Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

Choć apetyt był większy, polscy skoczkowie zakończyli drużynowy konkurs w Zakopanem poza podium. Mimo to eksperymentalny skład spisał się dobrze. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa Dawida Kubackiego.

Po pierwszej serii Polacy plasowali się na trzecim miejscu, ustępując miejsca Niemcom i Austriakom. Druga runda przyniosła spore zmiany - na pierwsze miejsce przesunęli się Słoweńcy, natomiast nasi skoczkowie wypadli poza podium.

- Już po pierwszej serii wiedzieliśmy, że będzie ciężko. W grę wchodziły cztery zespoły, my niestety nie trafiliśmy z warunkami - przyznaje Łukasz Kruczek. - Zwycięstwo Słoweńców nie jest zaskoczeniem. Już od jakiegoś czasu skakali bardzo dobrze, poza tym wspaniale mobilizują się w konkursach drużynowych. Świetnie też znają tę skocznię, dużo tutaj trenują.

Jutrzejszy konkurs indywidualny będzie ostatnim sprawdzianem kadry przed ogłoszeniem składu na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Czy trener naszej reprezentacji ma już w głowie piątkę, która pojedzie do Rosji?

- Po dzisiejszym konkursie mamy więcej znaków zapytania, ale i odpowiedzi. Trzon drużyny stanowią Kamil Stoch i Jan Ziobro. Trzeba wybrać pozostałych zawodników. W tej chwili jednak mówimy o konkursie, który odbędzie się dopiero za miesiąc - przypomina. - Eksperymentalny skład pokazał, nad czym musimy się zastanowić. Skoki w Zakopanem to skoki pod dużą presją, w związku z tym ujawniły się pewne rzeczy. Dziś z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Kubacki. Widzieliśmy na treningach tendencję wzrostową, a dzisiaj oddał najlepsze skoki w sezonie. Dlatego powołaliśmy go do drużyny.

A czego spodziewa się szkoleniowiec podczas niedzielnego konkursu?

- Myślę, że jutrzejszy konkurs całkowicie rozwieje nasze wątpliwości - stwierdza, mając na uwadze nominacje na ZIO. - Od zawodników oczekujemy dobrych skoków, nie chcemy mówić o wynikach. Na pewno możemy liczyć na więcej niż czterech zawodników w drugiej serii - zakończył Kruczek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
a
Do gregory1975:

zle to zrozumiales, jesli chodzi o trzon druzyny to powinni byc to zawodnicy ktorzy od conajmniej sezonu prezentuja sie przyzwoicie, a muranka czy kubacki jada jako rezerwowi wiec powinna liczyc sie forma...
(19.01.2014, 00:24)
OtokoNoHito
Nie ulega wątpliwości, że Murańka bardziej niż Kubacki zasługuje na wyjazd na IO. Rzecz w tym, że na IO nie jedzie się za zasługi, lecz jechać mają ci, którzy będą w najwyższej aktualnie formie. Murańka nie zachwyca, ale prezentuje się dosyć stabilnie, to że dzisiaj był najsłabszy nie powinno rzutować na jego ogólnej ocenie, wszak dopiero co wygrał kwalifikacje do konkursu w Wiśle. Kubacki do tej pory głównie zawodził, czy teraz zaczyna łapać wielką formę - za wcześnie by to stwierdzić. Musimy również pamiętać, że te zawody odbywają się w Polsce, nie są do końca reprezentatywne, bo nasi skoczkowie często radzą tu sobie lepiej, co nie zawsze przekłada się na wyniki na zagranicznych skoczniach. Generalnie pytanie brzmi, co który skoczek może dać na IO i pod jakim kątem go rozważamy. Murańka przypomina mi Kota, choć nie ma jeszcze jego poziomu: ambitny, dosyć stabilny, ładny w locie. Kubacki to zupełnie inna specyfika, co jest jego atutem i wadą: atomowe odbicie, wysoka parabola lotu, dobrze sobie radzi przy korzystnym wietrze, często słabo gdy wieje w plecy. Dzisiaj pokazał, że potrafi również wyciągać skoki do końca (choć wciąż pozostaje wrażenie, że gdyby inna sylwetka w locie, latałby co najmniej parę metrów dalej) a także zdobywać wysokie noty. Czy skakałby tak również w Soczi? Tego się nie dowiemy. No i kto by się bardziej przydał drużynie? Czy rozważamy ich w kontekście konkursu drużynowego, czy tylko zawodów indywidualnych, gdzie raczej i tak żaden z nich nie będzie kandydatem do medalu? Moim zdaniem to zależy od dyspozycji Żyły: w swojej najwyżej formie był naszym 2gim po Stochu zawodnikiem, potrafił wygrywać konkursy, był pewnym punktem. W tym sezonie punktów zgromadził sporo, bo odwrotnie niż w poprzednim sezonie gromadził je od początku ale forma jest daleka od ideału, dobre występy przeplata miejscami w 3ciej dziesiątce. Jeśli Żyła będzie mieć formę na IO to skład na drużynówkę jest jasny. Kot to jedyny zawodnik obok Preva, który punktował w tym sezonie we wszystkich konkursach. Nie były to często bardzo wysokie miejsca, ale jest jednym z najstabilniejszych zawodników, praktycznie w ogóle nie ma zupełnie zepsutych skoków: ktoś taki na drużynówkę do skarb. A Ziobro, to obecnie drugi po Stochu zawodnik PŚ, zawodnik, który już wygrywał i stał na podium. Paradoksalnie o powołaniu Dawida lub Klemensa w równym stopniu co ich skoki zdecydują jutro skoki Żyły i Kota - jeśli będą dobre to szanse Murańki maleją, bo jako ten 5ty będzie rozważany głównie pod kątem zawodów indywidualnych, a tam faworytem do miejsc w ścisłej czołówce raczej nie będzie - prędzej zaś Kubacki na skoczni średniej. Oczywiście słabe skoki (lub skok) Dawida jutro rozwiążą tą rywalizację na korzyść Murańki. Kto nie odpadnie, będzie mi go żal, choć bardziej rozczarowany będzie miał prawo czuć się Klemsns, który swoimi wynikami zasłużył sobie na wyjazd dużo bardziej niż Dawid.
(18.01.2014, 23:32)
Exbitz
@stefe: Masz na myśli wielki telebim gdzie wyświetlane są wyniki czy ten mały tuż obok miejsca, w którym zatrzymują się skoczkowie po oddaniu skoku? Jeśli chodzi o duży - niewiele da się zauważyć z sektora D. Jeśli chodzi o mały, nie mam pojęcia, ale wątpię żeby był stamtąd w ogóle widoczny. Jeśli chodzi o ogladanie skoków na żywo, polecam sektor B - zdecydowanie najlepsze miejsce na skoczni.
(18.01.2014, 22:51)
Tia
Dla mnie na pewno jadą: Stoch, Żyła, Kot, Ziobro. A co do piątego to po dzisiejszym dniu nie jestem pewny czy Kubacki czy Murańka. To chyba dobry pomysł żeby przygotowywać wszystkich 6 i wybrać 5 tuż przed IO.
(18.01.2014, 22:18)
Pogas
Przyglądam się naszym i stwierdzam, że mamy czterech skoczków. Są nimi Stoch, Ziobro, Żyła, Kot. Piąty to duża niewiadoma: Murańka czy Kubacki. Murańka jest jednak jeszcze słaby psychicznie (dzisiaj się spalił). Kubacki ma niestabilną formę. Najważniejsze pytanie: Jaki wpływ ma wybicie na skoczni w Soczi na odległośc ? Dawid ma wybicie niesamowite , ale musi mieć wiatr, żeby skok był daleki a nawet bardzo daleki. A Klimek w słabszych warunkach poradzi sobie lepiej..
(18.01.2014, 22:02)
iks
miskowiejski - no właśnie równego poziomu nie prezentuje może i nikt, ale każdy może wystrzelić!
(18.01.2014, 21:59)
Maqur
zgadzam sie z tym że Stoch i Ziobro to trzon drużyny, obaj w konkursach są wyrużniajacymi sie postaciami, co widać zreszta po klasyfikacji PŚ, a co do reszty to mega zagadka,
Kot jest chyba tez jest pewny, nie zepsuł drastycznie chyba żadnego skoku w tym sezonie, mysle że bedzie wstanie sie przygotować na 110% swoich mozliwości na IO. Żyła myśle że też pojedzie, w Wiśle juz pokazał dobre skoki, też myśle ze potrafi sie przygytować jeszcze lepiej na IO,
a co do 5 zawodnika, to jest zagadka, wydawało sie że Muranka bedzie tym 5, ale dzis słabiej dużo od Kubackiego, fakt miał sporo gorsze warunki, a Kubacki jest bardzo nierówny, ale jesli Dawid jutro rowniez zaprezentuje sie tak jak dzis, do może postawić trener na jego, ale ja bym wzioł obu do grupy na IO, 6 zawodników też może sie przygotowywać na igrzyska, i dopiero w ostatniej decyzji podjąc decyzje który pojedzie na zawody.
(18.01.2014, 21:49)
gregory_1975
do a

Twoje uzasadnienia zaprzeczają się, zdecyduj się czy trener ma zabrać zawodników którzy dobrze skaczą przynajmniej od roku czy w tym sezonie:

o Ziobro piszesz -"zdziwiła mnie wiadomość, że jest trzonem drużyny, no dobra skacze od Engelbergu W MIARĘ dobrze, ale bez przesady, rok temu nic nie prezentował, trzon drużyny to chyba zawodnicy, którzy od co najmniej jednego sezonu skaczą przyzwoicie, trzon drużyny to Kamil, Maciek, Pieter.
o Murańce -"... ja bym go zabrał na IO, zamiast Dawida, bo miał by już doświadczenie na dużej imprezie, za rok na MŚ też będzie nie doświadczony i będą wątpliwości czy go zabrać, będzie to nagroda dla niego za dobre występy w tym sezonie PŚ i TCS, będzie to znak, że trener bierze obecnie najlepszych zawodników a nie za ładny uśmiech, bo Kubacki w tym sezonie po za dzisiejszymi skokami niczym nie zachwycił.
(18.01.2014, 21:48)
fan skoków85
Ziobro i Stoch pewniacy. Wcześniej mówił, że mamy 3 pewniaków, czyli to oznacza, że pewniakiem był Murańka, a po dzisiejszym konkursie ma wątpliwości czy Murańka, czy Kubacki.
(18.01.2014, 21:47)
ew
Po co Żyłę brać skoro on nic w tym sezonie nie prezentuje?
(18.01.2014, 21:41)
miskowiejski
Prawda jest taka, że nie ma znaczenia, kto z tej 6ki pojedzie (poza Stochem). Nikt tak naprawdę nie prezentował równego i dobrego poziomu (minimum 3 konkursy).
(18.01.2014, 20:53)
a
Na IO muszą jechać: Stoch, Kot, Żyła, Ziobro, Murańka.

Krótka opinia o każdym skoczku

Stoch - na 100% jedzie na IO, nie ma możliwości, aby go nie było, będzie walczyć o złoto.

Kot - regularność w tym sezonie to na pewno wielki plus, myślę, że powróci do formy i będzie mocnym punktem na IO w drużynie i sam coś osiągnie)

Żyła - podobnie jak Kot, ale on bierze to wszystko bardziej na luzie, więc jak będzie skakał tak ja w Klingenthal to ho ho.

Ziobro - zdziwiła mnie wiadomość, że jest trzonem drużyny, no dobra skacze od Engelbergu W MIARĘ dobrze, ale bez przesady, rok temu nic nie prezentował, trzon drużyny to chyba zawodnicy, którzy od co najmniej jednego sezonu skaczą przyzwoicie, trzon drużyny to Kamil, Maciek, Pieter.

Murańka - trochę słabiej skoczył w drużynie, ALE miał 2 razy złe warunki, ciekawe czy Dawid przy takim wietrze jaki miał on skoczył by coś lepiej, pewnie gorzej (Kubacki w drugim skoku miał odjęte ok 10 pkt!!, a skoczył tylko 132,5 m, zawodnicy z TOP 10 skoczyli by ponad 140 m!!!) ja bym go zabrał na IO, zamiast Dawida, bo miał by już doświadczenie na dużej imprezie, za rok na MŚ też będzie nie doświadczony i będą wątpliwości czy go zabrać, będzie to nagroda dla niego za dobre występy w tym sezonie PŚ i TCS, będzie to znak, że trener bierze obecnie najlepszych zawodników a nie za ładny uśmiech, bo Kubacki w tym sezonie po za dzisiejszymi skokami niczym nie zachwycił.

Kubacki - nie wiadomo co z jego formą, ciekawe czy po Zakopanem nie zniknie (forma) tak szybo albo jeszcze szybciej jak się pojawiła, a może akurat, w końcu rok temu z drużyną zdobył medal i nie był najsłabszy, wielka niewiadoma, na minus na pewno nie regularność w PŚ)

Biegun - po Klingenthal myślano, że wystrzelił z wielką formą i będzie tak cały sezon, a tu nie, zgasł a szkoda.

Zniszczoł - szkoda, że nie skakał wcześniej lepiej to może trener zabrałby go na PŚ i by coś pokazał, liczyłby się w walce o miejsce na IO.
(18.01.2014, 20:36)
stefe
Witam mam pytanie czy ktos kto byl w Zakopanem na sektorze D to czy jest dobra widocznosc na ekranik ze dokladnie liczby i cyfry widac ? pozdrawiam
(18.01.2014, 20:13)
hekl
Pierwszy koment. Chwila sławy
(18.01.2014, 20:04)
paczko
Ziobro równo, dziś błysku NIE BYŁO. Stoch skoczył gorzej w porównaniu do swoich możliwości w drugiej serii niż Ziobro osiem skoków przed nim. Kubacki duży plus. Murańka dwója.
(18.01.2014, 20:02)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kruczek: Trzon drużyny to Stoch i Ziobro, jutrzejszy konkurs rozwieje wątpliwości
Kruczek: Trzon drużyny to Stoch i Ziobro, jutrzejszy konkurs rozwieje wątpliwości

Kruczek: Trzon drużyny to Stoch i Ziobro, jutrzejszy konkurs rozwieje wątpliwości

Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
17.8.2024
23:50
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich