Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Alexander Pointner poda skład austriackiej drużyny na Zimowe Igrzyska Olimpijskie dopiero tuż przed upływem ostatecznego terminu.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
- Decyzję podejmę po konkursach w Japonii. Drzwi stoją otwarte dla potencjalnych kandydatów - przyznał Pointner.

Wiadomo już, że w Japonii nie pojawią się Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck oraz Thomas Diethart, czyli obecnie najlepsi zawodnicy w kadrze Pointnera. Nominację tych trzech zawodników na ZIO w Soczi media uważają już za pewną.

Nie wiadomo natomiast, jaką decyzję podejmą lekarze oraz sam Thomas Morgenstern odnośnie jego powrotu na skocznię po ciężkim upadku w Bad Mitterndorf. Jak przyznał trener austriackiej ekipy, "Morgenstern jest sercem drużyny".

- Zachowam się podobnie jak przed Turniejem Czterech Skoczni. Będę trzymał dla niego miejsce tak długo, jak tylko będzie to możliwe - zadeklarował Pointner.

Morgenstern jeszcze kilka dni temu cierpiał na luki w pamięci - nie pamiętał, kto wygrał 62. Turniej Czterech Skoczni, ale po odwiedzinach Thomas Dietharta przypomniał sobie wydarzenie sprzed kilkunastu dni.

27-letni Austriak prosił o kilka dni spokoju i nie chciał mieć żadnego kontaktu z mediami. Ograniczył także swoją aktywność na portalu społecznościowym, lecz podczas zawodów w Zakopanem, kiedy wielu kibiców trzymało transparenty z napisem "Alles Gute, Morgi", Morgenstern podziękował fanom za wsparcie.

- Dziękuję polskim kibicom za ten niesamowity gest! - napisał Morgi na Facebooku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kuroi
Pchacie Koflera do składu a moim zdaniem on jest niewiarygodnie słaby. Ostatnio wyszedł mu jeden skok i to w najbardziej loteryjnym konkursie tego sezonu (tj Zakopane). Z czym do ludzi. ^^
(21.01.2014, 18:05)
fan skoków85
Ja bym wziął: Loitzla i Krafta. Wzięcie Koflera, bym porównał do wzięcia Kubackiego.
(21.01.2014, 13:27)
obb
Skład Austrii wg mnie: Szliri, Diethart, Morgi, Hayboeck, Kraft/Poppinger/Fettner
(21.01.2014, 00:37)
TomaszB
@Maqur

Szwajcaria nie może wziąć Ammanna poza żadnymi kategoriami...
(20.01.2014, 22:44)
Dominik Grzybowski
Być może Poppinger i Kraft(jeśli Morgi nie wyzdrowieje)są pewni nominacji
(20.01.2014, 21:29)
Maqur
@JOnna

6 mogą wziąść Szwajcarzy bo Ammann jako obrońca tytułu jest w osobnej kategorii, ale im akurat to zbytnio potrzebne nie jest
(20.01.2014, 19:29)
Maqur
ja bym do trójki pewniaków, dodał dwóch doświadczonych Loitzla i Koflera, Morgi chyba ma po zawodach, "zdrowy" już być może, ale forma fizyczna po paru tygodniach leżenia nie bedzie tak świetna jak przed upadkiem, ale kto wie :)
(20.01.2014, 19:28)
m3g
@Joanna z tego co mi się obiło gdzieś o uszy to każde państwo może wystawić iluś tam reprezentantów na IO i muszą to jakoś podzielić między wszystkie dyscypliny. Tak mi się przynajmniej wydaje, jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)
(20.01.2014, 19:21)
alucard
No najlepiej załatwić Morgernsterna na dobre, ale cóż jak mu życie niemiłe.
(20.01.2014, 19:17)
matt
Skład Austrii według mnie bedzie wyglądał tak;
-Schlierenzauer
-Hayboeck
-Diethart
-Morgernstern jeśli nie wróci Kofler
-Loitzl
(20.01.2014, 19:01)
borsuk
Przy kontuzji Morgensterna i braku formy u starych wyjadaczy - Loitzla, Koflera, Kocha i wiecznie niespełnionego Fettnera, może się okazać że w kadrze będzie tylko jeden rutyniarz Schlierenzauer. Pozostali skoczkowie to zawodnicy, których nikt przed sezonem nie brał realnie pod uwagę - Hayboeck, Kraft, Diethart, nie moiąc już o Poppingerze. Gdyby ktoś rok temu powiedział, że cała czwórka ma szane na IO zostałby wyśmiany.
(20.01.2014, 15:30)
Jakktokolwiek
@lol
Schlievenzauer, Dietchart, Morgenstein... Człowieku, co jest trudnego w poprawnym PRZEPISANIU nazwisk?
(20.01.2014, 15:21)
buchcio
niemcy biorą 5 z tego co mi wiadomo więc co ty tu za herezje piszesz
(20.01.2014, 15:15)
lol
Schlievenzauer, Hayboeck, Kraft, Loitz, Dietchart i ew. Morgenstein za Krafta
(20.01.2014, 15:11)
JOnna
No właśnie przepisy, które ja odgrzebałam mówią o 6 zawodnikach dopuszczanych do oficjalnych treningów, a w kwalifikacjach 4...
Niemcy biorą 6. Dlaczego my nie możemy? Ktoś wie?
(20.01.2014, 14:59)
Ads
Chyba nie mogą powołać 6
(20.01.2014, 14:47)
Ponurzyca
Nie. Ten 5 traktowany jest jako swoista rezerwa. Przepisy MKOl wyraźnie mówią o 5 zawodnikach.
(20.01.2014, 14:47)
Zakrza
A nie może po prostu powołać sześciu?
(20.01.2014, 14:42)