Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2013 roku. Statuetki zdobyli także Łukasz Kruczek i nasza drużyna.

Kamil Stoch w ubiegłym roku został mistrzem świata, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobył - wraz z kolegami - brązowy medal MŚ, a także wygrał cztery konkursy PŚ.

- Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głosy. To niesamowite uczucie mieć świadomość, że moja praca została doceniona. Dziękuje rodzinie - rodzicom, siostrom, żonie. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu, bez którego nie byłoby mnie tutaj, gdzie jestem. Gratuluję zwycięzcy Plebiscytu i wszystkim, którzy znaleźli się w dwudziestce - mówił nieobecny fizycznie na gali Stoch, w imieniu którego statuetkę odebrała żona Ewa.

Sportowiec Roku 2013
 
 
dyscyplina
1
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2
Kamil Stoch
skoki narciarskie
3
Paweł Fajdek
lekkoatletyka, rzut młotem
4
Agnieszka Radwańska
tenis
5
Robert Lewandowski
piłka nożna
6
Robert Kubica
rajdy samochodowe
7
Bartłomiej Bonk
podnoszenie ciężarów
8
Anita Włodarczyk
lekkoatletyka, rzut młotem
9
Jerzy Janowicz
tenis
10
Jarosław Hampel
żużel

Trenerem Roku został Łukasz Kruczek, który prowadzi drużynę skoczków narciarskich, jakiej dotychczas nie mieliśmy. Zawodnicy prowadzonego przez niego zespołu zdobywali medale mistrzostw świata, wygrywali konkursy Pucharu Świata. Równie ważny jest fakt, iż Kruczek stworzył doskonale funkcjonujący sztab szkoleniowy, stojący za sukcesami naszych skoczków.

- To wielkie zaskoczenie, miłe wyróżnienie. Nagroda powinna zostać przyznana najlepszemu sztabowi szkoleniowemu, bo to dzięki zaangażowaniu współpracowników możemy się cieszyć z tych wyników. Dziękujemy naszym rodzinom za cierpliwość i wsparcie. Największe podziękowania należą się zawodnikom, bo to oni tworzą historię, z której możemy się cieszyć - powiedział nieobecny w Warszawie Łukasz Kruczek.

- To ogromny zaszczyt trzymać taką nagrodę. Łukasz miał naprawdę bardzo ciężko. Gratuluję jemu i całemu sztabowi, jak i zawodnikom - przyznała odbierająca nagrodę żona trenera Agata Kruczek.

Z kolei za Odkrycie Roku uznano naszą drużynę skoczków narciarskich - indywidualne złoto i drużynowy brąz na mistrzostwach świata, podium Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i pucharowe wygrane Stocha, Żyły, Ziobry i Bieguna to najważniejsze z ich sukcesów.

Nagrodę w zastępstwie za startujących w Tauplitz/Bad Mitterndorf zawodników odebrał prezez Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner:

- Dziękuję w imieniu skoczków za to ogromne wyróżnienie. Chłopcy na to zasłużyli. Oni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa - mam nadzieję, że za rok również znajdą się w ścisłej czołówce Plebiscytu.

Tajner zdradził też plany naszej drużyny na najbliższe tygodnie:

- Nasza kadra nie wyjedzie na Puchar Świata do Sapporo, będą mieli dziesięć dni na ostatnie przygotowania.

Skoczkowie nie byli obecni podczas gali w Warszawie, ale podziękowali za wyróżnienie z telebimów:

- Huraaaa! - krzyknęli na początek. - Dziękujemy, czujemy się zaszczyceni i bardzo wyróżnieni - przyznał Kamil Stoch.

- Chciałbym podziękować naszemu sztabowi szkoleniowemu, który przyczynił się do tego sukcesu - bez nich na pewno byśmy tego nie osiągnęli - dodał Dawid Kubacki.

- Dziękujemy kibicom, którzy trzymali za nas kciuki - też macie w tym swój udział - dorzucił Kot.

- Dziękujemy... kapitule... - powiedział w swoim stylu nieszczególnie wylewny, ale równie zadowolony Piotr Żyła.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego i TVP
 
kategoria
zwycięzcy
 
Animator Sportu Masowego
Julian Gozdowski, twórca Biegu Piastów
 
Drużyna Roku
Vive Targi Kielce, piłka ręczna
 
Trener Roku
Łukasz Kruczek
 
Odkrycie Roku
kadra skoczków narciarskich
 
Impreza Roku
MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach
 
Mecenas Polskiego Sportu
LOTTO
 
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny
Mateusz Michalski, sprinter
 
Ambasador Polskiego Sportu
Czesław Lang, organizator Tour de Pologne
 
Impreza Masowa Roku
35. PZU Maraton Warszawski
 
Superczempion
Tomasz Kucharski, wioślarstwo
 
Superczempion
Waldemar Marszałek, sporty motorowodne
 
Superczempion
Szymon Kołecki, podnoszenie ciężarów

Czy zgadzacie się z wynikami Plebiscytu?
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
RemigiuszMakrela
@Romek
Kłociłbym się czy najważniejszy, na pewno najtrudniej zdobyć. Dla mnie Stoch i Fajdek powinni być przed Justyną. I mówię jeszcze raz. Ja nie opisuję kto z nich osiągnął najlepszą średnią osiąganych sukcesów na rok, tylko kto osiągnął ich w sumie najwięcej. Czyli jeśli Gregor nadal będzie utrzymywał swą moc, to kiedyś ich pod względem ilości najważniejszych zdobyczy wyprzedzi. Ale jeszcze nie wyprzedził, jest w odróżnieniu od Ammanna, Małysza i Ahonena w środku kariery a nie pod koniec lub po zakończeniu, więc na razie jest moim skromnym zdaniem mniejszy.
(12.01.2014, 16:19)
Romek
Kowalczyk zasłużenie wygrała. Przecież wygrała Puchar Świata, nie można porównywać pucharu świata z mistrzostwami świata. PUCHAR SWIATA JEST NAJWAŻNIEJSZY i jest go najtrudniej zdobyć....
(12.01.2014, 13:10)
Romek
Zapomniałes REMIGUSZ MAKRELA dodać ze Schlierenzauer oprócz dwóch KK miał jeszcze trzy razy drugie miejsce w PŚ......A w przeciągu 6 sezonów plasował się w TOP 2 KLASYFIKACJI GENERALNEJ PUCHARU ŚWIATA....Małysz takiej rzeczy nie dokonał....małysz miał cztery zezony a wpiątym poza 10
(12.01.2014, 13:06)
fan skoków85
Szkoda, że nie wygrał Stoch, głosowałem na niego. Co do Kruczka to w pełni zasłużona nagroda. Pierwszy zobaczyłem jego żonę :-) Słusznie wszyscy podkreślali, że Kruczek miał wyjątkowo pod górkę. 0 wsparcia od medió, niewielkie od kibiców. Gdyby nie Lepisto i Tajner to już by nie był trenerem.
Co do nagrody odkrycie roku, to z całym szacunkiem dla naszych skoczków, ale tutaj zostały skrzywdzone piłkarki ręczne, one w pełni zasłużyły na tę nagrodę.
(12.01.2014, 11:39)
RemigiuszMakrela
@Stańczyk
A co mnie obchodzi średnia zwycięstw na sezon? Dobrze, niech nawet Szliri odstaje od reszty bardziej niż odstawali Ammann, Ahonen i Małysz. Ale postawię go przed nimi (znaczy prywatnie nigdy nie postawię, ale statystycznie) gdy zdobędzie tyle co oni. I nie mam na myśli zwycięstw w pojedynczych zawodach, lecz Kryształowe Kule, Mistrzostwa Świata, złota olimpijskie. W dalszej kolejności TCS w Mistrzostwa w Lotach. A jak wiadomo.

Małysz: 4 KK, 4 MŚ, 1 TCS. 4 medale IO.

Ammann: 4 złota IO, 1 KK, 1 MŚ, 1 MŚwL, 4 podia TCS, 3 słabsze medale MŚ.

Ahonen: 2 KK, 2 MŚ, 5 TCS, 4 medale MŚwL, 6 razy drugi lub trzeci w PŚ.

Gregor: 2 KK, 1 MŚ, 2 TCS, 1 MŚwL, 2 medale IO.

Nie przeczę, że jeśli Gregor przez kolejne lata będzie skakał tak jak teraz, to osiągnie tyle lub więcej co tamci, ale na razie w tych najważniejszych zdobyczach z nimi przegrywa.
(12.01.2014, 10:32)
mona
Kolejny raz wygrywa nie wiadomo jakim cudem Kowalczyk to czysta kpina ze sportu :(
(12.01.2014, 10:27)
hobbit
ciekawe plebiscyty nasi powygrywali :)
(12.01.2014, 10:03)
mario
Kamil jest rekprdzista skocznii w Courchevel a przy dzisiejszych skokach trudno pobic rekord . On powinien to wygrac . Gregorek wygrywa dzieki hoferowi
(12.01.2014, 09:54)
Danpe
Stochowi należało się w zupełności 1 miejsce w Plebiscycie. Gratuluje wszystkim zawodnikom, trenerowi i sztabowi naszych Orłów!
(12.01.2014, 09:51)
MrCharismaCC
Smieszny ten wynik. Myslalem, ze MS byly glowna impreza 2013 roku, ale niestety sie mylilem. Dlaczego Stoch nie wygral tego plebiscytu? Toc to mistrz swiata...
(12.01.2014, 08:38)
Sebek99pl
Co tu robi Lang? Ubiegłe TdPologne to było chyba Tour de Balon gdzie balon gonił balon i ten (nie)Szczęsny na motorze jako specialista...
(12.01.2014, 08:12)
uskotko
Brawo dla Kamila oraz Łukasza! Oby za rok było jeszcze lepiej :)
(12.01.2014, 07:53)
trener
kruczek i mateja, wymarzony duet trenerski, jeszcze tylko bachledy brakuje
(12.01.2014, 03:15)
Piotrek93
@Maniuszka
Myślę, że do Sapporo na pewno kogoś wyślą, bo po co marnować limit, a tam powinno być łatwiej o punkty, ja bym wysłał tych co nie pojadą na olimpiadę i ewentualnie Stocha jeśli zmienią się plany i pojedzie do Japonii.
Mamy 6 pewnych miejsc w PŚ patrząc na to kto prawdopodobnie będzie w kadrze na IO (Stoch, Żyła, Kot, Ziobro, Murańka), to do Japonii powinni jechać Kubacki, Hula, Kłusek i Miętusy, ewentualnie Zapotoczny. Pewnie tą decyzję zweryfikują jeszcze wyniki w przyszłym tygodniu. Ja do Japonii z chęcią wziąłbym Bieguna, Zniszczoła albo Wolnego, ale Sapporo jest w kalendarzu tuż przed MŚ Juniorów, a wiadomo jak ważna to impreza dla związku...
(12.01.2014, 03:12)
Maniuszka
Kadra nie wyjedzie na puchar do Sapporo, ale chyba jakiś innym Polakom pozwolą się wykazać ? Np.Stefan Hula, Zniszczoł, Miętus, Zapotoczny .
(12.01.2014, 00:11)
stefek
Ammann czy Małysz nie mieli tak łatwo, teraz nowy system sprawia iż wyniki są bardziej adekwatne do umiejętności, a kiedyś jak wspomnieni dwaj mieli akurat podmuch w plecy, to nie dostawali rekompenasty i zamiast zwycięstwa były np miejsca 2-5. Schliri już tych problemów tak dużych nie miał. Poza tym kto wie czy Schiriemu często z zwycięstwie nie pomagały również noty. A jak ktoś może gdzieś czytał, noty za styl w skokach uważam za absurd.
(11.01.2014, 23:37)
Stańczyk
@ Remigiusz Makrela

Kpisz sobie?

Podliczyłem sobie wszystkie zwycięstwa tych panów, nie uwzględniając oczywiście drużynówek. Gregor jest 4.845 lepszym skoczkiem niż Ammann

Gregor
7 sezonów
Wygranych w PS: 52
Wygranych w MS: 1
Wygranych na IO:0
Wygranych w MWLN: 4
Łączna liczba zwycięstw: 57
Srednia: 8.14 wygranych/ sezon

Simon
16 sezonów
Wygranych w PS: 21
Wygranych w MS: 1
Wygranych na IO:4
Wygranych w MWLN: 1
Łączna liczba zwycięstw: 27
Srednia: 1.68 wygranych/ sezon
(11.01.2014, 23:30)
stefek
Wyniki tego plebiscytu świadczą o tym, że nie mamy niestety zbyt dużo wybitnych sportowców. W najpopularniejszych dyscyplinach nie mamy żadnych mistrzów (Kamil Stoch zdobył MŚ, ale PŚ w moim uznaniu jest znacznie ważniejszy, to wynik kilkunastu czy tam więcej konkursów, całego sezonu, a nie tylko 2 skoków), Lewandowski z kolegami byli blisko zdobycia Ligi Mistrzów, Radwańska i Janowicz bardzo dobrze, ale też nie są najlepsi na świecie. W takich Niemczech, USA czy nawet Wielkiej Brytanii w pierwszej dziesiątce to pewnie tylko i wyłącznie najlepsi na świecie w swoich dyscyplinach
(11.01.2014, 23:28)
okiemkibica.cba.pl
Na swoim blogu 29 grudnia 2013 roku napisałem artykuł pt. "Sportowiec oraz trener roku - ja już wybrałem". Zwyciężyła Justyna, a Kamil był drugi. Co do trenera, to bezapelacyjnie w moich oczach najlepszy był Łukasz Kruczek.
(11.01.2014, 23:18)
RemigiuszMakrela
@Aloha
Tylko niech ta inna liga najpierw zdobędzie tyle co wspomnieni przez Ciebie panowie. Simon Ammann w sezonie olimpijskim z Vancouver na pewno miał co najmniej taką formę jak najlepsza Gregora.
(11.01.2014, 23:02)
stefe
Czemu dalej jest TCS w tabeli klasyfikacji ? czy będzie zmiana na MŚ-L ?
(11.01.2014, 22:53)
Aloha
@Stańczyk
Porównywanie kogokolwiek do Gregora nie ma sensu..., ten skoczek to zupełnie inna liga, do której czasem tylko pukają takie sławy jak Amman, Ahonen czy Małysz.
(11.01.2014, 22:49)
Adam
Super sprawa! brawo!
(11.01.2014, 22:47)
Stańczyk
Tylko że Stoch w największej swojej formie i tak jest znacznie słabszy od Gregora w swojej najlepszej dyspozycji. To samo dotyczy Simona, no i teraz tej nowej rakiety austriackiej. Kamil nawet jak wygrywa, to nie nokautuje przeciwników. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nie ma na swoim koncie żadnego rekordu. Nie zbliża się do rekordów skoczni.

Kamil to skoczek pokroju Martina Hellwarta bardzo dobry, ale nie genialny.

(11.01.2014, 22:45)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch drugi w Plebiscycie Przeglądu Sportowego
Stoch drugi w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Stoch drugi w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich