Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Rzadko zdarza się, aby cały ¶wiat skoków narciarskich cieszył się razem ze zwycięzc±. Tak stało się dzisiaj - triumfator ze skoczni Kulm to prawdziwa legenda tej dyscypliny, a zarazem bardzo sympatyczny człowiek.

Noriaki Kasai, jak sam przyznaje, nigdy nie przestał wierzyć w to, że uda mu się jeszcze stan±ć na najwyższym stopniu podium. Dokonał tego po dziesięciu latach wła¶nie dzisiaj:

- Przez cały ten czas wierzyłem, że powrócę. Teraz tak się stało. To jest mój wielki dzień. Dzień, który będę pamiętał przez bardzo długi czas - powiedział sensacyjny zwycięzca dzisiejszego konkursu.

Wszystkich intryguje tajemnica "długowieczno¶ci" reprezentanta Kraju Kwitn±cej Wi¶ni:

- Tajemnica? Jestem już starszy - żartował Kasai.

Jak już informowali¶my, 41-letni Japończyk otrzymał swoj± siódm± nominację na Igrzyska Olimpijskie - być może wła¶nie w Soczi uda mu się wywalczyć pierwszy indywidualny medal?

- Nigdy nie zdobyłem Kryształowej Kuli ani olimpijskiego złota. To zawsze, przez te wszystkie lata, była moja motywacja. Dzisiaj wygrałem i mam nadzieję, że zrobię to samo podczas jutrzejszych zawodów - zapowiedział sympatyczny Nori.

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie już za niecały miesi±c i chyba wszyscy chcieliby¶my, aby w końcu Noriaki Kasai sięgn±ł po to, co najcenniejsze w karierze każdego sportowca.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
KASAI#1
Jak ja się wczoraj cieszyłem. Ostatni raz tak byłem uradowany jeszcze za za czasów Małysza.
(12.01.2014, 11:07)
lzb1963
-Dla Kruczka ból głowy się zxacznie gdy:
(12.01.2014, 09:50)
lzb1963
Zniszczoł wygra w Wi¶le,a Kłusek w Zakopanem... !
(12.01.2014, 09:49)
Piotrek93
@Tytus
Mam identyczny typy na grupę Polaków w zawodach u nas, jednak nie dałbym szansy starszemu Kotowi. Ewentualnie Zapotoczny może zmienić najsłabszego w pierwszym konkursie. Kantyka jest za słaby, nie punktuje nawet w CoC, to samo Rutkowski, a Byrt to być może i przestał nawet skakać. Nie było go na li¶cie startowej MP i wyleciał z kadr przez swoje lekceważ±ce podej¶cie.
(12.01.2014, 03:19)
Christian
Życzę Noriemu złota olimpijskiemu i kryształowej kuli w tym roku jak nigdy żadnemu skoczkowi! Bede trzymał mocno kciuki, dzisiejsze zwycięstwo to dopiero pocz±tek! Pokaz im wszystkim! :)
(12.01.2014, 00:53)
Tytus
@Matthew
Nie zgadzam sie Kantyka i Byrt napewno nie wystapia ten pierwszy skacze słabiutko nawet na krajówke a drugiego chyba nawet nie ma w kadrze . Zapewne wystapia tam:
1.Kamil Stoch
2.Piotr Żyła
3.Jan Ziobro
4.Maciej Kot
5.Klemens Murańka
6.Dawid Kubacki
7.Krzystof Biegun
8.Stefan Hula
9.Krzysztof Miętus
10.Aleksander Zniszczoł
11.Bartłomiej Kłusek
12.Jakub Wolny
Szanse na wystep maja jeszcze Zapotoczny i Jakub Kot reszta raczej nie ma szans chyba że zaskocza i dadza szanse Rutkowskiemu
(12.01.2014, 00:11)
Kingfischer
Jako kibic zapamiętam ten dzień do końca życia. Kasai to fenomen skoków narciarskich. Legenda jakich mało. Również wybuchłem eufori± po jego ostatnim skoku tak samo jak po wygrywanych skokach Adasia - podgło¶niłem telewizor (który i tak był gło¶no) uniosłem zaci¶nięt± pię¶ć do góry, mówi±c przy tym na głos: JEST!

Piękne też jest to że Kasai skacze dłużej niż ja ogl±dam skoki (a ogl±dam już z 18 lat, a mam 24 lata ;p), a i nawet mnie na ¶wiecie nie było kiedy On zaczynał karierę. Fenomen!
(11.01.2014, 22:59)
Matthew
Ja my¶lę, że w Wi¶le wyst±pi±:
1. Stoch
2. Żyła
3. Ziobro
4. Kot
5. Biegun
6. Murańka
7. Kubacki
8. Miętus
9. Hula
10. Zniszczoł
11. Kłusek
12. Kantyka (może Byrt, albo Zapotoczny)

(11.01.2014, 22:42)
Stańczyk
@xyz1

Tylko że Stoch w największej swojej formie i tak jest znacznie słabszy od Gregora w swojej najlepszej formie. To samo dotyczy Simona, no i teraz tej nowej rakiety austriackiej. Kamil nawet jak wygrywa, to nie nokautuje przeciwników. Najlepiej ¶wiadczy o tym fakt, że nie ma na swoim koncie żadnego rekordu.

Kamil to skoczek pokroju Martina Hellwarta dobry, ale nie genialny.
(11.01.2014, 22:24)
Gregor
Kasai jest wielki - prawdziwy samuraj! Od dzi¶ powinien być sławny jak inny Japończyk, niepokonany mistrz miecza Musashi.
Też już jestem po 40-ce ale staram się codziennie przeprowadzić chociaż krótki trening. Kasai jest żywym dowodem na to, że wiek nie ma zbyt wiele do rzeczy. Liczy się determinacja, wła¶ciwe nastawienie i codzienne "szlifowanie miecza i techniki".
Dzięki wielkiemu japońskiemu zwycięzcy ¶wiat może sobie przypomnieć, że o tradycji japońskich samurajów. Polska tradycja to niepokonana husaria, która uderzała "ław±". Chwała HUSARII - chwała polskim skoczkom!
(11.01.2014, 22:19)
Rufr
Czy bedĽie w TV konkurz kobiet w Sapporo na Ľiwo?
(11.01.2014, 22:16)
Michi
Dzieki za odp. Myslalem ze kazdy musi startowac w kwalifikacjach.
(11.01.2014, 22:09)
baltazat
Siemanko, wie kto¶ może co się dzieje aktualnie z Tomkiem Byrtem ?
(11.01.2014, 21:48)
historyk
Kasai obala mit wieku, ale też trzeba powiedzieć sobie jasno, że od wielu lat do¶ć rozważnie dawkował skoki, nie zarżn±ł się nimi, zwłaszcza wtedy kiedy mu nie szło. Perfekcyjny styl życia i bycia. Co jest nieamowite, ostatni tak bombowy sezon w P¦ Noriaki miał w latach 1998/1999! Szacun Mistrzu!
(11.01.2014, 21:47)
xyz1
@Stańczyk
Oto miejsca Kamila Stocha w tym sezonie: 37, 10, 20, 18, 2, 1, 2, 1, 13, 7, 3, 8, 6.
I teraz reasumuj±c (id±c twoim tokiem rozumowania):
1. To Stoch przez pierwsze 4 konkursy był w stanie u¶pionym, podczas gdy rywale "szaleli".
2. Następnie w 9-ciu kolejnych (poza Oberstdorfem, gdzie był 13.) był w pierwszej 8-ce z czego 2 konkursy wygrał i 5 razy stał na podium.
3. Wniosek z pkt. 2: to rywale musieli "trochę przysn±ć".
4. Co do Schlieranzauera, to on zawsze dobrze radzi sobie na mamutach (ot. typowy lotnik), nawet gdy jest w "gorszej formie" (vide: 3 x razy Mała Kryształowa Kula + 2 x 2. miejsce w P¦ w lotach w ci±gu 7-miu sezonów!!!).

Podsumow uj±c cało¶ć:
1.Nie da się cały czas wygrywać lub nawet stać na podium, gdyż czołówka P¦ jest bardzo wyrównana (zwłaszcza w tym sezonie).
2. Kamila Stocha jak najbardziej można zaliczyć do kandydatów do medalu na ZIO w Soczi (nie mówię, że złotego, ale medalu na pewno).
Pozdrawiam!
(11.01.2014, 21:33)
HEH
GŁOSUJEMY NA KAMILA!!! SMS o tre¶ci 9 na numer 7350 (3,69 zł)!!!
(11.01.2014, 21:24)
Hmm
o co mu chodzi z tym 'jestem już starszy' ? ze bardziej doswiadczony ?
(11.01.2014, 21:16)
Miedziane Pociski
Michi ,Oto że Kasai jest już do¶wiadczonym zawodnikiem i wie co dobre ,przecież dopiero co był TCS konkurs i kwalifikacje plus trening i w kółko .Teraz oddał 3 skoki i wystarczyło ,na treningach skakać niechciał bo niemusiał , w kwalifikacjach też ( jest w 10 P¦ ) ,ma zapewniony awans
(11.01.2014, 21:09)
DaN
@Michi
Kasai jest w pierwszej 10-tce P¦ więc nie musiał startować w kwalifikacjach .
(11.01.2014, 21:05)
Michi
A czemu w kwalifikacjach Kasai mial napisane DNS o co pytalem i wyjasniono mi ze znaczy did not start? Czyli nie startowal w kwalifikacjach a bral udzial w zawodach?
(11.01.2014, 20:56)
arek1997111
Na P¦ w Wi¶le możemy wystawić po 12 zawodników, więc to najprawdopodobniej będ±:

1. Stoch
2. Żyła
3. Kot
4. Ziobro
5. Murańka
6. Biegun
7. Kubacki
8. Zniszczoł
9. Hula (nie jest w formie, ale na pewno będzie)
10. Mietus (tak samo jak Hula)
11. Kłusek
12. ??? może J. Wolny, może P. Kantyka, oby nie Rutkowski,

PISZCIE SWOJE TYPY NA P¦ W POLSCE!!!
(11.01.2014, 20:43)
Arewicz
Głosujcie na Kamila Stocha na sportowca roku! Na razie jest na 2 miejscu. Jeszcze 2 godziny można głosować. Aby na niego zagłosować, należy wysłać sms-a o tre¶ci 9 na numer 7350.
(11.01.2014, 20:42)
Mart
@gumibir
z tego co mi wiadomo to 42 urodziny bedzie mial dopiero 6 czerwca ;)
(11.01.2014, 20:10)
Merc
uwaga wszyscy! w Lutym szczegolnie prosze pilnowac swoich psow i kotow - niejaki Stańczyk moze wyruszyc samochodem na polowanie..
(11.01.2014, 20:04)
Stańczyk
Pisałem o tym, gdy polska drużyna odnosiła sukcesy w tym roku, zostałem okrzyknięty trollem.

A pisałem że jak nigdy mieli¶my masę szczę¶cia. Albo w kwestii pogodowej ( Biegun) albo po prostu któremu¶ kiepskiemu skoczkowi spasowała skocznia ( Ziobro), albo po prostu rywale byli jeszcze w stanie u¶pionym ( Stoch). Teraz widać że nie mamy drużyny która mogłaby powalczyć o br±z na IO. Kamil też na medalistę się nie zapowiada. Schlierenzauer pokazał że nawet w "gorszej" formie jest w stanie stawać na podium. Zapewne czeka z petard± na IO.

Ogólnie, zjem zdechłego psa, kota czy inne przejechane zwierze, je¶li polska drużyna przywiezie jakikolwiek medal.
(11.01.2014, 19:58)
pieerzyk
to był Good Mitterndorf dla Japończyka!
(11.01.2014, 19:54)
gumibir
Nori ma już 42 lata, szanowna redakcjo.
(11.01.2014, 19:53)
DragonL
Szacun chłopie, jam rok młodszy a mimo że co¶ jeszcze ćwiczę to nie na tym poziomie. Wielkie gratulacje!
(11.01.2014, 19:38)