W jedności siła i czasem własne cele należy podporządkować dobru grupy. Decyzja, jaką podjął trener - słuszna czy nie - już zapadła, a liczy się dobro ogółu, a nie szczegółu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
@ D.
Spiskowe teorie, czyli na siłę doszukiwanie się jakichś nieczystych intencji. Ja tego nie zauważyłem, ale faktycznie, okulary bardzo rzadko zakładam, no może dlatego :P A przez dzisiejszy drugi skok Murańki (wczoraj 8.) o mało nam z kieszeni złoto nie wypadło - jeśli już tak patrzymy na wyniki w konkursach. A w kwalifikacjach nie liczą się wyniki pierwszej "10". No a u Kubackiego to właściwie nie wiem, skąd ktoś wziął ten 7. wynik drużynowo.
___
Niesi ołowski jest po prostu nerwowy, ale nie ma w sobie szaleństwa i takiego jadu jak niektórzy. Zresztą porównywanie polityków do młodego skoczka to nie jest dobry pomysł. Murańka miał po prostu pecha, trudno no, tak bywa. Innym razem będzie miał szczęście. No chyba, że przestanie trenować ;P
(01.02.2014, 23:20)
fan skoków85
@Morte
Nie wypowiadasz się na temat polityki, a piszesz coś politycznego. Dla twojej wiadomości podam, że w 2008 roku dostała ona nagrodę dziennikarzy polskich. Rzeczywiście, zapewne kucharka.
Pozdrawiam
(31.01.2014, 18:21)
Jaro
Wy tu jeszcze dyskutujecie? Już po sprawie. Koniec. Nie jedzie i już.

PS. ostatnia wypowiedź podpisana "Jaro" ("Ta dyskusja nie ma sensu... poczekamy, zobaczymy") nie jest mojego autorstwa. To tak dla porządku.
(29.01.2014, 15:45)
D.
@Pawmak
Hipokryzją jest nie patrzeć na wyniki ;-) Zestawienie wszystkich dałam we wcześniejszym wpisie. Nie oceniam TYLKO po konkursach, biorę pod uwagę i treningi, i kwalifikacje (no, kto wygrał kwalifikacje w Wisle?). A co do Twojego gołego oka.... proponuję uzbrojenie go w okulary. Może pomoże.
Czy rozumiesz znaczenie słowa "spiskować" ? Chyba nie... Tutaj więc pomine dyskusje z Tobą , bo nie ma sensu jej prowadzić. Uściśnij Kruczka pod kolana i miej sie dobrze! :D
(29.01.2014, 15:34)
Tadeusiek
Jeden porąbany,drugi głupi ,trzecia -nie powinna być .Co wy na tym forum piszecie?No wykształciuszki kochane,tatusie i mamusie winny wam powiedzieć ,że nie wypada "fanzolić" nie na temat,osądzać innych.Wypada,jednak stanąć w obronie tych ,których pokrzywdzono.Współczuje autyzmu,znieczulicy.Byłem pewny że da się nauczyć zasad "małyszowej poprawności".Nie da się ?
(29.01.2014, 09:31)
Morte
Ja sie na temat polityki nie wypowiadam zwłaszcza na sprtowym forum ale żeby Ewę Stankiewicz nazwać dziennikarką to trzeba byc niezle porąbanym.
(29.01.2014, 09:06)
Pawmak
@ D
To już jest hipokryzja - oceniać bardziej po indywidualnym niż po drużynowym w Zakopcu... Formę w ostatnim czasie było widać gołym okiem - patrzy się też na treningi, a nie tylko na konkursy i nie spiskuj już ciągle, bo to zdumiewające jest. A wpisu trudno żeby nie skasował, głupi nie jest, tylko nademocjonalny.

@ fan skoków85
Niesiołowski ma na pewno za mało dobrej woli w sobie, ale przynajmniej nie wyzywa nikogo od zdrajców itp. A porównanie z Palikotem jest dla niego po prostu obraźliwe. Niemniej też na pewno emocjonalna osoba. A Kaczyński ma na pewno od Palikota dużo lepsze poglądy, ale politykę uprawia w podobny sposób.
(29.01.2014, 00:13)
Tadeusiek
Czytam Was i czytam Musicie być jakosik wszyscy pierońsko inteligentniejsze ode mnie ,bo ja Was wszyćkich nie rozumie.Po szkołach poprawności zachowań jesteśta ,czy cós .Same psychologi się pojawiły.Kochani SKRZYWDZONO CZŁOWIEKA i to jest niedojrzałość emocjonalna -no i jeszcze parę epitetów(...) .To że coś spalił ,że tatko coś powiedział.NO TO CO .Skrzywdził tym kogoś ? Chyba ,że tą spaloną szmatkę.Banalny geścik teatralny .Skrzywdzono człowieka ,zawodnika i w ten sposób mnie jako kibica obrażono.Czy naprawdę tak mało ludzi rozumie jakie jakie wartości powinny występować w sporcie .Ba w ogóle w życiu
(28.01.2014, 17:59)
fan skoków85
@Tadeusiek i Pawmak
Gratuluję poczucia humoru Palikota fakt można porównywać, ale do innego "polityka miłości" Niesiołowskiego, reszta w miłości im do pięt nie dorasta.

@D
Krucz ek miał ból głowy, a takie spiskowe teorie dziejów schowaj do szuflady.
(28.01.2014, 12:09)
D
@Pawmak
No włąśnie.... jak mozna oceniać po zakopiańskim konkursie... Druzynówka wiatrowa, a indywidualny to buloskok Kubackiego. Wyniki całego sezonu sa za Murańką więc nie pleć andronów. Murańka wykazał w czasie całego sezonu o niebo lepszą formę od Kubackiego (nie tylko odrobinę lepszą) - stąd cały szum. O klasie to nawet nie pisz. Jesli trudno zrozumieć Ci frustrację (uzasadnioną!!!) skrzywdzonego zawodnika, to sam oceń siebie, bo nie chcę Cię tu obrażać....Sam Murańka skasował swój niezwykle emocjonalny wpis - a to juz świadczy o okiełznaniu przez niego emocji. Ja i wielu innych rozumiemy jego reakcję. Niedojrzałośc to przywilej wieku. Miał prawo tak zareagować, a to, że skasował wpis świadczy bardzo dobrze o nim.
A co do bólu głowy trenera.... Wierzę, że takowy miał, bo jak tu u licha uzasadnić DAWNO (!!!) powziętą decyzję w sytuacji, gdy pupil ma gorsze wyniki?
(28.01.2014, 11:19)
Pawmak
@ D
Jak można cokolwiek oceniać po zakopiańskim konkursie indywidualnym... A żeby coś się nie podobało, to musi występować, a tego nikt nie udowodnił. Wykazałby Murańka odrobinę lepszą formę, to by pojechał, proste.
___
Styl Kaczora i Palikota są siebie warte, więc jedno i drugie pasuje. A styl Murańki też nieciekawy - którzy zawodnicy z klasą się tak zachowują? Zastanawiać się nad sensem trenowania i robić głupoty, bo trener przy dużym bólu głowy podjął inną decyzję? No dajcie spokój...
(28.01.2014, 00:05)
Tadeusiek
Kaczyńskiego
(27.01.2014, 20:58)
Tadeusiek
Coś Ci się brachu pokićkało -to nie w stylu Palikota ,ale
(27.01.2014, 20:56)
fan skoków85
Nie zgadzam się z decyzją Kruczka o nie wzięciu Murańki, nie będę tego uzasadniał, bo wystarczająco dużo zostało na ten temat napisane.
Co do tego co zrobił na facebooku, to zgadzam się z autorem i dziwią mnie opinie internautów, no chyba że mamy tu wyborców Palikota, bo to co Klimek zrobił było w jego stylu i to jest przykre :-( Ja powiem tak jeśli się z kimś pokłócę to nie lecę na facebooka, żeby robić demonstracje, facebook nie od tego służy. Fajnie, że Murańka powiedział, czuje się pokrzywdzony decyzją i to mi się podoba, no ale takie demonstracje są niedojrzałością, a nie posiadaniem jaj. Ludzie odróżniajcie, takie rzeczy.
(27.01.2014, 13:41)
D
@Pawmak
Właśnie układzików nie moge darowac, bo mi sie nie podobają.... A co do tej wspaniałej formy Kubackiego, którą ponoć widać gołym okiem, to zapytam tylko, jak Twoje gołe oko ocenia Kubackiego w zakopiańskim konkursie indywidualnym? Przymknęło sie wtedy? Mgłą zaszło, ze nie widziało?
Dawidowi życzę jak najlepiej i żal mi go, bo cięgi, które powinny spaść na Kruczka-Mruczka, dopadły i jego... Niech skacze na IO i leci daleko (oby nie wzwyż tylko)....
@ew
tak myślę :D
(27.01.2014, 10:40)
Pawmak
@ D.
Na pewno bardziej obiektywny od indywidualnego. I to był właśnie konkurs, a nie trening. Naprawdę nie widać zwyżki? A spiski o układzikach można sobie darować.

@ dxx
Zależy jak liczyć, ale nawet 7. miejsce - no beznadzieja po prostu...

@ luki, karol, olaf
Biegun jest jeszcze wyżej od Murańki w PŚ, no i co z tego? A co ma TCS do rzeczy? Właśnie po nim Murańka skacze słabiej, a Kubacki lepiej i przecież to gołym okiem widać, a tylko forma decyduje o powołaniu na IO. Doświadczenie to tylko drobny element przeważający szalę przy wątpliwościach.
(27.01.2014, 00:01)
ew
@D już wkrótce Dawid Kubacki będzie z miejsca budynki przeskakiwał :D
(26.01.2014, 12:38)
D
@dsds
Skoki narciarskie nie polegają przecież na skoku "wysoko w górę", ale na skoku jak najdalszym. Jesli Kubacki ma ciągoty do skakania "wysoko w górę", to niech potrenuje skoki o tyczce. :)
@olaf
masz rację w 100%
(26.01.2014, 12:36)
olaf
Jak za 4 lata Klemens będzie lepszy od pozostałych to i tak nie pojedzie na IO jesli trenerem nadal będzie Kruczek bo zawsze znajdzie się jakiś pretekst , że ktoś jest bardziej doświadczony w tej imprezie ...
Moim zdaniem jeśli chodzi o psychikę to Murańka jest bardziej wytrzymały od Kubackiego jak by nie było MUrańka prędzej doświadczył szumu wokol siebie bo już jako dziecko i doskonale wie jak sobie z tym radzic.Na TCS też skakał bardzo dobrze.
Co musi zrobić za 4 lata żeby pokazać, że jest lepszy? skakać w PS i pokazywać to ale jest jeden warunek, że będzie na ten PS powoływany przez trenera kadry bo inaczej nie udowodni ale to co mu zrobili teraz to woła o pomstę do nieba .
(25.01.2014, 17:03)
dsds
Jeszcze zobaczcie jakim wybiciem dysponuje Dawid Kubacki - wysoko w górę. Szczególnie w konkursie na normalnej skoczni, wystarczy, że powieje trochę pod narty i może sprawić niespodziankę (o ile trener go wybierze do konkursu).
(25.01.2014, 12:32)
Tadeusiek
Dawid jeszcze pokaże co potrafi.Jeżeli się "troszku"znacie to uwierzcie -musi znależć to coś i to to leci w powietrzu razem z nim.Wszyscy co się cosik znają wiedzą o tym .Również wierze w to że znajdzie kiedyś to coś .KRÓLEM Strzelców na odległość będzie DAWID i już . Biega mi jednak o to ,że niektórzy zawodnicy mają swoje małe 5 minut .Małe 5 minut a potem znowu tylko posucha ,kicha i jako tako. Selekcjoner Kadry jest od tego aby tę chwile w karierze zawodnika wyłapał .Taki skrajny przykład to nasz FORTUNA. Parę wytrysków i koniec .Czytam i słucham duperele znawców o doświadczeniu. Może te minutki ma właśnie Klimek a był od Dawida lepszy ,więc zasłużył na wyjazd .Zabrano mu jednak fortunowe 5 minut.Daj Boże aby to tak nie było. Mocno wierze w to ,że Klimek także będze Mistrzem a nawet nad Mistrzami.Mistrzuniem będzie ten NASZ Klimek Jeno Wam jedno napisze Klimek chopem jest i basta i ma prawo się wkurzyć a jego ociec razem z nim.
(24.01.2014, 23:07)
koziolekmatolek
gdzie znajdę listę zawodniczek do jutrzejszego konkursu w Planicy?
(24.01.2014, 23:03)
dsds
Ludzie, wypowiadacie się na podstawie TCS i innych konkursów które były nawet 2 miesiące temu. A co z treningami? Kruczek i reszta sztabu trenerskiego są obecni na treningach, więc mają we wszystko wgląd. Widzą jakie postępy robi jaki zawodnik. Drużynówka w Zakopanem jest bardziej wiarygodna niż TCS, który odbywał się prawie miesiąc temu...

Kruczek mówił, że nie będzie patrzył na sam ranking PŚ, ale szczególnie na obecną dyspozycję skoczków.
(24.01.2014, 22:56)
karol
@Z KUba 36

Albo jestę ślepy albo tępy jak pień.
Na którym miejscu PS jest Murańka ? a na którym Kubacki ?
GDzie był Kubacki w TCS ? a gdzie Murańka?
Na podstawie jednego konkursy drużynowego Kruczek wybiera zawodnika na IO gdzie jednemu podwialo i odleciał a drugiemu jak zwykle w plecy .......
Mają prawo mówić co mysla /
(24.01.2014, 22:45)
luki
ale to prawda Murańka w tym sezonie w PS pokazał, że jest lepszy od dawida po drugie Murańka nie startowal od początku w PS a i tak ma więcej pkt od Dawida po trzecie Murańka w TCS pokzał jak radzi sobie z presją a gdzie był Kubacki? spadał.
Kruczek ma swoją zamkniętą grupę od dawna i żadna sila mu tego nie rozbije ...
(24.01.2014, 22:41)
Tytus
Prosze administratora o zamkniecie tego tematu bez przerwy ktos pier... o tym że Muranka lepszy od Kubackiego .Chyba Kruczek wie najlepiej kogo brac a nie jacy byle znawcy jak wy .A potem jak Dawidowi sie uda to cisza
(24.01.2014, 18:40)
dxx
@Pawmak
Nie powtarzaj bzdur, Dawid nie wygrał żadnego konkursu. Kubacki miał indywidualnie siódmy wynik w drużynówce. Przegrał nawet ze Stochem, którego wielu wskazywało jako winowajcę braku podium.
(24.01.2014, 18:34)
D.
@Pawmak. Sztab trenerski to się zna najlepiej na układach i układzikach.
Skoro wg Ciebie drużynowy konkurs był obiektywny, to albo w tym czasie Twoje szare komórki gdzieś sobie poszły, albo oczy zaszły Ci mgłą. No i rozumiem, ze Kubacki jedzie na IO potrenowac tylko.... no bo skoro jedynie na treningach dobrze skacze, a na konkursach - jak sam mówisz - gorzej mu wychodzi .... Brawo!
(24.01.2014, 18:16)
Pawmak
Ostatni to był loteryjny, a drużynowy dużo bardziej obiektywny. Kubacki od jakiegoś czasu na treningach bardzo dobrze skakał, tylko w konkursach gorzej wychodziło, a w końcu i w konkursie zaskoczył, z kolei Murańce od Bischofshofen tak średnio szło. A najlepiej to się zna sztab trenerski.
(24.01.2014, 16:13)
takakobietka
Kubacki nie jest lepszy od Murańki!

Był lepszy tylko w jednym loteryjnym konkursie, a Murańka od początku sezonu plus w ostatnim konkursie.

Ludzie, czy wy tego nie widzicie, czy się po prostu nie znacie?
(24.01.2014, 12:37)
Pawmak
Kubacki walczył jak mógł, wygrał indywidualnie konkurs drużynowy, przed którym i tak nic nie było przesądzone, a Murańka tam gorzej wypadł. Decyzja trenera trudna, ale dobra. Murańka miał po prostu pecha, że jest tylu dobrych zawodników w kadrze. Przecież podobny "kłopot" był w TCS, gdzie Kubacki po dwóch 17. miejscach w Engelbergu nie zmieścił się w składzie na niemieckie konkursy. Czy Murańka jest oburzony dlatego, że wydawało się wcześniej, że pojedzie? Wydawało się, bo takie miał wyniki w porównaniu z Kubackim, ale się zmieniło, a aktualniejsza forma powinna decydować. A na skoczni normalnej Kubacki jest bardzo dobry, więc może akurat się przydać. Murańka dziwnie się zachował i postawił też Kubackiego w niezręcznej sytuacji - jakby Kubackiemu nie wolno było marzyć i się starać, bo Murańce się należy za trening. To jest coś niesłychanego, że zawodnik ma w konkursie drużynowym po 2 seriach najlepszy wynik ze wszystkich, jego forma rośnie, a tylu ludzi ma pretensje, że został powołany na Igrzyska...
(24.01.2014, 07:19)
ZKuba36
Nasz skoczek nr 6, w konkursie drużynowym został znokautowany przez skoczka nr 7 i histeryzuje (razem z tatusiem) że nie został powołany jako skoczek nr...5 ! Ciekawe...
(23.01.2014, 17:52)
xxx
"Na olimpiadę jedzie ten skoczek,który osiąga w danym sezonie najlepsze wyniki" - nie, na IO jedzie zawodnik, który najlepiej rokuje strategicznie. Kubacki lepiej rokuje na drużynówkę niż Murańka. Indywidualnie rokują podobnie - brak szans na medal. No chyba że chcemy brać zawodników nie po medal, a na wycieczkę - ale przy naszym poziomie skoczków byłoby to bez sensu.
Wellinger, Prevc itp. - oni na pewno będą mogli walczyć o podium, więc porównywanie ich do Klimka jest przesadzone.
Swoją drogą, Schmitt po odstawieniu go po niemieckiej części TCS i zabraniu do Austrii zamiast niego Geigera nie obraził się na trenera, nie wyrzucił trofeów z dawnych lat, tylko dalej w ciszy trenował, a teraz ma skakać (i żegnać się ze sportem) w Willingen. Niech Murańka bierze przykład. Bo potencjał naprawdę wydaje się mieć spory.
(23.01.2014, 10:32)
OtokoNoHito
Klimek zareagował zbyt emocjonalnie, ale całej sprawy nie warto już ciągnąć, pojechał do Ramsau, trenuje, wystartuje w MŚJ. I to jest dowód jego klasy i tego że "ma jaja", a nie - jak niektórzy piszą - że wrzucał na fb zdjęcie płonącej koszulki z logiem IO i pisał, że nie wie czy warto mieć marzenia - to akurat była dziecinada. Nie dlatego, że nie miał prawda tego przeżywać, ale dlatego, że powinien zdawać sobie sprawę jaką reakcje i komentarze to wywoła, podzieli kibiców, podzieli kadrę i stworzy reakcję odwrotną - teksty w stylu, że udowodnił, że ma słabą psychikę, a Kruczek zrobił dobrze itp. Myślę, że zamieszanie jakie powstało będzie dobrą nauczką dla Klimka. Jeszcze w tym sezonie ma wielką szansę pojechać na MŚwL, za rok seniorska kadra A i walka od samego początku o MŚ, życie toczy się dalej. Nie ma sensu zestawiać Klimka z Gregorem, Morgim czy innymi w jego wieku. Niektórzy osiągają wielkie sukcesy wcześniej, inni później, np. prawie wszyscy Norwedzy wyskakiwali mając dwadzieścia kilka lat i nie przeszkodziło im to w osiąganiu wielkich sukcesów, tak więc wszystko przed nim.
(23.01.2014, 10:29)
:-)
Tadeusiek.
Ale tu nie chodzi teraz o to czy go wziol czy nie tylko o jego zachowanie... oraz tatuska tez. Czy tak zachowuja sie doroslil ludzie chyba nie??? Zamiast pojsc na spokojnie pogadac z Kruczkiem o jego decyzji to On pali koszulke IO. Czy tak zachowuje sie osoba kulturalna, dobrze wychowana i dorosla. Nie, nie, nie!!Tylko ..........….. ktory ma 5 lat a tatus mu w tym pomaga.
(23.01.2014, 07:17)
Tadeusiek
Życie potrzebuje równowagi do przeciwstawienia się lizusostwu pupilkostwu i iinny rodzaj lizania zwieszchniczków celebryto-działaczków .Kruczek jet najlepszym trenerem w historii skoków ,ale to nie znaczy że trzeba się zgodzić z jego poprawnościowymi wypowiedziami do kamery i najzwyklejszym picowaniem .Wspomniał o doświadczeniu Dawida ,ale przecież doświadczony skoczek to taki który kończy karierę no i zostaje trenerem ,Dawid ma najlepszą prędkość dojazdową -tylko odległości z tego żadnej Gdyby potrafił dostosować parabole lotu do warunków technicznych byłby nowym Nyakenenem ,ale tak nie jest .Pytanie .Jest to wynikiem doświadczenia ,czy jego braku ? Przepisy powinny być jasne i wyrażne .Na olimpiadę jedzie ten skoczek,który osiąga w danym sezonie najlepsze wyniki Dobrze by było dla samych zawodów ,dla Polski i dla sprawiedliwości .Treneruńku Kruczku zaprowadż pstrego konia do stajni. Czy w sporcie również muszą być równi i równiejsi . Klimek jesteś prawdziwym chłopem .MASZ JAJA
(23.01.2014, 06:53)
Tadeusiek
Klimek zareagował prawidłowo
(23.01.2014, 06:20)
Alena
@kibicSN

A kto broni Klemensowi przeskakiwać wszystkich w Willingen? Czemu do tej pory tego nie zrobił skoro jest taki świetny? Trener musiał dokonać wyboru i nie podjął arbitralnej decyzji, tylko po dyskusji ze sztabem szkoleniowym. Ja bym tak samo zadecydowała. Na IO potrzebna jest drużyna, a nie rozwydrzony smarkacz. Wmówili mu, że jest cudownym dzieckiem i tym zrobiono mu krzywdę. Adam Małysz w jego wieku miał bardziej znaczące sukcesy, a sodówa do głowy mu nie uderzała. Czemu to cudo nie wygrało TCS? Bronił mu ktoś? Chłopak zachowuje się tak jakby kończył karierę lub ktoś mu złożył obietnicę wyjazdu. Gdyby Murańka był solą w oku pana Kruczka, to zapewne nigdzie by nie pojechał. Dostał sznasę i jej nie wykorzystał. Po takiej histerii i odgrażaniu się, że nie na MŚJ powinien zakopać się w mysiej dziurze. Łaski nie robi, niech przestanie trenować, myślę ze świat sportowy niewiele na tym straci. A pan Krzysztof Murańka powinien publicznie przeprosić trenera. Panie Murańka zrobił Pan synowi obciach na całą Polskę. No to może niech Klimek zmieni obywatelstwo to bedziemy mieli go z głowy. Podobno kiedyś Austriacy mieli go brać w ciemno? Nic z tego nie wyszło? A szkoda.
(23.01.2014, 01:23)
oski
Wielkie halo. I tak byłby piątym niestartującym, bo Stoch, Ziobro, Kot i Żyła są lepsi.
(23.01.2014, 00:07)
roman z romani
najpeirw smolensk dzielil teraz muranika ludzie ogarnijcie emocje...
(22.01.2014, 23:36)
tokas9
Ludzie, że też nikt jeszcze nie zajarzył, o co w tej sprawie tak naprawdę chodzi, przecież to proste, jak drut.
W tym sezonie, mamy 3 ważne imprezy w skokach (w kolejności chronologicznej): MŚJ, IO oraz MŚwL. MŚJ są akurat mało ważne, ale niestety, polski beton w PZN uważa, że są, więc trudno.
Wystawienie Murańki w aż trzech kluczowych zawodach byłoby bezsensem, ponieważ doprowadziłoby to do przemęczenia zawodnika. Właśnie dlatego Klemens jedzie na MŚJ, ponieważ Kubacki już nie może z powodów oczywistych - jest za stary. Mogę się założyć na milion złotych, że na MŚwL zamiast Kubackiego pojedzie właśnie Murańka, ponieważ Dawid spadłby w Harrachowie na bulę jak cegła z piątego piętra. W ten sposób Kubackiemu zostają "jedynie" Igrzyska.
(22.01.2014, 23:19)
Vanessa.P.
Klimek jesteś super chłopak i myślę że nie raz będziesz lepszy od wszystkich zobaczysz JESTEŚ SUPER!!!
(22.01.2014, 21:20)
TomekNS
Bardzo dobry artykuł. Klimek weź sobie te słowa do serca i przemyśl to co robisz bo nie warto sie narażać bo kariera jeszcze przed tobą .
(22.01.2014, 21:17)
kibicSN
Jak Kubacki bedzie spadal na bule w Willingen a Muranka przeskakiwal wszystkich z Tande na czele na MS juniorow to sie bede jeszcze bardziej smial z Kruczka i jego decyzji.Juz widze wtedy jak media wrza, Muranka i Biegun deklasuja na MS juniorow Tandego ktory sie zalapal na Igrzyska i innych Slowencow, Finow z Mattae na czele a w tym czasie Kubacki nie przechodzi kwalifikacji spadajac na bule w Willingen.Zobaczymy co wtedy wymyslicie i co powie na to trener vel "biore tylko doswiadczonych".
(22.01.2014, 21:09)
kibicSN
@Xero
Oho, widać że rodzina worka ziemniaków, kolegi Kurzajewskiego i promowanego przez TVP w komentarzach anonimowo biją pianę.Tak przyda się trening ale twojemu idolowi bo marne punkciny jakie zdobył w tym sezonie juz go dyskwalifikują jako reprezentanta Polski.

Nie czepiać mi się tu Muranki.Postąpił jak chłop z jajami bo wprost powiedział co mu się nie podoba i dał temu wyraz.Nie stał obok i nie machnął ręką na skandaliczna decyzje trenera jak pewnie wiekszosc cukierkowych lalusi z polskiej kadry by tak zrobila.A psycholog to by sie przydal bardziej znawcom co najezdzaja na Muranke ktory slusznie ma pretensje o ta decyzje.On akurat jest zdrowy na umysle i na szczescie z charakterem.
(22.01.2014, 21:06)
jach
Wotek, cos ci się pomerdało. W ostatnich tygodniach zdecydowanie lepszy był Klimek. Nie licząc jednego, drużynowego turnieju w którym wiatr odegrał decydującą rolę, od początku roku Murańka zdobył 37 pkt w PS, a Kubacki zaledwie 3. Jak taki miszczuniu, to dlaczego w konkursie niedzielnym zajął dopiero 38 miejsce? Drugiego tak kiepsko punktującego jak Kubacki wśród naszych regularnie startujących reprezentantów nie ma. Na 14 zawodów w których miał szansę się zaprezentować, tylko w 6 zdobył punkty. Wyjazd do Soczi zawdzięcza wyłącznie protekcjom, bo za wyniki sportowe nie zasługuje.
(22.01.2014, 21:05)
Romek
Mam nadzieje że Kubacki nie przejdzie kwalifikacji w Willingen
(22.01.2014, 21:03)
Xellos
@lecho

Zgadzam się. Psycholog by się przydał, z tym że nie tylko jemu. I nie tylko w tej głównej kadrze.
(22.01.2014, 20:50)
:D
https://fbcdn-sphotos-d-a.akam aihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/96 9498_394566750648849_164937991 _n.jpg
(22.01.2014, 20:25)
tlen
Taka oto sytuacja. hipotetyczna.
Kubacki staruje w wilingen i nie kwalifikuje się do 50-tki(czego mu nie zyczę, kciuki będę trzymał za każdego Polaka), Muranka zas wygrywa MSJ w druznie i indywoidualnie, z dużą przewagą , (czego mu życzę, ale jak Biegun wygra to będę cieszył się tak samo). I co... Będzie zmiana składu na Soczi?
(22.01.2014, 20:14)
Wotek
Dobrze, iż ten szczeniak nie pojechał. Co z tego, że namachał więcej pkt w PŚ? Przecież w ostatnich tygodniach skakał gorzej od Dawida, więc nie rozumiem o co ta afera. Co na IO miał jechać za nazwisko, bo to Murańka o.O
(22.01.2014, 20:09)
nemo
Xero, a ciebie kto podstawił? I za ile? Bo zamiast dyskutować, lansujesz jedynie słuszną ... itd. itp.
(22.01.2014, 20:00)
lecho
@Xellos

Pominąłeś istotny fakt, że przemianę Kamila z obrażonego juniora w spełnionego, wyluzowanego seniora i Mistrza Świata poprzedziła ciężka praca tak na skoczni jak i z psychologiem. Co wydaje się przydałoby się i Klimkowi, bo papiery na skakanie ma, ale głowa wciąż bywa gorąca.
(22.01.2014, 19:58)
Xero
Oho, widać Murańkowie i tu w komentarzach anonimowo biją pianę. Trenować, a nie publicznie wylewać frustracje!
(22.01.2014, 19:40)
Kserxes
Gorszy ?
Rozmawiamy chyba o roznych dyscyplinach sportu, bo w skokach Kubacki jest 3 razy gorszy.
(22.01.2014, 19:37)
anonim
Ot młody burak któremu sodów uderzyła do głowy. Skoro Kubacki jest lepszy to po co ta dyskusja. Zachowanie ojca żałosne

Do Kserxes
Burak nie został oszukany tylko jest gorszy. Nie ma mentalności mistrza.

Śmieszny człowiek no ale hajs się musi zgadzać...
(22.01.2014, 19:36)
Kserxes
Pytanie do tych ktorzy krytykuja zachowanie Klimka:

Czy Wy kiedykolwiek trenowaliscie jakis sport czy dla Was to tylko rozrywka w niedzielne popoludnie.
Ktos kto nigdy nie trenowal nie wie co czuje teraz Muranka, bo zostal oszukany. I zdane takich ludzi powinno wogole sie nie liczyc.
Kubacki w tym sezonie skacze duzo duzo gorzej niz Muranka i niczym nie zasluzyl sobie na wyjazd na ZIO.
A przez zachowanie Muranki widac tylko jego wielka ambicje, a nie to ze jest niedojrzaly. Mam nadzieje ze pokaze jeszcze ze sklad zostal wybrany zle, nawet jestem tego pewny.
(22.01.2014, 19:21)
Xellos
I ostatnia sprawa. Mam wrażenie, że u nas jest spora podnieta konkursem drużynowym. Ale to jest sport INDYWIDUALNY. I to o zwycięzcach indywidualnych się mówi jako o talentach, jako o tych wielkich zapisanych w kartach historii.

Prosty przykład Austria. Od lat wygrywają wszystkie drużynówki. Ale zaraz zaraz, w drużynie jest ilu ? CZTERECH. A o kim się mówi jako o wielkich ? Tylko o dwóch:

Morgenstern
Schlierenzauer

Tak, właśnie tak. Mimo iż razem z nimi była dwójka innych zawodników, to oni są wielcy. Bo to oni mają znakomite osiągnięcia indywidualne.

Ammann nawet nie ma drużyny by coś zdobyć a i tak jest wielki. Małysz też nigdy nie miał teamu do tego. Bo to się liczy, osiągnięcia indywidualne. A nie, że ktoś skakał średnio byle buli nie klepnąć a medal zapewnili koledzy w wyśmienitej formie. O tych się nie pamięta.
(22.01.2014, 19:06)
nemo
Artykuł tendencyjny i przekłamany. Klimek po zawodach drużynowych nie okazywał żadnej frustracji tylko smutek, bo czuł może co się święci, a wtedy faktycznie trudno przybijać piątki. Poza wyrażeniem swojego rozżalenia, w oszczędnych słowach, nikogo nie obwinia i personalnie do nikogo nie ma pretensji. Wczujcie się w jego sytuację, to stwierdzicie że niejeden z was zachwałby się podobnie. A on i tak szybko się pozbierał, skoro wyjeżdżając na MŚJ stać go było na uśmiech. A ojciec wylał żal, bo taki ma charakter, ale mówił też, że najlepiej wszystko wyciszyć, a decyzji Kruczka jako trenera nie podważa. A że ma żal, bo uważa, że syna skrzywdzono, to jego prawo. I ma rację, bo przy takich układach trundo mówić o jakiejkolwie "zdrowej rywalizacji" - ona będzie, kiedy faktycznie takie nominacje będą rozstrzygane sprawiedliwie, a nie na zasadzie kto ma lepsze znajomości i ojca z lepszymi układami u tych, co decydują.
(22.01.2014, 19:03)
kipimimim
Po tym co Kubacki pokazał w konkursie indywidualnym to Klimek powinien jechać na ZIO a Kubacki przez cały sezon skakał słabo tylko w drużynówce w Zakopanem mu sie udało.
Rozumiem Klimka ponieważ został potraktowany niesprawiedliwie
(22.01.2014, 19:00)
Xellos
Czytając niektóre komentarze już wiem czemu przez lata był tylko Małysz.

Bo przez lata promowane były grzeczne ciepłe kluchy pod batutą Tajnera. Pamiętam tą szczęśliwą buźkę Bachledy i super talenty T&T. Ludzie bez ambicji.

Niektórzy nie mogą się pogodzić, że pojawił się ktoś z charakterem i ambicjami. Przywykli do uśmiechniętego Stefcia Huli mimo iż ciągle bule klepie, wesołego Krzysia Miętusa, machającego rękoma Kubackiego, który jakoś skoczył setki razy i nadal nie umie wpaść na to jaki błąd popełnia i macha rękoma, przeszczęsliwego Żyłę, który nieważne jako skoczy zawsze jest dobrze i wesoło. Chociaż jemu akurat wybaczam, bo ma super charakter jako człowiek i spoko jest...co niekoniecznie da mu sukcesy indywidualne w tym sporcie.

Tak się składa, że był zawodnik niewesoły i nielubiany przez sporą część kibiców i nazywa się Kamil Stoch. Jego dawne reakcje po skoku, czy ze złości unikanie redaktorów TVP lub nieeleganckie odzywki do nich, były głośno komentowane na forach. Jako chamskie zachowanie, jako "kim on jest by się tak zachowywać ?" "nic przecież nie osiągnął". Ciekawe że już nikt tego nie pamięta i mu wybaczono :)

I tak się składa, że to jedyny u nas skoczek z prawdziwej czołówki. A te wszystkie ciepłe kluseczki wesołe, to cieszą się jak są w 3-ciej dziesiątce.

Tak więc to historia pokazuje, że tacy zawodnicy coś w życiu osiągają, a nie wieczne niespełnione talenty Krzysie i Stefki.

Przypominam jak nieelegancko potrafił się zachowywać Schlieri jak był młodszy. Tak więc odpie...się od Klimka. Idźcie podziwiać wesołą ekipę co jedzie na Sapporo, same talenty tam jadą. Takich lubicie przecież, co wiecznie rokują i nigdy nic nie osiągną.

Aaaa jest jeszcze Maciej Kot. Ten który się nie cieszył rok temu podczas MŚ po sukcesie Stocha. Ten który tłumaczył, że to sport INDYWIDUALNY ! I w niego też wierzę, że coś osiągnie.

Tak więc spokojnie, w naturze potrzebna jest równowaga. Jest u nas kilku ambitnych zawodników i reszta szczęśliwych kluseczek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

I zrozumcie w końcu, tylko ambitni ludzie coś konkretnego tu osiągają. Nie jakieś ciułanie pkt. i sporadyczne wskoczenie na podium czy przypadkowe zwycięstwo. Ale realne sukcesy, seryjne zwycięstwa i medale. Do tego potrzeba charakteru. Zanim narodził się Kamil Stoch, którego znamy, trzeba było przeżyć jakoś lata jego grymasów, kiedy nic nie osiągał. Ale się narodził w końcu. Popatrzcie na Prevca jaki jest profesjonalista, on się cieszy tylko jak skacze pod rekord a nie że uciułał parę pkt.
(22.01.2014, 18:59)
martotti16
tak że myślę że dobrze P.Łukasz Kruczek postąpił że nie pojechali pierwszą drużyną do Japonii bo po pierwsze kawał drogi inna strefa czasowa to pogoda ma być niedobra śnieżnie i wietrznie.. wyniki różne mogą być a Kamil może pozostać Liderem Pozdrawiam!
(22.01.2014, 18:55)
martotti16
wiatr ma być 12km-19km/h w m/s jest to 3.4-5.4 a na niedziele zapowiadają wiatr 20-25 więc to w metrach jest to 5.5 do 8.5 ! więc zawody mogą się nie odbyć i stoch może mieć koszulkę dalej !pozdrawiam sobotni konkurs może się odbędzie ale niedzielny wątpię
(22.01.2014, 18:51)
martotti16
witam patrzyłem na prognozę pogody na saporro na ten weekend i wychodzi na to że wiatr będzie 6m/s więc zawody mogą się nie odbyć!


http://pogoda.i nteria.pl/prognoza-na-weeekend -sapporo,cId,74146
(22.01.2014, 18:46)
mr.OTHER
"łatwo mogą paść słowa, które trudno będzie wycofać, a są to ludzie, z którymi będziesz spędzać długie miesiące na zgrupowaniach. Trenuj systematycznie, popraw jeszcze technikę i wyobraź sobie minę Kruczka, jak wygrasz w tym sezonie jakiś konkurs Pucharu Świata. A jeśli drużyna zdobędzie medal igrzysk, to idź po igrzyskach z Żyłą, Kubackim, Ziobrą, Stochem i Kotem na piwo, zwłaszcza że to oni powinni wtedy stawiać."

~Barna ba

Święte słowa!

Klimek trzymaj się. Takie wydarzenia hartują charakter zawodnika, który jeszcze nie raz Ci się przyda. W tym roku byłeś lepszy od Kubackiego, ale czynnikiem decydującym okazało się doświadczenie i psychika właśnie. Za rok przy wyborze do Falun, za 4 lata do IO, nikt nie będzie miał prawa w to powątpiewać.
(22.01.2014, 18:21)
druga_tura
Świetny artykuł. Nic dodać nic ująć. A swoim zachowaniem, gdyby pojawiło się nagle wolne miejsce (tfu, tfu - puk puk w niemalowane), nie zasłużył, aby pojechać, bo rozbije drużynę. No chyba, że zwycięży w MŚ juniorów. Ale nawet wtedy, wolałbym K.Bieguna. W końcu też coś ważnego wygrał w tym roku.

A do K.M. co cię nie zabije to wzmocni. Tylko uwolnij się od ojca, bo jego zawiść ciągnie cię w dół.
(22.01.2014, 18:19)
SebaPok
Wiecie może czy COC w Bischofshofen jest odwołany? Tylko ta strona informuje, że konkurs się odbędzie wszystkie inne, że został odwołany
(22.01.2014, 18:19)
barnaba
@Magur- tak naprawę to równe warunki w tym sezonie były w Engelbergu, może jeszcze w Bischofschofen i przez kawałek konkursu w Wiśle. Gdzie indziej- kompletna loteria, wygrywał ten, kto miał szczęście. W Engelbergu Kot, Kubacki i Murańka skakali porównywalnie. :) W Bischofschofen Kot był z tej trójki zdecydowanie najlepszy, a Kubacki i Murańka skakali niemal jednakowo.

@daron- Ty przeczytałeś :)
(22.01.2014, 18:14)
Maqur
fakt jego zachowanie mimo wszystko nie jest fajne, ale troche szkoda gościa, jego forma jest w miare stabilna, nie psuje skoków, ma blisko 3 razy wiecej punktow w PŚ od Kubackiego, a punktowali w takiej samej liczbie konkursow a Kubacki wg startował wiecej razy, no ale Kubacki od poczatku sezonu był szykowany na to by być na IO i moze tam bedzie szczyt formy, no ale narazie jest bardzo niestabilny, dobre treningi i kwalifikacje w Wisle, konkurs tragedia, w Zakopanym skakał lepiej, ale tylko jak miał wiatr pod narty, w konkursie ind. jak warunki juz nie byly takie super to zaliczył kolejną klape.
Mam nadzieje że tylko ta decyzja go nie zniszczy, że sie pozbiera bedzie robił kolejne postepy, bo robi je coraz wieksze
(22.01.2014, 18:03)
PN
Skąd to deprecjonowanie MŚJ i nazywanie ich "amatorskimi zawodami" (ktoś tak wcześniej napisał)? Tam występowali i wygrywali zawodnicy, którzy potem wielokrotnie zapisali się w historii.
Poza tym junior to po prostu zawodnik poniżej pewnego progu wiekowego- wyniki w PŚ nie mają nic do tego.
(22.01.2014, 18:01)
daron
barnaba" po co tyle napisales skoro i tak nikt tego nie przeczyta xd
(22.01.2014, 17:53)
marmi
Rekordowa ilość komentarzy, pierwszy raz nie przeczytałem wszystkich...
Na pewno Murańkom udało się osiągnąć wielki rozgłos, ale wątpię aby im to coś dało, przecież przez to nie powołają go zamiast Kubackiego. Wątpię też aby zwolnili trenera, no chyba że na igrzyskach ani w PŚ nic nie osiągniemy a Kubacki wystąpi w drużynówce i totalnie ją zawali (tfu, tfu).
(22.01.2014, 17:44)
barnaba
@kibic SN - do Salt Lake City pojechali: Skupień, Mateja, Pochwała i T. Tajner. Wystąpili w co najmniej jednym konkursie, skakali porównywalnie słabo, więc trudno tu mówić, że Skupień był w jakikolwiek sposób pokrzywdzony. (Był tez oczywiście Małysz i Kruczek, który jako jedyny nie wystąpił ani razu). W domu został Bachleda- i tylko on mógłby się czuć pominięty.

Poza tym:

1. Jeśli ktoś jest zdecydowanie pokrzywdzony brakiem nominacji, to Biegun- chyba jedyny zwycięzca zawodów PŚ w tym sezonie, który nie zmieścił się w kadrze na IO.

2. Zachowanie Murańki i jego ojca jest smutne i żenujące. OK, chłopak nie znalazł się w kadrze na IO, jest wściekły i czuje się pokrzywdzony. Ale plucie jadem na prawo i lewo na pewno mu nie pomaga.

3. Niewykluczone, że ambicja Murańki była jedną z przyczyn pozostawienia go w domu- Kubacki jedzie jako piąty, jest spora szansa, że będzie to dla niego wyjazd turystyczny, bo może nie wystąpić w żadnym konkursie. Ale myślę, że się z tym pogodzi i nie będzie rozwalał atmosfery w kadrze. A jak taką sytuację zniósłby Murańka?

4. IO są za trzy tygodnie. Pytanie czy Kruczek nie miał danych wskazujących, że Murańka nie utrzyma formy, za to będzie rosła dyspozycja Żyły Kota i Kubackiego? W skokach nie da się utrzymać wysokiej formy dłużej niż miesiąc.

I jeszcze jedno- Klimek, jeśli to czytasz, to wyciągnij wnioski. Nie obrażaj się na cały świat, a broń Boże nie obrzucaj błotem trenera ani kolegów z drużyny (i nie pozwalaj na to swojemu ojcu), bo łatwo mogą paść słowa, które trudno będzie wycofać, a są to ludzie, z którymi będziesz spędzać długie miesiące na zgrupowaniach. Trenuj systematycznie, popraw jeszcze technikę i wyobraź sobie minę Kruczka, jak wygrasz w tym sezonie jakiś konkurs Pucharu Świata. A jeśli drużyna zdobędzie medal igrzysk, to idź po igrzyskach z Żyłą, Kubackim, Ziobrą, Stochem i Kotem na piwo, zwłaszcza że to oni powinni wtedy stawiać.
(22.01.2014, 17:41)
stefek
Kruczek tworzy niesportową atmosferę w drużynie. Popieram demonstrację Klimka. Teraz z kolei znów zamiast na PŚ Kruczek wysyła go na amatorskie zawody dla dzieci. Kpina totalna niestety. Jak wcześnie Bieguna wysłał na uniwersjadę i innych też. A tu PŚ i PK zaniedbany. Nie wiem jaka jest zasługa Kruczka w polepszenie skoków całej reprezentacji, ale podejrzewam, że to raczej zasługa samych zawodników, Kruczek cały czas podcina im skrzydła, gdyby nie on, być może walczylibyśmy o 1 miejsce w PN, no i być może mielibyśmy za sobą pierwsze historyczne zwycięstwo w drużynie.
(22.01.2014, 17:41)
stefek
Ja się nie dziwię zupełnie. Nawet w tym artykule jest napisane: "Jak świat światem, sport od zawsze polegał na rywalizacji, zdrowej konkurencji i nieustannym dążeniu do bycia coraz lepszym", a tutaj mimo, że Klimek miażdżąco wygrał rywalizację sportową z Kubackim, to nie nie dostał jednak kwalifikacji na Igrzyska poprzez decyzję człowieka.
(22.01.2014, 17:34)
Romek
Kubacki nie zrobi nic.....w całej karierze nie osiągnie juz nic bula bula i bula ziemniaki
(22.01.2014, 17:33)
BOT Bongo
Wydaje mi się, że Klimek bardziej zasłużył stroną sportową na igrzyska, jednak sport to przede wszystkim umiejętności i mentalność, a ta u niego leży. Tu nawet nie chodzi o Murańkę jako takiego, ale o fakt, że rozbiłby drużynę psychicznie. Plusem natomiast jest występ Kubackiego na średniej skoczni.
(22.01.2014, 17:20)
hihi
Bardzo dobry wybór Kruczka. Na takiej imprezie liczy się doświadczenie i psychika. Murańka nie poradził sobie w Zakopcu, to w Soczi byłoby jeszcze gorzej. Miejmy tylko nadzieję, że Kot i Żyła będą w formie.
(22.01.2014, 17:19)
kibicSN
@Jaro
W Finlandii kryzys jest, ale w Norwegii trudno nazwac kryzysem jesli punktuje u nich tyle zawodnikow w PS, jesli bylby kryzys to by jechal Hilde za zaslugi a nawet Romorena by wcisneli spadajacego na bule zamiast Tande-go,


A u nas to znowu jestesmy taka potega ze mozemy sobie pozwalac na nie zabranie 13 ostatnio zawodnika w PS i majacego ponad 100 punktow w klasyfikacji czy nawet jeszcze wiecej Bieguna? W Polsce zawsze byly wycieczki za zaslugi, chocby jak potraktowano Skupnia ktory byl w formie i go nie zabrano, za to Toniowie i Pochwałki sie najezdzily po Igrzyskach i Mistrzostwach, mimo ze bywali lepsi od nich.Teraz majacy chyba 60 cos punktow w klasyfikacji jedzie za wielkie zaslugi kolega Kurzajewskiego i Kruczka Kubacki bo jest kolega mimo ze o klase gorzej skacze od Muranki i to w niemal kazdym konkursie.Bo w Zakopanem mu podwiala wichura i worek ziemniakow nie spadl.A juz swoje oblicze pokazal na drugi dzien w gorszych ale nie beznadziejnych warunkach.Za to beznadziejne warunki mial Muranka i tak zdeklasowal Kubackiego! I jak tu nie byc wkurzonym na decyzje trenera.Kubacki sobie pojechal bo mu podwialo 2 razy w Zakopanem mimo ze w PS prezentowal i prezentuje sportowe dno.Milego zwiedzania kolego Kurzajewskiego w Soczi zycze bo wiadomo ze do konkursow sie nie zalapie Kruczek juz taki glupi nie bedzie zeby wystawiac wiatroprzedniego zawodnika na stracenie, jak bedzie wialo w plecy,
(22.01.2014, 17:11)
bum
popieram kruczka tym gestem klimek pokazał że jeszcze do tego nie dorósł
(22.01.2014, 17:04)
Polonus
Jeszcze jedno zdanie.
Kruczek ma szczęście, że Kubackiemu w Zakopanem w sobotę dwa razy tornado pod narty podwiało, bo inaczej musiałby się chyba powoływać na konkurs w Engelbergu. W Engelbergu 2012:)
(22.01.2014, 16:59)
Kacpro
Moim zdaniem całą frustrację Klimka nakręca jego ojciec. I to właśnie jemu, nie samemu zawodnikowi zarzucałbym cały medialny szum, zachowanie Klemensa. Tu widziałbym głównego winowajcę całego zamieszania. To przykre, bo myślę że jeżeli zostałby sam dużo lepiej zniosłby tą sytuację. A co do samego wyboru, uważam że jest dobry. Kubacki bardziej poradzi sobie z tremą niż Klemens.
(22.01.2014, 16:55)
Jaro
Ta dyskusja nie ma sensu... poczekamy, zobaczymy
(22.01.2014, 16:54)
dorota
@Jaro... aj tam aj tam ! Zauważ, że w dobrej sprawie ten prysznic! Wskakuj! Ja juz odkręcam wodę! Niech spłynie, co ma spłynąć, a my się pławmy w wodnej rozkoszy! Zmyjemy z siebie złą energię i będzie momentalnie lepiej :) uffffffff :)
(22.01.2014, 16:53)
Jaro
@dorota
No zwykle nie umawiam się przez internet, ale skoro tak nalegasz na ten prysznic... :)
(22.01.2014, 16:45)
fan
Zgadzam się z tym że nie tylko murańka ale nawet biegun zasłużyl bardziej niż kubacki który ma zasobą jeden udany kunkurs w tym sezonie a murańka skacze w tym sezonie całkiem fajnie .Jednak zycze Dawidowi jak najlepiej i mam nadzieje że kto wie moze na średniej skoczni będzie naszą szansą medalową i ten wybór Kruczka okaże sie dobry
(22.01.2014, 16:04)
maciek.bb
GOŚĆ, to naprawdę denerwujące takie pisanie na capslocku. Co za problem go wyłączyć??
(22.01.2014, 15:56)
dula
GOŚĆ ty jesteś nienormalna. Ogarnij się z wypisywaniem tych swoich mądrości.
A tak ogółem Klimek to niedojrzały
dzieciak.Powinien to przyjąć na klatę i ćwiczyć, anie grozić odejściem i beczeć jak baba...
(22.01.2014, 15:53)
starocim
Dobrze napisane, ale bądźmy szczerzy że to Murańka powinien jechać na igrzyska.
(22.01.2014, 15:51)
GOŚĆ
DO JARY 3 : MYŚLAŁAM ŻE Z TYM
KRZYSIEM B. TO DO MNIE A TO DO dorota PRZEPRASZAM !
(22.01.2014, 15:37)
hahaha
najbardziej śmiać mi się chciało jak Dawid powiedział, że też chciałby powtarzać swój skok jak Diethart i Wellinger ;D
(22.01.2014, 15:35)
RemigiuszMakrela
Moim zdaniem to nie tylko Murańka ale nawet Biegun bardziej zasłużył na Igrzyska od Kubackiego. Gość co najmniej od TCS jedyne punkty zdobył w Wiśle, aż 3. Ani na TCS, ani na mamucie, ani w Polsce nie skakał lepiej od Murańki. W Polsce skakał też gorzej od Bieguna. Wyszły ma aż dwa skoki w drużynówce, gdy miał świetny wiatr. I co się Klemensowi dziwić? To jego praca, wykonał ją dobrze, a ten co powinien obiektywnie rozliczyć zawodników, na IO zabiera człowieka, który psuje prawie każdy skok w tym sezonie. Najśmieszniejsze jest bredzenie że Murańka ma jeszcze czas. No to po kiego grzyba Niemcy biorą do Soczi Wellingera? On ma jeszcze czas. Mam tylko nadzieję że poza treningami nie zobaczę Kubackiego podczas igrzysk.
(22.01.2014, 15:26)
sara k
nie rozumiem po co się tyle kłócicie.. kiedyś skakał dobrze tylko Małysz to było źle.. teraz dużo młodych dobrze skacze i trener ma w kim wybierać to też jest źle.. wystąpić na igrzyskach może tylko 5.. ktoś musi zostać w domu.. czy decyzja była słuszna to się okaże.. potem będziemy wyciągać wnioski..
(22.01.2014, 15:20)
ewa
kompletnie nie rozumiem tego zachwytu Kubackim.. skoczył dobrze u nas w Zakopcu, a na innych skoczniach jak zdobędzie jakieś punkty do PŚ pod koniec 3 dziesiątki to już niebywały sukces.. Klemens o wiele lepiej radzi sobie z wiatrem " w plecy" co było widać w niedzielę.. mimo wszystko powodzenia Naszym!!!
(22.01.2014, 15:16)
xyz
Klimek powinien trenować i wygrać MŚJ, a nie płakać.
(22.01.2014, 15:03)
dorota
@Jaro ... już nie nauczycielu, a higienisto.... :D Ten prysznic to się wielu przyda... Bierz więc ręcznik i ustawiaj sie w kolejce ;-) Ostatecznie mogę pomóc wyszorować Ci plecy :D
@Jaro... psychologu... Skąd wiesz o czym myśli Klimek? :D Zapewniam Cie, że młody ma więcej pokory i zrównoważenia niż wynikałoby to z chwilowych (usprawiedliwionych!) emocji... A co do wyników: skoro uważasz, że jego są przeciętne, to jak ocenisz wyniki Kubackiego? Beznadziejne?
I skończmy tę dyskusję. Zapewne chłopcy czytają to i każdemu jest przykro. Niech skaczą, niech im idzie dobrze, niech nas cieszą ich skoki.
A my chodźmy pod prysznic. Idziesz? ;-)
(22.01.2014, 15:02)
grzes
mozemy gdybac ale i tak sie nie dowiemy czy sztab kruczka wybral gorszy wariant, ja licze ze jakos sb poradza nasi na igrzyskach i tyle
(22.01.2014, 14:59)
GOŚĆ
POWODZENIA W SOCZI CHŁOPAKI !
KLIMEK JEDZ NA TE MŚJ I NIE ZAŁAMUJ SIĘ !
(22.01.2014, 14:57)
GOŚĆ
ODBIEGAJĄC OD TEMATU ..
STO LAT DLA ŁUKASZA RUTKOWSKIEGO !
(22.01.2014, 14:56)
albert
grzes, co z tego, że ktoś się rozsądniej zachowuje jak krótko skoczy to może otworzą wam się wtedy oczy...
mimo wszystko trzymam kciuki za naszych, ale ta decyzja trenera wcale mi sie nie podoba
(22.01.2014, 14:54)
GOŚĆ
PRZEPRASZAM , WCISNĄŁ MI SIĘ PRZY URAZIŁAM CUDZYSŁÓW.
(22.01.2014, 14:52)
ewa
nie życzę tego Dawidowi, ale podejrzewam, że na igrzyskach o ile wystąpi będzie to wtedy najsłabszym ogniwem... mam nadzieję, że trener wie co robi i nie będzie totalnej klapy na olimpiadzie...
(22.01.2014, 14:50)
grzes
tylko nie chodzi o to jak skoczyl w druzynowce tylko jak sie zachowywal, jak nie dojrzala osoba nawet nie pogratulowal szczerze lepszym i nei cieszyl sie z cala druzyna , autor artykulu ma racje a wiekszosc i tak sie wymadrza
(22.01.2014, 14:49)
xyz
gadacie tylko o tej drużynówce, gdzie Dawidowi dwa razy super powiało..z tego co pamiętam odrobił wtedy do o wiele krócej skaczącego Słoweńca tylko coś ok. 1 punkt w 1 skoku.
(22.01.2014, 14:45)
GOŚĆ
CHCĘ BYĆ SPOKOJNA
WIĘC PRZEPRASZAM JAK KOGOŚ
,, URAZIŁAM "
(22.01.2014, 14:43)
Zakrza
To było do przewidzenia. Ciekawe czy sztab szkoleniowy weźmie odpowiedzialność jeśli Klimek zakończy karierę?

I skończcie już pieprzyć o tej drużynówce. Fuks w dwóch skokach ma być gwarancją wysokiej formy?

Ciekawostka: wiecie o tym, że w ostatnim periodzie Klimek zdobył ponad 11 razy więcej punktów niż Kubacki? Albo o tym, że w TCS Klimek zdobył 43, a Kubacki 0 (słownie: ZERO)? Albo słyszeliście ten dowcip o tym jak to Kubacki pojechał na trening, wrócił w świetnej formie i nie wszedł do drugiej serii?

Trenera osądzą wyniki.
(22.01.2014, 14:43)
grzes
kruczek wybral najlepszy zespol jaki mogl, klimek jest slaby , pokazal nam to podczas zawodow druzynowych i po wybraniu zawodnikow na igrzyska
(22.01.2014, 14:43)
xyz
nie pojmuje dlaczego dobrze radzący sobie w PŚ Klemens jest wysyłany na MŚJ ??? Trzeba brać przykład z Niemców i Austriaków którzy odważnie wpuszczają i dają oskakać się młodym! Myślę że jakby myśleli podobnie jak u nas to na igrzyska zgodnie z takim tokiem rozumowania powinien jechac Schmitt z Loizlem...
(22.01.2014, 14:42)
GOŚĆ
DO JARY 2 :
JESTEŚ BARDZO NIE MIŁYM CZŁOWIEKIEM ! A POZA TYM BARDZO CENIĘ KRZYSIA BIEGUNA BARDZIEJ NIŻ KLIMKA ..
ALE JUŻ DOŚĆ !
(22.01.2014, 14:40)
GOŚĆ
DO JARY :
NIE WSTAWIAM SIĘ BO ON JEST BARDZIEJ DOJRZAŁY PSYCHICZNIE , A JAK UWAŻACIE ŻE ONI SĄ SŁABI PSYCHICZNIE TO JA ICH PODTRZYMUJE NA DUCHU ..
(22.01.2014, 14:38)
Jaro
@GOŚĆ
Jak wchodzisz na forum, to wyłącz Caps Locka. Bo inaczej to jakbyś ciągle popiardywał w towarzystwie...
(22.01.2014, 14:35)
GOŚĆ
SZACUNEK DLA ewa
(22.01.2014, 14:35)
GOŚĆ
SKOŃCZMY TE ŻAŁOSNE NEGOCJACJE.
OWSZEM KLIMKA TO BOLI ..
DAJMY MU NA CHWILĘ SPOKÓJ, SKORO JESTEŚCIE TAK ZA KADRĄ.
NIE KOMPROMITUJCIE SIEBIE I KLIMKA. DOSYĆ TEJ WOJNY SŁOWNEJ !
PROSZĘ
(22.01.2014, 14:33)
ewa
moim zdaniem Klimek o wiele bardziej zasłużył na igrzyska! W niedziele skoczył przyzwoicie w bardzo ciężkich warunkach!
W sobotę Kubackiemu dwa razy "powiało pod narty" poza tym świetnie zna skocznie.. wszędzie indziej sukcesem jest jak wejdzie do 30...
Nie dziwie się wcale temu młodemu chłopakowi żalu, ale taty zachowanie jest tez moim zdaniem niewłaściwe..
Mimo wszystko moim zdaniem decyzja trenera była niesprawiedliwa, Klimek był lepszy przez cały sezon, regularnie punktował, zdobył o wiele więcej punktów i lepsze miejsca od Dawida
(22.01.2014, 14:32)
asd
dla sportowcow to jest co najwyzej sport amatorski, bo zawodowy jest wlasnie dla kibicow. jakby kibicow nie bylo, to by nie bylo srodkow na wyplaty dla sportowcow i kontraktow reklamowych tez nie.
(22.01.2014, 14:32)
GOŚĆ
SKŁAD MA BYĆ TAKI KAMIL STOCH , PIOTR ŻYŁA , JAN ZIOBRO, KLIMEK MURAŃKA I KRZYSIU BIEGUN.
ROZUMIE PAN TERAZP. KRUCZKU ???
(22.01.2014, 14:31)
Jaro
@dorota
Ha... ha... ha... No tośmy się już pośmiali, a teraz do rzeczy.

Tak, dla młodych jest lekcja pokory. Bo zwykle młodzi jej potrzebują. Zresztą Murańka dał na to piękny dowód - myślał, że już jest Małyszem i wszystko mu się należy. A tymczasem wyniki ma przeciętne, a do reprezentowania Polaki na Igrzyskach wyraźnie nie dorósł (czego sam dowiódł). Zimny prysznic dobrze mu zrobi.

A swoją drogą, to czy inni Polacy nie są młodzi? Kubacki to rocznik 1990, a Kot i Ziobro 1991. Rzeczywiście dziady - czas już odmładzać kadrę.

I na koniec - dlaczego nie wstawiasz się za Biegunem, który ma LEPSZE wyniki od Murańki (pisałem o tym niżej), a na Igrzyska też się nie załapał? Rocznik ten sam.
(22.01.2014, 14:30)
GOŚĆ
NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ TAK POCHOPNEJ DECYZJI P.KRUCZKA.
DAWID RAZ SIĘ PRZEJAWIŁ NO I CO Z TEGO . A KLIMEK JEST (RAZEM Z KRZYSIEM WICE MŚJ).
KUBACKI MA AŻ 75 P. MNIEJ . MACIEJ KOT CZYM ON SIĘ WYKAZAŁ???/
(22.01.2014, 14:28)
xxx
@Janeman
Słuszna uwaga co do wypadnięcia Kubackiego ze składu na TCS po świetnym weekendzie w Engelbergu. Nikt wtedy nie mówił, że to niesprawiedliwe itp., ktoś musiał odpaść.
A co do kryteriów: kryteria były jasne, z punktów jedzie trzech najlepszych, pozostała dwójka według uznania trenera. Był Murańka w pierwszej trójce? Nie. Więc mógł być powołany z drugiego kryterium - nie został. Gdzie tu niesprawiedliwość? Niewiele mu zabrakło tych punktów do trójki, ale jednak; Kubacki i Zyła mieli mniej szans w tym okresie.
My jako kibice trzymajmy kciuki za kadrę, by dobrze się spisała na IO. Nie bawmy się w trenerów, to ich decyzja i ich odpowiedzialność.
A, i jedna uwaga - sport nie jest dla kibiców, a dla sportowców. ;)
(22.01.2014, 14:21)
RIHU
Skład na ZIO jest najlepszy jaki być mógł.
(22.01.2014, 14:09)
RIHU
i tak was nikt nie czyta
(22.01.2014, 14:07)
Janeman
I jeszcze jedno,az przykro sluchac jazgotu jaki przetoczyl sie ostatnio przez media w zwiazku z nominacjami olimpijskimi.To typowe psucie atmosfery,byle zrobic afere i podniesc sobie slupki..
Cieszy mnie ze wasza strona jest chlubnym wyjatkiem.

ps. Ciekawe czemu po tym jak Kubacki, mimo chyba najlepszego w karierze (no moze raz bylo lepiej) wekendu w pucharze swiata,stracil miejsce w kadrze nikt nie lamentowal? Moze gdyby Dawid skakal od poczatku TCS wszystko potoczylo by sie inaczej i mialby porownywalna ilosc punktow do Muranki?
(22.01.2014, 14:01)
Kilgor
Reakcja Klimka na brak powołania pokazuje, że trener Kruczek miał rację, iż wziął bardziej stabilnego emocjonalnie Kubackiego. Zupełnie nie rozumiem tutaj głosów, które bronią zachowanie Klemensa. Rozumiem frustracja, złość - igrzyska to przecież nie są byle jakie zawody. Ale teksty o ewentualnej zmianie obywatelstwa są moim skromnym zdaniem śmieszne. I rozumiem, iż tutejsi userzy nie mieliby nic przeciwko temu, by Klimek w ramach protestu skakał dla Słowacji czy też Czech? Opamiętajcie się. Ponadto, my widzowie nie mamy dostępu do materiałów z wewnętrznych treningów, oraz badań wydolnościowych. Ci wszyscy, którzy tak mocno krytykują decyzję Kruczka rozumiem, że do takich materiałów mają dostęp. Jeśli tak, to niech się z nami nimi podzielą. Jeśli nie, to na jakiej podstawie tak zajadle krytykujecie Kruczka? Za to, że Klimek zdobył więcej punktów? Przepraszam bardzo, ale na IO liczy się aktualna dyspozycja, a nie dyspozycja sprzed miesiąca. Widocznie teraz trenerzy na podstawie ZAMKNIĘTYCH treningów, oraz innych badań doszli do wniosku, iż Dawid prezentuje się fizycznie lepiej. Również tutejsi userzy krytykujący naszego trenera wspominają dobry występ Murańki w zeszłą niedzielę. Ale jakoś nie są w stanie przetrawić tego, iż Dawid w mniej loteryjnych warunkach spisał się dużo lepiej. A przede wszystkim - lepiej zniósł presję. Najbardziej zaś śmieszą mnie teksty typu, że nasza kadra nie jest profesjonalna. Tak pisał Xellos. Jeśli tak, to biorąc pod uwagę wyniki tegorocznego sezonu, Norwegowie są bandą amatorów, podobnie Słoweńcy, Rosjanie, Finowie...przecież osiągają oni wyniki gorsze od "nie profesjonalnej drużyny", czy idąc logicznym tokiem myślenia - sami są amatorami. Panowie i panie - my nawet nie mamy ułamka wiedzy, jaką dysponują trenerzy. Kruczek nie podjął decyzji w stylu autokraty - była to wspólna decyzja STABU TRENERSKIEGO.
(22.01.2014, 14:00)
Janeman
Nareszcie jakas odwazna strona,bo jak do tej pory wszyscy bali sie tak napisac.Muranka od lat uwazany byl za talent, w tym roku zaczal to wreszcie potwierdzac.Ale tez uwazam ze mimo iz wypadal ostatnio lepiej od Kubackiego,to nie na tyle lepiej zeby nie brac pod uwage innych czynnikow.
Trener Kruczek pokazał swoja madrosc, widzi kadre od srodka i kieruje sie dobrem grupy.A murance na grupie nie zalezy,nie winie Go za to, jest mlody,nie wszystko rozumie,a zgromadzilo sie wokol niego wielu zlych doradcow i falszywysz przyjaciol.Mam nadzieje ze za cztery lata bedzie juz innym,dojrzalym czlowiekiem i przysporzy nam wiele radosci.
(22.01.2014, 13:55)
andbal
ALL
Oczywiście (mam nadzieję) iż artykuł powyżej dotyczy stanowiska części redakcji i inaczej mysląca część napisze drugi. Wszak nie ma na świecie ludzi czarnych i białych (przenośnia co to jednakowo myślących). Tak i na tym formum jedni całkiem popierają nomibację Kubackiego, inni mniej, innym obojętnie który, następnie inna grupa popiera Murańkę i rózny zresztą sposób. Takie samo jest podejście do reakcji Klimka. Jedni popierają inni nie. Tak samo byłoby gdyby to nas dotknęła niesprawiedliwość. Niby liczy się kto jak punktował od świąt a potem patrzymy na jedne zawody (drużynowe Zakopane) i na ich podstawie oceniamy zawodników.
Teraz Klimkowi będzie truno udowodnić swoją formę jeśli po braku nominacji wpadł w psychiczny dołek. Przecież wiemy doskonale jak nam idzie praca czy nauka jeśli jesteśmy niesprawiedliwie ocenieni na swoich stanowiskach pracy czy nauki (ukłon w stronę młodszych uczestników forum).
(22.01.2014, 13:54)
buchcio
Ja uważam że kruczek dobrze zrobił że go nie wziął.
A co do jego zachowania i jego tatusia to moim zdaniem to jest to po prostu chamskie. Niech ten chłopak się do roboty wezmie bo ma bardzo duży potencjał i za rok może dwa będzie mistrzem świata. No ale jak on będzie się tak obrażał to on niestety kariery nie zrobi musi jeszcze bardzo dużo z psychologiem popracować bo jak nie to nic z niego w przyszłości nie będzie.
(22.01.2014, 13:48)
juha
Dobry tekst. Murańka i jego tatuś nie wyciągnęli żadnych wniosków z tego co działo się w Zakopanem, gdy tatuś wymusił, żeby 13-letni Murańka skakał w konkursie. Skoczył, spadł na bulę i zajął ostatnie miejsce.
(22.01.2014, 13:46)
mala21
Ciągle widzę podawanie Wellingera jako przykład "zdolnego jak Murańka juniora" zabieranego na IO. Gdyby Murańka jak Wellinger stanął na podium w Wiśle - pojechałby na IO. Nie stanął. W czym widzicie problem? Spośród dwóch średnich jedzie jeden średni. Na następne może pojedzie drugi, może nie będzie już średni, może zdobędzie złoto indywidualnie. A teraz chciał się przyczepić do medalu drużyny, bo sam nie potrafiłby zdobyć indywidualnego, a trener postanowił, ze zrobi to ktoś inny, więc Murańka pokazuje fochy. Owszem, może Kubacki źle wypadnie. Ale nie jesteście w stanie przewidzieć, jak wypadłby Murańka. Nie znacie jego psychiki tak jak trener. To nie była indywidualna decyzja trenera, tylko całego SZTABU. Uważacie się za lepszych profesjonalistów niż sztab i wybralibyście lepiej?
(22.01.2014, 13:42)
dorota
@Jaro nauczycielu... Lekcja pokory powiadasz.... Powiedz to wszystkim, których w niesprawiedliwy sposób pominięto mimo ich wyników. Niech wybierają miernych ekonomistów, fizyków, politologów, lekarzy itp itd. I powiedz im, że to lekcja pokory jak w konkursie na jakieś stanowisko wygra ten z gorszymi wynikami. ;-)
Idąc Twoim tokiem rozumowania, trenerzy powinni zabierać samych weteranów z osiągnięciami medalowymi. Dawać szansę młodym? A po co? Dla młodych przeznaczona jest lekcja pokory..... ;-)
(22.01.2014, 13:35)
mala21
*tego
(22.01.2014, 13:30)
mala21
@natalia
nie wiem, na jakiej podstawie nazywasz Klemensa ŚWIETNYM skoczkiem, a Kubackiego dobrym. póki co, obaj są przeciętnymi skoczkami bez podium w PŚ na koncie (przy czym Dawid pa podium MŚ, ale też nie uznawałabym co póki co za jakąś "świetność"). nie wiem, jakie kryteria stosujesz, oceniając ich.
(22.01.2014, 13:29)
Jaro
Jestem naprawdę (niemile) zaskoczony, ilu obrońców znalazł tu Murańka.

Jego zachowanie było S-K-A-N-D-A-L-I-C-Z-N-E.
< br>To jest młody chłopak, który na razie niczego specjalnego nie pokazał. Wszyscy inni mają już spore sukcesy - Stoch wiadomo, Żyła, Kubacki i Kot to medaliści MŚ, a Ziobro był już dwa razy na podium w tym sezonie. A on gwiazdorzy, jakby był Małyszem do potęgi i zrobili mu straszliwą krzywdę. Będzie miał jeszcze szansę na 2-3 Igrzyska, więc nic straconego. A na razie jest to świetna lekcja pokory.
(22.01.2014, 13:27)
tlen
Nie chce mi się już komentować "sprawy Murańki". Natomiast może redakcja zajmie się sprawa pogardy dla kibiców. Bo skacza dla nas, a nie dla siebie? (chyba). Wiec zamiast wyslac do Sapporo Bieguna i Muranke- dwóch zawodnikow w najlepszej dyspozycji - po kadrze olimpijskiej, zbierani sa na trening przed MSJ. Jaki to ma sens? Jak mamy ogladac PS w Sapporo? Komu kibicować? MSJ, wybaczcie, ważne dla działaczy i ministerstwa. Nie dla nas. Tam niech skaczą JUNIORZY!!! A nie zawodnicy z pierwszej trzdziestki PS!
(22.01.2014, 13:17)
natalia
Z pełnym uszanowaniem dla ludzi, którzy pisali ten artykuł , ale żeby tak 'zjechać' zawodnika za jego postępek jest na prawde głupie. Wybaczcie , ale Klimek to świetny skoczek i wiele razy udowodnił nam ile ma w sobie siły. Dawid Kubacki również jest dobrym skoczkiem , ale nie ma w tym sezonie tak równej formy jak Klimek. Moim zdaniem Kruczek popełnił błąd biorąc Kubackiego zamiast Klimka . Patrząc na inne reprezentacje , które nie boją sie zabrać utalentowanych juniorów na igrzyska np. Wellinger , Kraus , Tande , Hvala. Myslałam , że stać was na lepszy artykuł ;)
(22.01.2014, 13:10)
Xellos
hahaha podziwiam ludzi co nie rozumieją, że Kubacki miał najlepszy wiatr pod narty w konkursie drużynowym w sobotę :) I to z całej stawki zawodników. A Klimek jeden z najgorszych z całej stawki.

Po prostu WOW. Chyba rodzina Kubackiego tu pisze i tego nie widzi...
(22.01.2014, 12:54)
Jaro
@kibicSN
A nie zauważyłeś, że u Norwegów i Finów panuje ogromny kryzys (zwłaszcza u tych ostatnich)? Nie ma ludzi do skakania! Trzeba sięgać po głębokie rezerwy. Z kolei Wellinger to obecnie najlepszy skoczek niemiecki, więc jak miał nie pojechać?

Polska ma realną szansę na medal ZIO. Rozumiesz co to znaczy? MEDAL ZIO! Ja się wychowałem na skokach lat 80. i 90., gdy wejście do drugiej serii konkursu było ogromnym sukcesem. I teraz mamy stracić może jedyną szansę, bo publika domaga się niestabilnego (fizycznie, ale jak widać też emocjonalnie) Klimka? To ja już wolę sprawdzonych w boju Żyłę, Kubackiego i Kota, którzy byli w stanie zdobyć medal MŚ.
(22.01.2014, 12:47)
Dawid123456
@kinga124
Mowiąc o ataku na Dawida mam na myśli jego zachowanie po niedzielnej klapie.

Wszystkie polskie zawody były loteryjne i indywidualne i drużynówka.

Dawid błysnął w druzynie, ale za to w niedziele Klimek skaczac w jednych z najgorszych warunków po prostu go znokautował
(22.01.2014, 12:43)
kibicSN
I w ten sposob polska kadra pozbyla sie na Igrzyska porzadnego zawodnika, ktory chyba jest najwyzej sklasyfikowanym zawodnikiem PS ktory nie jedzie na IGrzyska, jest jeszcze Biegun przed nim bo reszta chyba jedzie.No ale musialo zawazyc kolesiostwo i "zaslugi" i kolega Kurzajewskiego musial przeciez zwiedzac Olimpiade co nie?]

Jakos Norwegowie nie bali sie powolac Tande czy Finowie tego Mattae, nie mowiac Wellingerze i innych.Bo tam nie patrzy sie na wiek tylko na forme!
(22.01.2014, 12:38)
Dorota
@Rysiu
Artykuł kiepski, bo tendencyjny i mijający się nieco z prawdą.
Decyzja trenera niesprawiedliwa - w komentarzu wcześniejszym umieściłam zestawienie porównawcze.
Dawid nie jest zły, ale powinien poprawić skoki, bo jak dotąd to ładnie skacze na nartach... wzwyż... Jak zacznie równo skakać na nartach w dal, to będzie bardzo dobrze - czego mu z całego serca życzę :)
(22.01.2014, 12:35)
abcd
Ja z kolei rozumiem zachowanie Klemensa, ma 19 lat i ma prawo wyrażać frustrację w taki sposób, chociaż pewnie wszyscy wolelibyśmy, żeby chociaż udawał, że nic się nie stało. Nie podoba mi się za to postawa ojca Murańki i ten cały nieszczęsny artykuł, w którym opowiada jak jego syn to przeżywał.
Też bardzo żałuję, że Klimek nie jedzie do Sochi, ale po co robić z tego skandal. Nie wypłynie to pozytywnie ani na Klimka ani na resztę.
Wierzę jednak, że parę lat Klimek zdobędzie medal na mistrzostwach, a może i na olimpiadzie i wtedy powie, że może faktycznie niepotrebnie się tym wszystkim stresował. Na szczęście jest jeszcze dla niego czas i ufam, że działa na jego korzyść:)
Trzymaj się Klimek, powodzenia!:)
(22.01.2014, 12:33)
kibicSN
Fakty ostatniego konkursu mowia jasno:
13 Muranka z wiatrem w plecy, 40 ktorys tam worek ziemniakow z wiatrem pod narty w ostatnim konkursie.Na TCS bylo podobnie, na lotach tez.W Wisle tak samo.I jak tu sie nie wkurzyc? Wlasnie wy chcecie zrobic z Muranki dzieciaka zeby poszedl do kata jeszcze.Co mial zrobic Muranka w konkursie druzynowym, jak dostal 2 razy zle warunki, a worek ziemniakow najlepsze w calym konkursie?
(22.01.2014, 12:33)
kinga124
Zawody drużynowe były dość sprawiedliwe i gdyby nie Dawid bylibyśmy daleko. Tu było widać ze Klimek nie wytrzymuje presji konkurencji z Dawidem i skakania przed swoja publicznością. Po takich zachowaniach jak te pokazuje że nie jest jeszcze psychicznie gotowy na imprezy takiej rangi ja IO
(22.01.2014, 12:32)
Rysiu
bardzo dobry artykul - takich ostatnimi czasy brakuje.. takie zachowania klimkowi mozna by darowac tak jak sie to robilo w przypadku Hannawalda czy Schlierenzauera ale najpierw niech dorosnie do polowy ich poziomu. a poza tym decyzja trenera zrozumiala jest miedzy innymi dlatego ze Dawid jest od Klimka o niebo lepszy na skoczni normalnej o czym nie mozemy sie przekonac w trakcie sezonu kiedy na skoczniach normalnych nie organizuje sie zawodow, ale to jest dla wszystkich oczywiste ze jego atomowe odbicie dziala tu na jego korzysc.
(22.01.2014, 12:29)
kinga124
takakobietka
Mi chodzi o konkurs drużynowy on był w miarę równy. A poza tym patrz jak on reaguje na to że nie jedzie na IO, a co jeśli by tam pojechał i przed skokiem pomyślał " ja serio tu jestem " i totalny paraliż psychiczny ? Nie jest jeszcze zbyt dojrzały na imprezy takiej rangi. Ma jeszcze nie jedną Olimiadę przed sobą ale po co te głupie zachowania. Trener mu powiedział ze chce usłyszeć jego zdanie po ogłoszeniu nazwisko to nic nie powiedział a teraz prze mediów atakuje drużynę i trenera.
(22.01.2014, 12:27)
takakobietka
Sorry, co to znaczy "aktualna forma"? Wyniki jednego konkursu? Bo drugiego już nie...
(22.01.2014, 12:25)
kinga124
Ludzie pisząc " nie będę atakować Dawida" robicie z sobie zupełnych przepraszam za wyrażenie idiotów. TO nie Dawida wina że trener go wybrał, co o do tego ma ? Może miał pójść i powiedzieć ej weźcie jednak Klimka. TO decyzja trenera i ani jeden ani drugi nie miał na to wpływu.
(22.01.2014, 12:22)
takakobietka
kinga124
Czyli Twoim zdaniem jest wszystko OK? Jeden konkurs (w loteryjnych warunkach) na potwierdzenie formy kontra pół sezonu? Zresztą Zakopane to były dwa dni a drugi dzień to dominacja Klemensa nad Kubackim (i nie tylko).
(22.01.2014, 12:22)
mar1000
Skoki to specyficzny sport. Zawodnicy w trakcie sezonu prezentują spadki i wznosy formy. Przykładem jest Diethart - na początku był słaby, potem bezapelacyjnie wygrał ciężki turniej, teraz już trudno dostać mu się na podium. Murańka był lepszy od Kubackiego, ale czy teraz jest lepszy? Mam wrażenie, że nie! Kubacki ma też większe możliwości optimum - może być w 10-tce, kiedy Murańka raczej koło 20-tego miejsca. Ma też mocniejszą psychikę i kontakt z kolegami. A ile to już Klemens miał problemów z nartami, strojem, trenerami, pokrzywdzeniem... Mam nadzieję, że jeszcze pokaże, ale na skoczni.
(22.01.2014, 12:20)
kibicSN
Ja jestem ciekawy jakby sie zachowali na miejscu Muranki wychwalany tu pod niebo Morgenstern czy Schlierenzauer., czy nie bylo by podobbnej reakcji.A tu Muranka pokazal ze nie jest juz dawno chlopcem i pokazal charakter i wielkie poruszenie bo w koncu w polskiej kadrze znalazl sie zawodnik co nie da sobie w kasze dmuchac i mowi wprost ze mu sie to nie podoba.Jakby np Małysz sie tak zachowal to byscie nic nie pisali, bo to Małysz i ma prawo.Ba byscie go jeszcze popierali i nadawali razem z nim.A Muranka tez ma prawo bo jest dorosly i jest porzadnym zawodnikiem.

Niestety cieplokluchostwo sie skonczylo i ja sie ciesze ze taki charakter jest w polskiej kadrze a nie zgraja miekkich zawodnikow ktora nie potrafila by sie sprzeciwic nawet gdyby ktos ich skrzywdzil.
(22.01.2014, 12:20)
kinga124
Dlaczego wszyscy wybierają miedzy Dawidem i Klimkiem ? Żyła i Kot też nic nie pokazywali w ostatnich konkursach nie oszukujmy się. Dlaczego nikt nie mówi o Biegunie ? Skoro wszyscy patrzą tylko na pkt w generalce to on powinien jechać. Liczy sie aktualna forma. Kruczek wyraźnie powiedział ze wyznacznikiem będzie Zakopane. Dawid spisał się lepiej jest w wyższej formie od Klimka, który swoim zachowaniem pokazuje że to byłą dobra decyzja. Tylko Kamil i Janek byli pewniakami.
(22.01.2014, 12:20)
Dawid123456
Cóż, nie zamierzam tu jakoś strasznie na siłę bronić Klimka, czy atakować Dawida.
W emocjach ludzie mówią i robią naprawdę dziwne i niespodziewane rzeczy. Wiele zależy od zwykłego ludzkiego charakteru.
Czy Klimek zachował się mądrze? Nie. Czy miał prawo być rozgoryczony. Tak.

I właściwie tyle. Nie ma co już tak rozdmuchiwać całej tej sprawy. Czas pokaże, jak ta decyzja wpłynie na dalszy rozwój Klimka. Totalnie się załamie i będzie twierdził że to niesprawiedliwie? Czy pokona to i kolejnymi startami udowodni że to miejsce mu się po prostu należało?
Pierwszy sprawdzian już niedługo, na MŚJ.

Ja mam nadzieję, że teraz, gdy emocje już opadły zostaną udowodnione dwie rzeczy - że skład dobrany przez Kruczka był dobrany słusznie i cała piątka będzie na Igrzyskach w najwyższej formie (jeśli to doświadczenie Dawida ma zaprocentować np w konkursie drużynowym i przesądzić o medalu - jestem jak najbardziej za).
No i druga rzecz, że Klimek potwierdzi w dalszej części sezonu dobrą formę, i że tak samo, a nawet lepiej będzie się spisywał w następnych latach. Jeśli tak będzie, to prędzej czy później na wielką imprezę Klimek pojedzie.

(22.01.2014, 12:16)
dorota
"Dorosnąć do rzetelnego dziennikarstwa"
Pisze cie " Udowodnij wynikami, iż wszyscy się mylili" Oto wyniki, które bardziej rzetelni nie tak dawno umieścili. Dla Waszej wiadomości skopiowałam je i poniżej umieszczam:

"Wybór Kubackiego zamiast Murańki to jest po prostu skandal i zaprzeczenie choćby minimum idei równości szans.A teraz zobaczcie sami :
kryteria a) pkt PŚ w okresie kwalifikacyjnym PZN od Engelbergu : 123:31 dla Murańki b) średnia pkt PŚ w okresie kwal. na jeden konkurs PS: 12,3 do 3,9 dla Murańki c)pkt PŚ w ogóle: 130 do 55 dla Murańki d) średnia pkt PŚ na jeden konkurs w sezonie: 10,8 ,9 dla Murańki e)% punktowań: 75 do 50 dla Murańki f)% kwalifikacji do konkursu: 100 do 86 dla Murańki g)najwyższe miejsce w sezonie: 7 do 17 dla Muranki względnie 7 do 7 remis h)miejsce w T4S: 21 do 55 dla Murańki i)bezpośrednie pojedynki: 7:4 dla Murańki j) pkt w polskich konkursach: 33: 3 dla Murańki k)ilośc miejsc w ,,10" w sezonie w seriach treningowych/probnych/kwali : około 7: 4 dla Murańki i) forma najbardziej aktualna w ostatnich 11 skokach w polskich konkursach 7:4 dla Murańki A w tej drużynówce ostatniej- ktoś może zrobić z tego następne kryterium- to Kubacki był 7 z najlepszym wiatrem,a Murańka 23 z trzecim najgorszym. Głownie fart/pech. W poprzedniej drużynówce w Klingenthal Kubacki zawalił i był 9 ale ..w grupie 10 skoczow. Rzekome doświadczenie to żaden argument. Bachleda był doświadczony i do Vancouver nie pojechał. "

Jak widać po tym zestawieniu. frustracja zawodnika jest uzasadniona. Oczywiście trener jest trenerem i to on dobiera sobie zawodników. Kryteria tego doboru są różne. Czasem sprawiedliwe, a czasem takie jak tu. Dlatego tak wiele osób (poza zawodnikiem i jego najbliższymi) też nie może zrozumieć takiej decyzji. Dla maluczkich jest tłumaczenie, że konkurs w Zakopanem rozstrzygnął.... Tajemnicą poliszynela było, że decyzja zapadła jeszcze przed Zakopanem.
Reakcja zawodnika (bardzo młodego zawodnika!) jest adekwatna do emocji, oczekiwań, wykonanej pracy i osiągniętych wyników. Czuje się upokorzony taką decyzją trenera - i ja go rozumiem. Nie rozumiem natomiast dziennikarzy, którzy sami wywołują "wojenkę" pisząc tendencyjnie i pouczając z pozycji "wyższego piętra". Może więcej obiektywizmu by się przydało.... Klimek przełknął gorzką i NIESPRAWIEDLIWĄ pigułkę zaaplikowana mu przez trenera i wyjechał do Ramsau dalej trenować. Nie wypisujcie bzdur, że on nie trzyma za zwycięstwo całego teamu. Nie musi być wylewny i gadatliwy jak inni - to kwestia wyłącznie charakteru. Jest bardzo fair w stosunku do zespołu i całym sercem będzie kibicować kolegom w Soczi. Jego frustracja była tylko spowodowana niezrozumiałą i niesprawiedliwą decyzją trenera. Skoro jednak decyzja jest taka, a nie inna, Klimek powrócił do trenowania, a za olimpijskie starty kolegów mocno trzyma kciuki. Jego żal do trenera mnie nie dziwi. Każdy na jego miejscu by miał. Wy też. Każdy też unikałby rozmów z dziennikarzami prezentującymi taką " bezstronność". Dziennikarz powinien mieś nie tylko wiedzę w temacie, o którym pisze, nie tylko dobre pióro, ale i jakieś predyspozycje psychologiczne. Jak tego nie ma, to nazywany jest brzydko pismakiem.
(22.01.2014, 12:16)
kibicSN
Nie dorósł to chyba autor tego artykulu zeby glosic stek bzdur jakie napisał.
Zachowanie Muranki jak najbardziej zrozumiale i ja go w pelni popieram.Widocznie autorzy tego artykulu sa juz przyzwyczajeni do tzw cieplych kluch, czyli nie jade na igrzyska trudno to trenerzy decyduja itp, a ze w koncu w polskiej kadrze jest charakter ktory mowi wprost co mu sie nie podoba i zawodnik twardy z jajami to juz opinie ze nie dorósł.A własnie ze doróśł, jak najbardziej, wole zachowanie Muranki od skromnego zadowolenia sie Mietusa czy innego zawodnika ktory pewnie po takiej decyzji gdybuy sie znalazl na miejscu Muranki t ylko by wzruszyl ramionami i by sie usmiechal do kamery.A Muranka sie postawil i zaczal protestowac to juz ze nie dorosl.Muranka ma 20 lat, a wy go traktujecie jak chlopca, tak autorzy tego artykulu, wy traktujcie go jak doroslego faceta a nie jak chlopca z lizakiem.Muanka mial 100 wiecej punktow od Kubackiego i ma prawo byc wsciekly, bo wy wolilibyscie by poszedl i machnal reka na ta decyzje a tu jak widac charakter zrobil swoje i ja w pelni Muranke popieram.Ciekawe czy Morgenstern jakby nie zostal powolany na Igrzyska mimo ze poiwolaby powinien byc tez nie zachowywal by sie podobnie.
(22.01.2014, 12:14)
kobitka
Większość Kibiców nie jest związana (więzy rodzinne, przyjaciel, fan club itp.) z żadnym z zawodników choć niektórzy mają swoich ulubieńców. Większość z nas chciałaby oglądać najlepszych naszych polskich sportowców na IO. Większość chciałaby, aby wybór najlepszych reprezentantów naszego kraju odbywał się uczciwie i sprawiedliwie. Wybór drużyny skoczków na IO taki nie był! Dodatkowo samo komentowanie skoków podczas ostatnich krajowych zawodów nie było obiektywne i wręcz niesmaczne. Teatralne gesty trenera naszej Kadry po skokach były na pokaz a wypowiedzi wyraźnie faworyzowały jednych a pomijały zasługi innych co aż niemiło było oglądać. Jako Kibic kibicuje wszystkim naszym chłopakom równo i życzę im Wszystkim wspaniałych, dalekich skoków i wielkiej kariery sportowej a nam Kibicom niesamowitych wzruszeń i radości z ich zwycięstw. Ale też publicznie protestuje przeciwko niesprawiedliwym i nieuczciwym praktykom. TAKICH ZACHOWAŃ NIE CHCEMY OGLĄDAĆ I TOLEROWAĆ W SPORCIE. CHCEMY OGLĄDAĆ CZYSTĄ GRĘ OD POCZĄTKU DO KOŃCA. Sprawa dojrzałości zawodników: Kochani przypomnijmy sobie jak nasz Mistrz Kamil potrafił jeszcze kilka lat temu a i obecnie też czasem mu się to zdarza zachowywać się i wypowiadać nie powstrzymując swoich emocji a i sam Dawid Kubacki również na ostatnich zawodach nie popisał się wielką dojrzałością i obiektywizmem podczas wypowiedzi w telewizji. NIEDOBRA decyzja trenera już ma bardzo negatywne konsekwencje i to nie tylko u zawodnika Klemensa Murańki. Sprawa będzie miała poważniejsze konsekwencje - morale wszystkich młodych zawodników, myślę że niesmak niektórych uczciwych ze sztabu szkoleniowego i u nas Kibiców i wielu innych grup itp. itd.
(22.01.2014, 12:11)
takakobietka
Avenius
Sportowcy to ludzie ambitni.
Przegrać można fair play i wtedy mamy prawo oceniać reakcję zawodnika. Ale kiedy coś jest dla kogoś najważniejsze w życiu, to olewając takie niesprawiedliwości ma chyba coś nie po kolei w głowie
(22.01.2014, 12:08)
kinga124
Dawid jest wartościowym zawodnikiem. Zobaczcie jak ona wysoko wychodzi z progu, tylko musi nauczyć się wykorzystywać tą swoją siłę wybicia. Dlatego on jedzie bo w teorii przez to wybicie powinien być najlepszym z naszych na małej skoczni.
(22.01.2014, 12:06)
Avenius
no nareszcze cala prawda na temat klimka, a nie użalanie sie nadnim. Chłopak cały czas sam pokazuje ze ta decyzja była najlepsza z możliwych. Bo zachowuje sie jak rozpuszczony bachor, nie umie przegrywac, a dobry sportowiec powinien umiec przyjac porazke na klate. to samo bylo podczas tcs przegral w parze nawet nie potrafil pogratulowac przeciwnikowi, tlyko sie obrazal na caly swiat. A igrzyska to n ie tlyko test umiejetnosci ale tez psychiki a psychike to on ma ale 5 letniego dziecka. Nie jest na tyle dojrzały zeby jechac na te igrzyska. Trener podjął bardzo dobrą decyzje
(22.01.2014, 11:56)
takakobietka
Podstawowym zadaniem mediów powinien być obiektywizm! Myślałam, że nie jesteście portalem sponsorowanym (przez PZN) ale, widać, muszę się jeszcze wiele nauczyć (jak Murańka).

Na jakiej podstawie snujecie domysły, że za 4 lata "gdy Klemens dorośnie do igrzysk" to na nie pojedzie? Skąd wiadomo, że Tajner+Kruczek nie znajdą kolejnych Kubackich, Hul i Miętusów?

Jakim prawem oceniacie reakcje ojca zawodnika? Dlaczego niby miałoby to mieć wpływ na karierę Klemensa? Jeśli mnie skrzywdzą, to moi rodzice też nie będą siedzieć cicho i to jest normalne. Nie jestem zawodnikiem, interesuję się skokami od nastu lat ale też czuję konieczność skrytykowania jawnej niesprawiedliwości. A co dopiero ojciec. Przecież oni skokom poświęcili całe życie!

Nie chce mi się już tutaj wyliczać, dlaczego Murańka mógłby pojechać na Igrzyska, bo to świetnie zrobili inni forumowicze.

A do niektórych na forum: jak możecie przyznawać Kruczkowi rację, kiedy w odniesieniu do połowy sezonu on ocenia zawodnika po jednych zawodach?
(22.01.2014, 11:55)
Xellos
@gosc

To chyba tylko Ty i Kubacki tak to widzicie. Bo żaden z trenerów na to nie protestował, Kruczek w wywiadzie poparł tą decyzję. Dlaczego ? Bo wszyscy oni widzieli, że z torów najazdowych się zrobił basen. Czemu wszyscy skoczkowie mają powtarzać skoro nie mieli basenu w torach ? Poczytaj jeszcze raz Kruczka po konkursie, jak tłumaczył jak wyglądały tory najazdowe dla Dietharta i Wellingera. Widocznie Ciebie i Kubackiego nie rozumie też żaden trener.
(22.01.2014, 11:54)
Jaro
Artykuł bardzo słuszny. Murańka nie dorósł do Igrzysk, a na jego ojczulka to w ogóle szkoda słów. Już kiedyś lobbował za synkiem, aby koniecznie wystartował w Zakopanem. Skończyło się kompromitacją (Murańka nie dostał się nawet do konkursu). Potem ukrywali wadę wzroku, aby broń Boże nikt nie usunął go z kadry za ułomność. Nie mam wątpliwości, że było to w porozumieniu z "genialnym" tatusiem.

A fakty są takie, że dużo lepszy w tym sezonie jest Biegun. Wygrał konkurs, był liderem PŚ (jako drugi Polak po Małyszu), zdobył trzy medale na Uniwersjadzie i ma więcej punktów w PŚ (144 do 130, a przecież Murańka startował w 12 konkursach, a Biegun tylko w 9). Obaj są z rocznika 1994, ale jakoś za Biegunem nikt się nie wstawił. Dlaczego? Bo nie ma tej "legendy" z 2004, "gdy jako młody chłopak na tej skoczni imienia Stanisława Marusarza..." (resztę dopowie wam Szaranowicz w KAŻDYM komentowanym przez niego konkursie).

Kadra jest optymalna.
Stoch - wiadomo.
Kot, Żyła, Kubacki - medaliści MŚ 2013.
Ziobro - sezon życia.
(22.01.2014, 11:52)
gosc
Xellos Widze ze nie zrozumiałeś wypowiedzi Kubackiego ,on po prostu stwierdził ze to było niesprawiedliwe ze Diethart i Wellinger powtarzali swoje skoki ,Poitner warknął i wszyscy mają go słuchac ,skoro oni powtarzali swoje skoki to czemu nie Kubacki ? i wogule wszyscy skoczkowie powinni powtorzyc swoje skoki ,trudno Diethart i Wellinger trafili na takie warunki i slabo skoczyli trudno taki jest ten sport ,a Poitner tego nie rozumie chyba i ty tez.
(22.01.2014, 11:44)
Xellos
@Dawid123456

O tym zapomniałem wspomnieć. O zachowaniu Kubackiego w wywiadach w niedzielę. Zawalił swój skok swoim klasycznym błędem. A w wywiadach próbował ośmieszyć cały konkurs, że powinni odwołać a sam chce powtarzać próbę. Kompletnie mi się to nie podobało. Diethart i Wellinger mieli zalane tory a Kubacki nie. Ale w mediach poduczył się propagandy od Kurzajewskiego chyba, i próbował wszystkich ściemnić, że to nie jego wina że tak słabo skoczył.
(22.01.2014, 11:29)
Xellos
Po kolei.

Przede wszystkim. Co do zachowania, to artykuł mocno przesadzony, brzmi tak jakby np. 30-40 letni człowiek z pełnym spokojem i opanowaniem przyjmował decyzję jak go pracodawca olewa i awans daje swojemu pupilowi. Bzdura. W każdym wieku takie sytuacje sprawiają, że człowiek się może mocno wk...a im mniej tych lat - tym mocniej.

Dwa mieliśmy przykład Norwegii gdzie jedzie Tande, który wcale nawet nie zdeklasował Hilde, skakał o 2,5m dalej, a jednak jedzie. U nas Kubacki skacze z wiatrem lepszym od Murańki, tracąc kilkadziesiąt pkt. do niego, do tego robi swój klasyczny błąd ziemniaczany, a i tak jedzie na IO. Przecież tu nie chodzi o żadne warunki i wiatry, tylko o to, że w decydującym momencie Kubacki robi swój klasyczny błąd wysokiego wyjścia bez prędkości. Tylko o to. Te wiatry i warunki to taki aby dodatek, że Klemens miał trudniejsze. Ale tak czy siak Kubacki zrobił swój klasyczny błąd, który powtarza w tym sezonie regularnie przez to ma tak mało pkt. w klasyfikacji generalnej PŚ.

Czyli co mamy ? Mamy bezpośrednią rywalizację w Norwegii, nie ważne jak wypadł Jacobsen, on nie rywalizuje o IO, ma już je zapewnione. To jak Stoch, od którego w Zakopcu lepsi byli i Biegun i Murańka. Ale oni nie rywalizowali z sobą. W Norwegii nie patrząc na innych, rywalizowało aby dwóch, i jedzie ten co lepiej wypadł. A u nas ta sama analogia, jeden konkurs, zawody ostatnie Zakopane, obaj zawodnicy wiedzą iż rywalizują o IO, jest presja i co ? Klimek oddaje dobry skok przy tylnim wietrze, a Kubacki popełnia swój klasyczny błąd i klepie bulę. I jakby nigdy nic jedzie na IO.

Rozgoryczenie Klemensa w pełni zrozumiałe.

Profesjon alne ekipy jak Austria, Niemcy, Słowenia czy Norwegia, nie patrzą na wiek, nie patrzą na doświadczenie, a tylko na formę.
(22.01.2014, 11:25)
Polonus
@OtokoNoHito
To niech zmieni stan skupienia. Przestawił problem do góry nogami i sączy swoją narrację. I, oczywiście, nie od tej strony. Niech jeszcze napisze, że oprócz Murańki winny jest Kaczyński. On przecież zawsze wszystkiemu winien.
(22.01.2014, 11:25)
Romek
Schmitt konczy kariere.....Pozegnanie w Willingen
(22.01.2014, 11:17)
jjj
@dawid 123456
nie wiem gdzie Ty widzisz hejtowanie Klimka, nawet osoby popierające decyzję sztabu życzą Klimkowi jak najlepiej, przynajmniej większość. Jaki sens ma hejtowanie jakiegokolwiek zawodnika?
(22.01.2014, 11:17)
Dawid123456
Klimek miał pewne prawo czuć się rozgoryczony i rozczarowany.
Po jego ogromnych perturbacjach związanych z obwołaniem go cudownym dzieckiem skoków, ogromnej medialnej presji wywieranej od wieku chłopięcego, wpływu toksycznego ojca, oraz na dodatek jeszcze te zeszłoroczne problemy ze wzrokiem - w tym sezonie wszystko sobie poukładał, od lata skakał na naprawdę dobrym poziomie.
Co było warte zauważenia - nareszcie zaczął się uśmiechać, cieszyć się skokami. A nie wypowiadać się jak zgorzkniały starzec, jak to miał w zwyczaju.

Klimek zrobił co mógł aby pojechać na Igrzyska. I co z tego, że mógłby tam być tylko rezerwowym? Nominacja olimpijska to ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Po to się trenuje, aby zasłużyć na takie nagrody. Lał Kubackiego jak tylko chciał. A mimo to Kruczek postawił na "doświadczenie" Dawida (związane z jednym jedynym startem na MŚ, rok temu).
Rozumiem jego żal. Jasne, palenie olimpijskiej koszulki i załamujący wpis na portalu społecznościowym uważam za przesadę - ale przesadę którą można po części usprawiedliwić wielkimi emocjami. Zresztą wpis zniknął już następnego dnia, kiedy pewnie już trochę ochłonął.

A taki wielki hejt poszedł na Klimka, że niby po drużynówce spojrzał z zawiścią na skok Kubackiego - nie był to uśmiech radości to na pewno. Ale zawiść? Niee. Raczej smutek, bo może zaczęło dochodzić do niego, że występy w tej drużynówce mogą przesądzić o jego być, albo nie być na IO.

Tak więc Klimka można sobie hejtować, bo zachowuje się nierozważnie, płaczliwie, że niby nie umie się wkomponować w drużynę - a dlaczego nikt nie wspomni o zachowaniu Kubackiego, który po kompletnie zawalonym skoku w niedzielę, i po ogłoszeniu decyzji o powtórce skoków przez Dietharta i Wellingera (co było oczywistością, bo zostali potraktowani jak króliki doświadczalne, nie mieli najmniejszych szans na dobry skok przy zalewanych torach) podkręcany przez Szczęsnego wręcz nalegał, że jemu też należy się prawo do powtórki skoku? Tak jakby panikował, że przegrał tym skokiem IO..
(22.01.2014, 11:12)
lzb1963
Muranka ambitny jest -to żle?
(22.01.2014, 11:12)
Emil
A wszystko co złego i dobrego się stanie od momentu ogłoszenia decyzji będzie zasługą/winą Kruczka. Wszystko. Od trzech złotych medali olimpijskich do rozwalenia przez Murańków atmosfery w kadrze.
(22.01.2014, 10:57)
jjj
@kobitka
Piszesz o pominięciu Klimka w powołaniu na IO a prawda jest taka, że Klimek do ostatniej chwili był kandydatem, a sam sztab podejmując decyzję był podzielony. Decyzja była trudna, co przyznaje sam trener. To duża różnica, bo z Twoich słów można wywnioskować o jakimś zupełnej ignorancji sztabu a dobrze wiesz, ze tak nie było.
Ja codziennie w pracy widzę niesprawiedliwość nie tylko wobec siebie ale też i innych współpracowników, w podziale odpowiedzialności, nakładzie pracy, podziale grantów, przyznawaniu awansów. Ale podobnie jak inni robię swoje i próbuję przekonać swoją pracą, że coś mi się pod firmy należy. Nie palę publicznie koszulki z logo firmy moi rodzice nie wypowiadają się publicznie o moim szefie. To chyba też duża róznica.
Nie wiem z któej strony Ty w niedojrzałej niesportowej reakcji Klimka widzisz "ambicje, waleczność i sportowego ducha rywalizacji" ale to już Twój problem. Wypada sie cieszyć, że nie jesteś decydentką w sztabie trenerskim:)
(22.01.2014, 10:57)
kinga124
Jak Dawid na drużynówce w Zakopanem dobrze skoczył to Klimek patrzył ze złością i nawet piątki przybić nie chciał. Przez takie zachowanie 20 lat tracę do niego szacunek.
(22.01.2014, 10:56)
@MM
Jak napisałem dole jako Emil. FISowski PDF prawdę Ci powie. O ile w sportach zespołowych, może taki uprawiałeś trener może znaleźć setki powodów by Cie nie wystawić w pierwszym składzie. To jest sport indywidualny. Zawodnik, skocznia,wiatr nikt więcej. I Klemens udowodnił że zasługuje na igrzyska. Bo wszystkie wymierne statystyki przemawiają za nim.
(22.01.2014, 10:53)
MM
@kobitka
ja jako osoba, która uprawiala sport drużynowy uważam zachowanie Muranki jako nidojrzale i niegodne IO - ja tez wielokrotnie może nie zgadzałam się z decyzjami trenera, ze nie wychodzę w pierwszym składzie, ale bez zadnego obrazania, fochania, po prostu trzeba to przelknac, cieszyc się z sukcesu druzyny i trenować ciężej żeby następnym razem być w pierwszym składzie - na tym polega sport - porazka ma Cie motywować do dalszego działania! a nie do płakania i przysłowiowego tupania nogami - tak zachowują się male dzieci, kiedy cos jest nie po ich myśli, a nie sportowcy!
(22.01.2014, 10:49)
Emil-niezalogowany
Sport kształtuje charakter. Tak w dążeniu do bycia coraz lepszym. A nie do tego by kogoś przekonać że jest się lepszym. Wyczynowy sport to nie sztuka, gdzie wszystko można oceniać subiektywnie. Tu są wyniki czarno na białym w FISowskich PDFach i to one mówią czy ktoś jest lepszy i ma charakter w dążeniu do celu a nie czyjać arbitralna decyzja podjęta pewnie po drużynówce w Predazzo.
(22.01.2014, 10:47)
Kinga124
100 % prawdy. Liczy się drużyna, a on jest zupełną indywidualnością. Naprawdę musi dorosnąć psychicznie do IG a komentarze jego ojca na pewno mu nie pomagają. Świetny artykuł.
(22.01.2014, 10:46)
OtokoNoHito
@ kobita

Zgadza się. Po prostu jak świat światem kontrowersyjne powołania w sporcie miały, mają i będą miały miejsce. Percepcja trenera, zawodnika i kibiców to 3 różne percepcje. Upraszczając, trenera interesuje wynik i drużyna, zawodników ich kariera, a kibice patrzą najczęściej to wszystko rozemocjonowani, łatwo przechodzą z miłości do nienawiści i vice versa, a ostateczną rację przypisują temu kto wyjdzie na tym lepiej. Trener uznał, że lepiej, żeby w drużynie znalazł się Kubacki. Jakie dokładnie tematy zostały poruszone w rozmowie w sztabie, nie dowiemy się. Kibice i - co oczywiste -zawodnik są przeciwko tej decyzji. Tak jak byli przeciwko pamiętnej decyzji Janasa o nie zabraniu Dudka, Kłosa i Frankowskiego na mundial. W sumie byli to zawodnicy, którzy w przekroju eliminacji bardzo kadrze pomogli, ale nie byli przewidziani do pierwszego składu na MŚ, tak jak dzisiaj Klimek i tak nie byłby przewidziany do pierwszego składu drużyny. I to poniekąd łączy obie te sytuacje, bo jeśli zawodnik nie ma naprawdę ciężkiego charakteru i nie psuje atmosfery w kadrze (o co, nawiasem mówiąc, Klimka zupełnie nie posądzam) to mało który trener rezygnuje z jego usług jeśli jest on jednym z najlepszych, bo to zwyczajnie od niego będzie zależeć ocena pracy trenera. Poniżej tego poziomu, gdy zawodnik nie jest niezastąpiony, zaczynają się dyskusje - charakter, doświadczenie, atmosfera w kadrze i tak dalej. Dlatego zawsze, nawet jeśli decyzja wydaje się krzywdząca, można wyciągnąć coś z tego dla siebie. Prawdę mówiąc, mało kiedy kibice w 100% podpisują się pod decyzjami trenerów, jakby trenerzy zawsze robili to co chcą kibice to byliby de facto niepotrzebni. W skokach u nas jest to bardziej rażące, bo dotyczy dużo mniejszej grupy zawodników, a połączone jest z ogromnym zainteresowaniem i ogromnymi nadziejami. Ostatecznie, jak to najczęściej w życiu, racja i tak będzie w powszechnej świadomości należeć do zwycięzcy. A ja Klimka nie krytykuję, ale uważam, że jeśli nie uda mu się pozbyć w miarę szybko negatywnych emocji i pozwoli się podjudzać otoczeniu to straci na tym dużo więcej niż stracił do tej pory.
(22.01.2014, 10:45)
Emil-niezalogowany
@kobitka, asd Samo sedno o czym od dawna pisze. Wszyscy to traktujecie jako tylko sport. Dla Klimka to jest zawód, praca na pełny etat. I właśnie chciałbym zobaczyć tych wszystkich "dojrzałych moralistów" jak Panowie autorzy artykułu choćby, kiedy zostaną wyrzuceni z pracy a ostanie się doświadczony kumpel szefa mający wymiernie gorsze wyniki.
A czynami udowodnił, od grudnia, już nic nie musi więcej w starciu z Kubackim pokazywać.
(22.01.2014, 10:43)
jjj
@asd
Nie pamiętam, żeby ktoś tu na forum uważał wybór skladu na igrzyska jako "super, zrozumiały i sprawiedliwy" raczej większość pisała, i to już dużo wcześniej, że to trudny orzech do zgryzienia. Decyzja nie była łatwa, choć teraz, po reakcji Klimka sądzę , że jak najbardziej słuszna. Artykuł jest właśnie o braku dojrzałości samego zawodnika - przecież żaden szanujący się trener nie weźmie tak rozchwianego emocjonalnie zawodnika na imprezę czterolecia. Jaka atmosfera zapanowałaby w kadrze, gdyby taki zawodnik rozsypał się emocjonalnie podczas trwania igrzysk - bo np. trener nie widziałby go w składzie na jednym z trzech olimpijskich konkursów? Zadanie dla Klimka - zamiast palić koszulki i szantażować emocjonalnie sztab - dorosnąć do igrzysk. Na to ma cztery lata.
(22.01.2014, 10:42)
grzes
licza sie fakty, zachowanie, zero radosci z innych skoczkow podczas zawodow druzynowych i te spalenie koszulki, byl gorszy od kubackiego i powinien przyjac to z godnoscia
(22.01.2014, 10:38)
asd
kobitka: oto sedno sprawy - wiekszosc komentujacych "niedojrzale" zachowanie klemensa traktuje skoki jako rozrywke w weekend, a dla niego jest to pelnoterminowa, zawodowa praca. jezeli kazdy z tych komentujacych bylby podobnie potraktowany przez szefa w pracy, to ciekawe ilu z nich wykazalo by sie takim zrozumieniem i pokora, o ktorych tak wiele tu pisza.
(22.01.2014, 10:34)
kobitka
Zachowanie Klemensa Murańki nie jest niedojrzałe. Chciałabym zobaczyć zachowanie tych Wszystkich Państwa Dojrzałych ludzi , którzy w swojej pracy za swoją dobrą i ciężką pracę zostaną niesprawiedliwie wynagrodzeni i pominięci a zamiast Państwa np. premię dostanie Kolega z pracy, który po prostu na nią nie zasłużył. Reakcja dorosłych - totalne wzburzenie i jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić to rzucamy i zmieniamy pracę, bo z tym Szefem to my nic nie osiągniemy. Redakcja ewidentnie pisząc ten artykuł ma za zadanie ostudzić całą sytuację . Prawda jest taka, że Młody Człowiek jest lepszy od drugiego, pracował ciężko i został niesprawiedliwie potraktowany. Mówimy, że to Sport. I co z tego? Przecież sportową rywalizację cechuje postępowanie fair play. Ale ono nie ogranicza się do zawodów. Ono również powinno cechować postępowanie kwalifikacyjne do wyjazdu na IO. Oceniający Klimka i decydenci o składzie drużyny na IO to również byli sportowcy - czy Oni postępują fair play. NIE! A jest to zasada wychowawcza, kształtująca postawę młodych ludzi. Jeżeli Dorośli z PZN jej nie stosują, to dlaczego od rozgoryczonego Klimka wymagamy postawy Idealnej? Jego reakcja świadczy o jego ambicjach, waleczności i poczuciu niesprawiedliwości i o tym że ma sportowego ducha rywalizacji a nie przerośniętą ambicję. Większość Kibiców również odczuwa jawną niesprawiedliwość w pominięciu Klimka w powołaniu na IO. I nie tuszujmy tego pisząc artykuły obrzucające błotem Młodego Zawodnika.
(22.01.2014, 10:29)
asd
nie czytalem, poniewaz nie jestem tu czestym gosciem, ale wlasnie przez to chcialbym zwrocic uwage, iz czym innym bylaby taka reakcja zawodnika gdyby po prostu przegral sportowa rywalizacje, a czym innym jest, gdy czuje sie oszukany, niesprawiedliwie potraktowany i przepraszam za slowo - udupiony.
(22.01.2014, 10:26)
Matthew94
Dobry skład jest co chcesz
(22.01.2014, 10:25)
OtokoNoHito
@ asd

Jeśli czytałeś wszystkie wcześniejsze, pojawiające się tutaj komentarze pod artykułami o powołaniach to powinieneś wiedzieć, że skład nie jest "super i zrozumiały" dla jakiś 90% użytkowników piszących tutaj (jak pisałem wyżej). Prawie wszyscy wskazywali na Klimka zamiast Kubackiego. Ale akurat ten artykuł nie dotyczy słuszności składu i powołań.
(22.01.2014, 10:21)
Matthew94
Złe zachowanie Klimka nie dorósł na ZIO. Przeciez świat sie nie konczy na tym. Jest dużo czasu na nastepne ZIO
(22.01.2014, 10:21)
OtokoNoHito
@ Polonus

Myślę, że autor po prostu czyni to rozróżnienie pomiędzy dwoma, wbrew pozorom, odrębnymi kwestiami.

a) decyzją trenera
b) reakcją sportowca

I skupia się na tej drugiej. Klimek został skrzywdzony brakiem powołania, z tym zgadza się chyba jakieś 90% użytkowników tego portalu. Artykuł i dyskusja dotyczy zachowania zawodnika, tego jak ów fakt przyjmuje, jak reaguje i radzi sobie z rozczarowaniem. I tutaj zdania są podzielone. Ja uważam, ze jeśli w swoim otoczeniu (a także niestety w sieci, gdzie przecież może zaglądać) znajdzie tylko takie osoby, które będą go nakręcać na tą frustrację, upewniać w poczuciu krzywdy i podburzać przeciwko trenerowi to dużo na tym straci.
(22.01.2014, 10:18)
asd
skoro wg was wybor skladu na io jest taki super, zrozumialy, sprawiedliwy itp, to powiedzcie mi jedna rzecz: czy nie dziwi was to, w jaki nachalny sposob pseudo-eksperci i pseudo-dziennikarze juz od czwartku rano na sile w mediach lansowali wybor kubackiego, zanim ten oddal chociaz pol przyzwoitego skoku? jezeli ktos tego nie widzial co na korzysc dawida wyprawial kurzajewski z tajnerem i cala ekipa, to jest chyba slepy...
(22.01.2014, 10:17)
Daila
Jak dla mnie nie ma obozu Klimka i obozu Dawida. Skoki narciarskie to sport, w którym liczy się jednostka (Dawid lepiej skakał w ostatnich zawodach, wystarczy tabela wyników) i drużyna.
Prawda jest tak, że przy całej sympatii Klimka, Dawid jest bardziej doświadczonym i utytułowanym skoczkiem. Z Klimka media zrobiły gwiazdę, gdy był jeszcze dzieckiem, gdy Dawid miał lat 11 nie było o nim programów i szerokich rozmów. Decyzję podjął trener po konsultacji ze sztabem. Kibice jej nie zmienią. Igrzyska to nie zawody, na które ktoś czymś zasłużył, trzeba pokazać wynik na zawodach. Publiczne palenie koszulki przypomina raczej (przynajmniej mi) uliczną demonstrację, a nie sportowe zachowanie.
Na koniec słowa Kamila Stocha po zdobyciu mistrzostwa świata: "Trzeba 1000 razy przegrać, żeby raz wygrać."
(22.01.2014, 10:16)
Laborre
Bardzo ciekawy tekst. Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta jakie było zamieszanie jak Klimake kilka lat temu miał pierwszy raz wystąpić w PŚ w Zakopanem. Już wtedy można było zauważyć chore reakcje tatusia i przerost ambicji. Klimek niestety został tak wychowany, największym problemem sa ambicje rodziców
(22.01.2014, 10:14)
Polonus
Najpierw zastrzeżenie. Nie znam w ogóle Murańki, widziałem go raz w życiu, zamieniłem z nim cztery słowa mijając się w powietrzu na wyciągu skoczni w Wiśle.to tak na wszelki wypadek, jakby mnie kto posądzał o konszachty z zawodnikiem i klanem Murańków.
A teraz do autora czy autorów tego, co nad kreską.
Panie Szanowny. Ten tekst to sam od siebie czy na czyjeś wyraźne zamówienie? Znacznie bardziej powinno panu zależeć na tym, aby zgłębić tajemnicę powołania na najważniejszą imprezę czterolecia zawodnika, który dał po temu takie same podstawy jak przez lata dawał Tońcio syn Apollona. To tak jakby prokuratura po okradzeniu jednego gościa przez drugiego nie zabrała się za tego pierwszego tylko wszczęła śledztwo wobec tego drugiego, bo powiedział, że ten pierwszy to kawał eses-syna. Ale w Tuskolandzie to na porządku dziennym, więc zasadniczo się nie dziwię.
(22.01.2014, 10:09)
jjj
bardzo ważny artykuł, pisałem już parę lat temu o tym problemie. Przerost ambicji ojca Klimka, brak szacunku do pozostałych zawodników w kadrze, sztabu i kibiców. Samemu Klimkowi życzę jak najlepiej - to świetny, obiecujący zawodnik i jeśli uda mu się wyzwolić mentalnie od złego wpływu jaki ma na niego jego ojciec, to będzie dobrze.
(22.01.2014, 09:57)
MM
Szczerze, ze wiem jak mozecie rozumiec jego zachowanie i go bronić?! Sportowiec, który pali koszulkę z logo olimpijskim czy nazwa igrzysk, nie dorosl i nie zasluguje na wyjazd na igrzyska, bo nie rozumie ich idei i wartości! Ma 20lat to nie jest jego ostatnia szansa na igrzyska, a zachowuje się jakby świat sie skonczyl - popatrzcie na Sagen tworzyla historie skoków kobiet, walczyla o igrzyska dla kobiet i to byla dla niej pierwsza i ostatnia szansa na igrzyska, nie jedzie.. Na pewno ją to mega boli, ale nie placze i nie komentuje tego w mediach!
(22.01.2014, 09:56)
marmi
Oczywiście Klemens pokazał, że nie dorósł do Igrzysk, kto tego nie widzi ten jest ślepy. Wystarczyła już reakcja w drużynówce, nie liczył się wynik drużyny dla niego tylko jego własny interes co było aż nadto widoczne!
Klemens, masz jeszcze realne szanse na 3 następne igrzyska, więc nie ma co się przejmować...
Inna sprawa, że powinien jechać do Sapporo, MŚJ powinni zostawić dla tych, którzy w PŚ nie punktują.
Ciekawe zresztą co sądzą o takim podejściu sami juniorzy...
(22.01.2014, 09:56)
Fryc
Klimek pokazał swoim zachowaniem, że wybór sztabów trenerskich był trafny. Skoro po tej decyzji obnażył słabość swojej psychiki w taki sposób, tzn. że nie jest gotowy do wystąpienia w tego typu imprezie. Brak profesjonalizmu może być efektem szaleństwa sponsorów kiedy był 13-letnim dzieckiem.
(22.01.2014, 09:54)
OtokoNoHito
@ obb

Jeśli będzie w najlepszej 4ce naszych to nikt mu tak nie powie, bo nikt nie lubi sobie strzelać w stopę. Teraz trener przy obsadzie miejsca rezerwowego postawił na zawodnika, który miał słabsze wyniki, ale ma większe doświadczenie oraz - co jeszcze ważniejsze - lepiej radzi sobie z presją i umie zachować wewnętrzny spokój. Wierząc przy tym, ze jego forma jest zwyżkująca. Nie bronię tej decyzji, bo ja bym pewnie zabrał Klimka, ale to Kruczek podejmuje decyzję i to on bierze odpowiedzialność za wyniki. Nie atakuję przy tym Klimka, którego rozczarowanie doskonale jestem w stanie zrozumieć, ale niech zaowocuje to nie tylko frustracją, ale i nauką na przyszłość. Że nie wszystko od nas zależy, ale trzeba po prostu robić swoje i się nie poddawać, a co nas nie zabije to nas wzmocni. Że można być jeszcze lepszym, tak by nie pozostawić trenerowi wątpliwości następnym razem. Kubacki cały sezon, we wszystkim rozmowach, powtarzał, ze nie myśli o IO, nie nakręca się na rywalizację, nie rozważa swoich szans, tylko skupia na kolejnym dniu i dobrych skokach, robi to co od niego zależy. Niezależnie od tego co sądzimy o słuszności decyzji trenera nie znaczy to, ze i z tego Klemens nie mógłby się czegoś nauczyć.
(22.01.2014, 09:51)
Aune
Ja rozumiem, zachowanie Klemensa. Miał prawo zachować się tak jak zachował. Prawda jest też taka, że większość z Was zachowałaby się jak on. Klemens w tym sezonie spisywał się lepiej niż większość zawodników więc rozumiem jego zachowanie.
(22.01.2014, 09:39)
Adam
A ja uważam, że zachowanie Murańki po wyborze kadry na Soczi jednoznacznie wskazuje, ze to był dobry wybór.
(22.01.2014, 09:30)
obiektywny
To wygląda tak jakby ten nees był pisany przez osoby z obozu Kubackiego.
(22.01.2014, 09:29)
piotr186n
No niestety redakcja idzie w lans Kubackiego, Klimek Muranka zasłużył na te igrzyska i tyle.

Ten artykuł jest po prostu chamski.

Spróbujcie panie redaktorzy sami się postawcie sytuacji gdy marzycie o starcie na igrzyskach, wiece że jesteście lepsi i was nie biorą bo nie...

Nie pisalibyście takich paszkwili..
(22.01.2014, 09:28)
obb
A ja będę Klimka bronił, bo miał prawo tak zareagować! Dlaczego? Bo wie, że został zrobiony. Gdyby Klimek przegrał rywalizację sportową to na pewno by tak nie zareagował... Tymczasem facet ma ponad dwa razy więcej pkt niż Kubacki, a mimo wszystko jedzie nielot. Tu decydowały ukłdy! No bo jeżeli pan trener podjął decyzję tylko na podstawie jednego konkursu, w dodatku w Zakopanem, gdzie Kubacki zawsze dobrze skacze, to się po prostu Kruczek skompromitował tą decyzją. A za 4 lata jakiś trener powie: Nie biorę Murańki na igrzyska, ponieważ byłby tam kompletnym żółtodziobem, z racji tego, że jeszcze nigdy na igrzyskach ni był. Chory kraj, chory beton PZN!
(22.01.2014, 09:24)
OtokoNoHito
@ asd

raczej imponują fighterzy, którzy nigdy się nie poddają. Nie ważne ile razy upadłeś, a ile razy wstałeś. Albo z Rocky'ego "Nie ważne jak mocno uderzasz, ale ile jesteś w stanie znieść i dalej iść do przodu". Ambicje w sporcie są potrzebne, ale trzeba umieć je przełożyć na motywację, samodyscyplinę i zachować przy tym chłodną głowę, inaczej mogą nas spalić. epatując swoim rozczarowaniem i poczuciem skrzywdzenia sam się tylko nakręca. Ale okej, nic złego nie zrobił - oby tylko w jego otoczeniu znalazły się osoby, które nie tylko go pocieszą, ale i zmotywują do dalszej ciężkiej pracy i przekonają, ze na tych IO, na których i tak mógłby nawet nie wystąpić, życie się nie kończy, a nie będą jedynie nakręcać, podburzać i wbijać do głowy jak bardzo został skrzywdzony i jaki to trener nie jest zły.
(22.01.2014, 09:22)
OtokoNoHito
@ whhhaat - oczywiście, że musi dorastać, jeśli chce osiągać sukcesy. W sporcie na najwyższym poziomie decyduje psychika. Trzeba umieć wypośrodkować między własnymi ambicjami, a zachowaniem spokoju i wiary w to co się robi. Na dłuższą metę o sukcesach decyduje głowa. Mam nadzieję, że ojciec, znajomi i kibice nie będą go podburzać przeciwko trenerowi bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Chłopak jest dobry, ale na przedstawianiu siebie jako wielce pokrzywdzonego i obrażaniu się na kadrę tylko straci.
(22.01.2014, 09:14)
asd
tak, jasne, wyrazanie swoich emocji otwarcie i wprost jest niedojrzale. dojrzale jest za to wieczne udawanie, ze wszystko jest ok, ukrywanie swojego samopoczucia, udawanie ze deszcz pada jak w twarz pluja. niezle macie podejscie, widac ze dla was wzorem sportowca sa cieple kluchy, wiecznie mowiace "nie wiem, nie chce oceniac, nie bede komentowal" ze strachu, ze jeszcze komus podpadna. mnie klimek wpisem na fb bardzo zaimponowal, przynajmniej jest prawdziwy.
(22.01.2014, 09:12)
sara
nie podoba mi się zachowanie ojca Klemensa, ale nie rozumiem dlaczego Klimek młody zdolny skoczek który dobrze radzi sobie w PŚ musi skakać w zawodach dla juniorów... Trzeba brać przykład z Austriaków i Niemców którzy odważnie wprowadzają młodych!! uważam że jeżeli Klemens popracuje nad psychiką ma szanse osiągnąć naprawdę wiele!
(22.01.2014, 09:12)
xxx
Murańka w przeciwieństwie do Ziobry, Kota i Żyły nie pokazał, że może walczyć o podium w konkursie, podobnie jak Kubacki, więc ich przydatność ograniczała się ewentualnie do drużyny. W drużynowym psychika to podstawa, a u Klimka jednak z tym nie najlepiej, źle skoczył w drużynówce w sobotę, nie wytrzymał w Bischofshofen, no i teraz ta reakcja... Kto wie, czy nie zawaliłby nam medalu, bo presja by go zjadła? Kubacki z presją sobie radzi, pokazał to już kilka razy.
Tak czy tak, trzymam kciuki, by się pozbierał i się dalej rozwijał, bo ma potencjał!
(22.01.2014, 09:11)
OtokoNoHito
Klimek zasłużył sobie na na IO, al nie m co się obrażać na świat. Jest w tym sezonie naszym 5tym najlepszym zawodnikiem (w PŚ pod względem punktów 6ty) i jeśli podstawowa 4ka byłaby w optymalnej formie i tak by w Soczi nie wystąpił. Stracił szansę na zebranie doświadczenia, poznanie atmosfery Igrzysk, być może na jakiś występ - anie nie stracił żadnej niepowtarzalnej szansy na życiowy sukces. W tym roku od początku miał trochę pod górkę, za rok nie będzie już juniorem, jako zawodnik kadry A od początku będzie objęty tym samym cyklem szkoleniowym co reszta, a przecież będą MŚ, kolejna impreza. A za 4 lata, jeśli dalej będzie się rozwijać, Kubacki nie będzie dla niego żadną konkurencją, Zyła i Stoch będą mieli ponad 30 lat, wśród rówieśników jest obecnie najlepszy - wyjazd będzie mieć tylko w swoich rękach. Byle się nie pożarł z kadrą i nie obraził na trenera, by nie skończył jak Byrt, któremu jeden błąd i niepoważne zachowanie złamało całą karierę.
(22.01.2014, 09:05)
85kali
To tylko pokazało że Kruczek podjął dobrą decyzję przy wyborze składu do Soczi.
(22.01.2014, 08:51)
whhhaat
Dajcie spokój. On ma dopiero 20 lat. A wy już chcecie pełnej dojrzałości psychicznej. Ma prawo być rozczarowany i wkurzony, a wy po nim jeździcie jeszcze. Nie musi "dorastać" - jak ktoś jest dobry to jedzie na IO nawet jako dziecko i nie musi być poważny. Puknijcie się w łeb.
(22.01.2014, 08:50)
tlen
"Udowodnij czynami.." , pięknie, ale gdzie ma to udowodnić? Dwa najbliższe PS -Klimek w nich nie wstartuje, bo.. no właśnie dlaczego? Moglibysmy w Willingen porównać forme jego i pozostałych olimpijczyków. Czy jak wgra MSJ to będzie ten dowód? Jego rówieśnicy, po zdobyciu medali juniorskich natychmiast ladowali w kadzre, Muranka.. ma skakać w zawodach dla dzieci..
(22.01.2014, 08:50)
BePe
Przede wszystkim tatuś musi nieco ochłonąć, więcej profesjonalizmu i nieco szerszego spojrzenia na problem, nie tylko interes 1 osoby.
Przed drużynówką w Zakopanem, też może uważałbym wybór Kruczka za dyskusyjny. Ale fakty są takie, że Dawid skakał super, a Klimek zawalił nam konkurs drużynowy. Nikt nie bronił Klimkowi skakać jak Ziobro i przekonać na 100% trenera.
Więc zamiast psioczyć, że zabrano mu jakąś szansę, czas wykorzystywać te szanse, te starty, które ma.
(22.01.2014, 08:47)
To6mek
Mocne ;)
(22.01.2014, 08:37)
aka
Oczywiście, jego postawa może dziwić i na pewno jest bardzo niedojrzała, ale...
Właśnie, ale jak zrozumieć fakt, że wiek jest ważniejszy niż zaangażowanie i bardzo dobre wyniki. Klimek ciężko pracował na swój wyjazd i moim zdaniem zasłużył na niego. Kiedy ma zdobywać doświadczenie, którego ponoć tak bardzo mu brakuje?

Nie popieram jego zachowania i emocjonalnej reakcji, ale jestem w stanie ją zrozumieć, bo został potraktowany niesprawiedliwie.
(22.01.2014, 08:37)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Dorosnąć do Igrzysk
Dorosnąć do Igrzysk

Dorosnąć do Igrzysk

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich