TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Podczas zawodów w Oberstdorfie po raz pierwszy w historii dla kibiców pod skoczni± i samych skoczków widoczna na zeskoku będzie linia laserowa. Przedstawiać ona będzie przybliżon± strefę, w jakiej powinien wyl±dować zawodnik, aby obj±ć prowadzenie. Do tej pory widzieli j± tylko telewidzowie.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Linia ta będzie dużym udogodnieniem - nie tylko dla komentatorów, ale także dla skoczków, którzy będ± mieli dodatkow± motywację, aby nieco wydłużyć skok (choć z drugiej strony może to być również przeszkod±). Jest to także ukłon w stronę kibiców zgromadzonych pod skoczni±.

Przypomnijmy, że od tego sezonu w telewizji widzimy często dwie wirtualne linie: niebiesk±, która oznacza potrzebn± odległo¶ć do objęcia prowadzenia, i zielon±, oznaczaj±c± minimum kwalifikacyjne do konkursu lub drugiej serii.

- Ta linia stanowi nieocenion± pomoc dla komentatorów i telewidzów. Bardzo się cieszę, że teraz będzie dostępna również bezpo¶rednio na skoczni - cieszy się dyrektor Pucharu ¦wiata Walter Hofer.

Warto dodać, że już wcze¶niej organizatorzy zawodów Oberstdorfie starali się pomóc kibicom zgromadzonym pod skoczni± - trzy lata temu obok zeskoku znalazły się tablice diodowe, wy¶wietlaj±ce odległo¶ć do pobicia.

Laserowa linia na zeskoku nie jest jedyn± innowacj±, jak± wprowadz± w tym roku organizatorzy zawodów w Oberstdorfie. Kibice zgromadzeni pod skoczni± będ± mogli obserwować sterowan± przez Mirana Tepesa sygnalizację dzięki pod¶wietlanej belce startowej.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
ew
@g po co 1mm niech będ± ¶ciskaj±ce ile wlezie
(28.12.2013, 13:13)
g
Niech jeszcze laserow± skocznie wymy¶l± i kombinezony które mog± odlegać od ciała 1mm
(28.12.2013, 11:18)
cyrk na kolkach dla laika...
...to juz nie jest sport, to jest cyrk na kolkach, kuglarze skaczacy na nartach dla ogolnej radochy, kiedys nie bylo tych linii (wystarczyla linia punktu K i HS), nie bylo tych zasranych przelicznikow, nie bylo zonglowania belkami i wszystko wtedy wiedzialem, kto, ile i dlaczego i na kazde zawody czekalem z niecierpliwoscia, ogladajac je pozniej z zapartym tchem, emocji bylo coniemiara, DZISIAJ NIE WIEM NIC, a konkursy najchetniej przegapiam i olewam, patrze tylko pozniej, kto wygral i przechodze do porzadku dziennego, nie da sie tego ogladac, poltorej godziny tepego gapienia sie w ekran i bezwiednego przyjmowania wszystkiego do wiadomosci mnie nie interesuje, nuda i stracony czas i chocbyscie poszatkowali caly zeskok liniami i tak to nic nie zmieni...
(27.12.2013, 15:50)
starocim
Janeman, ja mam podobnie. Za dużo komputera się ostatnio wpycha do skoków, niestety.
(27.12.2013, 14:38)
tomek
bardzo głupi pomysł, linia w TV działa bardzo słabo, często jej umiejscowienie okazuje się błędne. kilka tragicznych upadków (w stylu Morgiego z Neustadt) i mam nadzieję, że j± wycofaj±.
(27.12.2013, 14:33)
Janeman
A dla mnie z tymi liniami(wirtualnymi szczegolnie,na realna jeszcze nie zdazylem sie napatrzyc) jest jeszcze jeden problem- poprostu przeszkadzaja w ocenie odleglosci.Gdy nie ma linii zazwyczaj nie myle sie o wiecej niz 0,5 metra, natomiast linia zaburza obraz koncowej fazy skoku i wtedy pomylki o 2-3metry stez mi sie zdarzaja.
ps.Moze to tylko moje odczucie i innym linia nie przeszkadza.
(27.12.2013, 13:04)
kasztelan
Problem jest w tym, że linia obejmuje również punkty za wiatr w momencie WYJ¦CIA Z PROGU. PóĽniej ten wiatr może się zmienić, a do tego dochodz± jeszcze oczywi¶cie noty za styl
(27.12.2013, 11:05)
limakos7
zauważcie że to będzie przybliżona
strefa więc trochę różnicy maże być
(27.12.2013, 08:22)
@marcin
17.5 albo 18pkt, teraz nie jestem pewien
(27.12.2013, 00:47)
Marcin
Z linia jest taki klopot ze trzeba zalozyc pewne noty za styl, nie wiem jakie noty ona zaklada, ale powiedzmy, ze po 18pkt. Zalozmy, ze skacze np Kamil co dostaje 19.5 x3. Czyli na notach zyskuje 2.5m. Linia jest na 134m a Kamil obejmuje prowadzenie po skoku 131.5m. Tak samo w druga strone czyli noty nizsze niz zalozenie lini itd itp. Nie wiem jakie noty za styl zaklada ta linia, ktos wie?
(27.12.2013, 00:20)
fan skoków85
W Engelbergu i być może w Titisee-Neustadt tej linie szwankowały. Zawodnik nie dolatywał do niebieskiej linii i nagle się okazywało ni st±d ni zow±d, że ten skoczek obj±ł prowadzenie. Trochę to było wkurzaj±ce, bo człowiek już sam nie wiedział gdzie ten skoczek ma l±dować.
(26.12.2013, 23:55)
norah
Widzialam te linie na skoczni na treningach w neustadt, mi osobiscie bardziej przeszkadzala niz pomagala w ogladaniu. Nie byla wyrazna i ciagle sie przesuwala, nie bylo to czytelne
(26.12.2013, 23:49)
rutkey
@LucasTheFox , zgadzam się z Tob± . Wydaję mi się że niektórzy mog± wła¶nie za bardzo chcieć i może być Ľle , ale zobaczymy ...
(26.12.2013, 23:48)
LucasTheFox
Ja akurat jestem do¶ć sceptyczny wobec tego pomysłu. Boję się, że jest to robione głównie dla kibiców (na skoczni), a ucierpieć mog± na tym skoczkowie, dokładniej ich zdrowie, gdyż niektórzy mog± zbyt ambicjonalnie podchodzić do swoich prób i widz±c szansę na objęcie prowadzenia na siłę wydłużać l±dowanie. Jakie mog± być tego skutki - można sobie wyobrazić. Jak cały TCS przebiegnie bez poważniejszych upadków (spowodowanych lini±) to chętnie odszczekam moje słowa.
(26.12.2013, 23:25)