Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Pierwsze loty w tym sezonie już za dwa dni. Jak poinformował Łukasz Kruczek, do Austrii pojad± ci sami zawodnicy, którzy startowali w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Tym samym w Tauplitz/Bad Mittendorf na mamuciej skoczni Kulm zobaczymy lidera klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata Kamila Stocha, a także Macieja Kota, Piotra Żyłę, Jana Ziobro, Dawida Kubackiego i Klemensa Murańkę.

Przypomnijmy, że obecny rekord Polski w długo¶ci lotu wynosi 232,5 metra i należy do Piotra Żyły, który ustanowił go na skoczni Vikersunbakken w 2012 roku. Rok póĽniej ten wynik został wyrównany przez Kamila Stocha na tym samym obiekcie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
hehehe
jak to 2 bul ? Jak raz na bulę spadnie to na druga szans nie ma ... bo się nie kwalifikuje dalej przecie :-)
(10.01.2014, 06:58)
dollut
Jak ja nie lubię kubackiego. Nie mógłby wzi±ć Bieguna albo Huli? Tylko akurat kubackiego ;___; . Życzę mu 2 bul
(09.01.2014, 13:48)
Samo
Można by krakowskim targiem, do I-go konkursu wystawić Kubackiego a do II-go Bieguna. Jednak zgadzam się z my¶l± Saw, że trener jest bliżej i wie co robi.
(09.01.2014, 11:13)
Pawmak
Hula chyba Ľle nie lata, ale je¶li nikt z najlepszych nie potrzebuje treningu i wszyscy s± w dobrej formie, to lepiej żeby jechali najlepsi, zwłaszcza że Hula może walczyć w PK o powiększenie limitu.
(09.01.2014, 10:51)
Saw
Ja zgodzę się z wieloma głosami, że Kubacki nie powinien jechać na mamuta. Biegun według mnie ma chyba małe szanse na załapanie się do Kadry Olimpijskiej, ale wydaje mi się, że jako lotnik poradziłby sobie lepiej od Kubackiego. Uważam też, że anie Szansie S.Hula powinien dostać szansę pokazania się w P¦ przed Zakopanem i Wisła (też lotnik z niego nie najlepszy, ale..) żeby mieć lepszy wgl±d reprezentacji w Polsce konkursy daj± relatywnie mniej informacji, bo większo¶ć naszych skacz±c u siebie skacze lepiej, (załóżmy, że np. kto¶ z poza kadry A w 4 skokach odda 3 dobre skoki i 1 fenomenalny zajmuj±c miejsca jedno na podium i 1 w dziesi±tce, st±d też trudno będzie ocenić czy zawodnikowi się udały konkursy czy jest w formie, czy też pasuje mu skocznia...co też pokazuj± duże rotacje między miejscami naszych zawodników oprócz Stocha, raz skacz± w pierwsza 10 po to żeby za 3 konkursy nie awansować do drugiej serii). Reasumuj±c uważam, że przydałoby się dać szansę komu¶ innemu oprócz Kubackiego, ale mi łatwo jest pisać sprzed komputera. Nie jestem trenerem nie ogl±dam ich skoków na treningach, nie mam kontaktu na co dzień, mam nadzieję że Kruczek wie co robi i życzę mu sukcesów.
(09.01.2014, 02:48)
jjjjjj
powalency biora kubackiego a nie bieguna ktory jest 100% lepszy od tego nie lota ktory leci 50m nad skocznia i laduje za chwil spada jak worek ziemniakow pozdro dla PZn
(08.01.2014, 23:32)
Pawmak
Jakby to nie był mamut, to co innego, ale niektórzy zawodnicy na mamutach sobie radz± dużo lepiej. Skoro na Tauplitz zostali powołani Koch i Stjernen, to o czym¶ to ¶wiadczy. Biegun wszystko na to wskazuje ma podobnego rodzaju predyspozycje.
(08.01.2014, 20:00)
Lonia1975
Nie rozumiem co Wy się tak jaracie tym Biegunem??? to ten sam poziom co Kubacki(chociaż bardziej perspektywiczny bo młodszy).Widać to było w TCS, a to ,że przywiózł medale z Universjady-haha,toz tam poziom był niższy niż w PK,a wygrana na inaugurację to czystej wody fuks był.Mam nadzieję,że będzie z niego skoczek ¶wiatowej klasy ale obecnie jest za Stochem,Żył±,Kotem,Murańk±,Zio bro i rywalizuje z Kubackim o miano tego 6-tego.
(08.01.2014, 19:24)
Pawmak
Kubacki formę akurat ma, ale Biegun na pewno by lepiej latał. Nawet Austriacy bior± lotnika, który w PK się ostatnio do "30" nie kwalifikował, a Norwegowie też niewiele lepszego.

Ale w jaki sposób Murańkę można "załatwić" w Zakopanem, to nie wiem.
(08.01.2014, 19:06)
biegun
po co Kubacki leci jak on nawet nie może wejsc do drugiej rundy albo odpada w kfalifikacjach ehh Bieguna trza było brać!!!
(08.01.2014, 18:25)
piotr186
Polonus

Acha no co PZN ma do rzeczy?? Trenerami kadr s± Kruczek,Mateja i Maciusiak, ewentualnie można zrzucać odpowiedzialno¶ć na ich asystentów.

Ale trudno winić PZN jako taki za skład kadr na zawody... Trochę rozs±dku...
(08.01.2014, 16:43)
piotr186
Polonus

Nie wiem gdzie jest (i gdzie będzie podczas lotów w Tapulitz) ani z kim będzie trenował Biegun (Maciusiak i Mateja s± na PK a Kruczek na P¦) ale wiem ze ostatnio nasi skakali treningowo w Planicy je¶li akurat nie byli na TCS, wiec może i Biegun tam jest.

W każdym razie je¶li zbuduje formę na Igrzyska to morze i lepiej ze odpuszcza loty.
(08.01.2014, 16:40)
Merc
Wydaje mi sie ze Biegun na lotach powinienen sie znalesc. W koncu udowodnil juz ze do tego sie nadaje, a trener powinien zrezygnowac albo z przemeczonego Klimka albo z bardzo slabo latajacego Kubackiego
(08.01.2014, 16:17)
Zakrza
Klimek podobno narzekał na przemęczenie, a ci go na mamuta bior±?
Kubacki kompletnie bez formy.
Brałbym Bieguna i Hulę, albo nie wykorzystywałbym limitu.
(08.01.2014, 15:42)
KIbic
Uwazam, że to dobry skład na loty. Trener wie co robi i dajmy szanse wszystkkim Polakom ktorzy startuja
(08.01.2014, 15:12)
fghfd
nie wiem jaki sens jest brać kubackiego skoro nie jest w formie a na mamutach skacze na poziomie kazachów nawet w dobrej dyspozycji
(08.01.2014, 15:03)
Polonus
A gdzie ma niby Biegun potrenować? W kałuży w Wi¶le?
(08.01.2014, 14:54)
Polonus
A już byłem skłonny uważać, że w PZN w tym roku zmieniło się na lepsze. Ale nie.
Nie chc± po prostu, żeby się Biegun wykazał. Wol± wystawiać, zachowuj±cego się na mamutach jak nielot, Kubackiego. Niech jeszcze załatwi± Murańkę w Zakopanem i wezm± do Soczi swojego Miętusa albo Hulę.
(08.01.2014, 14:52)
danutek_78
A Kubacki to niby w formie, ladnie wychodzi z progu, leci wysoko i pozniej klapie z 2 metrow na dwie nogi, jakby bal sie ze za daleko poleci :(
(08.01.2014, 14:49)
Pawmak
Biegun nawet bez najwyższej formy powinien być na lotach. Kiedy¶ to Jakuba Kota nawet brali...
(08.01.2014, 12:55)
andbal
Biegun spokojnie potrenuje, poukłada poszczególne elementy bły¶nie na P¦ w Wi¶le i Zakopanem i pojedzie na IO, a Kubackiemu zostanie PK.
(08.01.2014, 12:25)
FanZografskiego
Biegun jest bez formy teraz...