Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Dzisiejszy dzień jest historyczny - nie tylko dla Anssiego Koivuranty, który po raz pierwszy stan±ł na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich, ale i dla całego zespołu fińskiego, który - jak żaden inny - potrzebuje teraz sukcesów po miesi±cach głębokiej zapa¶ci.

W niemieckim Garmisch-Partenkirchen Koivuranta plasował się na czwartym miejscu po pierwszej serii, jednak po drugim skoku spadł na dziesi±t± lokatę. Podobnie zapowiadał się również dzisiejszy konkurs, bo chociaż Anssi wydaje się być w niezłej formie, to na zwycięstwo w pełnym konkursie jeszcze go nie stać. Dzisiaj Finowi jednak sprzyjało szczę¶cie i komisja sędziowska zdecydowała się na odwołanie finałowej serii. Tym samym za końcowe uznano wyniki z serii pierwszej.

- To, co się dzisiaj stało, jest niesamowite. Wszystko ułożyło się po prostu rewelacyjnie. Trafiłem też na ¶wietne warunki - cieszył się rozentuzjazmowany zwycięzca dzisiejszych zawodów.

Jak jednak sam przyznaje, nie był pewien swojej wygranej:

- Oczywi¶cie, moja pozycja wyj¶ciowa po pierwszej serii była ¶wietna. Jednak chciałem jak najlepiej przygotować się do drugiego skoku, w pełni naładować baterie. Wtedy okazało się, że druga seria została odwołana i wygrałem całe zawody - komentuje Koivuranta.

Dzisiejsze zwycięstwo jest pierwszym triumfem Fina w Pucharze ¦wiata od 2010 roku, kiedy to w Kuopio wygrał Ville Larinto.

- Szkoda, że taki dzień, jak ten, nie może trwać wiecznie. Chociaż nic nie wskazywało na to, że dzisiaj skończy się w taki sposób. Warunki podczas konkursu nie były najłatwiejsze i sprawiały, że trudno było skoczyć dobrze. Mnie jednak udało się trafić na wiatr pod narty i skok też był przez to udany. Nie mogę nie być zadowolony - dodaje Koivuranta.

Drugi z Finów, Jarkko Määttä, uplasował się dzisiaj na dziewi±tej pozycji, natomiast Janne Ahonen zakończył konkurs na 23. miejscu.

- To nie był mój dzień. Nie pomaga mi też to, że wci±ż rozpamiętuję swoje porażki i niedoci±gnięcia. Mam jednak nadzieję, że uda mi się skupić na tym, co przede mn±, a nie na tym, co nie wyszło. Skocznia w Bischofshofen jest moj± ulubion±, więc mam nadzieję, że tam będzie mi się dobrze skakało i znajdę wła¶ciw± dyspozycję - skomentował swój wynik Ahonen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
@redakcja
Jak to drugi z Finów był 29, a trzeci 23?? Bez sensu.

@stefek
Je dyny słabeusz to Urbanc, reszta z twojej listy to conajwyżej ¶redniaki.
(05.01.2014, 16:00)
Pawmak
Nie był 2., tylko 4.
(05.01.2014, 09:43)
Sebek99pl
@stefek
Nie marudĽ, Koivuranta to nie znowu taki słabiak jak tych co wymieniłe¶. Sezon 11/12 miał bardzo dobry. Był nawet raz na podium. Było to w Lahti gdzie był drugi.
(05.01.2014, 08:16)
gosc
kamilg ,tak dzisiejszy
(04.01.2014, 22:56)
TheBooth14
Akurat Finom życzę jak najlepiej, więc cieszę się że w końcu który¶ z nich zwyciężył. A zwycięstwa Koivuranty nie traktowałbym jako wył±cznie loteryjnego. Już kilka razy pokazywał że jest w dobrej formie i może dzisiejszy konkurs pozwoli mu bardziej uwierzyć w swoje możliwo¶ci i w kolejnych konkursach skakać jeszcze lepiej.
(04.01.2014, 22:04)
Pawmak
W dwóch seriach też może być loteria. A czy kto¶ na tym bardzo stracił, że kilku zawodników mogło zapisać w życiorysie taki sukces, jak wygrana w P¦?

Wła¶nie, co z tym Lindströmem? Powiedział komentator w TVP, że on i Happonen wracaj±, ale nie pomyliło mu się jakie¶ nazwisko (np. z tym na O.)? Lindström wg bazy FIS już jest nieaktywny. Ostatnio startował niecałe 2 lata temu w PK.
PS. Z listy zawodników z prawem startu w P¦ powinien być usunięty Ruuskanen, bo też już jaki¶ czas nie skacze i jest trenerem. Podobnie Yliriesto.

A propos nieaktywnych w bazie, to zauważyłem, że jest w¶ród nich M. Bachleda...

A czy ci skoczkowie z kamer±, to nie skacz± z wyższego rozbiegu? Bo zawsze co¶ podejrzanie daleko ;)
(04.01.2014, 21:23)
stefek
Kiedy ostatnio wygrał Fin w zimowym P¦? Swoj± drog± nie wiem czy to dobrze, że jest dozwolone uznawać konkursy 1-seryjne. Może powinni odwoływać takie zawody, je¶li nie uda się dograć ich do końca. Wszystkie zwycięstwa słabszych zawodników z reguły były w 1-seryjnych zawodach: Urbanc, Yumoto, Biegun i teraz Koivuranta. Ja raczej jestem za tym, żeby zwyciężali najlepsi, a 2 seriach zawsze to jest bliżej prawdy niż po 1, warunki się u¶redniaj±
(04.01.2014, 20:56)
matt
Bardzo liczę od tamtego sezonu że Finowie postaraj± sie powrócić na dobry poziom . I z tego powolu bardzo cieszy mnie wygrana annsi koivuranty,, miał szczę¶cie ale widać ze łapie dobr± formę a nie zapowiadało się Ahonen jakby obecnie pryzwoicie top 20 ale bez błysku ale jest mocnym punktem,, Maatta też wkońcu pokazuje ze ma talent Niemi bez postepów od sezonów stać ewentualnie na miejsca 40-50,, Trenuj± Muotka ,asikainen,Larinto,Happonen którzy mogli by stworzyć dobr± drużyne jakby byli w formie + ewentualnie Klinga,Ylitapio,Ylipulli,Heisk anen moze keituri powracaj±cy Olli , Lindstroem
(04.01.2014, 20:44)
kamilg
Gosc to dzisiejszy na pewno skok był? Bo wczoraj też skoczył Goldi przed kwalifikacjami do¶ć daleko, powyżej 120 metra.
(04.01.2014, 20:04)
okiemkibica.cba.pl
Chodziło mu o punkty w T4S, czy o punkty w P¦?

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni za nami. Krzysztof Biegun pożegnał się z T4S. Sztab szkoleniowy zdecydował wycofać pierwszego lidera tegorocznego P¦ z turnieju i w Bischofshofen zast±pi go Piotr Żyła.

No wła¶nie, czy powrót Żyły nie jest skomplikowany? Z góry było wiadomo, że po Garmisch-Partenkirchen najsłabszego skoczka miał zast±pić Kubacki. I nieoczekiwanie po Ga-Pa najsłabszym okazał się Żyła, który nie przeszedł kwalifikacji do drugiego konkursu w Niemczech. Pewnie nie tak to sobie wyobrażał najlepszy polski trener 2013 roku. Kubacki miał zast±pić kogo¶ z dwójki Murańka - Biegun. Klemens trafił z form± i aktualnie jest dziesi±ty w generalce turnieju, a Krzsztof? Trzykrotny medalista Zimowej Uniwersjady plasował się na 27, 31 i 52 pozycji. Podsumowuj±c wszystkie trzy konkursy niemiecko-austrackiego turnieju
Żyła traci do Bieguna aż 231,7 punktu, ale gdy podliczymy w tych trzech konkursach punkty, które skoczkowie zdobyli w P¦ to Piotr ma już trzypunktow± przewagę nad Krzysztofem. I teraz pytanie, czy dobrze zrozumieli¶my Kruczka, który przed powołaniem kadry na T4S zapowiedział, że po dwóch konkursach najsłabszego skoczka zast±pi rezerwowy Dawid Kubacki? Chodziło mu o punkty w T4S, czy o punkty w P¦? Tak czy siak sytuacja jest popl±tana, ponieważ zarówno Biegun, Kubacki, Kot, Ziobro i Żyła wyraĽnie odstaj± od Stocha czy Murańki. I cała pi±tka powinna odpocz±ć od zawodów. Mam nadzieję, że wpis Piotra Żyły na facebook'u ("tego mi było trzeba, poskakać") nie jest główn± decyzj± Łukasza Kruczka.
(04.01.2014, 20:03)
gosc
Dzi¶ przed konkursem na eurosporcie pokazywali skok Andreasa Goldbergera ,skakał jako przed skoczek i skoczył w okolicach 125m wiec ładnie ,szkoda ze już nie skacze.
(04.01.2014, 19:47)
tomeles
Poprawcie t± punktacje generaln± Diethart ma 290 pkt a nie 250 teraz
(04.01.2014, 17:32)
mimi
Brawa dla Anssiego! Wreszcie wygrał w skokach, a ludzie niech sobie gadaj± co chc±. Szczęscie trzeba umieć wykorzystać. Należało mu się po tych ciężkich latach.
(04.01.2014, 17:30)
Arek1111
Brawa dla tego Pana!
(04.01.2014, 17:22)