Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Trener Tomoharu Yokokawa podał nazwiska skoczków, którzy będ± reprezentowali Japonię podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Na miesi±c przed rozpoczęciem Igrzysk swojego startu w Soczi może być już pewien Noriaki Kasai. Dla 41-letniego weterana skoków będ± to już siódme ZIO, a - co istotne - Japończyk ma realne szanse by walczyć o medale:

- Obecnie jestem w takiej formie, że pomimo swojego wieku mogę powiedzieć, że będę walczyć o medal. Nie miałem jeszcze tak dobrego sezonu jak ten - powiedział Kasai.

Do tej pory japoński weteran ma w swoim dorobku tylko jeden medal olimpijski - srebro zdobyte wraz z drużyn± w Lillehammer w 1994 roku. Indywidualnie został najwyżej sklasyfikowany na pi±tym miejscu podczas zawodów na normalnej skoczni, również podczas igrzysk w Norwegii.

Na Igrzyska Olimpijskie do Soczi pojad± również Daiki Ito, Taku Takeuchi, Yuta Watase i Reruhi Shimizu. Dla dwóch ostatnich będzie to debiut olimpijski.

W¶ród pań pewne miejsca w olimpijskiej reprezentacji mog± być Sara Takanashi i Yuki Ito. Nazwiska kolejnych skoczkiń powinny zostać podane po zawodach Pucharu ¦wiata kobiet w Sapporo i Zao.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kasai nie stac na medal
Kasai i medal? W±tpię. Te medale z pewno¶cia dawno sprzdane i tylko "kataklizm" podobny do tego z Bischofshofen moze to zmienić. No ale na igrzyskach żadnych kataklizmów nie będzie bo nikt na paluszki nie będzie patrzył i belki pojada w góre i w dół wedle zamowien i potrzeb zamawiaj±cych
(10.01.2014, 08:31)
Kim Ji wan
Tak to tylko przypadek. W Shimokawa urodził się również Kenshiro Ito i to nie znaczy że też jest rodzeństwem dla Daiki lub Yuki. Id±c tym tropem można każdemu dodać członków rodziny np. Ayumi Watase to w takim razie siostra dla Yuta Watase, a Noriaki Kasai to brat Yoshiko Kasai. Nie możesz na to patrzeć w ten sposób ponieważ azjatyckie family names różni± się bardzo od zachodnich nazwisk. Przykładowo w Korei mamy tylko ok. 250 nazwisk, ale to tylko teoria, bo dosłownie połowa ludzi ma na nazwisko Kim, Lee lub Park. W Japonii nie wiem ile jest - dużo więcej, ale w okre¶lonych regionach w użyciu jest niewielka liczba - st±d zbieżno¶ci. Daiki to bardzo znana postać w skokach - gdyby miał skacz±ce rodzeństwo to byłaby wiedza powszechna, a tymczasem nie znajdziesz żadnego Ľródła, które by potwierdzało Twoj± teorie, dlatego nie ma sensu dopisywać komu¶ rodziny nawet je¶li to się opiera na z pozoru logicznym my¶leniu. Pozdrawiam.
(09.01.2014, 15:18)
dollut
Daiki Ito i Yuki Ito NIE Sˇ spokrewnieni!!!
(09.01.2014, 13:41)
DragonL
Kim Ji Wan
A to, że oboje urodzili się w Shimokawa na wyspie Hokkaido, a ich ojciec ma tak samo na imię to tez przypadek?;)
(09.01.2014, 13:02)
Kim Ji wan
DragonL
Nie wprowadzaj ludzi w bł±d. Daiki i Yuki nie s± ze sob± w żaden sposób spokrewnieni. W Azji liczba family names jest bardzo mała, więc co chwila s± zbieżno¶ci. Ito to jedno z kilku najpopularniejszych family names w Japonii. Tak jak moje koreańskie to Kim co nie oznacza że jestem spokrewniony z Kim Hyun-ki.
(09.01.2014, 12:51)
Pawmak
To chyba jeszcze nie jest ostateczny pełny skład?

Je¶li chodzi np. o Tochimoto, to w ostatni weekend były konkursy w Sapporo i Nayoro. Tochimoto w Nayoro był 7. - za Shimizu, K. Ito, R. Watanabe, Sato, Tanak± i Hosoyam±. Yoshioka natomiast był 10. W Sapporo Shimizu wygrał z gigantyczn± przewag± nad Hosoyam±, 3. był K. Ito, 4. Takahashi, 5. Sakuyama, 6. Suzuki, 7. ex aequo Hosoda i Yumoto, 9. H. Watanabe, 10. Tanaka. W¶ród kobiet Ito wygrała oba konkursy z wielk± przewag±.

Kasai w tym sezonie już zdobył więcej punktów P¦ niż przez cały poprzedni, a przecież poprzedni też miał dobry. A w całym sezonie 2011/2012 punktów zdobył ledwie 45...
(09.01.2014, 11:01)
meg
No i fajnie, życzę szczę¶cia, ale mnie trochę to dziwi, że Kasai w tym wieku zajmuje 7 miejsce w P¦.
(09.01.2014, 09:02)
cin
Co się dzieje z Tochimoto?
(09.01.2014, 08:30)
marmi
Wyczyn Kasai to rekord, ale nie można powiedzieć, że absolutny. Jest sporo innych sportowców maj±cych 6 igrzysk za sob±, m.in. w biegach narciarskich, biathlonie czy hokeju. Je¶li żaden z nich nie wyst±pi w Soczi to Kasai będzie miał rekord absolutny, czyli jako jedyny 7. występ :)
(09.01.2014, 07:47)
Christian
Wybitny zawodnik! Życzę mu jak najlepiej
(09.01.2014, 06:56)
DragonL
Reiter
to rodzeństwo: brat i siostra
(09.01.2014, 01:15)
Jaro
Nie lubię mówić, że co¶ się komu¶ w sporcie należy, ale tu zrobię wyj±tek. Kasai zasłużył sobie na indywidualny medal jak mało kto. Siódme Igrzyska, prawie 42 lata na karku, a on jest nie tylko najlepszym z Japończyków, ale i jednym z najmocniejszych zawodników sezonu (top 10 w każdych zawodach). Piękna kariera, a przy okazji bardzo sympatyczny zawodnik. Jedna z najbardziej pozytywnych postaci w tym ¶wiecie opanowanym przez Hofera, Gregorka i punkty z kosmosu za styl i wiatr.
(08.01.2014, 23:40)
Tytus
Pytanie czy nie warto było troszke poczekać z tym oczywiscie Kasai ,Ito i Takeuchi to pewniacy ale Shimizu i Watase nie jestem pewien czy sa w tej najlepszej pi±tce Japonskich skokow faktycznie Okabe sobie nie poradził ale kto wie czy nie ma innych
(08.01.2014, 22:53)
Maniuszka
Niech 7 dla Kasai będzie szczę¶liwa :D
(08.01.2014, 21:34)
Reiter
A tak na marginesie, Daiki Ito i Yuki Ito to rodzina, czy po prostu zbieżno¶ć nazwisk?
(08.01.2014, 21:13)
stefek
rocznikowo to już 42 lata, nieĽle jak na tak fizyczny sport
(08.01.2014, 20:58)
Krzysiek1357
@Kajty
Okabe daje sobie rade w zawodach wewn. w Japoni ale na P¦ to już nie ta kondycja i forma. A IO to napewno nie impreza dla "niepewniaków".
(08.01.2014, 20:34)
piotr186
pytanie do znawców

Na zimowych igrzyskach wycyzn Kasaiego to absolutny rekord

Na letnich IO rekord to 10 występów olimpijskich.
(08.01.2014, 20:01)
PN
@ pytanie do znawców
http://en.wikipedi a.org/wiki/List_of_athletes_wi th_the_most_appearances_at_Oly mpic_Games
(08.01.2014, 19:23)
pytanie do znawców
czy wie kto¶ może czy jakikolwiek inny sportowiec w jakiejkolwiek dyscyplinie wystartowal na igrzyskach az 7- krotnie?
(08.01.2014, 19:17)
Kajty
A dlaczego Okabe nie dostanie szansy? :(
(08.01.2014, 19:16)