7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Przed zbliżaj±cym się Turniejem Czterech Skoczni Gregor Schlierenzauer nie ma powodów do zadowolenia. Sam przyznaje, że weekend w Szwajcarii nie należał do udanych...

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
- W sobotę byłem rozczarowany, że nie skoczyłem dobrze, ale nie bylem zaniepokojony. Jestem przecież tylko człowiekiem - skomentował zawody 23-latek.

Niedzielny konkurs to ostatnie zmagania przed TCS. Dla obrońcy trofeum Engelberg nie był zbyt udany. Choć Tyrolczyk wczoraj zaj±ł miejsce tuż za podium, to w sobotę był dopiero 27!

- Dzi¶ odbyły się ostatnie skoki przed niemiecko-austriackim turniejem. Z psychologicznego punktu widzenia to był bardzo ważny konkurs - dodał po niedzielnej rywalizacji.

Schlierenzauer znany jest kibicom ze swojej pewno¶ci siebie podczas zawodów. U¶miecha się jedynie po udanych skokach, po złych próbach szybko opuszcza rozbieg, by zaszyć się w szatni. Jednak sam zainteresowany przyznał, że dzi¶ zabrakło mu... wiary we własne możliwo¶ci!

- Dzi¶ do wygranej zabrakło mi przede wszystkim pewno¶ci siebie. Jednak w porównaniu do wczorajszych zawodów zrobiłem i tak ogromny postęp. Jestem więc zadowolony z niedzielnych skoków - przyznał Austriak.

Kto zatem jest faworytem Turnieju Czterech Skoczni? Kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie już w najbliższy pi±tek!

- Faworytem jest na pewno Kamil Stoch, który obecnie prezentuje bardzo dobr± formę. Jednak nie lekceważyłbym Andersa Bardala. Każdy może wygrać, nawet ja. Ważne jest, aby wróciła dobra dyspozycja - powiedział już z większ± pewno¶ci± siebie Schlieri.

Skoczkowie rozjechali się do domów, by spędzić ¶więta w gronie najbliższych. Dla 23-latka będzie to okres, w postara się powrócić do formy sprzed kilkunastu dni.

- Moje następne dni będ± spokojne, pełne harmonii i odprężenia. Nie mogę doczekać się ¶wi±t, spędzonych w gronie rodziny - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
MIKI
no co¶ nie idzie SHILENZAEROWI
ale mam nadzieje ,że na TCS JESZCZE POKARZE KTO JEST MISTRZEM
(25.12.2013, 00:05)
Koala
Jak już pisałem, na Gregora w tak młodym wieku spadł ogromny sukces i to go przytłoczyło tym bardziej, że całe oczekiwania kibiców, całego teamu austriackiego ci±ż± na nim. Kto¶ tam pisał co¶ o Adamie, ale zauważcie, że gdy "wybuchła" wielka forma Adama to miał on wtedy 23 lata czyli tyle co Schlierenzauer teraz. Małysz miał już kilka lat do¶wiadczenia i umiał sobie poradzić z ogromnym sukcesem jaki na niego spadł co było widać w słabszych sezonach w wykonaniu Adama.
(23.12.2013, 21:14)
dmuchawiec
Mam podobne odczucia co autorzy ponizszych komentarzy. Jego radosc po zwyciestwie Morgiego w Titisee Neustadt wydawala sie byc naprawde prawdziwa, a jego zlosc po nieudanych skokach w Engelbergu byla bardzo umiarkowana... chlopak na pewno dojrzal, czy brakuje mu motywacji? przed sezonem jej nie brakowalo, IO jest jego priorytetem tej zimy i traktuje ja bardzo powaznie..ale czy bedzie dalej skakal? jak zdobedzie 2 medale zlote ? zgadzam sie z OtokoNoHito, nudno byloby bez Schlierenzauera(podobnie jak z Ammannem i innymi weteranami..jestem czlek sentymentalny i wciaz , mimo sukcesow naszych chlopakow z kadry brakuje mi Adama hehe)
(23.12.2013, 20:16)
PLANET
Czyżby EKHEM skończyły się chwilowo leki na EKHEM astmę? ;)))
(23.12.2013, 19:16)
OtokoNoHito
@ ado

Racja. Ale to dowodzi po prostu jakim gigantem jest Schlierenzauer. U innego skoczka nikt by nie podnosił żadnego larum po takim weekendzie, ale u Schlierenzauera to 27 miejsce jest jednym z najsłabszych w karierze, a strata prowadzenia w P¦ niespodziank±. Też mam wrażenie, że, je¶li można mówić o jakim¶ kryzysie, to w jego przypadku siedzi on w głowie, a nie w formie. Brak motywacji, doł±czenie w tak młodym wieku do najwybitniejszych w historii dyscypliny, pobicie większo¶ci rekordów. Nie jestem jakim¶ jego fanem, niektóre jego zachowania w przeszło¶ci mnie denerwowały, czasem też był faworyzowany przez jury, ale mimo to potrafię docenić jego klasę sportow± i mam nadzieje, że chociaż do 30tki poskacze, bo skoki bez niego byłyby uboższe.
(23.12.2013, 18:01)
adu
¦miesz± mnie takie teksty w stylu "spadek formy", "słabsze dni" itd. dotycz±ce skoczka, który jest wiceliderem P¦ i miał jaki¶ tam słabszy dzień zajmuj±c 27. miejsce, a w ostatnim konkursie zaj±ł 4. miejsce ! Je¶li 4 miejsce jest słabe to nie mam więcej pytań.
(23.12.2013, 17:52)
fan skoków85
@Koala i korus
Co¶ może być w tym co piszecie.
Schlierenzauer jest taki trochę niewidoczny jak na razie. Ok, wygrał 2 konkursy, ale 1 szczę¶liwie. A jego pozycja w P¦ nie wynika z tego, że jest taki w tym sezonie dobry, tylko inni tacy słabi. Poprostu inni s± nierówni jeszcze bardziej.
(23.12.2013, 17:26)
korus
Schlierenzauerowi brakuje już chyba motywacji. Co miał wy¶rubować to wy¶rubował, teraz zależy mu tylko na złocie w Soczi. Nawet po słabych skokach nie okazuje jakiego¶ wielkiego niezadowolenia, tak jakby już trochę od niechcenia skakał.
(23.12.2013, 13:37)
Sebek99pl
Schlierenzauer sam mówił że jakby wygrał złoto indywidualne w Soczi to mógłby zakończyć karierę. Czyli on już nie ma motywacji, a jak przegra w Soczi to się załamie i mamy drugiego Hannawalda...
(23.12.2013, 12:04)
Maqur
On jest 2 w P¦. To chyba ¶wiadczy że ma dobry sezon ... nie najlepszy ale dobry ...
(23.12.2013, 11:45)
daro
"przez kilka sezonów dominacja..." JAK DOMINACJA? dominował to nasz Adam, wygrywaj±c 3 P¦ z rzędu, to można nazwać co najwyżej wysok± form± w ostatnich sezonach
(23.12.2013, 11:44)
Koala
Tak tylko w przypadku Adama to było troszeczkę inaczej, a tu ogromny sukces w tak młodym wieku, rekord wygranych konkursów, przez kilka sezonów dominacja, a teraz kiedy ma nie ustabilizowan± formę nie umie sobie poradzić z presj± jaka na nim ci±ży.
(23.12.2013, 10:44)
MrCharismaCC
Spokojnie, spokojnie. Kazdy skoczek musi w swojej karierze przejsc jakis "kryzys". Nikt nie jest doskonaly. Malysz tez mial pare slabych sezonow, a odszedl jako mistrz. Wedlug mnie jak nie na IO, to w nastepnym sezonie wroci do formy.
(23.12.2013, 10:37)
LucasTheFox
"Kto zatem jest faworytem Turnieju Czterech Skoczni? Kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie już w najbliższy PIˇTEK!"
- czy aby na pewno? :) my¶lałem, że w sobotę (28.12).
(23.12.2013, 10:36)
Koala
To co zaczyna się dziać ze Schlieriem bardzo mi przypomina pocz±tki załamania Svena Hannawalda, wydaje mi się, że za Schlieriego musz± wzi±ć się psycholodzy bo jeżeli takiemu zawodnikowi brakuje wiary we własne możliwo¶ci to dobrze nie wróży... Czyżby zaczynał się u niego tzw. syndrom wypalenia?
(23.12.2013, 10:24)