Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Już w czwartek pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu ¦wiata w Polsce. Trener Łukasz Kruczek podał nazwiska zawodników, którzy będ± rywalizowali w Wi¶le.

Po konsultacjach ze sztabem szkoleniowym trener Łukasz Kruczek podał nazwiska dwunastu zawodników, którzy będ± rywalizowali podczas pierwszego z polskich konkursów P¦.

Kibice będ± mogli dopingować lidera klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata Kamila Stocha oraz najlepszych polskich skoczków: Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę, Krzysztofa Bieguna, Dawida Kubackiego, Aleksandra Zniszczoła, Stefana Hulę, Bartłomieja Kłuska i Krzysztofa Miętusa. W tym gronie znalazł się również Jakub Wolny, dla którego będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Mateusz
Rzeczywi¶cie za Zapotocznego
(15.01.2014, 19:16)
Mateusz
Nie chyba tylko na pewno!!!
(15.01.2014, 18:28)
Mateusz
Masz chyba rację
(15.01.2014, 18:26)
obb
@Mateusz

Kuba Kot to powinien skakać za Miętusa. Ew. Zapotoczny
(15.01.2014, 18:18)
stefek
@fan skoków85 Acha, bo to letni Coc też się liczy, rozumiem, dzięki
(15.01.2014, 18:17)
stefek
@fan skoków85 Acha, bo to letni Coc też się liczy, rozumiem, dzięki
(15.01.2014, 18:16)
piki
Mateusz, jaja sobie robisz? Kot to zawodnik już totalnie bez perspektyw, a w tej Uniwersjadzie to Wolny w obecnej formie by mógł być nawet w 10.

To nie ma być zawodnik NA PUNKTY tu i teraz (chociaż i tak większe szansę na pkt miałby Wolny niż Kot), ale na zapoznanie się ze skakaniem na najwyższym poziomie, bo Kuba zrobił duży postęp, a jest jeszcze bardzo młody, w przeciwieństwie do Kuby.
(15.01.2014, 16:46)
Mateusz
On ma przynajmniej JAKIE¦ do¶wiadczenie (w Uniwersjadzie w Trydencie zaj±ł 23 miejsce).
(15.01.2014, 16:39)
Mateusz
Zamiast Wolnego powinien skakać Jakub Kot.
(15.01.2014, 16:10)
Maarten
@Pawmak

Bachleda zawiesił karierę z powodu kontuzji, sam twierdzi, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, ale wiek+słaba forma+kontuzja - to nie ma prawa się udać. Może zobaczymy go pożegnalnie jeszcze w jakich¶ Mistrzostwach Polski.
(15.01.2014, 01:11)
@łodziak
Przecież Zniszczoł jest w składzie.
(14.01.2014, 23:40)
Pawmak
Bachleda ma status not active w bazie FIS, więc sk±d kto¶ wie, że jeszcze nie skończył?

A skład na Wisłę oczywisty.
(14.01.2014, 23:14)
Krzaczus
Skład wydaje sie byc najlepszy a jesli ktos by naprawde Ľle skakał to na Zakopane jakas mała podmianke chociaz nie wiem czy warto
(14.01.2014, 22:34)
Łodziak
Dajcie Zniszczoła. Takim zawodnikom szanse trzeba dawać
!! Gdzie jest ¦liwa
(14.01.2014, 22:06)
Maqur
Powinni startować najlepsi i mysle ze to jest ta 12 najlepszych, Hula i Mietus sa w tej 12 najlepszych polskich skoczków na ten moment
(14.01.2014, 18:18)
Tytus
@summo14 niby kogo inni nawet w Pk nie potrafia punktować jedynie Zapotocznemu raz zawiało i zapunktował a tak to nikt fakt Hula tez ostatnio nie punktuje ale ma wieksze szanse przynajmniej sie zalapac do konkursu niz pozostali.
(14.01.2014, 18:09)
summo14
dlaczego hula niech daz± innym szanse na wybicie on mial nie jedna
(14.01.2014, 16:30)
hobbit
dobrze, niech walcz± chłopaki o kwalifikację
(14.01.2014, 16:02)
Ziutek
Idac droga wiekszosci może zabierzmy rezerwowy skład i zamiast tych co beda tam skakac wezmy Leje,Kantyke,Rude,¦liza,Rutkow skiego,G.Mietusa,J.Kota,Zapoto cznego Biele i Bachlede z kontuzja bo przeciez oni sa tacy dobrzy każdy po kolei przeciez kogos z nich wypisuje .Wtedy to bedzie niezły konkurs co nie ???:P
(14.01.2014, 13:12)
Hozake
Mogliby wzi±ć Grzesia Miętusa zamiast Bieguna
(14.01.2014, 09:24)
fan skoków85
@stefek
Kantyka był 55. w tegorocznym letnim COC i zdobył 34 punkty. Daje mu to prawo startu w P¦ i LGP w tym i przyszłym sezonie.
(14.01.2014, 00:59)
barnaba
Ludzie, przestańcie się napinać. Forma ma przyj¶ć na pocz±tku lutego, na pierwszy konkurs IO. A w skokach narciarskich najwyższ± dyspozycję można utrzymać nie dłużej niż 4-5 tygodni. Nasi maj± w styczniu skakać przyzwoicie, nie popełniać błędów, na moc odbicia przyjdzie czas.

Wisła to jeden z konkursów, najsłabsi w Wi¶le konkurs w Zakopanem obejrz± w telewizji. Je¶li Hula skoczy słabo, to kto¶ go zast±pi- może i Zapotoczny.

Obsada konkursów w Polsce będzie taka sobie- nie przyjedzie Amman (pytanie czy w ogóle przyjad± Szwajcarzy), nie będzie Japończyków, Morgensterna, Finowie w składzie rezerwowym. Czesi na pewno będ± skakać gorzej niż na mamucie. Norwegowie też pewnie nie będ± w pełnym składzie. A nasi, zwłaszcza w Zakopanem, z reguły zaliczali najlepsze konkursy w sezonie. W którym¶ roku olimpijskim w "50" znaleĽli się nawet kompletnie anonimowi dla większo¶ci kibiców zawodnicy (Paweł Kruczek i Andrzej Galica), którzy nigdy póĽniej nawet nie otarli się o P¦. Zatem ani z bardzo dobrych wyników, ani z bardzo przeciętnych nie wyci±gałbym zbyt daleko id±cych wniosków :)
(14.01.2014, 00:05)
stefek
Mało istotna sprawa, no ale o co chodzi z tym Kantyk±? Tutaj w portalu jest podany, że ma prawo startu w P¦, jednocze¶nie jest napisane, że prawo startu maj± zawodnicy, którzy zdobyli pkt P¦, lub punktowali w obecnym lub poprzednim sezonie PK, Kantyka nie zdobył nigdy pkt P¦, nie zdobył również punktów w PK w tym i poprzednim sezonie. O co chodzi?
(13.01.2014, 23:56)
alex
Według mnie je¶li podczas tych konkursów w Polsce nie będzie żadnego z Polaków na podium to będzie porażka. Oprócz tego przynajmniej 2 może nawet 3 powinno być w 10. Oczywi¶cie mam na my¶li tych którzy potencjalnie będ± w drużynowym konkursie. Tak w ogóle to takie pytanie do wszystkich. Mianowicie jakich zawodników wystawiliby¶cie w konkursie drużynowym? Według mnie to Stoch, Kot, Ziobro, Żyła , ale w sumie Klemens Murańka też zasługuje na drużynowy . Żyła według mnie to ostatnio nie zachwyca, za to Kot coraz lepiej co mnie cieszy. Na pewno Ci zawodnicy według mnie powinni pojechać na IO. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że tak będzie. Sorry ale według mnie to Kubacki nie ma predyspozycji. Pamiętacie M¦ gdzie w treningach był najlepszy a póĽniej się spalił. On jest słaby psychicznie. Zreszt± na tę chwilę jest gorszy od tych wyżej wymienionych zawodników.
(13.01.2014, 22:59)
Qwarq
@jola
Czy ty wiesz co piszesz Mietus i Hula moze nie sa dobrzy ale napewno zasługuja na to miejsce duzo bardziej niz Zapotoczny i Leja pierwszy raz zdobył punkty w Pk bo w jednej serii dobrze mu zawiało a pozostałe jego dokonania pozostawie bez komentarza natomiast Leja jeszcze nie jest na to gotowy .A Stefanowi i Krzyskowi nalezy dac szanse bo przy odpowiedniej motywacji sa w stanie zdobyc jakies punkty .A jesli sie nie spisza to wtedy mozna sie zastanawiac o wymianie ale oczywiscie za kogos rozsadniejszego jesli w ogole ktos taki jest
(13.01.2014, 21:45)
andbal
@stefek
Akurat Kantyka może startować w P¦.
(13.01.2014, 21:32)
jola
Zapotoczny i Leja bardziej zasłuzyli na wystep w P¦ WISŁA niż Hula z Miętusem !!
(13.01.2014, 20:56)
Labrador
@lechu- bo byli gospodarzami i mieli grupę narodow±, tak jak my w Wi¶le i Zakopanem.
(13.01.2014, 20:34)
vallenkoxik
@lechu
Ponieważ wykorzystali w nich kwotę narodow±.
(13.01.2014, 20:33)
lechu
Może kto¶ wie dlaczego Niemcy w dwóch konkursach podczas TSC mogli wystawić po kilkunastu zawodników
(13.01.2014, 20:29)
a
Wg mnie miejsca będ± takie:
Stoch: 1-3 (lider P¦, skacze u siebie, powinno być podium)
Kot, Żyła: 4-8 (Kot skacze coraz lepiej, pokazał to już w Bad Mittendorf, Żyła - jego skocznia, rok temu wła¶nie tu zaczęły się jego dobre starty)
Ziobro, Murańka: 9-15 (je¶li chc± jechać na IO musz± lepiej zaprezentować się od Kubackiego i Bieguna, Klemens jest w dobrej formie, może w Austrii nie zachwycił, ale jest jeszcze młody i trudne warunki na mamucie nie pomogły mu, Ziobro w Polsce skacze dobrze i też formę ma jako tako ustabilizowan±)
Biegun, Kubacki: 16-22 (obydwaj nie skacz± ostatnio najlepiej, a forma powinna wła¶nie teraz rosn±ć, może dobrze zaprezentuj± się w Polsce i pojad± na IO)
Zniszczoł: 23-30 (my¶lę, że quali przejdzie, a awans do II serii konkursu będzie bardzo dobry, coraz lepiej skacze w CoC
Hula, Miętus: 30< (chyba nie maj± szans na II serię, o ile się zakwalifikuj± do konkursu, nic teraz nie prezentuj±)
Wolny: no i tu każdy wynik w top 30 będzie bardzo dużym sukcesem, quali chyba przejdzie, bo w CoC skacze w miarę dobrze
(13.01.2014, 20:29)
RIHU
no i dobrze
(13.01.2014, 20:20)
Maqur
Byrt ma problemy ze sob± głownie, zawodnik który był najbardziej perspektywicznym naszym zawodnikiem, nawet pojechał na M¦ w 2011, no ale cóz alko i te sprawy potrafia zniszczyć człowieka
(13.01.2014, 20:05)
Matthew94
@Ponurzyca:
To kogo powinni¶my wystawić na P¦ w Wi¶le i Zakopanym? ¦liż jest w fatalnej formie
(13.01.2014, 19:57)
Matthew94
Nie masz racji. Nie da sie caly czas wygrywać i stawać na podium
(13.01.2014, 19:53)
ArcioG%$
Ale to jest malo bo w ps mozemy wziasc 6a w coc 7 a ty jest 11a powinno byc 13 o co tu chodzi mamy druzyne w zakopanym skoda ze gospodarz nie moze wziasc 2 druzyn
(13.01.2014, 19:50)
www.nasztarchomin.pl
Zdecydowanie za dużo przysługuje nam miejsc na konkursy w Polsce. Jeszcze kilka dni przed sylwestrem kiedy na podium w konkursie P¦ stawało dwóch Polakach byli¶my w innych nastrojach, ale dzi¶ wygl±da to już inaczej. Prawdopodobnie sze¶ciu nie przejdzie kwalifikacji, a pięciu zapunktuje.
(13.01.2014, 19:38)
kamil
JA mam takie pytanie. A mianowicie co się dzieje ze skoczkiem o imieniu Tomasz Byrt. Może kto¶ wie? Już przecież startował nawet w konkursach P¦ w Polsce. Teraz jako¶ przepadł.
(13.01.2014, 19:34)
Sebek99pl
Skoczkowie będ± mieli skakania w czwartek. 2 serie treningowe, kwalifikacje,seria próbna i 2 serie konkursowe. Ł±cznie 6 skoków.
(13.01.2014, 19:31)
desio
to prawda, ammanna i japonczykow nie bedzie w wisle, sprawdzone info z prasy (wypowiedz organizatora). ale czy wiecie cos oo tym, czy ammann pojedzie do zakopanego a moze rowniez odpuszcza?
(13.01.2014, 19:04)
hyt
Czy Polacy beda trenowac przed Wisla?
(13.01.2014, 18:59)
Romek
Do Wisły przyjad± Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Manuel Poppinger i Andreas Kofler.
(13.01.2014, 18:51)
karol_w2
A kto z Japończyków w kontynentalnym w Saporro będzie startował , orientujecie się ?
(13.01.2014, 18:50)
Romek
Nie moge tutaj podac zródeł bo to reklama będzie dobrze poszukaj a znajdziesz
(13.01.2014, 18:49)
karol_w2
Romek , sk±d te wszystkie informacje ? To jest pewne ?
(13.01.2014, 18:46)
Andrzej92xp
wie kto¶ co się dzieje z veli-matti Linstromem??
(13.01.2014, 18:15)
Romek
Będzie Diethart w wi¶le
(13.01.2014, 18:10)
Maqur
ogolnie to raczej było pewne że własnie taki skład bedzie, wiadomo że taki Hula czy Mietus raczej dużo nie zwołuj± ale szkoda by było nie wykorzystać kwoty narodowej, ogolnie to tak jak ktos juz pisał, nie bedzie wszystkich topowych zawodnikow, my¶le że Stoch bedzie walczył o zwyciestwo, mysle rownież że wystrzeli ktos z 3 Ziobro Kot Zyła, stawiam na Kota która skacze bardzo równo ale jeszcze nic nawet w P¦ nie osiagnał, no i mysle że wkoncu moze uda sie odnie¶ć triumf w drużynówce, w tamtym roku było bardzoooooo blisko jak pamietamy.

a tak wg Diethart bedzie skakał w polsce ?
(13.01.2014, 17:55)
Krzysiek1357
Witam.
Mam pytanie: co obecnie dzieje się z Grzegorzem Miętusem?? Bo wg statystyk to ostatnio wogule punktów w CoC nie zdobywa a w FIS cupie marne 63pkt u siebie w szczyrku. Gdzie on teraz jest powoływany i co się z nim dzieje. Dzięki za odpowiedĽ.
(13.01.2014, 17:16)
stefek
No Kantyka akurat nie może, też się pomyliłem, Biela miał pkt PK w poprzednim sezonie
(13.01.2014, 17:05)
jjj
nie wiem po co brać tego hulę jak on l±duje na buli heh
(13.01.2014, 17:04)
Romek
Ja bym wystawił max 6 skoczków....zeby wstydu oszczędzic kibicom
(13.01.2014, 16:45)
Tytus
Mietus wyglada w teh chwili najsłabiej mysle że na Zakopane i ile mu sie nie uda wejsc do konkursu powinien byc zamieniony za Jakuba Kota Biele albo Kantyke
(13.01.2014, 16:41)
stefek
Biela jeszcze pewnie był kandydatem, który w ostanim konkursie PK pokonał Miętusa
(13.01.2014, 16:24)
stefek
Przepraszam bardzo, wygl±da na to, że Kantyka nie ma prawa startu w P¦, nie zwróciłem na to uwagi. Także skład jest dobry, nie wiem tylko co z tym Zapotocznym, wiadomo, że z wybranej 12-stki Miętus jest chyba w tej chwili najsłabszy.
(13.01.2014, 16:19)
Ponurzyca
@Matthew94 wiem, że nie jest ,,młody". Raczej było by to ,,sympatyczne" pożegnanie ¦liża ze skokami.
Na Zakopane mogli by ,,zrotować" skład o np. Janotę, Szostoka czy Kojzara.
Szkoda, że nie odbyły się te MP w Wi¶le - być może ,,skład krajowy" wygl±dałby inaczej.
Dużym błędem jest niewysłanie Huli do Sapporo na CoC - pewnie pojedzie tam ale na P¦
(13.01.2014, 16:16)
Romek
japonia nie przyjeżdza do wisły

Ammann też nie przyjeżdza do wisły
(13.01.2014, 16:14)
stefek
Miętus i Hula id± jednak w dół, zatem co to za sens jest ich dalej wł±czać w P¦, jeżeli maj± wrócić do dobrej formy niech najpierw zaprezentuj± te dobre skoki np w PK, młodzi zatem, którzy jeszcze w ostatnich sezonach startowali np w FIS Cup id± do góry i kto wie czy na własnej skoczni nie zaprezentowali by się dobrze, wydaje mi się, że mog± mieć większ± motywację niż starzy wyjadacze
(13.01.2014, 16:07)
kapi
A gdzie K.Leja , G. miętus i A. Zapotoczny ?
(13.01.2014, 16:06)
stefek
Hmm, Miętus w obu konkursach ostatniego PK był zdecydowanie słabszy od Kantyki, Hula bardzo podobnie do Kantyki, w jednym w tych konkursów również z nim przegrał. A jeszcze jest Zapotoczny. Co z nim w ogóle, że nie skakał ani w PK, a nie został teraz powołany? Generalnie stawiałbym na młodszych z perspektyw± rozwoju, zamiast Miętusa i Hulę u mnie to byliby Ci dwaj własnie: Kantyka i Zapotoczny, reszta jest powołana jak najbardziej racjonalnie.
(13.01.2014, 16:02)
Mleczu3run
Daje 3 warianty
w najgorszym wypadku stoch w 10-tce , 4 w 30-tce, 7 w 50-tce
drugi taki chyba najbardziej możliwy
dwóch w 10-tce, 6 w 30, 10 w -50tce. i taki jaki by mi sie marzył
4 w 10tce w tym 2 na podium, 8 w 30 i cała 12 w 50 :)
(13.01.2014, 15:50)
karol_w2
Kto¶ wie czy jacy¶ zawodnicy z czołówki nie będ± skakali w Wi¶le ?
(13.01.2014, 15:49)
stefan
Według mnie w tym gronie nie powinno być Stefana Huli za co on dostał ten awans bo na pewno nie za swoje słabe występy w Pucharze Kontynentalnym. O wiele lepiej by było gdyby od razu skakał Wolny. Ale trener chyba wie co robi.
(13.01.2014, 15:38)
Zakrza
Co wy macie z tymi komentarzami? Klikam raz i się nie pojawiaj±, a jak kliknę drugi to dwa na raz;/
(13.01.2014, 15:37)
Zakrza
Oj, niewiele nam da ta kwota narodowa. I tak w 50-tce będzie max 6. Mam nadzieję, że konkursy w Polsce dadz± naszym jakiego¶ pozytywnego kopa, bo ostatnio spisuj± się katastrofalnie jak na medalistów M¦.
(13.01.2014, 15:36)
ski99
@Kufr tak
(13.01.2014, 15:32)
Kufr CZSK
Bachleda jescze skacze? :-D
(13.01.2014, 15:26)
ski99
Za Hulę i Miętusa Rutkowskiego i Bachledę trzeba było dać
(13.01.2014, 15:18)
kibol
Jak dla mnie to tylko zamieniłbym Miętusa na Zapotocznego, bo nieĽle skakał na uniwersjadzie. Nie był gorszy od Zniszczoła i Kłuska, którzy punktuj± regularnie w PK, a Miętus ma z tym spore problemy. Reszta jest za słaba i starty w PK Bieli i Kantyki to pokazały że nie nadaj± się nawet by przebrn±ć kwalifikacje w P¦.
(13.01.2014, 15:03)
tlen
A COC w Saporro? Kto tam poleciał?
(13.01.2014, 15:01)
Matthew94
Ponurzyca:

¦liż nie jest mlodym skoczkiem
(13.01.2014, 14:57)
Ponurzyca
Sceptycznie to raczej poza zawodnikami, którzy wmiarę regularnie punktuj± pozostali maja małe szanse (nie chcę pisać, że zerowe bo to jest sport).
Więc powinni wyst±pić - ,,pokazać się" np. Leja, ¦liż, Zapotoczny zamiast Huli i Miętusa. Oni powinni lecieć do Sapporo. Dla Stefka to żadna nobilitacja startować w kolejnych kwalifikacjach do kolejnego konkursu P¦.
Po to jest kwota krajowa by ,,otrzaskiwać" nowe twarze ;)
(13.01.2014, 14:51)
SE
Lol, do 50 pewnie z 10/12 wejdzie, a do 30 raczej z 5 - 7...
(13.01.2014, 14:32)
Zakrza
Oj, niewiele nam da ta kwota narodowa. I tak w 50-tce będzie max 6. Mam nadzieję, że konkursy w Polsce dadz± naszym jakiego¶ pozytywnego kopa, bo ostatnio spisuj± się katastrofalnie jak na medalistów M¦.
(13.01.2014, 14:29)