7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Tylko sze¶ciu polskich skoczków weĽmie udział w zawodach Pucharu ¦wiata, które odbęd± się w najbliższy weekend w szwajcarskim Engelbergu.

Podwójne wej¶cie - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Łukasz Kruczek podj±ł decyzję, że na Groß Titlis wyst±pi± Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Klemens Murańka.

W porównaniu z zawodami w Titisee-Neustadt w składzie na Engelberg zabrakło Krzysztofa Miętusa - skoczek AZS Zakopane będzie w tym czasie startować w Pucharze Kontynentalnym w Lahti.

To pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Łukasz Kruczek nie wykorzystał pełnej kwoty startowej. W aktualnym periodzie Polska może wystawić maksymalnie siedmiu zawodników.

Nadal mamy szansę na utrzymanie takiego limitu w kolejnym periodzie - na Turniej Czterech Skoczni. Stanie się tak, jeżeli po zawodach CoC w Lahti Stefan Hula nadal będzie w czołówce aktualnego periodu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Krzaczus
W sumie to Jan Ziobro tez mogl jechac na Puchar Kontynentalny bo punktow w PS i tak nie zdobedzie a w PK obok Huli bylby grozny
(19.12.2013, 15:07)
Maqur
dzieki za info
(19.12.2013, 14:37)
andbal
Faktycznie się nie znasz. Z rankingu WRL można dostać max 6 miejsc nawet jak w owym rankingo PL zajmowałaby 55 miejsc od przodu.
(19.12.2013, 14:09)
Maqur
Nie znam sie dokladnie na tych kwotach startowych, ale Murańka powienien wskoczyc do 55 WRL, czyli wtedy bedziemy mieli 7 zawodnikow w 55,
Nie znam sie dokldanie na tym jak cos to mnie poprawcie
(19.12.2013, 11:29)
kibic
Zgadzam sie z @Usia, ze miejsce Bieguna to P¦ ale mleko sie rozlalo.I nie musi juz udawac ze pisze to jakis gimnazjalista co kropki po zdaniach nie chce sie stawiac.
(19.12.2013, 11:19)
Andrzej Mysiak
@andbal - przepisy znam, w końcu sam zrobiłem mechanizm do wyliczania kwot startowych u nas na stronie ;) Rzeczywi¶cie, upro¶ciłem tutaj sprawę, zmieniłem więc nieco to zdanie - ale i tak bez (jeszcze większego) uproszczenia się nie obeszło...
(19.12.2013, 09:55)
andbal
Szanowny Panie Redaktorze !
Przeczytałem dopisek pod wcze¶niej napisanym artykułem i jestem zdumiony tym, że Pan nie zna przepisów FIS. Stefan nic nie musi awansować. Wynika to z tego iż przed nim jest dwóch Austriaków, za¶ Austria ma więcej jak sze¶ciu zawodników w 55tce rankingu WRL. Mało tego. Hula wcale nie musi obawiać się wyprzedzenia przez Dietharta. Jedynie musi uważać aby nie prze¶cign±ł go inny zawodnik niż Austriak czy Słoweniec.
(19.12.2013, 09:47)
Spioch
Bieguna i Zniszczoła na TCS :)
niech się młodzież oskacze
(19.12.2013, 09:36)
OtokoNoHito
Decyzję można zrozumieć. Zarówno Hula jak i Miętus w obecnej formie bardziej przydadz± się w PK gdzie mog± walczyć o 7me miejsce w P¦ i maksymalny limit w PK. W P¦ prawdopodobnie nic by nie ugrali. Niestety, Ziobro również zasługuje w tej chwili na PK bardziej niż na P¦, ale wysłać na P¦ tylko 5ciu Ľle by wygl±dało... W drugiej połowie sezonu na P¦ może jeĽdzić skład Stoch, Zyła, Kot, Kubacki, Murańka, Zniszczoł, Biegun, a na PK mocna (jak na PK) ekipa z takimi zawodnikami jak Hula, Miętus, Ziobro, Kłusek.
(19.12.2013, 01:27)
Biegun na PS
A po czort Biegunowi temn konkurs w Predazzo? Te medale to sobie moze wiesz co... Kupa złomu i tyle. A w PS ma szanse na duzo punktow i sa 2 konkursy
(18.12.2013, 23:25)
vallenkoxik
@Biegun na P¦
Nie o to chodzi, tylko w piatek sa kwalifikacje w Engelbergu, a potem konkurs w Predazzo.
(18.12.2013, 22:45)
kibic
JAKI SKŁAD NA PK W LAHTI???
(18.12.2013, 22:40)
Biegun na PS
A ta Uniwersjada jest straaaaaaasznie daleko od Szwajcarii. Jak wiemy ro "tysi±ce kilometrów" ...
(18.12.2013, 21:34)
vallenkoxik
Po prostu Biegun i Zniszczoł s± na Uniwersjadzie. Reszta prawdopodobnie byłaby zbyt słaba na P¦.
(18.12.2013, 21:28)
grzesiek
Apoloniusz Tajner już swoje pokazał lepiej niech się nie odzywa trener Łukasz Kruczek wie co jest dobre jak to zacz±ć i jak zakończyć Tajner jest dobry w gadce a nie w praktyce.
(18.12.2013, 20:38)
andbal
Dobra decyzja. Hula i KMietus winni jechać na PK. Hula musi walczyć o 7me miejsce na T4S. Siódme w nastepnym po T4S periodzie już nam nie będzie potrzebne bo dwa konkursy s± u nas a dwa to loty. Za¶ KMiętus winien poskakać w PK aby conajmniej utrzymać limit 7 do końca sezonu zimowego w PK lub nawet wywalczyć 8. Słabo narazie skacz± Rutkowski i GMietus i Łukasz niedługo wypadnie a Grzesiek nie moze wej¶ć do 50tki CRL. Dlatego potrzeba dobrych skoków KMiętusa w pk.
(18.12.2013, 20:35)
stefan
Pan prezes Apoloniusz Tajner w studiu Telewizji Polskiej mówił że mamy szeroka kadrę polskich skoczków a tu nagle pan trener Łukasz Kruczka nie ma kim zast±pić Krzysztofa Miętusa. Pytam dlaczego?
(18.12.2013, 20:14)
MrCharismaCC
Dziwnie. Mysle, ze jednak komus powinien dac trener szanse na wystep w PS. Ale pewnie on wie lepiej, co powinno sie robic.
(18.12.2013, 20:08)