7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. Sprawdź!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Kilkanaście dni temu Polki po raz pierwszy wystąpiły w Pucharze Świata w skokach. W Lillehammer zobaczyliśmy, że naszym zawodniczkom sporo brakuje do rywalek. Przyczyny tej sytuacji wyjaśnił prezes PZN Apoloniusz Tajner.

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. Sprawdź!
- Zainteresowanie skokami w Polsce jest tak duże, że trenerzy zajmują się głównie chłopcami. Joanna Szwab i Magdalena Pałasz właściwie wychowały się przy chłopcach, ale życie pokazuje, że takie grupy muszą być szkolone oddzielnie. Brakuje nam instruktorów, którzy zainteresowaliby się szkoleniem dziewczynek - mówi Tajner.

Niestety, problemy z finansowaniem klubów, jak i cały system zarządzania szkoleniem, nie sprzyjają rozwojowi:

- Zadanie zapewnienia szkolenia ciąży na samorządach i klubach sportowych. Samorządy wydają tak małe środki na sport, że trenerzy muszą pracować za 600-800 złotych miesięcznie, a utrzymują się z innych zajęć. Dlatego tak trudno było pozyskać trenerów do pracy z dziewczynkami. Trzy lata temu utworzyliśmy dwa etaty trenerskie - jeden na Tatry, drugi na Beskidy. To jest pomoc dla okręgowych związków, ale też szansa, że ktoś się tym zajmie.
- Skoki w Polsce są na wysokim poziomie, ale problem z trenerami istnieje. Przy ogromnym zainteresowaniu skokami kluby nie są w stanie objąć wszystkich chętnych szkoleniem. Duża w tym wina obowiązującego w Polsce systemu, który dotyczy wszystkich dyscyplin sportowych. Polski Związek Narciarski może tylko pomagać, nakłaniać, otwierać różne drzwi - stwierdza prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

- W dwóch grupach są dziewczynki dobrze wyszkolone technicznie. Teraz trzeba poczekać, aż będą startować na coraz większych skoczniach. Myślę, że do Pyeongchang będziemy mieli wartościową drużynę mieszaną. Obecnie poziom naszych zawodniczek jest zbyt niski, żeby wystawić je w Soczi - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
rad
Ja mogę popracować z dziewczynkami. Lepsze są dwie dziewiątki niż jedna osiemnastka;-)
(19.12.2013, 10:30)
dosyc bylejakosci
Dziewczynom nie potrzeba bylejakiego trenera im potrzeba trenera który się zna na rzeczy. gdzie jest trener Bafia. Zrezygnował bo nie był w stanie wyżywić rodziny pracując na 2 etaty?
(18.12.2013, 15:59)
propozycja
Jest proste rozwuiązanie. Obniżyc pensje działaczy PZN o połowę a znajdzie się full kasy na dodatkowych kilkun astu trenerów w klubach. Ile zarabia taki Tajner i reszta? czy mniej niż 50 tysiecy miesiecznie? Czy oni maja inne żoładki? I to jest kasa podatnikow!! Jest po prostu xle dzielona i tyle
(18.12.2013, 15:57)
piotr186
kshatri

Przecież Wojciech Tajner jest trenerem, dziewczynek właśnie, prowadzi grupę "Beskidzką"
(18.12.2013, 15:07)
kshatri
Warto by było zaangażować jakiegoś trenera klubowego albo byłego skoczka np. Wojciecha Tajnera ,Grzegorza Śliwke czy Wojciecha Skupnia
(18.12.2013, 14:42)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tajner: Brakuje nam trenerów do pracy z dziewczynkami
Tajner: Brakuje nam trenerów do pracy z dziewczynkami

Tajner: Brakuje nam trenerów do pracy z dziewczynkami

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich