Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen był ostatnim konkursem Martina Schmitta w tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

Trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster zdecydował, że Schmitt nie wystąpi w austriackiej części TCS.

- Martin miał dziś dobry konkurs. Sądzę, że jego osoba wzbudziła zainteresowanie kibiców, jednak w Oberstdorfie brakowało mu dość sporo, aby awansować do drugiej serii - powiedział Schuster.

Schmitt zakończył noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen na 27. miejscu, będąc tym samym piątym niemieckim zawodnikiem dzisiejszych zawodów.

- Mamy obecnie siedmiu zawodników z kwalifikacją olimpijską i jako trener muszę wzbudzić ich zaufanie, a decyzję muszę uzasadnić - przyznał Schuster. - Martinowi mogę tylko podziękować za jego sportowe zachowanie oraz za poświęcenie, ponieważ on jest wielkim wzorem dla całej drużyny.

Werner Schuster przyznał także, że oczekiwał lepszego wyniku Schmitta w Garmisch-Partenkirchen - przynajmniej dwudziestego miejsca, aby 35-letni skoczek mógł kontynuować swoje występy w Turnieju Czterech Skoczni.

Tym samym można by przypieczętować zakończenie kariery Martina Schmitta. We wtorek 35-letni Niemiec poinformował, że prawdopodobnie nie pojawi się na starcie w Pucharze Kontynentalnym.

- Raczej nie będę już skakał w Pucharze Kontynentalnym, ponieważ to jest ostatni mój występ w Pucharze Świata - przyznał Schmitt przed noworocznym konkursem.

- Czy to faktycznie był jego ostatni skok, może powiedzieć już tylko on - dodał Schuster.

Sam zainteresowany po noworocznym konkursie w Garmisch-Partnekirchen nie udzielił odpowiedzi na to pytanie. Schmitt nie widzi już większych szans na wystąpienie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

- Jest wielu skoczków lepszych ode mnie. Nie uzyskałem minimum kwalifikacyjnego, a czasu mam coraz mniej - przyznał Schmitt.

Na austriacką część Turnieju pojedzie siedmiu reprezentantów Niemiec - Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Michael Neumayer, Marinus Kraus oraz Karl Geiger. Najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej TCS jest Neumayer, który zajmuje jedenaste miejsce.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
Rustu
Krótko mówiac Schuster to baran bo bierze słabego zawodnika takiego jak Geiger a nie korzysta z usług Schmitta sama obecnosc Martina daje pewne poczucie pewnosci reszcie skoczkow. Niech poda sie do dymisji bo juz nie moge na niego decyzje patrzec .Lepiej było za Wolfgang Steierta .Bo Schuster ma duzo mozliwosci wyboru a nie korzysta a Steiert przy takim wyborze lepiej by to wykorzystał
(02.01.2014, 21:18)
ja
Albo inaczej... Stoch jest podobny do Niego :D
(02.01.2014, 18:11)
ja
Ale On jest podobny do Stocha ;)
(02.01.2014, 18:10)
Kierownik Kotłowni
@Polonus

O "luźnym" patrzeniu na jaki sprzęt Schmitta mówisz?! Aż wolę wyłączyć wyobraźnię...

A strój to, rozumiem, sylwestrowy? Za krówkę się przebrał ponoć. Rzecz gustu. Bo innego raczej zakwestionować mu nie mogli. Chyba, że już w Oberstdorfie, co - jak wiemy - nie miało miejsca.

Jeśli jednak masz jakieś informacje na temat oszustw, łamania, lub choćby naginania reguł przez Schmitta - podziel się z nami. To pomoże wszystkim kibicom wyrobić sobie opinię w tej sprawie.

Bo w przeciwnym wypadku, ja mogę napisać, że to, iż zgrabnie układasz zdania, to pewnie dzięki życzliwemu patrzeniu przez prawe ramię starszej siostry. Tak samo merytorycznie.

Mam natomiast swój własny pomysł na temat genezy tego Twojego zarzutu. Czy to nie Ty byłeś autorem felietonu (http://www.skokinarciarskie.p l/aktualnosci/10315,Z_notatnik a_klusownika_-_cz_3_Soczi), w którym gnoiłeś Schmitta, nazywając go "trzecioligowym odcinaczem kuponów"? I pisząc: "Schmitt, jak widać, udał się w przeciwną stronę niż większość sportowców. przeszedł na amatorstwo. W dodatku amatorstwo nie za swoje pieniądze".

To był początek grudnia 2012 r. Pamiętam, że odpisałem Ci wtedy ostro pod kreską, że zamiast wyśmiewać Schmitta i "dbać" o pieniądze niemieckich podatników, warto poczekać, bo Martin (podobnie jak teraz) sprawę stawia jasno: sam udowodni swoją przydatność dla kadry, w równej, uczciwej walce. Bez żadnej taryfy ulgowej.

Miesiąc później ten "trzeciorzędny odcinacz kuponów", zajął 10. miejsce w generalce TCS, zostawiając za plecami Freitaga, Freunda i Wanka. Pomimo kontuzji, której do końca zapewne nigdy już się nie wyleczy.

Rozumiem, że to Cię zabolało, rozumiem, że musisz być konsekwentny, ale brnąc w to i wymyślając jakieś absurdalne teorie, za rok pozostanie Ci napisać, że Sepp Gratzer jest wujkiem ciotki Martina spod Szwarcwaldu, a w 2016 r. dojdziesz do UFO.

Na szczęście Martin wtedy już chyba naprawdę zajmie się czymś innym. Wszystko, co miał w sporcie do udowodnienia - udowodnił.
(02.01.2014, 16:59)
dmuchawiec
@ BULL
poza Freundem , Neumayerem i Wankiem wszystkim powinien przydac sie solidny trening

Akurat Freundowi to trening przydalby sie najbardziej(Neuma i Wank skacza rowno- mniej wiecej na swoim poziomie, solidnie. Z Freundem sprawa przedstawia sie duzo gorzej- chyba presja (podobnie jak Kamilowi) wyraznie mu zaszkodzila, to byl zdectdowanie jego najgorszy wystep w sezonie(od treningow,przez kwalifikacje , do konkursu).Geiger juz od jakiegos czasu na rowni pochylej. Kraus skacze w kratke, Freitag chyba powoli sie rozkreca,Wellinger tez jest chimeryczny ale w Ga Pa skakal dobrze( w konkursie, kwalifikacje ledwo przeszedl)..

A co do Martina-wielka szkoda ze nie zobaczymy go w austriackiej czesci turnieju, nie posadzilbym Schustera o taki rażacy i niesprawiedliwy nepotyzm...zobaczymy co pokaze Geiger w Austriii...
(02.01.2014, 15:51)
Pawmak
Schmitt jak najbardziej zasługuje na występy w PŚ, bo jest co najmniej numerem 7, a taki mają limit. A przed konkursem skakał lepiej niż w konkursie.

Kiedyś to byłem antyfanem głównie Schmitta właśnie, ale to było w latach 1998-2001, potem się to oczywiście zmieniło.
(02.01.2014, 15:08)
Bull
Geiger nie wejdzie a i także Kraus albo Wellinger znajda sie albo w czołówce albo pod koniec 30 albo zakoncza wystep na pierwszej serii obaj sa nierowni ,jeszcze dokładajac Freitaga wracajacego po kontuzji to poza Freundem , Neumayerem i Wankiem wszystkim powinien przydac sie solidny trening wiec nie rozumiem po co ta decyzja tymbardziej że nawet dla kibicow to by było miłe zobaczyc Martina Schmitta tymbardziej że wszystko wskazuje ze to jego ostatni TCS w karierze
(02.01.2014, 13:34)
jacob1998
Geiger nie wejdzie w następnych dwóch konkursach do 30 i Schuster będzie żałował, że nie wziął Schmitta.
(02.01.2014, 12:51)
muciek
Szkoda
(02.01.2014, 08:54)
Tytus
Kiepska decyzja Schmitt nie jedzie a Geiger ktory jest nizej w TCS tak .Schuster powoluje sie na pierwszy konkurs w Oberstdorfie ale ta skocznia jest specyficzna i nie lezy wszystkim zawodnikomw Ga-Pa Martinowi poszlo lepiej a jeden z treningów pokazał ze ma on mozliwosci na dalekie loty. Zreszta chyba tez jako trener nie wierzy juz w możliwosci Martina bo nawet we wczesniejszych konkursach nie dawał mu szans wystapienia a wystawial słabego Mechlera .Przy sprawiedliwych decyzjach trenera i nierownosci jak prezentuje czesc niemieckiej kadry Schmitt miałby nawet szanse na Soczi ale wiem że to niemozliwe bo Schuster to trener mało kreatywny i ma swoja grupe skoczkow wokol ktorej sie trzyma
(02.01.2014, 08:46)
Polonus
@Kierownik Kotłowni
Zgadzając się zupełnie co do oceny postępowania (w sferze motywów głównie) Schustera wobec Schmitta, muszę jednak kategorycznie stwierdzić, że ten ostatni nie zasługuje na występy w PŚ. Jest po prostu słaby. A wynik, jaki uzyskał w Ga-Pa to pewnie dzięki patrzeniu przez sędziów przez palce na jego sprzęt i strój.
(02.01.2014, 07:10)
Xander
Co to za pomysł żeby na zawody jechał Geiger przecież on spisuje się beznadziejnie. Widać że jest pupilkiem Schustera
(01.01.2014, 23:38)
Pawmak
Bez sensu... Już od tego nieszczęsnego Geigera abstrahując: "dużo brakowało" do awansu w Oberstdorfie. No strasznie dużo - 36. miejsce, lekko ponad 5 pkt brakowało. Krausowi dzisiaj (35.) niewiele mniej. A nawet Freund nie wszedł, Kraus nie wszedł w Engelbergu, Wellinger w Neustadt raz był ostatni, no i przed dzisiejszym konkursem skoki Freitaga... A w serii próbnej Schmitt był dzisiaj 4. A z tą kwalifikacją olimpijską to też jakieś jaja - po co to w ogóle jest?? Nie powinno być tak, że na jakąkolwiek imprezę jadą ci, co są akurat w najwyższej formie? Nic z tego nie można zrozumieć. Od Geigera ewidentnie lepszy, Kraus też już słabnie - i wystarczy, że 6 miałoby jechać na IO i już miałby duże szanse.

Krajówki już Niemcy w tym sezonie nie mogą wystawić, więc Schmitt mógłby się do PŚ przebić tylko przez PK. Ale tam nie chce skakać, zresztą jak forma nie decyduje o powołaniach, to i tak skąd miałby wziąć motywację... Taki wzór jak mówi i w taki sposób de facto chce zakończyć jego karierę? Nieee no...

Dobrze, że przynajmniej te 4 punkty w tym sezonie zaliczył i wcale nie żałuję, że za jego sprawą Kubacki nie mógł skakać ani Biegun zapunktować.
(01.01.2014, 23:25)
kierownik_kotłowni
Mały kłujek pan jesteś, panie Schuster. Jakby Schmitt zrobił te kilka oczek wyżej, powiedziałbyś pan, że chodziło o miejsce w "piętnastce". A poza tym w Oberstdorfie mu nie poszło. Nie to co Freitagowi, Wenigowi czy Wellingerowi... O Geigerze, który w swoim rodzinnym Oberstdorfie odpadł w kwalifikacjach(!) z litości nie wspomnę.

Nie mam wątpliwości, że Martin Schmitt to od kilku lat sól w oku obertrenera. Nie spod jego ręki wyszedł, nie pod jego okiem wykuwa formę, co roku w grudniu jeździ po "kontynentalnych" wioskach, żeby wyrobić minima, a potem przyjeżdża na Turniej i odstawia młode, zdolne gwiazdki Schustera. Do tego, jak na złość, wciąż jest popularniejszy od całej tej kamandy razem wziętej.

Rok temu "z niczego" skończył Turniej w pierwszej 10-tce, dzisiaj załatwił ferie Freundowi (który kolejny rok z rzędu, będąc jednym z faworytów, kompromituje się na Czterech Skoczniach. Pozdro dla Stefana Huli).

W Ga-Pa wszystkie skoki Martina były równe, udane technicznie, nie było w nich przypadku. O tym z serii próbnej, która dała Schmittowi 4. miejsce, koucz się nawet nie zająknął. Lepiej uciąć to w zarodku, bo nie daj Boże na Bergisel kolejny wunderkind zostałby sprowadzony na ziemię.

Do Austrii jedzie natomiast zawodnik Geiger: 51. w kwalifikacjach w Oberstdorfie, 47. w Ga-Pa. Równa, wysoka forma.

Owszem, czas starych mistrzów się kończy. Wszyscy to rozumieją, z Martinem na czele. Ale znajdź pan najpierw w tym swoim grajdołku 7 lepszych od niego. Bo inaczej to jesteś pan Szuler, nie Schuster.
(01.01.2014, 22:12)
Maqur
Powinien byc za Geigera, chlopak po dobrym paczatku sezonu podobnie jak w tamtym roku jest kompletnie bez formy, a Schmitt moglby powalczyc, napewno bylby bardzo zmotywowany.

szkoda
(01.01.2014, 20:35)
Jan Ziobro
Chcę żeby Martin pojechał do Soczi
(01.01.2014, 20:25)
Jan Ziobro
Geiger jest bez formy.

Ja na pewno wziąbym Martina.

Albo chociaż kogoś kto jest w formie np. Markus
(01.01.2014, 20:23)
Dawid123456
Aa, teraz dopiero doczytałem, że musiałby być 20. No cóż.. Brakło niewiele
(01.01.2014, 20:21)
Dawid123456
Ciekawe co musiałby zrobić Schmitt żeby znaleźć się w kadrze... Wygrać? Stanąć na podium?

Rozumiem stawianie na młodzież, ale Geiger jest w duuużo gorszej formie niż na początku sezonu, w Obersdorfie nie przeszedł nawet kwalifikacji. Freitag, Kraus i Freund szans na niezły wynik w Turnieju już nie mają żadnych, lepiej byłoby któregoś z nich (albo wszystkich) odesłać na treningi.
Nie rozumiem tej decyzji, ale to w końcu problem Niemców.
(01.01.2014, 20:17)
qww
Szkoda :( Wielka szkoda.Ardzo lubie Martina.Geiger?Sero?Dslbym mu szanse na Sapporo albo Willingen.W T4S jest 6 wsrod niemcow, wiec decyzja dziwi.
(01.01.2014, 20:03)
Del Piero
Geiger w miejsce Schmitta? Przecież on jest niżej i zgromadził 111 pkt kiedy to Martin 372.5 przy równych szansach. Kiedy to przeczytałem, było to dla mnie zrozumiałe wycofanie bo wyniki Martina nie były zachwycające w przeciwieństwie do chociażby nawet ubiegłorocznego TCS, ale jak zauważyłem że zamiast Schmitta jest Geiger to się delikatnie mówiąc zdziwiłem. To, że Martin nie pojedzie na IO było jasne, bo w nagły powrót formy jak w sezonie 2008/09 chyba nikt nie wierzył. Myślę, że Martin jeśli naprawdę chce skończyć to niech otrzyma szansę w któryś zawodach PŚ, jeśli nie w Willingen czy Sapporo bo są tuż przed IO to może na koniec sezonu. A potem może jakiś benefis jak Ahonen czy Małysz.
(01.01.2014, 19:46)
Legend3005
Prawdę mówiąc nie zgadzam się z decyzją Schustera.Zarówno w Oberstdorfie jak i w Garmisch spisał się lepiej od Geigera,który jest ewidentnie bez formy i ciągniecie go na austriacką część turnieju jest pozbawione sensu.Niestety,dziś chyba po raz ostatni zobaczyliśmy Martina na skoczni.Udało mu się przynajmniej dziś godnie pożegnać z kibicami.
(01.01.2014, 19:42)
Tczewianin
Nie myślałem, że Schuster jest takim ''służbistą''... zawsze miałem go za sympatycznego trenera, ale widać się myliłem... Niemcy mają lekki dołek --> Freund, Geiger... szczególnie ten drugi jest bez formy i nie rozumiem sensu trzymania go na austriacką część TCS, a Martin cóż starał się, walczył i w Innsbrucku mogło i pewnie byłoby podobnie albo i lepiej, ale Werner ''wie co robi''. Życzę mu dwóch reprezentantów w 30 na Bergisel !!
(01.01.2014, 19:41)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Bez Schmitta w Innsbrucku i Bischofshofen
Bez Schmitta w Innsbrucku i Bischofshofen

Bez Schmitta w Innsbrucku i Bischofshofen

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich