Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Dzisiejszy konkurs w Engelbergu zakończył się wspaniale dla polskiej kadry - pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł Jan Ziobro! Polak wyprzedził Kamila Stocha, który na dodatek został liderem Pucharu ¦wiata...

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
- Jestem bardzo szczę¶liwy, moje skoki były bardzo dobre - mówił tuż po zakończeniu konkursu Ziobro.

Polak prowadził już po pierwszej serii konkursowej, a wobec braku do¶wiadczenia w takich sytuacjach można było się obawiać, czy wytrzyma presję. Wytrzymał, oddaj±c najdłuższy skok w konkursie!

- Trochę się denerwowałem przed drugim skokiem, ale czułem się dobrze - przyznał Ziobro. - Tam na górze czułem, że dzi¶ jest mój dzień.

W niedzielę w Engelbergu kolejny konkurs, w którym oczekujemy kolejnego dobrego występu naszych zawodników. Czego oczekuje Janek?

- Jutro chcę po prostu oddać w konkursie dwa dobre skoki - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
stefek
To raczej ewenement. Zawodnik, który regularnie w ostatnich zawodach zajmował 30-te lub nawet ponad 40-te pozycje, nigdy wcze¶niej nie maj±c większych sukcesów nagle wygrywa w nieloteryjnym dwuseryjnym konkursie. Nie raz się zdarzało, że kto¶ wygrał po jednej serii, bo akurat wyszedł jeden skok albo przytrafiły się znakomite warunki, ale takich rzeczy jak to nie pamiętam. Niezmiernie cieszy, że dokonał tego Polak
(22.12.2013, 10:37)
andy
nasi wygrywaja bo inni odpuszczaja:)...Schierenzauer i tak wygra puchar swiata bo jest skoczkiem wszechcasow a teraz spokojnie do olimpiady sie przygotowuje...zobaczymy jak polakom pojdzie w tcs i na olimpiadzie:)....ale przynajmniej cieszmy sie z tego co mamy:) mało znani amatorzy wygrywaja konkursy,robi sie bardzo ciekawie
(22.12.2013, 10:18)
stefan
No tak jak się wstaje i się my¶li że się wygra to co robić po prostu trzeba wygrać. Brawo Janek. Wspaniały konkurs wszyscy Polacy w 30 a aż czterech w 10. Oby tak dalej. Teraz Kruczek ma trudny orzech do zgryzienia.
(21.12.2013, 21:08)
RIHU
Kto na Olimpiadę? Stoch, Żyła, K, Ziobro i Murańka/Kubacki/Biegun?
(21.12.2013, 19:07)
brawo Jasiek
Jasiek gratulacje i dizekujemy trenerom Długopolskim za Twoja wspaniała formę. Do konca s±dziłam że Tepes Ci odbierze te wygrana ale go przechytrzyłe¶. Nawet kiepskie warunki w których Cię pu¶cił Cie nie pokonały. Teraz niestety będziesz tak pilnie strzeżony jak Kot, Żyła, Niemcy, Ahonen czy Schlierenzauer. Ze skokow robi się jeden wielki ustawiany syf i ludzie z talentem jak Ty tylko czasami mog± cos wygrac zanim syfiarze się nie zoprientuj± że mozesz zniszczyc ich ustawki
(21.12.2013, 18:12)
DragonL
Ha ha wypowiedx Bardala: mam nadzieję, że Polacy będ± długo ¶więtować sukces, najlepiej do rana. Ale i tak my¶lę, że będzie trudno ich pokonać w niedzielę:)
(21.12.2013, 17:30)
DragonL
Lepiej, że nie pociagnał bo mógł sie wywrócic i by było po podium, a tak wyrównał rekord, w obu seriach najdalek i historyczne zwyciestwo. Mieli¶my już taki konkurs w samych pocz±tkach P¦ w 1980 roku bodajze gdzie wygrał Fijas, drugi był Bobak a 5ty bodajże Pawlusiński. Szczesny oczywiscie komentuj±c nie maił pojęcia, że 2 Polaków stało juz na podium i to nie raz i nie dwa, a wiecej
(21.12.2013, 17:28)
Lucas
Janek mógł jeszcze poci±gn±c spadł z wysoka było to widać w powtórkach skrócił skok co najmniej o 5 metrów..ale i tak rewelacyjnie poleciał
(21.12.2013, 17:25)
DragonL
za czasów Małysza wystarczała bułka i banan, teraz garbik, fajeczka, luz w du..e i mozna odleciec hehehe
(21.12.2013, 17:25)
blad w sylwetkach
w sylwetkach zawodnikow jest napisane ze Janek startowal w kuusamo w 2001!
(21.12.2013, 16:37)
Zakrza
Trzeci Polak wygrywa w tym sezonie! Co¶ niesamowitego!
(21.12.2013, 16:21)
Adam
Brawo Janek. Wygrałe¶ jak kiedy¶ Małysz - najdalsze skoki w serii + rekord skoczni!!!
(21.12.2013, 16:10)
kabans
mógł jeszcze w drugim skoku odrobinę dalej poleciec