Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Główni faworyci 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni - Kamil Stoch, Gregor Schlierenzauer i Anders Bardal - podzielili się swoimi odczuciami przed zawodami w Oberstdorfie.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Czołowi zawodnicy Pucharu ¦wiata zostali zaproszeni na otwieraj±c± TCS konferencję prasow±.

- To ¶wietne uczucie - być w centrum uwagi już podczas konferencji prasowej. Miło słyszeć, że jestem uznawany za faworyta. Staram się zachować spokój i koncentrować się na swoim zadaniu: dobrych skokach. Uważam, że cała czołowa dziesi±tka Pucharu ¦wiata jest w bardzo dobrej formie, szczególnie Gregor i Anders. Wygra najlepszy - powiedział Kamil Stoch.

Lider klasyfikacji generalnej P¦ był pytany o tajemnicę sukcesu naszej reprezentacji:

- Oczywi¶cie nie mogę zdradzić sekretu naszego zespołu, bo wtedy nie byłby już sekretem, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak siln± drużyn± jeste¶my. Pracowali¶my bardzo ciężko, żeby więcej zawodników było w stanie osi±gać dobre wyniki. Cieszę się, że jestem czę¶ci± tego zespołu - przyznał polski zawodnik.

W gronie faworytów nie może zabrakn±ć również broni±cego tytułu Gregora Schlierenzauera.

- To przywilej być w gronie faworytów. To nowa sytuacja, że jestem jedynym faworytem spo¶ród Austriaków, ale dla mnie osobi¶cie to nic nie zmienia, ponieważ skoki to przede wszystkim sport indywidualny. To dobrze dla naszej dyscypliny, że inne nacje walcz± o wygran±, poza tym wielu trenerów austriackich pracuje w innych reprezentacjach - stwierdził drugi zawodnik klasyfikacji generalnej.

Wielk± trójkę uzupełnia zwycięzca dzisiejszych kwalifikacji Anders Bardal.

- Do tej pory sezon układa się bardzo dobrze. Osi±gałem dobre wyniki pocz±wszy od startu w Lillehammer. Ważne, żebym kontynuował równe skakanie podczas Turnieju Czterech Skoczni - powiedział Norweg.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
5pm
@TheBlackRider - z czego niby wnioskujesz, że Stoch skacze tak, żeby tylko być lepszym od Gregora jeżeli od czasu, gdy Kamil zdobył koszulkę był tylko jeden konkurs, który wygrał ze wszystkimi, nie tylko z Gregorem.:)
(29.12.2013, 13:30)
Roman
Gregor wygra po raz trzeci z rzędu Turniej Czterech Skoczni i przejdzie do histori ;)
(29.12.2013, 11:38)
fan skoków85
¦mieszna wypowiedĽ Schlierenzauera, ja uważam Morgensterna za faworyta numer 2 po Stochu.
(29.12.2013, 01:50)
TheBlackRider
@kkk no cóż to twoje zdanie, ale dlaczego nie forma jest (i oby była dalej), no a po czym twierdzić, że nie wygra na turniej składa się całokształt. Ja wierze w niego i w nasz± reprezentację, i widzę, że im lepsze wyniki naszych skoczków tym więcej pesymistów,no ale wszystkim nie dogodzisz. Ja boję osobi¶cie boję się o Żyłę najbardziej, wszystko oprócz pozycji dojazdowej ach ten nieszczęsny grabik, no cóż mam nadzieję, że Kruczek co¶ zrobi bo prędko¶ci lichę a możliwo¶ci s± i to duże. Zauważyłam ostatnio,że Stoch skacze tak żeby tylko mu Gregor koszulki lidera nie zabrał i jakby tylko ważne było być lepszym od Gregorka, a może to po prostu moje odczucia wydaje mi się, że jak wszystko pójdzie dobrze to Stoch a może i jeszcze jaki¶ inny Polak walczyć będ± a może i mił± niespodziankę sprawi±.
P.S Je¶li się Polakom nie powiedzie to Simon im wszystkim pokażę, no i mam nadzieje, że Kasai też. B±dĽ co b±dĽ turniej jak zwykle niesamowicie ciekawy, byle by przekrętów tak jak w u Justyny nie było i będzie dobrze.
(28.12.2013, 22:16)
kkk
stoch nie wygra
(28.12.2013, 20:37)
kasztelan
Nie weszłem w poniższy link ale to tak poważnie ¶mierdzi jakim¶ wirusem...
(28.12.2013, 20:34)
Del Piero
Gregor sam siebie uważa za jedynego faworyta w¶ród Austriaków? A to ciekawe. A Morgenstern? Dzi¶ pokazał, że ten upadek wcale nie odbił się negatywnie na jego dyspozycji. Ba, my¶lę że jest w lepszej formie niż Schlierenzauer. W Titisee-Neustadt to wła¶nie Morgi najbardziej deptał Stochowi po piętach. Będę kibicował Kamilowi, ale on nie jest dla mnie głównym faworytem mimo wszystko. Wła¶nie pozycja lidera sprawia, że bardziej się o niego boję. Mam takie przeczucie, że to może być turniej Bardala. Co do Simona to my¶lę, że wystrzeli na olimpiadzie, ale na TCS w sumie też. No i ten Ahonen...
(28.12.2013, 20:17)
Koki
RIHU, dlaczego? W sumie to nie wiem jak u niektórych, ale jak dla mnie to Ammann jest jednym z faworytów i naprawdę nie zdziwiłaby mnie jego wygrana. Forma jest, oby wystrzelił, bo bardzo go lubię :)
(28.12.2013, 20:08)
stefan
Jutro wygra Żyła. A cały turniej wygra Ito