TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Kamil Stoch zaj±ł drugie miejsce w 79. Plebiscycie Przegl±du Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2013 roku. Statuetki zdobyli także Łukasz Kruczek i nasza drużyna.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Kamil Stoch w ubiegłym roku został mistrzem ¶wiata, zaj±ł trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata, zdobył - wraz z kolegami - br±zowy medal M¦, a także wygrał cztery konkursy P¦.

- Chciałbym bardzo gor±co podziękować wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głosy. To niesamowite uczucie mieć ¶wiadomo¶ć, że moja praca została doceniona. Dziękuje rodzinie - rodzicom, siostrom, żonie. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu, bez którego nie byłoby mnie tutaj, gdzie jestem. Gratuluję zwycięzcy Plebiscytu i wszystkim, którzy znaleĽli się w dwudziestce - mówił nieobecny fizycznie na gali Stoch, w imieniu którego statuetkę odebrała żona Ewa.

Sportowiec Roku 2013
 
 
dyscyplina
1
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2
Kamil Stoch
skoki narciarskie
3
Paweł Fajdek
lekkoatletyka, rzut młotem
4
Agnieszka Radwańska
tenis
5
Robert Lewandowski
piłka nożna
6
Robert Kubica
rajdy samochodowe
7
Bartłomiej Bonk
podnoszenie ciężarów
8
Anita Włodarczyk
lekkoatletyka, rzut młotem
9
Jerzy Janowicz
tenis
10
Jarosław Hampel
żużel

Trenerem Roku został Łukasz Kruczek, który prowadzi drużynę skoczków narciarskich, jakiej dotychczas nie mieli¶my. Zawodnicy prowadzonego przez niego zespołu zdobywali medale mistrzostw ¶wiata, wygrywali konkursy Pucharu ¦wiata. Równie ważny jest fakt, iż Kruczek stworzył doskonale funkcjonuj±cy sztab szkoleniowy, stoj±cy za sukcesami naszych skoczków.

- To wielkie zaskoczenie, miłe wyróżnienie. Nagroda powinna zostać przyznana najlepszemu sztabowi szkoleniowemu, bo to dzięki zaangażowaniu współpracowników możemy się cieszyć z tych wyników. Dziękujemy naszym rodzinom za cierpliwo¶ć i wsparcie. Największe podziękowania należ± się zawodnikom, bo to oni tworz± historię, z której możemy się cieszyć - powiedział nieobecny w Warszawie Łukasz Kruczek.

- To ogromny zaszczyt trzymać tak± nagrodę. Łukasz miał naprawdę bardzo ciężko. Gratuluję jemu i całemu sztabowi, jak i zawodnikom - przyznała odbieraj±ca nagrodę żona trenera Agata Kruczek.

Z kolei za Odkrycie Roku uznano nasz± drużynę skoczków narciarskich - indywidualne złoto i drużynowy br±z na mistrzostwach ¶wiata, podium Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata i pucharowe wygrane Stocha, Żyły, Ziobry i Bieguna to najważniejsze z ich sukcesów.

Nagrodę w zastępstwie za startuj±cych w Tauplitz/Bad Mitterndorf zawodników odebrał prezez Polskiego Zwi±zku Narciarskiego Apoloniusz Tajner:

- Dziękuję w imieniu skoczków za to ogromne wyróżnienie. Chłopcy na to zasłużyli. Oni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa - mam nadzieję, że za rok również znajd± się w ¶cisłej czołówce Plebiscytu.

Tajner zdradził też plany naszej drużyny na najbliższe tygodnie:

- Nasza kadra nie wyjedzie na Puchar ¦wiata do Sapporo, będ± mieli dziesięć dni na ostatnie przygotowania.

Skoczkowie nie byli obecni podczas gali w Warszawie, ale podziękowali za wyróżnienie z telebimów:

- Huraaaa! - krzyknęli na pocz±tek. - Dziękujemy, czujemy się zaszczyceni i bardzo wyróżnieni - przyznał Kamil Stoch.

- Chciałbym podziękować naszemu sztabowi szkoleniowemu, który przyczynił się do tego sukcesu - bez nich na pewno by¶my tego nie osi±gnęli - dodał Dawid Kubacki.

- Dziękujemy kibicom, którzy trzymali za nas kciuki - też macie w tym swój udział - dorzucił Kot.

- Dziękujemy... kapitule... - powiedział w swoim stylu nieszczególnie wylewny, ale równie zadowolony Piotr Żyła.

Plebiscyt Przegl±du Sportowego i TVP
 
kategoria
zwycięzcy
 
Animator Sportu Masowego
Julian Gozdowski, twórca Biegu Piastów
 
Drużyna Roku
Vive Targi Kielce, piłka ręczna
 
Trener Roku
Łukasz Kruczek
 
Odkrycie Roku
kadra skoczków narciarskich
 
Impreza Roku
M¦ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach
 
Mecenas Polskiego Sportu
LOTTO
 
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny
Mateusz Michalski, sprinter
 
Ambasador Polskiego Sportu
Czesław Lang, organizator Tour de Pologne
 
Impreza Masowa Roku
35. PZU Maraton Warszawski
 
Superczempion
Tomasz Kucharski, wio¶larstwo
 
Superczempion
Waldemar Marszałek, sporty motorowodne
 
Superczempion
Szymon Kołecki, podnoszenie ciężarów

Czy zgadzacie się z wynikami Plebiscytu?
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
RemigiuszMakrela
@Romek
Kłociłbym się czy najważniejszy, na pewno najtrudniej zdobyć. Dla mnie Stoch i Fajdek powinni być przed Justyn±. I mówię jeszcze raz. Ja nie opisuję kto z nich osi±gn±ł najlepsz± ¶redni± osi±ganych sukcesów na rok, tylko kto osi±gn±ł ich w sumie najwięcej. Czyli je¶li Gregor nadal będzie utrzymywał sw± moc, to kiedy¶ ich pod względem ilo¶ci najważniejszych zdobyczy wyprzedzi. Ale jeszcze nie wyprzedził, jest w odróżnieniu od Ammanna, Małysza i Ahonena w ¶rodku kariery a nie pod koniec lub po zakończeniu, więc na razie jest moim skromnym zdaniem mniejszy.
(12.01.2014, 16:19)
Romek
Kowalczyk zasłużenie wygrała. Przecież wygrała Puchar ¦wiata, nie można porównywać pucharu ¶wiata z mistrzostwami ¶wiata. PUCHAR SWIATA JEST NAJWAŻNIEJSZY i jest go najtrudniej zdobyć....
(12.01.2014, 13:10)
Romek
Zapomniałes REMIGUSZ MAKRELA dodać ze Schlierenzauer oprócz dwóch KK miał jeszcze trzy razy drugie miejsce w P¦......A w przeci±gu 6 sezonów plasował się w TOP 2 KLASYFIKACJI GENERALNEJ PUCHARU ¦WIATA....Małysz takiej rzeczy nie dokonał....małysz miał cztery zezony a wpi±tym poza 10
(12.01.2014, 13:06)
fan skoków85
Szkoda, że nie wygrał Stoch, głosowałem na niego. Co do Kruczka to w pełni zasłużona nagroda. Pierwszy zobaczyłem jego żonę :-) Słusznie wszyscy podkre¶lali, że Kruczek miał wyj±tkowo pod górkę. 0 wsparcia od medió, niewielkie od kibiców. Gdyby nie Lepisto i Tajner to już by nie był trenerem.
Co do nagrody odkrycie roku, to z całym szacunkiem dla naszych skoczków, ale tutaj zostały skrzywdzone piłkarki ręczne, one w pełni zasłużyły na tę nagrodę.
(12.01.2014, 11:39)
RemigiuszMakrela
@Stańczyk
A co mnie obchodzi ¶rednia zwycięstw na sezon? Dobrze, niech nawet Szliri odstaje od reszty bardziej niż odstawali Ammann, Ahonen i Małysz. Ale postawię go przed nimi (znaczy prywatnie nigdy nie postawię, ale statystycznie) gdy zdobędzie tyle co oni. I nie mam na my¶li zwycięstw w pojedynczych zawodach, lecz Kryształowe Kule, Mistrzostwa ¦wiata, złota olimpijskie. W dalszej kolejno¶ci TCS w Mistrzostwa w Lotach. A jak wiadomo.

Małysz: 4 KK, 4 M¦, 1 TCS. 4 medale IO.

Ammann: 4 złota IO, 1 KK, 1 M¦, 1 M¦wL, 4 podia TCS, 3 słabsze medale M¦.

Ahonen: 2 KK, 2 M¦, 5 TCS, 4 medale M¦wL, 6 razy drugi lub trzeci w P¦.

Gregor: 2 KK, 1 M¦, 2 TCS, 1 M¦wL, 2 medale IO.

Nie przeczę, że je¶li Gregor przez kolejne lata będzie skakał tak jak teraz, to osi±gnie tyle lub więcej co tamci, ale na razie w tych najważniejszych zdobyczach z nimi przegrywa.
(12.01.2014, 10:32)
mona
Kolejny raz wygrywa nie wiadomo jakim cudem Kowalczyk to czysta kpina ze sportu :(
(12.01.2014, 10:27)
hobbit
ciekawe plebiscyty nasi powygrywali :)
(12.01.2014, 10:03)
mario
Kamil jest rekprdzista skocznii w Courchevel a przy dzisiejszych skokach trudno pobic rekord . On powinien to wygrac . Gregorek wygrywa dzieki hoferowi
(12.01.2014, 09:54)
Danpe
Stochowi należało się w zupełno¶ci 1 miejsce w Plebiscycie. Gratuluje wszystkim zawodnikom, trenerowi i sztabowi naszych Orłów!
(12.01.2014, 09:51)
MrCharismaCC
Smieszny ten wynik. Myslalem, ze MS byly glowna impreza 2013 roku, ale niestety sie mylilem. Dlaczego Stoch nie wygral tego plebiscytu? Toc to mistrz swiata...
(12.01.2014, 08:38)
Sebek99pl
Co tu robi Lang? Ubiegłe TdPologne to było chyba Tour de Balon gdzie balon gonił balon i ten (nie)Szczęsny na motorze jako specialista...
(12.01.2014, 08:12)
uskotko
Brawo dla Kamila oraz Łukasza! Oby za rok było jeszcze lepiej :)
(12.01.2014, 07:53)
trener
kruczek i mateja, wymarzony duet trenerski, jeszcze tylko bachledy brakuje
(12.01.2014, 03:15)
Piotrek93
@Maniuszka
My¶lę, że do Sapporo na pewno kogo¶ wy¶l±, bo po co marnować limit, a tam powinno być łatwiej o punkty, ja bym wysłał tych co nie pojad± na olimpiadę i ewentualnie Stocha je¶li zmieni± się plany i pojedzie do Japonii.
Mamy 6 pewnych miejsc w P¦ patrz±c na to kto prawdopodobnie będzie w kadrze na IO (Stoch, Żyła, Kot, Ziobro, Murańka), to do Japonii powinni jechać Kubacki, Hula, Kłusek i Miętusy, ewentualnie Zapotoczny. Pewnie t± decyzję zweryfikuj± jeszcze wyniki w przyszłym tygodniu. Ja do Japonii z chęci± wzi±łbym Bieguna, Zniszczoła albo Wolnego, ale Sapporo jest w kalendarzu tuż przed M¦ Juniorów, a wiadomo jak ważna to impreza dla zwi±zku...
(12.01.2014, 03:12)
Maniuszka
Kadra nie wyjedzie na puchar do Sapporo, ale chyba jaki¶ innym Polakom pozwol± się wykazać ? Np.Stefan Hula, Zniszczoł, Miętus, Zapotoczny .
(12.01.2014, 00:11)
stefek
Ammann czy Małysz nie mieli tak łatwo, teraz nowy system sprawia iż wyniki s± bardziej adekwatne do umiejętno¶ci, a kiedy¶ jak wspomnieni dwaj mieli akurat podmuch w plecy, to nie dostawali rekompenasty i zamiast zwycięstwa były np miejsca 2-5. Schliri już tych problemów tak dużych nie miał. Poza tym kto wie czy Schiriemu często z zwycięstwie nie pomagały również noty. A jak kto¶ może gdzie¶ czytał, noty za styl w skokach uważam za absurd.
(11.01.2014, 23:37)
Stańczyk
@ Remigiusz Makrela

Kpisz sobie?

Podliczyłem sobie wszystkie zwycięstwa tych panów, nie uwzględniaj±c oczywi¶cie drużynówek. Gregor jest 4.845 lepszym skoczkiem niż Ammann

Gregor
7 sezonów
Wygranych w PS: 52
Wygranych w MS: 1
Wygranych na IO:0
Wygranych w MWLN: 4
Ł±czna liczba zwycięstw: 57
Srednia: 8.14 wygranych/ sezon

Simon
16 sezonów
Wygranych w PS: 21
Wygranych w MS: 1
Wygranych na IO:4
Wygranych w MWLN: 1
Ł±czna liczba zwycięstw: 27
Srednia: 1.68 wygranych/ sezon
(11.01.2014, 23:30)
stefek
Wyniki tego plebiscytu ¶wiadcz± o tym, że nie mamy niestety zbyt dużo wybitnych sportowców. W najpopularniejszych dyscyplinach nie mamy żadnych mistrzów (Kamil Stoch zdobył M¦, ale P¦ w moim uznaniu jest znacznie ważniejszy, to wynik kilkunastu czy tam więcej konkursów, całego sezonu, a nie tylko 2 skoków), Lewandowski z kolegami byli blisko zdobycia Ligi Mistrzów, Radwańska i Janowicz bardzo dobrze, ale też nie s± najlepsi na ¶wiecie. W takich Niemczech, USA czy nawet Wielkiej Brytanii w pierwszej dziesi±tce to pewnie tylko i wył±cznie najlepsi na ¶wiecie w swoich dyscyplinach
(11.01.2014, 23:28)
okiemkibica.cba.pl
Na swoim blogu 29 grudnia 2013 roku napisałem artykuł pt. "Sportowiec oraz trener roku - ja już wybrałem". Zwyciężyła Justyna, a Kamil był drugi. Co do trenera, to bezapelacyjnie w moich oczach najlepszy był Łukasz Kruczek.
(11.01.2014, 23:18)
RemigiuszMakrela
@Aloha
Tylko niech ta inna liga najpierw zdobędzie tyle co wspomnieni przez Ciebie panowie. Simon Ammann w sezonie olimpijskim z Vancouver na pewno miał co najmniej tak± formę jak najlepsza Gregora.
(11.01.2014, 23:02)
stefe
Czemu dalej jest TCS w tabeli klasyfikacji ? czy będzie zmiana na M¦-L ?
(11.01.2014, 22:53)
Aloha
@Stańczyk
Porównywanie kogokolwiek do Gregora nie ma sensu..., ten skoczek to zupełnie inna liga, do której czasem tylko pukaj± takie sławy jak Amman, Ahonen czy Małysz.
(11.01.2014, 22:49)
Adam
Super sprawa! brawo!
(11.01.2014, 22:47)
Stańczyk
Tylko że Stoch w największej swojej formie i tak jest znacznie słabszy od Gregora w swojej najlepszej dyspozycji. To samo dotyczy Simona, no i teraz tej nowej rakiety austriackiej. Kamil nawet jak wygrywa, to nie nokautuje przeciwników. Najlepiej ¶wiadczy o tym fakt, że nie ma na swoim koncie żadnego rekordu. Nie zbliża się do rekordów skoczni.

Kamil to skoczek pokroju Martina Hellwarta bardzo dobry, ale nie genialny.

(11.01.2014, 22:45)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch drugi w Plebiscycie Przegl±du Sportowego
Stoch drugi w Plebiscycie Przegl±du Sportowego

Stoch drugi w Plebiscycie Przegl±du Sportowego

Kalendarium
Ayuka Takeda
Najbliższe zawody
23 stycznia 2019 (¶roda)
17:30
M¦J Lahti
18:25
M¦J Lahti
19:45
M¦J Lahti
odprawa techniczna K/M
24 stycznia 2019 (czwartek)
13:00
M¦J Lahti
seria próbna K
14:00
M¦J Lahti
konkurs ind. K
16:30
M¦J Lahti
seria próbna M
17:30
M¦J Lahti
konkurs ind. M
25 stycznia 2019 (pi±tek)
02:00
P¦ Sapporo
odprawa techniczna
08:00
P¦ Sapporo
oficjalny trening
09:30
P¦ kobiet Rasnov
odprawa techniczna
10:00
P¦ Sapporo
kwalifikacje
11:00
P¦ kobiet Rasnov
oficjalny trening
12:00
M¦J Lahti
oficjalny trening K
13:00
P¦ kobiet Rasnov
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Kto wygra klasyfikację P¦ 2018/2019?
Ryoyu Kobayashi
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Stefan Kraft
Johann Andre Forfang
Robert Johansson
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Puchar ¦wiata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skacz± w najbliższym czasie »                        
ukryj »