Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Zwycięzca 62. Turnieju Czterech Skoczni Thomas Diethart nie pojawi się na starcie podczas lotów narciarskich w Bad Mitterndorf.

Austriacka drużyna jedzie na zawody na Kulm bez Dietharta - tak± decyzję podj±ł sam zawodnik wspólnie z trenerem reprezentacji Alexandrem Pointnerem.

- Rozmawiali¶my o tym długo i zdecydowali¶my, że nie będę skakał na Kulm - przyznał Diethart. - Będę natomiast dopingował kolegów na skoczni.

Alexander Pointner umotywował tę decyzję do¶wiadczeniami z poprzednich sezonów.

- Wygrywali¶my ostatnio sze¶ć razy Turniej Czterech Skoczni, dokonywali tego różni zawodnicy. PóĽniej na lotach nie prezentowali się tak dobrze, a mowa o zawodnikach z większym do¶wiadczeniem niż Diethart - wytłumaczył Pointner. - Thomas ma za sob± emocjonuj±cy tydzień, zebrał wiele do¶wiadczenia. Teraz ważne, żeby cieszył się zwycięstwem i odpocz±ł, bo to będzie procentować w dalszej czę¶ci sezonu.

Na Kulm Austrię będzie reprezentować siedmiu zawodników: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Manuel Poppinger oraz Martin Koch, który powróci do drużyny po nieobecno¶ci podczas TCS.

- Andreas Kofler i Manuel Fettner będ± teraz spokojnie trenować, natomiast w drużynie pojawi się Koch. Martin był zawodnikiem, który podczas lotów narciarskich zdobywał dla nas medale. Mam nadzieję, że będziemy obserwować, jak wraca znowu do formy - zakończył Pointner.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
PLANET
Gosc was strollowal, a wy dajecie sie nabrac.. ;) Ranking z czapy IMHO.
(10.01.2014, 11:12)
lecho
Ahonen z tak± przewag± nad Małyszem też wygl±da dziwnie - jednak nie licz±c TCS i umówmy się, mało znacz±cych M¦wL, Adam ma "wszystkiego więcej" - przede wszystkim cztery medale olimpijskie.
(09.01.2014, 22:28)
Andy
Życzę mu powodzenia, lotnikiem jest wspaniałym, oby znalazł się w Harrachovie. :)
(09.01.2014, 21:10)
Adam
Jednak Ammann jest, a ja go nie brałem do typera :((
(09.01.2014, 20:42)
Mleczu3run
62 zawodnikow z 17 panstw na liscie na stronie Fisu
(09.01.2014, 20:35)
hobbit
Dietharta powinni wzi±ć na rezerwę, niech spróbuje też na mamucie
(09.01.2014, 20:33)
Mleczu3run
Wiadome kto będzie z Polski,Austrii,Norwegii,Finlan dii,Japonii,Niemiec,Francji a dalej tajemnica narazie :(
(09.01.2014, 20:32)
Mleczu3run
Goldberger testowal skocznie i 195m z tak± form± móglby wrócić na IO :D
(09.01.2014, 20:31)
Fetti
Ej, czy wiecie co¶ o li¶cie startowej?
(09.01.2014, 20:30)
stefan
niekryty12 za ammanna jedzie mateja
(09.01.2014, 19:53)
niekryty12
ej wiecie czy ammann jedzie???
(09.01.2014, 19:40)
gytfryd
Tak, to prawda. Puchar ¦wiata będzie tylko w Kulm, za to w marcu mistrzostwa ¶wiata w Harrachovie.
(09.01.2014, 18:37)
Stefek123
Czy to prawda że tylko na jednej skoczni odbęda się loty ? 2konkursy na Kulmie ?
(09.01.2014, 18:01)
Tytus
Podejrzewam że na mamucie Koch nawet jesli nie jest w formie to 30 sie załapie tylko czy bedzie cos wiecej to zalezy od jego dyspozycji
(09.01.2014, 16:57)
Kuroi
Ten ranking mógłby być rzetelny tylko w jednym przypadku, mianowicie je¶li były w nim brane pod uwagę zawody drużynowe. Je¶li nie to ¶miech na sali. :)
(09.01.2014, 16:08)
Maqur
ten ranking jest słaby Ahonen i Weißflog wyżej niż Małysz, Ammann i Schlierenzauer no prosze cie
(09.01.2014, 15:48)
Kim Ji wan
ummm... jak to policzyłe¶? Bo trochę dziwny ten ranking na pierwszy rzut oka.
(09.01.2014, 15:46)
@Romek
Jak to wyliczyłe¶? Jakie były kryteria? Bo Weissflog przed Małyszem wygl±da podejrzanie...
(09.01.2014, 15:01)
Romek
Ranking najlepszych skoczków na ¶wiecie:

1. M. Nykanen 868,59 punktów
2. J. Ahonen 846,58 punktów
3. J. Weißflog 833,26 punktów
4. A. Małysz 666,61 punktów
5. S. Ammann 606,61 punktów
6. G. Schlierenzauer 593,28 punktów
7. A. Goldberger 525,95 punktów
8. T. Morgenstern 453,29 punktów
9. S. Hannawald 393,30 punktów
10. M. Schmitt 373,30 punktów
11. K. Funaki 326,64 punktów
.....

E. Bredesen 279,98 punktów
(09.01.2014, 14:53)
Kim Ji wan
Ciekawi mnie forma Kocha... choć raczej wiem czego się spodziewać.
(09.01.2014, 12:44)