Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Thomas Diethart przedłużył serię austriackich zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnik klubu w Hinzenbach triumfował w Bischofshofen i 62. edycji TCS.



- To niesamowite. Przed ostatnim skokiem nie czułem żadnej presji - mówił Diethart, któremu trudno było odnaleĽć słowa po fantastycznym sukcesie.

Austriak zwrócił uwagę na niesamowit± atmosferę podczas zawodów:

- Publiczno¶ć jest wspaniała. - stwierdził.

Niespodziewany triumfator TCS teraz będzie mógł wreszcie odpocz±ć, ale wcze¶niej czas na ¶więtowanie:

- My¶lę, że teraz co¶ wypijemy! - przyznał szczerze.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
belka
Nasi "się odrodz±" jak tylko belka powedruje w górę, wiatr zacznie szalec a Tepesowi przestana patrzec na r±czke zapalaj±ca ¶wiatełko startowe.Wedruj±ce belki niszcz± ten sport i odstraszaj± kibiców chociaz sprzyjaja wielu przeciętniakom niestety i st±d to uwielbienie dla mi8eszani8a belkami. Sędziom daje to poczucie bycia bogami
(07.01.2014, 14:52)
Orlo
@marmi
Z gimnazjum się urwałe¶ czy co? A gdyby skoki cieszyły się największa popularno¶ci± w Burkina Faso, to znaczy, że co, skoczkowie powinni znać ten język i udzielać w nim wywiadów? Po angielsku gadaj± i w Polsce i w Chorwacji i w Norwegii. Co za różnica, jaki jest ojczysty język większo¶ci skoczków, liczy się jakiego języka ucz± w większo¶ci krajów.
(07.01.2014, 08:33)
Kim Ji wan
@marmi
Człowieku spokojnie. Pierw się na spokojnie zastanów nad tym co napisałe¶ :D Chodzi o to że angielski jest językiem międzynarodowym - w tym języku mówi większo¶ć skoczków, a nie po niemiecku. A to jest międzynarodowa dyscyplina, a nie niemiecka.
Jestem z Korei, więc patrzę na te kwestię bardziej globalnie - Ty jedynie z perspektywy Polaka, który z reguły ma niemiecki w szkole i faktycznie wielu Polaków mówi tym językiem. Ale czy to samo powiesz o innych krajach? Po angielsku się dogadasz wszędzie - po niemiecku prawie nigdzie.
(07.01.2014, 00:12)
marmi
Wkurza mnie totalna "anglicyzacja" wszystkiego. Nie będę tu się rozwodził nad anglicyzacj± jęz. polskiego, nawi±zuję tu do artykułu i skoków narciarskich. Przecież żaden z krajów anglojęzycznych nie znaczy nic w skokach (poza marginalnymi rolami USA i Kanady), przynajmniej męskich, nie s± nawet do tych krajów transmitowane zawody, nie ma raczej kibiców z tych krajów.
Mimo to wszystkie wywiady po angielsku, nazwiska po angielsku, komentator na skoczni w języku rodzimym i angielskim itd. Gdybym ja był skoczkiem to nie udzielałbym żadnych wywiadów w tym języku.
Takim językiem dla skoków mógłby być niemiecki, co pokrywałoby może nawet i połowę uczestnicz±cych w P¦ skoczków i kibiców...
(06.01.2014, 18:48)
karolu105
On nawet się nie przestraszył!
(06.01.2014, 18:36)
karolu105
Niech pije za ten sukces. Brawo