Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Zwi±zki narciarskie Polski, Austrii i Słowenii podały nazwiska skoczków, którzy polec± na zawody do Sapporo. Ja już wcze¶niej pisali¶my, na swoich najmocniejszych zawodników postawił Goran Janus.

Polska drużyna w Japonii będzie wyj±tkowo nieliczna. Mimo sze¶cioosobowej kwoty startowej na Okurayamie zobaczymy tylko trzech reprezentantów Polski - Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska i Krzysztofa Miętusa. W tym czasie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Jan Ziobro będ± przygotowywać się do XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, natomiast podopieczni Macieja Maciusiaka (Klemens Murańka, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Przemysła Kantyka) - do mistrzostw ¶wiata juniorów w Val di Fiemme.

Alexander Pointner zawody w Sapporo potraktował jako sprawdzian przed Igrzyskami. Do Japonii nie polec± Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart oraz Michael Hayboeck. Austriacki szkoleniowiec pragnie skompletować idealny skład na Soczi, dlatego chce przetestować skoczków, którzy w ostatnim czasie nie prezentowali wysokiej formy.

Alexander Diess (bo to asystent Pointnera pojedzie do Kraju Kwitn±cej Wi¶ni) zabierze do Japonii Andreasa Koflera, Manuela Poppingera, Stefana Krafta, Wolfganga Loitzla, Martina Kocha, Manuela Fettnera oraz Stefana Hayboecka.

Z kolei Goran Janus postawił na swoich najlepszych zawodników. Do Sapporo polec± zatem Peter Prevc, Jurij Tepes, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Tomaz Naglic, Nejc Dezman oraz Robert Hrgota. Dwaj ostatni bardzo dobrze spisywali się podczas rozgrywanych tam w ubiegłym tygodniu zawodach Pucharu Kontynentalnego.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
fiz
W murańkę popmuje się forsę od 9 lat i co ? Po tylu latach ględzenia jaki to talent, że ma czas, jest jeszcze za młody przyszedł czas gdy trzeba się już golić i co ? murańka słabo skakał przez tyle lat bo miał słaby wzrok i nie widział progu ;-). Teraz pewnie słabo skacze bo uwzi±ł się na niego Kruczek. Będzie tak HULAł do 30 roku życia aż zakończy "karierę" z kilkoma lepszymi skokami jak podwiało pod narty.
(25.01.2014, 08:05)
Matthew94
Gdzie bed± transmitowane kwalifikacje z Sapporo?
(23.01.2014, 09:50)
dada
stoch może się pożegnać z pierwszym miejscem w klasyfikacji generalnej P¦ po zawodach w Sapporo! Zapewne prevc go wyprzedzi
(22.01.2014, 18:00)
no jest ten swiat niesprawiedliwy
Kubacki na zimowe igrzyska lepiej niech jedzie na letnie przeciez on w wzwyż skacze, a tak prawde powiedziawszy to Murance sie nalezał ten wyjazd wiecej pokazał w tym sesnie od KUbackiego
(22.01.2014, 12:50)
barnaba
@Dawid123456: Mateja w ogóle miał sporo sportowego pecha. Wielki talent, ponoć moc odbicia miał lepsz± niż Małysz. A jedyne, co osi±gn±ł do 6 miejsce na Mistrzostwach ¦wiata i prze¶miewcze filmiki na YouTube. Najpierw nie potrafił go poprowadzić Mikleska, póĽniej niewiele lepiej radził sobie Tajner, a ich następcy woleli inwestować w młodszych zawodników. W efekcie całkiem dobre skoki Robert przeplatał tragicznymi. A po występie na M¦ kibice wymagali od niego więcej niż np. od Długopolskiego.

Zresz t± kadra z okolicy 2000r. była pewn± improwizacj±. Skupień, który miał podobny problem, co Mateja (za to nie zaliczał tak często tragicznych skoków), Kruczek- słaby zawodnik, z którego wyrósł ¶wietny trener, Pochwała, który dzi¶ łapał się by może do PK, T. Tajner i W. Tajner, na których wszyscy psy wieszali, że jeżdż± na P¦ po znajomo¶ci, ale lepszych od nich w kraju nie było (zreszt± Wojciech Tajner startował w P¦ dosłownie kilka razy, a punkty zdobył). Czasami ten zestaw uzupełniano ¦liwk± lub Długopolskim (ten pierwszy punktów P¦ nigdy nie zdobył, ten drugi nagromadził ich chyba 6, a wcze¶niej jeszcze zaliczył ostatnie miejsce w Nagano)

@fan skoków85 - ZTCP Galica traktował wtedy skoki jako hobby, trenował po pracy, a awans do konkursu w Zakopanem był niespodziewany również dla niego :)
Zreszt± same kwalifikacje były do¶ć ciekawe- krótko po skokach naszej "kwoty krajowej", wiatr zacz±ł wiać w plecy zawodnikom, więc po sknoconych skokach konkurencji nasi zdobywali kwalifikację ku rado¶ci zgromadzonych kibiców.
(21.01.2014, 18:42)
andbal
Starty najbliższy weekend 25-26.01.
Kadra IO - 5 zawodników (wiadomo jakich) trenuje.
Kadra M¦J - 5 zawodników (wiadomo jakich) trenuje.
3 zawodników (jw) P¦ w Sapporo.
Zawodnicy z PK Sapporo aklimatyzacja.
Reszta trenuje.
wago nie ma zawodów PK w Austrii.
Następny weekend 1-2.02:
Kadra M¦J - 5 zawodników (wiadomo jakich) 30.01 i 1.02 startuje w M¦J wcze¶niej treningi od 28go.
Kadra IO plus 1 (Hula)- P¦ w Willingen.
Dwójka z P¦ z Sapporo plus 5tka z PK w Sapporo startuje w PK w Planicy.
Następny weekend 7-8-9.02
Kadra IO - 5 zawodników
(wiadomo jakich) - start w IO
Kadra M¦J plus Hula plus 2ka najlepszych z PK w Planicy jad± do USA na PK.
(21.01.2014, 17:05)
paczko
Komentarz uzytkownika stefek:
"Nie wiem jak jest, ale zawodnicy powinni sami podejmować decyzję czy i gdzie chc± jechać je¶li s± wolne miejsca. Znów wysłanie naszych dobrych zawodników na amatorskie zawody M¦J jak przedtem Uniwersjadę (równie dobrze mogliby między sob± na własnej skoczni poskakać), nie wystawienie Stocha na Sapporo, niewykorzystanie limitu na Sapporo (aż o 3 skoczków mniej), nominowanie Kubackiego zamiast Murańkę na Sochi, wysłanie Kubackiego zamiast Bieguna na loty. Co się dzieje Panie trenerze. Zupełnie nielogiczne decyzje."
(21.01.2014, 16:05)
soados
@jeden z kibiców: dawniej, kiedy jeszcze skoczkowie z Kanady i USA co¶ znaczyli, Puchar ¦wiata rozpoczynał się w Ameryce. Jak dla mnie powrót do tego systemu byłby dobry, na start 2 konkursy w Japonii, potem przelot do USA i Kanady, razem 6 konkursów, akurat przed TCS by wyrobili i by niewielu odpuszczało takie zawody, do wielkich imprez daleko, przerwa ¶wi±teczna długa, wszyscy zyskuj±. Tylko tu się wszystko o pieni±dze rozbija niestety. Najwięcej odbiorców skoki narciarskie maj± w Europie, już sama zmiana strefy czasowej i zwi±zane z tym nadawanie konkursów w póĽnych godzinach nocnych przynosi duże straty, nie mówi±c o nikłym zainteresowaniu w¶ród lokalnej ludno¶ci (chociaż tutaj można by dyskutować, czy nie byłoby większe niż np. w Finlandii). Więc dopóki jaki¶ Amerykanin czy Kanadyjczyk nie zacznie dominować raczej nie ma szans na takie rozwi±zanie...
(21.01.2014, 15:24)
jeden z kibicow
mnie bardzo podobalby sie taki maly turniej w ameryce północnej - np w czwartek konkurs w Vancouver pozniej w weekend 2 konkursy w SLC. kiedys przeciez odbywaly sie tam konkursy i wcale nie konczylo sie to masowa nieobecnoscia a kibicow tez nie brakowalo...
(21.01.2014, 15:16)
kzez1986
To jak się kończy wyprawa do Japonii to sprawa dyskusyjna. A pamiętacie jak Ada¶ w 2003 roku przed M¦ w Predazzo pojechał do Sapporo, opu¶cił Willingen i co było potem? Naprawdę nie ma reguły tutaj. Co do konkursów w Japonii to w sumie dobry pomysł żeby przenie¶ć je na ostatni period albo nawet koniec kiedy zawodnicy walcz± już tylko o kryształow± kulę. Likwidacja zawodów w Japonii to zły pomysł. Gdyby nie skoczkowie z Japonii i te konkursy w Sapporo to trzeba by zmienić nazwę Puchar ¦wiata na Puchar Europy. Spoza Europy licz± się tylko Japończycy i może jeszcze Mackenzie z Kanady ostatnio co¶ tam pozytywnego pokazuje. Kazachowie, Koreańczycy i Amerykanie to w zasadzie gdyby ich nie było, to by nikt tego nie zauważył. Może fajnie nawet by było jakby jeden period np. ostatni zrobić poza Europ± - kiedy¶ był P¦ w Salt Lake City w USA, w Hakubie. Może skoro to ma być Puchar ¦wiata to dobrze by było aby trochę popularyzować skoki na całym ¶wiecie, oczywi¶cie tam gdzie klimat pozwala na to.

Ciekawe by też były skoki w Ameryce Południowej. W lipcu tam jest zima i można by rozszerzyć sezon zimowy nawet na miesi±ce letnie. Na pewno problemem jest bieda tych krajów więc nie wiadomo czy by chciały, ale w sumie to szkoda, że skoki poza Europ± s± tak mało popularne.
(21.01.2014, 15:07)
go¶ć
Pewnie chodzi o pieni±dze . Każdy taki wylot to z 5 wyjazdów w europie . A gzie kasa dla zasłużonych....
(21.01.2014, 14:34)
fan skoków85
@faxyu
Pełne poparcie.
(21.01.2014, 13:31)
faxyu
Oczywiscie jak się skończyła na igrzyskach
(21.01.2014, 13:31)
faxyu
Zamiast pieprzyć farmazony o Pucharze ¦wiata przypomnijcie sobie jak się dla Austriaków skończyła eskapada do Japonii przed Igrzyskami w Salt Lake City. i gdzie był potem w P¦ Widholzl. A nie przerpaszam, większo¶ć m±drali wtedy się szykowała do pierwszej komunii....
(21.01.2014, 13:29)
fan skoków85
@barnaba
Zgadzam się z twoj± wypowiedzi± (przynajmniej z t± w punktach).
A w 2002 roku do Sapporo poleciał jeszcze Wojtek Tajner, ae tylko za nazwisko, bo w Polsce ani razu nie zakwalifikował się do konkursu, a nawet był gorszy od: Pawła Kruczka i Galicy, a i tak to on pojechał.
@stefek
Co¶ ci się pomyliło, Ljoekelsoey był na wzystkich konkursach. A w Sapporo nawet wygrał 2 razy.

A co do składu do Sapporo to wobec decyzji Kruczka co do kadry A i Maciusiaka co do juniorów, to najlepszy skład. Choć też uważam, że Murańka, Biegn i Zniszczoł to powinni z marszu jechać na M¦J, je¶li w ogóle jechać.
(21.01.2014, 13:21)
krzywidz
Janus jestes wspaniałym trenerem,widzisz że twój zespół jest w ¶wietnej formie to nie robisz cyrków tylko startujesz.Zima trwa 3 miesiace,pozostalych 9 jest do trenowania.Gratuluje odwagi,mam nadzieje ze dzieki tym zawodom Prevc zdobedzie puchar swiata.A nasi trenowac ,trenowac itrenowac bo nie długo kwiecien i bedzie trzeba trenowac,trenować i trenować.A wiec trenujcie zeby pozniej trenowac.
(21.01.2014, 09:27)
Yokichi
@barnaba: zgadzam się w 100%. Jedna z nielicznych m±drych wypowiedzi w tym zalewie głupoty. B. dobrze, że kadra A nie jedzie do Japonii, te zawody to i tak od lat głupota... Po pierwsz, to że wiecznie tam wieje, a po drugie, że w ¶rodku sezonu takie loty i zmiany czasowe, to b. duże obci±żenie dla zawodników. I tak optuję żeby te zawody przenie¶ć na koniec sezonu, najlepiej finał w Japonii, a tak, to te zawody s± na doczepkę. Co do IO, będ± medale rozdane, ale jakie i komu, to nikt nie wie, nawet najlepsi mog± spalić, a najgorsi wypalić. ps nasz Ada¶ złota IO nie ma, ale jest i tak najlepszym skoczkiem w historii (czy się wszystkim fanom Nykanena czy Schlirienzauera podoba czy nie).
(21.01.2014, 01:22)
Kufr
obb: Nie, to jest sklad na IO.
W Sapporo bedĽie Matura, czekamy takĽe Hajek oraz Hlava.
Chcialem by taze Sakala, Koľíąek oraz ©tursa.
(21.01.2014, 00:45)
obb
Je¶li Czesi do Sapporo wy¶l± rezerwy, a będ± chcieli skorzystać z pełnego limitu, to polec± pewnie: Cikl, Kozisek, Sedlak, Vaculik, Filip Sakala, Jiri Mazoch
(21.01.2014, 00:31)
obb
Swoj± drog± skoro w ten weekend Polacy byli w Sapporo na COC to np. taki G.Miętus, Zapotoczny i K.Kot mogliby zostać już na P¦. Być może żaden z nich nie wszedłby do "50", ale skoro mamy limit sze¶ciu, to dlaczego nie skorzystać?
(21.01.2014, 00:24)
obb
@Kufr

To skład na IO tylko, czy też na Sapporo?
(21.01.2014, 00:22)
Kufr
Czesi:
Matura, Janda, Hlava, Hájek, Koudelka
(21.01.2014, 00:14)
Dawid123456
A co do Polaków to skład słuszny. Olimpijczycy i juniorzy maj± inne priorytety.
Nikt oprócz tej trójki w tej chwili nie nadaje się na starty w P¦.

@alex
Tak, wspaniały ubaw.
To po prostu żałosne, że "kibice" i "fani skoków" pamiętaj± o Mateji tylko ze względu na skoki na bulę na mamucie, czy w drużynówce w Sapporo w 2007 gdzie zawalił nam medal.

Ale to że był pi±ty na M¦ w Trondhiem, to że to on ci±gn±ł polskie skoki przed er± Małysza, to że zdobył w sumie ponad 700 punktów w P¦ i dziesięciokrotnie zajmował lokaty w TOP10 - o tym już ci "kibice" nie pamiętaj±. Albo nie chc± pamiętać.
(20.01.2014, 23:22)
Dawid123456
A więc w Sapporo Austriacy walcz± o dwa miejsca, albo nawet jedno, je¶li jakim¶ cudem Morgenstern zd±żyłby na Igrzyska.

Poppinger swoj± szansę na 99% przegrał drugim skokiem w drużynówce.
Walka rozegra się pewnie między Loitzlem, Kraftem i nieoczekiwanie Koflerem, który dostał prezent w niedzielnym konkursie w postaci bardzo dobrych warunków - które wykorzystał.
(20.01.2014, 23:14)
kzez1986
Mógłby trener trochę potestować w Sapporo młodzież. Ciekawe kogo jeszcze wy¶l± Niemcy i Norwegowie. Na pewno

Japończycy będ± w najsilniejszym składzie i mog± się pokazać. Noriaki Kasai ma szanse poprawić wiek najstarszego zwycięzcy P¦, a jakby 2 razy wygrał albo był 1 i 2 (co przy formie z Kulm przed własn± publiczno¶ci± jest możliwe) może w Willignen startować jako lider P¦ nawet.

Ciekawe jak będzie z wiatrem. W ostatnich latach pamiętam, że w Sapporo odejmowali nawet ponad 30 punktów, ale wiało z jednego kierunku i nie było niebezpiecznie.
(20.01.2014, 22:48)
alex
Wracam jeszcze z sentymentem do tych czasów kiedy dobrym polskim skoczkiem był tylko Małysz. Wtedy to jak ogl±dałem innych skoczków to zawsze miałem niezły ubaw:) Pamięta kto¶ Mateje jak l±dował na buli na skoczniach mamucich:) Miedzy innymi w Planicy inni skoczkowie też byli nie gorsi. Łukasz Kruczek tez był wybitnym skoczkiem :)
(20.01.2014, 22:45)
barnaba
@stefek: naprawdę chcesz, żeby 19-latek przygotowywał się do ważnych zawodów wg swojego widzimisię? :)

I naprawdę chcesz w P¦ ogl±dać "loty" zawodników naszego zaplecza? Przypomina mi się jak Tajner wysłał do Japonii Bachledę, ¦liwkę, Długopolskiego i jeszcze kogo¶. Tylko ten pierwszy nie roz¶mieszył publiczno¶ci, reszta l±dowała w najlepszym razie w odległo¶ci "jednej mateji".
(20.01.2014, 22:13)
Anett
przcież Hula nawet u siebie nic nie pokazał to w±tpie żeby w Sapporo zajał dobre miejsce nawet z 30 może być trudno
(20.01.2014, 22:00)
Romek
Przecież Schlierenzauer w 2011/2012 też przegrał Kryształow± Kulę ze nie pojechał do Sapporo. Przegrał z Bardalem o 59 pkt.....(Bardal pojechał so Sapporo i zdobył wtedy 98 pkt i wygrał dzięki tym punktom KK jak by tam nie pojechał nie miałby KK)
(20.01.2014, 21:59)
Anett
@stefek
również się zgadzam, a Murańka i Biegun powinni polecieć do Sapporo a nie na M¦J, to nie ich poziom :/ nie dziwie się Murańce że nie chce tam jechać, po takim zawodzie.. on chce się pi±ć wyżej a nie cofać.. niektóre decyzje sztabu to dla mnie porażka :/
(20.01.2014, 21:58)
paczko
Polski sztab może być niezły w "pchnięciu" kul± (kryształow±). Kowalczyk chyba zrobiła to samo...
(20.01.2014, 21:51)
alex
stefek
Zgadzam się z Tob± w 100%. W twoim komentarzu widzę identyczny tok my¶lenia, jak mój.
(20.01.2014, 21:44)
stefek
Pamiętacie jak Ljoekelsoey stracił Kryształow± Kulę o kilka pkt w wyniki tego, że odpu¶cić sobie Sapporo?
(20.01.2014, 20:55)
stefek
Nie wiem jak jest, ale zawodnicy powinni sami podejmować decyzję czy i gdzie chc± jechać je¶li s± wolne miejsca. Znów wysłanie naszych dobrych zawodników na amatorskie zawody M¦J jak przedtem Uniwersjadę (równie dobrze mogliby między sob± na własnej skoczni poskakać), nie wystawienie Stocha na Sapporo, niewykorzystanie limitu na Sapporo (aż o 3 skoczków mniej), nominowanie Kubackiego zamiast Murańkę na Sochi, wysłanie Kubackiego zamiast Bieguna na loty. Co się dzieje Panie trenerze. Zupełnie nielogiczne decyzje.
(20.01.2014, 20:52)
KOŃ
OCZYWI¦CIE WEDŁUG MNIE
(20.01.2014, 20:51)
koń
dotychczasowe składy na ZIO 2014:
NORWEGIA:BARDAL,VELT A,FANNEMEL,JACOBSEN,TANDE/HILD E

POLSKA:STOCH,KOT,KU BACKI,ŻYŁ,ZIOBRO

AUST RIA:SCHLIERENZAUER,DIETHART,HA YBOCK,LOITZL,MORGENSTERN/KOFLE R

NIEMCY:KRAUS,WELING ER,FREUND,FREITAG,WANK

SŁOWENIA:TEPES,PREVC,KRANJEC ,DAMJAN,HVALA

JAPONIA :KASAI,TAKEUCHI,ITO,WATASE MOŻE SHIMIZU

FINLANDIA:AHO NEN,MAATTA,KOIVURANTA,MOUTKA/L ARINTO/HAPPONEN

FRANC JA:LAMY,DECOMBES SEVOIE

SZWAJCARIA:AMM ANN,DESCHWANDN
(20.01.2014, 20:49)
stefek
Chyba przestaję ogl±dać ten sport, to już staje się irytuj±ce.
(20.01.2014, 20:43)
DragonL
"decyzję opuszczenia Sapporo przez kadrę A"

mała poprawka bo jakbysmy Soczi opu¶cili to byłoby ciekawie hehehe
(20.01.2014, 20:38)
DragonL
Chciałem co¶ napisać ale barnaba i Kuba wyczerpali temat, jedyne co mogę powiedzieć, to rozumiem decyzje opuszczenia Soczi przez polska kadrę A, Stochowi to wyjdzie na plus prędzej czy póĽniej a niektórzy mog± się przejechać, ale ja też uważam, że Olimpiada to tylko jakie¶ zawody, a ważniejsza jest KK, niestety media, kibice i, prasa pompuj± balonik na zawody, które s± raz na 4 lata, mog± być loteryjne itd. W historii całego sportu, letniego i zimowego i w obliczu kilkudziesięciu lat było setki wielkich mistrzów, którzy nie zdobyli nawet medalu, na IO, a w sporcie zapisali sie wielkimi zgłoskami, czy to im umniejsza zasługi? Zreszt± rzygać mi sie chce już tymi igrzyskami jak słucham co wej¶cie na antenę TVP czy to biegi czy skoki, oni tylko mówi± o Igrzyskach, już wolę słuchać Szarana, który opętany jak±¶ choroba nie mówi nawet kto skacze i jak, tylko od lat nawija o historii sportu sięgaj±c lat 20tych 30tych itd.
(20.01.2014, 20:35)
tommm
Dobra decyzja. Nie ma sensu wysyłać sze¶ciu skoczków, juniorzy niech się przygotowuj± do M¦J a z seniorów nie ma kogo innego doł±czyć. Rutkowski, Zapotoczny czy K.Kot zakończyliby udział na kwalifikacjach.
(20.01.2014, 20:27)
JHzz
@Kuba jakich lotach ? w tym roku na koniec będ± skoki na skoczni dużej .
(20.01.2014, 18:22)
Fan
Murańka na to jedzie na M¦J żeby nie startować w Sapporo i Wilingen. Bo Kruczek boi się porównania formy oby dwóch przed IO. Czyli by Dawidek Kubacki się nie skompromitował...
(20.01.2014, 18:06)
barnaba
Panowie i panie- spokojnie:

1. M¦J od zawsze były w Polsce zawodami o dużym znaczeniu, a zwycięstwo stało dużo wyżej niż miejsce w I dziesi±tce Pucharu ¦wiata. Wysyłanie naszych juniorów do Japonii, jet-lag, aklimatyzacja i powtórzenie tego przy powrocie oznaczałoby oddanie M¦J walkowerem.

2. Od lat przed ważnymi imprezami Polska kadra A odpuszcza sobie zawody w Japonii- z powodów podanych wyżej. I chyba do jest dobry pomysł- przed IO w Salt Sake City jad±c do Sapporo ¶wietn± formę zmarnowali Austriacy.

3. Słoweńcy maj± do¶ć dziwn± metodę na młodych skoczków- eksploatuj± ich do maksimum. W efekcie ich wielkie talenty skacz± na wysokim poziomie 2-3 lata, po czym znikaj± (jedynym wyj±tkiem jest Kranjec). Nas nie stać na tak± eksploatację zawodnika.

4. Prevc prawdopodobnie w Japonii wygra, zmieni Stocha na I miejscu w klasyfikacji P¦. Ale dla Stocha imprez± docelow± s± Igrzyska, a nie P¦. Prevc prawdopodobnie nie utrzyma formy do końca marca i straci to, co zyskał w Japonii.

5. Do Japonii leci trzech naszych skoczków- ci którzy nie załapali się na M¦J i IO. Poziom prezentowany przez resztę zaplecza pozwala im w tej chwili na start co najwyżej w Pucharze FIS.

6. W Willingen prawdopodobnie szóstym będzie najlepszy z Sapporo- je¶li w ogóle wystartuje sze¶ciu, a nie pięciu.
(20.01.2014, 17:49)
Kuba
Moim zdaniem Kamil powinien pojechac do Saporro. Jad±cy tam Prevc, oraz oczywi¶cie obecny tam Kasai, prawdopodobnie rownież Simi mog± pozbawić Kamila koszulki lidera. Prwada jest taka że największym rywalem okazuje się być Prevc. Wiadome jest że w lotach jest silny, a w dodatku u siebie w Planicy może zdominowac konkursy wraz z Krańcem oczywi¶cie ale jego pomijam w walce o P¦. Tak więc Kamilowi trudno będzie zdobyć P¦ nei jad±c do Japoni. Konkursy w Wilingen i Falun oraz Norwegia czyli Oslo i chyba Trondhaim pozostaj± w zasięgu zwycięstw Kamila Stocha. Lachti nie pewne, wiadome jak to w Finlandii podmuchy i konkurs spaszczony.

Medale na IO nie s± pewne, bo trzeba je wywalczyć, natomisat większ± szanse Kamil ma w P¦, nie można mieć wszystkiego, chociaż Kamilowi tego życzę, ale bardziej prawdopodobne byloby zdobycie KK niż złota w Sochi. Ale to moje zdanie i decyzji tej o pozostaniu raczej nikt nei zofnei, ale oby Kamil potem tego nie żalowal, bo moze sie okazać że do zdobycia P¦ braklo mu tych konkursów z Japonii. :D Pozdrawiam :D
(20.01.2014, 17:30)
antak
oby wiało w Sapporo to nie będ± skakać i Stoch nie straci koszulki, sprawdzałem prognozy długoterminowe, tak tylko hipotetycznie to ma być wiatr nawet 14 m/s, hehehe, tam zawsze wieje to pomódlmy się aby też też, a swoj± drog± to Słoweńcy jak spokojnie nie potrenuj± to chyba będ± mieli ciężko na IO w drużynie, o Prevca się nie boję, bo on jest bardzo mocny, może byc powtórka jak z tamtego roku, że w drużynie ma M¦ byli nr 6, a też nie odpu¶cili żadnego weekendu..
(20.01.2014, 17:20)
xxx
@a
Jeszcze jest Willingen na odzyskanie 3. miejsca w PN. ;)
(20.01.2014, 17:14)
a
a i jeszcze Polscy pewnie spadn± na 4 miejsce w pucharze narodów, i będzie to złe, bo będ± skakać na IO jako czwarci a nie trzeci co też przeszkadza je¶li marzy się o medalu w drużynie, przynajmniej mieliby w miarę porównywalne warunki do Austriaków i Niemców,
A z innej beczki czy kto¶ wie czy Słoweńcy planuj± gdzie¶ jaki¶ postój w startach w P¦, bo mog± przegrać IO jak Austria w 2002, ale to nie nasz problem, my¶lę, że ta strata punktowa nie będzie taka duża, bo Stoch ma w miarę duż± przewagę na Kasai, Bardalem, Ammanmem, i może Kruczek specjalnie nie pojechał do Japonii, aby Kamil stracił prowadzenie w P¦, by nie był liderem i żeby nie było ci¶nienia na medal i to złoty od razu, chyba chce ich złatwić psychologicznie..
(20.01.2014, 17:12)
a
wystarczy, że Kasai wygra 2 razy, Bardal 2 razy drugi, Ammann 2 razy trzeci, a Prevc 2 razy czwarty i Stoch spada na 4 miejsce w P¦, ja osobi¶cie mam nadzieję, że przez dwa dni będzie wiać niemiłosiernie i konkursy się nie odbęd±, wtedy Słoweńcy bez treningu i bez zdobyczy punktowej przegraj± IO, heheh
(20.01.2014, 17:04)
andbal
@Ponurzyca
Nie kumam o co Ci chodzi. Je¶li chodzi o Klimka, Olka, Krzysia Bieguna Wolnego czy Kantykę na 100% nie wystaruj± w Willingen i do tego nie trzeba być analitykiem. Wystarczy porównać terminarz P¦ i terminarz M¦J. Juniorzy nie pojad± do Japoni na P¦ i do Willingen bo to koliduje z M¦J. Zatem na 100% żaden z juniorów w tym periodzie nie będzie startował w P¦. Ponieważ nie jad± na IO to jedynie pozostanie im po M¦J PK w USA i Niemczech.
(20.01.2014, 17:03)
Jakktokolwiek
@Ponurzyca
Z kandydaturami nie będzie problemu, na tym forum aż roi się od specjalistów ;)
(20.01.2014, 16:01)
alex
Polska to normalnie kraj absurdów. Po co ja się pytam tacy skoczkowie jak Biegun, Murańka czy Zniszczoł jad± na M¦J!!! Je¶li mamy do Japonii wysułać 3 beznadziejnych skoczków to lepiej niech nikt nie jedzie. Przecież oni będ± mieć problem nawet zakwalifikować się!!!
(20.01.2014, 15:49)
Ponurzyca
Być może PZN musi zatrudnić analityka z dyplomem technikum ekonomicznego by im robił ,,analizy" czyli sumował punkciki i pokazywał kogo należy, kiedy i gdzie wysyłać w ramach szerokopojętego interesu narodowego.
Bo betonowi działacze - spece od zwożenia ¶niegu maj± problemy z rachunkami.
Klimek i Olek najprawdopodobniej zalicz± w obecnym periodzie ,,nule" (bo może do Wilingen pojedzie Hula jak co¶ przyfarci w Sapporo) i maj± także małe szanse by w kolejnym też móc ,,zapunktować". Bo jakby nie było w ,,rankingu" wyżej jest Biegun
(20.01.2014, 15:41)
vallenkoxik
pewnie będzie loteria taka, że równie dobrze Hula będzie mógł wygrać, albo konkurs się nie odbędzie.
(20.01.2014, 15:31)
bartek06
a tymczasem prognoza pogody na przyszły weekend w Sapporo jest mało obiecuj±ca, ma wiać ponad 6m/s (o skakanie jakiekolwiek będzie ciężko), oby się sprawdziła !
(20.01.2014, 15:28)
@Munson
19, a nie 14
(20.01.2014, 15:27)
Maciek
@zibilbn
Robi± to po to, żeby były chociaż jakie¶ zawody poza Europ± ;)
(20.01.2014, 15:24)
Ada
Kufr

Czy Matura będzie w Sapporo?
(20.01.2014, 15:24)
Munson
@Lewy king
Nie ¶miej się z klimka, on dopiero ma 14 lat, cała kariera przed nim.
(20.01.2014, 15:10)
buchcio
kamil koszulki nie straci a jak straci to bedzie miał góra z 40 pkt straty i to do prevca jak już co¶ bo my¶lę że w saporro będzie jeden konkurs loteryjny a drugi się wgl nie odbędzie
(20.01.2014, 15:10)
Kurek
Czemu tylko trzech polaków?
Mogliby pojechać jeszcze
A. Zapotoczny, G. Miętus i J. Kot
(20.01.2014, 15:02)
zibilbn
po co wogule organizuj± te zawody je¶li czołowe ekipy wysyłaj± tam drugi skład
(20.01.2014, 14:55)
zibilbn
po co wogule organizuj± te zawody je¶li czołowe ekipy wysyłaj± tam drugi skład
(20.01.2014, 14:54)
hehheh
https://twitter.com/Morriceosa urus/status/425043396361609216

Nie będzie Trevora Morrice'a, jakby się kto¶ zastanawiał.
(20.01.2014, 14:47)
ew
@jandalf przecież liczy się ze nasi wygraja... z turkami i innymi skoczkami z Fiscupu. To s± imprezy dla młodych skoczków by się mogli pokazać a nie że pojada skoczkowie ktorzy wygrywaja w pucharze swiatai przycmia tamtych zgarniajac wszystkie medale i stypendia
(20.01.2014, 14:44)
Drabi
Ammann leci do Sapporo ? Bo nie wiem czy na niego stawiać w typerze.
(20.01.2014, 14:38)
jandalf
Czy nie za duża wagę przywi±zuj± nasi trenerzy do mistrzostw ¶wiata juniorów czy uniwersjady? To s± drugorzędne imprezy.
Mam wrażenie że inne ekipy jad± tam z biegu, bo dla nich naprawdę wazny jest Puchar ¦wiata.
Moim niefachowym zdaniem Biegun, Zniszczoł i Murańka powinni lecieć do Sapporo
(20.01.2014, 14:37)
ew
A czemu nie poleciała cała kadra do Sapporo przecież jakby polecieli bo zakopanym odrazu to by nie mieli problemów z czasem
(20.01.2014, 14:37)
Ponurzyca
To jaka¶ kolejna masakra.
OK jest ,,skład" olimpijski, maj± dopasować kombinezony, przetestować sprzęt etc.
Ale dlaczego nie daje się szansy Olkowi Zniszczołowi na zapunktowanie, ogranicza się dorobek punktowy Bieguna i Murańki?
Stefan Hula to powinien w Sapporo skakać w ub. tygodniu w ramach CoCu. Zgodnie z przewidywaniami w P¦ w Polsce nic nie nawojował - tam mógłby zdobyć ,,cenne" punkty.
Ten period w P¦ jest krótki, tylko 4 konkursy. Rozumiem gdybu do M¦J byli szykowani kolejni juniorzy - tacy którzy jeszcze nie zdobywali medali w tych zawodach.
Ale Zniszczoł i Murańka? To s± bez urazy ,,stare konie" rywalizuj±cy z ,,seniorami" na codzień. Po co im ta impreza?
(20.01.2014, 14:33)
...
@Anett
Bo się przygotowywuj± do M¦J w Predazzo
(20.01.2014, 14:24)
Anett
Bez sensu ;/ Dlaczego Murańka i Biegun nie lec± do Sapporo??
(20.01.2014, 14:14)
pytanie
Kiedy będzie odprawa techniczna zawodów w Sapporo?
(20.01.2014, 14:11)
alucard
Czyli Kamil straci koszulkę lidera na rzecz Prevca, nie ma co się oszukiwać.
(20.01.2014, 13:53)
borek99
Będ± też Rumuni, co potwierdził Torok: http://ask.fm/EduardKq
(20.01.2014, 13:47)
faxu
Po co wywalać pieni±dze, skoro nasz trzeci rzut miał problem z punktowaniem z CoC? Ta trójka w zupełno¶ci wystarczy, my¶lę, że Hulę stać nawet na 12-16 miejsce w którym¶ z konkursów.
(20.01.2014, 13:45)
Zakrza
Ok, czyli Stocha przeskakuje tylko Amman, Prevc, Kasai i Bardal (o ile pojedzie).
(20.01.2014, 13:45)
aa
Z czołowej dziesi±tki P¦ będzie maksymalnie 4 skoczków. Nie wiadomo jeszcze, czy pojedzie Bardal. Gdyby nie pojechał to w Sapporo by było tylko 3 skoczków z 10 P¦
(20.01.2014, 13:44)
Merc
skoro juz maja limit 6.. pewnie duzo by nie nadplacili gdyby wzieli jeszcze 3
(20.01.2014, 13:43)
Lewy king
Murańka w kadrze na M¦J? przecież on karierę ma zakończyć. Pampers jeden :D
(20.01.2014, 13:43)
Matthew94
To Schlierenzauer nie jedzie
(20.01.2014, 13:42)
Moyack
Głupota, to ja bym już wysłał tam kogokolwiek, nawet Zapotocznego, ¦liża czy Tonia Tajnera !
(20.01.2014, 13:42)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Polacy, Austriacy i Słoweńcy na Sapporo
Polacy, Austriacy i Słoweńcy na Sapporo

Polacy, Austriacy i Słoweńcy na Sapporo

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka komentarzy
Szukasz wszystkich komentarzy jednego użytkownika? Chcesz przeczytać komentarze z okre¶lonego czasu? Skorzystaj z wyszukiwarki komentarzy!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich