Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Trener reprezentacji Japonii Tomoharu Yokokawa ogłosił skład swojej drużyny na zbliżaj±ce się zawody Pucharu ¦wiata w Sapporo. Wiadomo również, które panie będ± reprezentować Japonię podczas P¦ w Planicy.

Na starcie w Sapporo pojawi się jedenastu japońskich skoczków. Drużynę narodow± Japonii stanowi± Taku Takeuchi, Daiki Ito, Noriaki Kasai, Yuta Watase oraz Reruhi Shimizu. Ze względu na przywilej gospodarza Japończycy mog± wystawić także grupę krajow±, któr± stanowi± Hosoyama Shusaku, Takanobu Okabe, Daito Takahashi, Shohei Tochimoto oraz Kenshiro Ito. Rezerwowym ma zostać osiemnastoletni Yukiya Sato.

W Planicy Japonię będ± reprezentowały Sara Takanashi, Yuki Ito, Misaki Shigeno, Ayumi Watase, Kaori Iwabuchi oraz Yurina Yamada.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Ads
Funaki nie ma formy. Chociaż w Sapporo często jest loteria i mógłby nawet zdobyć punkty. Pamiętam, jak szczę¶liwie Funaki wygrał w 2005 r.
(23.01.2014, 10:21)
Funemanka
Maqur,
że młodzieży nie maj± to fakt, skoki s± u nich niszow± dyscyplin±, ale co do wieku osi±gania sukcesów to nie mogę się zgodzić. Funaki wygrywał olimpiadę, m¶ w lotach i TCS maj±c 22 lata, Kasai m¶ w lotach w wieku 20 lat :P. O Sarze Takanashi nie wspomnę ^^.

Japończycy nie od dzi¶ s± długowieczni, my w Europie patrz±c na Kasai doszukujemy się jakich¶ tajemnic, a moim zdaniem to po prostu dobra dieta - gdyby nie nadmiar soli, wręcz idealna :).
(22.01.2014, 20:09)
Maqur
Japonczycy jakies wybitnej mlodzieży nie maja, ale u nich jest troche inaczej, zawodnik zaczyna odnosić sukcesy nie w wieku 20 lat tylko dopiero w wieku okolo 25 lat przebija sie do reprezentacji, poteg± w skokach moze nie sa ale solidni sa i to bardzo :)
(22.01.2014, 19:20)
...
No co¶ w tym jest ;) Dla japończyków czas płynie inaczej czyli Yuta sie dopiero rozkręca;)
(22.01.2014, 18:21)
...*
dla japońców 30 lat to dopiero pocz±tek skakania xd
(22.01.2014, 17:57)
sdas
Funaki powinien być!
Skandal
(22.01.2014, 16:32)
Fan
A gdzie Kobayashi?!
(22.01.2014, 16:19)
kasztelan
A Kobayashi? W CoC Sapporo był wysoko
(22.01.2014, 15:29)
Funemanka
Kurczę :(... Liczyłam na występ Funakiego. Bardzo. :(.
(22.01.2014, 14:28)
...
Watase i Watase nosz ... wszedzie go ci±gaj±, na kazdym konkursie musze go ogl±dać a on zadnych postepow nie robi :/ A mam ponad 30 lat. Nie lepiej byc dac kogos z młodszych ?
(22.01.2014, 13:44)
ŁUKASZ_71
Dlaczego na li¶cie nie ma Kazuyoshi Funaki???
(22.01.2014, 13:06)
kzez1986
Japończycy maj± ciężko. Zauważcie, że Europejczycy nie wysył±j± pierwszych składów do Sapporo aby nie zaszkodziło im to przed IO ze względu na zmiany stref czasowych itd. Natomiast Japończycy na prawie cały P¦ maj± ci±głe zmiany, nie mówi±c już o kosztach. To też może być powód, że nie wysyłaj± swoich na CoC. Na pewno hierarchia wieku ma znaczenie, ale nie koniecznie ci młodzi s± tacy dobrzy, niekoniecznie zawodnik, który dobry jest w zawodach CoC, zaraz będzie dobry w P¦. Kiedy¶ Murańka został wystawiony w kwalifikacjach w Zakopanem w młodym wieku i przepadł. Nie można pewnych rzeczy robić za szybko. Czasem zawodnik musi ochłon±ć.
(22.01.2014, 08:46)
PaveL
a gdzie Funaki ???
(22.01.2014, 07:26)
Warren
Jeszcze niedawno miałem nadzieję, że Okabe pojedzie do Sochi. No niestety. ;(
(22.01.2014, 01:25)
etnocentryk
My¶lę, że w przypadku decyzji podejmowanych przez sztab szkoleniowy Japonii należy mieć jednak na uwadze pewien kontekst kulturowy, zwyczaje panuj±ce w Kraju Kwitn±cej Wi¶ni.
Japonia to kraj w którym w społeczeństwie widoczna jest hierarchia. Jednym z głównych czynników wpływaj±cych na to, że kto¶ jest bardziej szanowany jest jego wiek, czy też dokonania. Poza tym tam, w przeciwieństwie do krajów zachodu jako główn± warto¶ć uznaje się dobro całej społeczno¶ci, indywidualizm nie jest traktowany jako zaleta.
W Japonii to młodszy skoczek musi być dwa razy lepszy od starszego by móc go zast±pić. W Europie często jest odwrotnie, to ten starszy musi udowadniać, że jeszcze do czego¶ się nadaje.
Z punktu widzenia kultury europejskiej stawianie na Okabe, który już pewnie w skokach niczego wielkiego nie osi±gnie, a nie na którego¶ z młodszych skoczków może wydawać się więc bezsensowne, niemniej maj±c na uwadze czynniki kulturowe nie ma się zbytnio czemu dziwić.
(22.01.2014, 00:33)
Dawid123456
No rzeczywi¶cie, Kobayashi jednak wyst±pi. Teraz dopiero sprawdziłem że podanych jest tylko pięć nazwisk z krajówki.
(22.01.2014, 00:17)
HKS
Kobayashi startuje - informacja jest nie do końca prawdziwa.
(22.01.2014, 00:10)
Dawid123456
Ciekawa sprawa, co to się dzieje z Takeuchim. Wycofano go pod koniec T4S, podobno z powodu gor±czki, nie było go w Kulm, a teraz może nawet nie wyst±pić w Sapporo (Sato jest rezerwowym wła¶nie na wypadek, gdyby Taku nie mógł wyst±pić)
(21.01.2014, 23:58)
Dawid123456
Do Tochimoto już tyle razy wyci±gaj± pomocn± dłoń, że to się zaczyna robić niesmaczne.
Zreszt± Japończycy ostatnimi laty nie podejmuj± zbyt m±drych decyzji.
Kompletnie odpuszczaj± starty w CoC i młodzi nie maj± po prostu gdzie skakać i jak pokazywać się na arenie międzynarodowej.
W tym sezonie podjęli kompletnie niepoważn± decyzję o zabraniu na P¦ Okabe.
A Kobayashi, zdecydowanie najlepszy z Japończyków w konkursach CoC nie dostaje powołania na P¦.
(21.01.2014, 23:55)
Maarten
@tokas9

Dokładnie ten sam, jest to były kombinator norweski, który 10 lat temu wygrywał nawet zawody w P¦ w kombinacji. Od lata uprawia jednak tylko skoki.
(21.01.2014, 23:42)
Kufr
Tokas: Tak, to jest ten Daito Takahashi.. Byl zawodnik kombinacji norweskiej.
(21.01.2014, 23:41)
tokas9
Daito Takahashi? To nie ten, który miał tak strasznie wygl±daj±cy upadek parę lat temu, bodajże nawet w Sapporo?
(21.01.2014, 23:34)
Slavibor
Kobayashi był w obu konkursach na dużej skoczni drugi, więc jego brak jest tym bardziej dziwny. Natomiast Tochimoto skakał na poziomie młodszego Miętusa, a mimo to został powołany.
(21.01.2014, 23:30)
gosc
Liczyłem na Kazuyoshi Funaki ,przeciez on skacze w LGP skakał w Sapporo.
(21.01.2014, 23:30)
OtokoNoHito
Patrz±c przy okazji różnych zawodów na składy Japończyków można stwierdzić, że tam s± takie układy i koneksje o jakich w Polsce się nie ¶niło.. A brak Kobayashiego, który był najlepszym ich zawodnikiem w czasie ostatniego PK wyj±tkowo zaskakuj±cy
(21.01.2014, 23:02)
Matthew94
Myslałem ze Kobayashi zostanie powołany dobre miejsca nawet chyba był na podium w PK u siebie
(21.01.2014, 22:58)
Maniuszka
to samo chciałem napisać, co do Japończyków stawiam że w obu konkursach co najmniej 2 będzie w pierwszej 10
(21.01.2014, 21:57)
123
A gdzie jest Junshiro Kobayashi?
(21.01.2014, 21:47)