7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Martin Schmitt po raz osiemnasty w karierze został powołany do niemieckiej kadry na Turniej Czterech Skoczni.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Po do¶ć dobrym występie 35-letniego Schmitta w konkursach Pucharu Kontynentalnego trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster zdecydował, że pojawi się on podczas tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

- Nie ma cienia w±tpliwo¶ci, że wszyscy kibice w Niemczech będ± chcieli ogl±dać Martina podczas zawodów w Oberstdorfie - wyja¶nił swoj± decyzję Schuster.

Inauguracja Turnieju Czterech Skoczni będzie miała miejsce już 28 grudnia - wtedy w Oberstdorfie odbęd± się treningi i kwalifikacje.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wik
Ludzie, Niemcy maj± kwotę sartoa to czemu ich nie wykorzystaj±?
W Japonii to Okabe i FUnaki skacz± bez sukcesu ale skacz± dalej.Jak się nie spisze to trudno się mówii tyle.Liczę na Martina :)
(23.12.2013, 10:30)
Sven
Z kwoty narodowej raczej nie odstaje poziomem, więc decyzja uzasadniona.
(22.12.2013, 22:59)
daf
Możliwe, że Papierz, czyli przez "rz" - je¶li się mylę - przepraszam.
(22.12.2013, 21:42)
daf
Ja pamiętam jeszcze Fijasa. I jego niezapomniany skok w Planicy w II serii, którym awansował bodaj na 3 miejsce. Pobił wówczas rekord długo¶ci skoku...
Wtedy był Fijas, długo nikt, Jan Kowal, znów długo nikt i Bogdan Papież, Zbigniew Klimowski i... chyba tyle.

PóĽniej się pojawił Mateja, Skupień i MAŁYSZ. Dołek na ZIO w Hakubie i eksplozja formy w 2000 roku. O ile pamiętam jeszcze w pierwszym konkursie, bodaj po wygranych kwalifikacjach był zdyskwalifikowany (chyba jeszcze prominenci FIS-u nie chcieli go wpuszczać na salony). Ale się nie złamał i zmiażdżył rywali w TCS (wszystkie wygrane kwalifikacje).
A teraz? Wówczas mogli¶my tylko pomarzyć o takiej drużynie. Na dobr± sprawę nawet Polska II nie byłaby bez szans na awans do "8".
(22.12.2013, 21:40)
daf
PS. Mam nadzieję, że Adam Małysz jednak nie wróci do skakania - dzi¶ jest legend± skoków, a co by nie mówić - Ahonen swoimi powrotami nieco się deprecjonuje. Młode pokolenie kibiców będzie go pamiętało jako skoczka z ogonów klasyfikacji, podobnie zreszt± jak Schmitta.
(22.12.2013, 21:35)
fan skoków85
Je¶li dobrze liczę to też mój 18. TCS, tylko że jako kibica :-) Choć cały TCS, który naprawdę dobrze pamiętam to 1998/1999 i ten smutek po Innsbrucku, kiedy to się okazało, że Schmitt nie wygra wszystkich 4 konkursów- ten nieszczęsny wtedy upadek chyba w kwalifikacjach :-(
(22.12.2013, 21:33)
daf
Rozumiem, że w ramach kwoty krajowej... Z całym szacunkiem, ale nawet na COC-u dwukrotnie przegrał bodaj z Queckiem.
U nas afera za każdym razem, jak do kadry powoływany jest Hula, a po powołaniu Schmitta prawie ekstaza.
Ja również lubię tego skoczka, ale chyba już czas, aby zaj±ć się tym rekreacyjnie - Niemcy to nie Finlandia, gdzie weteran Ahonen ci±gnie cał± drużynę.
(22.12.2013, 21:32)
uskotko
To ja już tyle lat ogl±dam P¦??? Zgroza.
(22.12.2013, 21:25)
stefan
Schmit wraca do P¦ bardzo dobrze. My¶lę że nie spisze za dobrze ale zobaczymy.
(22.12.2013, 21:04)
PLANET
No dobra, czas na godne pożegnanie Martina, dobrze że go powołali... Bardzo sympatyczny zawodnik i szkoda byłoby, gdyby musiał skończyć nie kwalifikuj±c się "choćby" na TCS (nie mówi±c o Sochi). W tym układzie to będzie takie rozs±dne minimum zakończenia kariery, które niechybnie nast±pi po tym sezonie.
(22.12.2013, 20:53)
kapi
Jest Schmit jest Achomen jest Janda jest Okabe i jest Kasai,jescze tylko Małysz i Hanawald (:
(22.12.2013, 20:50)
Wotek
Emeryci kontratakuj±
(22.12.2013, 20:43)
Lipathor
Do boju Martin :)
(22.12.2013, 20:33)