TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Anders Bardal zwyciężył w rozegranych dzisiaj na olimpijskim obiekcie w Lillehammer mistrzostwach Norwegii. Krajowe zawody na dużej skoczni były również pojedynkiem o ostatnie miejsce w kadrze na Soczi.

Czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata zdeklasował swoich rywali skokami na odległo¶ć 141 i 140 metrów, wypracowuj±c sobie blisko dwudziestopunktow± przewagę nad drugim Andersem Fannemelem (136 i 135 m). Na najniższym stopniu podium stan±ł Rune Velta ze skokami na odległo¶ć 134,5 i 135 metrów.

Tuż za "pudłem" znaleĽli się Atle Pedersen Rønsen (134,5 i 135 m), Ole Marius Ingvaldsen (129,5 i 136,5 m) oraz Daniel Andre Tande (130,5 i 131,5 m). Tom Hilde, rywalizuj±cy z Tande o pi±te miejsce w składzie na ZIO, uplasował się na ósmej lokacie, a Anders Jacobsen jedno miejsce niżej.

- To co¶ wielkiego. Zdobyłem swoje drugie królewskie trofeum. Dokładnie dwana¶cie lat odk±d zdobyłem mistrzostwo kraju po raz pierwszy, i za każdym razem jest to co¶ wielkiego. Jestem bardzo szczę¶liwy, to jest jeszcze jedno wspaniałe do¶wiadczenie na tej skoczni - powiedział szczę¶liwy zwycięzca. - To był w zasadzie jeden z ostatnich konkursów przed Igrzyskami. Teraz wracam do domu trochę ćwiczyć i relaksować się. Ważne również, aby doskonalić swój ekwipunek przed tym wyjazdem. Mam nadzieję na olimpijski medal - zarówno indywidualnie, jak i w drużynie.

Nieco w cieniu walki o złoty medal mistrzostw Norwegii Hilde i Tande rywalizowali o ostatnie miejsce w drużynie olimpijskiej - wygrał lepszy, czyli Tande.

- Jestem bardzo zadowolony z szóstego miejsca. Zacz±łem dzień my¶l±c o tym, że nie mogę skakać (zmagał się z urazem), więc jestem zadowolony z tego, jak się zakończyło. Nie my¶lę zbyt wiele o Igrzyskach. To jest bonus, że mogę tam pojechać - powiedział Tande.

- Jestem bardziej pewny siebie niż Tande. Ale rozumiem bardzo dobrze, dlaczego to Tande pojedzie do Soczi. Nie miałem pojęcia, jak to dzisiaj się potoczy. Próbowałem i my¶lę, że było blisko. To potwierdza, że zaryzykowałem, ale nie wykorzystałem szansy, któr± miałem - wyja¶niał Hilde. - Alexander Stöckl zostawił po prostu to miejsce, ale rzeczywisto¶ć jest taka, że nie skakałem dobrze. Pokazałem dzisiaj pewn± poprawę pomimo popełniania tych samych błędów. Kiedy inni skacz± lepiej - zwłaszcza jeden Tande - wybór jest prosty. Nigdy nie jest fajnie, kiedy twoje marzenia zostaj± zniszczone.

Ostatecznie nominację olimpijsk± otrzymali Anders Bardal, Anders Jacobsen, Rune Velta, Anders Fannemel i Daniel André Tande. Zgodnie z wcze¶niejszymi zapowiedziami Alexandra Stöckla tych zawodników nie zobaczymy w Sapporo.

Mistrzostwa Norwegii, Lillehammer - wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Anders Bardal
Norwegia
141.0
140.0
295.5
2
Anders Fannemel
Norwegia
136.0
135.0
275.0
3
Rune Velta
Norwegia
134.5
135.0
273.8
4
Atle Pedersen Rønsen
Norwegia
134.5
134.0
268.0
5
Ole Marius Ingvaldsen
Norwegia
129.5
136.5
264.5
6
Daniel Andre Tande
Norwegia
130.5
131.5
260.3
7
Robert Johansson
Norwegia
132.0
129.5
255.9
8
Tom Hilde
Norwegia
128.0
129.0
248.8
9
Anders Jacobsen
Norwegia
129.0
126.5
246.6
10
Andreas Stjernen
Norwegia
128.0
127.0
244.2
...
 
 
 
 
 
20
Bjørn Einar Romøren
Norwegia
121.0
122.5
222.5

pełne wyniki mistrzostw »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
kller
romoeren wrócił!!!
(22.01.2014, 20:27)
ak
Ma ktos link do skokow Bardala i Romoerena?
(22.01.2014, 20:13)
kasztelan
Ingvaldsen ostatnie punkty zdobył w Engelbergu, nie było tendencji wzrostowej. W sumie do¶ć zaskakuj±ce wysokie miejsce w M¦ Norwegii.
(22.01.2014, 19:31)
Maqur
własnie co sie stało ze Skletem?
zawodnik 2 sezony temu przez poł sezonu czaił sie w okolicy 10 P¦ i potem nagle znikn±ł, miał jakis uraz czy cos? wiecie cos o tym ? minelo juz prawie 2 lata odk±d nie startował w P¦.
(22.01.2014, 19:25)
Tytus
Z Ingvaldsenem decyzja jest niezrozumiała był lepszy od Hilde i Tande w przeciagu sezonu i w mistrzostwach Norwegii tez był lepszy czyli jego forma w porownaniu do tych 2 zawodnikow jest wyzsza a nawet nie byl brany pod uwage
(22.01.2014, 19:14)
koxxd
Ingvaldsen jest nawet wyżej od kubackiego a nie jedzie co jest grane?:D
(22.01.2014, 15:57)
Raptor
Kim Rene Elverum Sorsell poza trzydziestk±. Katastrofa.
(22.01.2014, 12:55)
Zakrza
@Kacpro
A Amman nie leci do Sapporo? Jest dwa razy trzeci i też wyprzedza Stocha.
(22.01.2014, 00:47)
Kacpro
@Zakrza
Jak ty to liczysz?! Prosta matematyka wykazuje, że Stoch może spa¶ć MAX na 3. miejsce. Żeby tak się stało w obu konkursach musieliby¶my ogl±dać tak± dwójkę: W pierwszym 1. Prevc 2. Kasai a w drugim 1. Kasai 2. Prevc
Przy takiej obsadzie innej możliwo¶ci nie ma.
(22.01.2014, 00:30)
Dawid123456
Pierwsze trójka oczywi¶cie do przewidzenia. Deklasacja Bardala również była do przewidzenia.

Tandee lepszy od Hilde - jasne przejrzyste zasady. Hilde nie jedzie, bo w formie jest fatalnej. Tandee ma jeszcze szanse powalczyć z Jacobsenem o miejsce czwarte w drużynie.

Sklett już chyba nigdy nie przypomni sobie jak skakał dwa sezony temu. Roomeren także słaby występ.
Warto też zwrócić uwagę na innego zawodnika, który niesamowicie się posypał w krótkim okresie czasu. To Simon Soberg, który zaj±ł 44 miejsce.
Na pocz±tku sezonie punktował w CoC, w pięciu z sze¶ciu konkursów nie wypadł poza TOP15.
Przyszedł Engelberg i tam kończył zawody w ósmej dziesi±tce...
(21.01.2014, 23:30)
przed IO obsada mistrzostw liczna
...Vegard Haukoe Sklett - czterdziesty szosty !
(21.01.2014, 23:15)
Matthew94
Moze loteria bedzie czesto sie w Sapporo zdazalo i najlepsi nie wygrywali
(21.01.2014, 22:55)
Zakrza
No. Wreszcie oficjalne info, że Bardal nie jedzie. Czyli Stoch spada tylko na czwarte.
(21.01.2014, 22:54)
Tytus
Dziwie sie że Ingvaldsen nie jedzie na IO w przeciagu całego sezonu nie spisywał sie tak Ľle a nawet na Mistrzostwach Norwegii był lepszy od Tande i Hildego i jak dla mnie bardziej sobie zasłuzył na to 5 miejsce . A swoja droga az przykro sie patrzy jak Romoren był dopiero 20 nie wiem czy jeszcze kiedys wroci do formy przynajmniej dajacej jakies punkty w P¦
(21.01.2014, 22:47)
ada
strasznie na wyrost biora tego Jacobsena... forma niewiele lepsza od takiego Hildego, a tu w tych mistrzostwach nawet nizej byl ..
(21.01.2014, 22:41)
Xellos
I to jest trener, przede wszystkim uczciwo¶ć.

U nas by pojechał Hilde - bo ma do¶wiadczenie a Tande go nie ma.

Dziwię się, że tylko w Polsce ma się jaki¶ wstręt przed młodymi zdolnymi. W Austrii, Niemczech a teraz i Norwegii nie ma z tym żadnego problemu. Młody jest lepszy niż starszy z do¶wiadczeniem - to jedzie na IO.

A u nas nawet media się mieszaj± do wyboru składu. A "spece" na różnych forach opowiadaj± jak to ważne jest do¶wiadczenie Kubackiego. Dziwne, że w krajach lepszych od nas, nie patrzy się na to a jedynie na formę jak± prezentuje zawodnik. Może dlatego, że owe do¶wiadczenie trzeba kiedy¶ zdobyć ?

Przypomina to trochę rozmowy o pracę w Polsce, pracownik od razu ma być z do¶wiadczeniem ale najlepiej młody po studiach :)
(21.01.2014, 22:39)