Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Zgodnie z przewidywaniami ekipa z Rosji w składzie Irina Avvakumova i Mikhail Maksimochkin, zdobyła złoty medal na Uniwersjadzie w Trentino w konkursie mikstów.

Rosjanie najlepszy wynik uzyskali w pierwszej odsłonie. W drugiej przegrali zaledwie o 0,2 punktu z Finami, którzy znaleĽli się na drugim miejscu. Dla Samiego Niemi jest to już drugi medal na tej imprezie.

Br±z wywalczyła pierwsza ekipa Słowenii w składzie Katja Pozun i Mitja Meznar. Kolejne miejsca należały do Czechów i Japonii.

Kompletn± porażkę zaliczyli Austriacy. Wystawili dwie drużyny i obie znalazły się na samym końcu!

Jeszcze dzi¶ treningi panów przed konkursem drużynowym, który zaplanowany jest na jutro. Miejmy nadzieję, że Polacy powalcz± o złoto.

Wyniki końcowe
 
klub
 
punkty
1
Rosja
Rosja
508.1
2
Finlandia
Finlandia
505.1
3
Słowenia
Słowenia
500.6
4
Czechy
Czechy
488.9
5
Japonia
Japonia
488.7
6
Słowenia II
Słowenia
487.5
7
Niemcy
Niemcy
473.7
8
Rosja II
Rosja
447.7
9
Włochy
Włochy
446.0
10
Japonia II
Japonia
432.0
11
Austria
Austria
419.9
12
Austria II
Austria
365.6

Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Sami Niemi
Finlandia
99.5
101.0
266.8
2
Junshiro Kobayashi
Japonia
98.5
98.0
259.3
3
Katja Pozun
Słowenia
100.0
96.5
255.1
4
Mikhail Maksimochkin
Rosja
98.0
98.0
254.7
5
Irina Avvakumova
Rosja
100.5
98.5
253.4
6
Eva Logar
Słowenia
101.0
94.0
252.2
7
Daniel Huber
Austria
98.0
94.5
247.1
8
Alexander Sardyko
Rosja
98.0
94.5
246.4
9
Cestmir Kozisek
Czechy
96.5
94.5
246.1
10
Mitja Meznar
Słowenia
95.5
97.0
245.5
11
Yuumu Harada
Japonia
96.5
95.0
243.9
12
Michaela Dolezelova
Czechy
98.0
91.5
242.8
13
Melanie Faisst
Niemcy
97.0
94.0
242.1
14
Clemens Aigner
Austria
97.5
93.5
241.2
15
Julia Kykkänen
Finlandia
98.0
92.5
238.3
16
Miran Zupancic
Słowenia
93.5
93.5
235.3
17
Tobias Bogner
Niemcy
93.5
93.0
231.6
18
Alessio de Crignis
Włochy
92.5
92.0
231.0
19
Kaori Iwabuchi
Japonia
94.5
90.5
229.4
20
Lisa Demetz
Włochy
92.0
87.0
215.0
21
Anastasiya Gladysheva
Rosja
91.0
81.0
201.3
22
Aki Matsuhashi
Japonia
86.0
81.0
188.1
23
Katharina Keil
Austria
88.0
74.5
172.8
24
Clara Gritsch
Austria
72.0
69.5
124.4

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
jacobs
W ostatni weekend faktycznie ciężko było ogarn±ć typera konkursów stanowczo było za dużo.Takich weekendów będzie jeszcze sporo w tym sezonie więc może już teraz warto się zastanowić nad rezygnacj± z niektórych zupełnie zbędnych pozycji.Pozdrawiam
(18.12.2013, 09:34)
dtd
Ja mam podobne zdanie co skifan osobiscie bym usunal fis cupy i coc kobiet

Typowanie zawodnikow o ktorych sie w ogole nie slyszalo przynajmiej mi nie sprawia zadnej przyjemnosci.

Zamiast tych smieciowatych konkursow lepiej wstawic chocby mistrzostwa polski.
(18.12.2013, 09:07)
typer
Ja tam się zw zadne typery nie bawię ale tez uważam wkładanie tam wszystkich konkursów za bezsens. Co do druzynowki to niewiem kiedy typujecie ale skopro na liscie treningowej widniej± kombinatorzy norwescy to chyba jasne ze zamierzaj± w druzynowce startowac a byc moze i w konkursie indywidualnym skokow kombinacja im sie już konczy i wweekend beda mieli wolne.
(18.12.2013, 08:03)
DragonL
skifan
Gdzie 2 Polaków tam trzy opinie;) Ja za¶ uważam, że to dobrze i że nadaje to koloryt rozgrywce, a nawet powiem więcej żałuje, że nie ma jeszcze AlpenCupów, gdzie obsada jest często silniejsza niz na większo¶ci FISCupów;)

dziupla
Zgodnie z regulaminem Uniwersjady mozna wystawic tylko jedn± drużynę, z danego kraju, więc tu ju z nie będzie kłopotów jak z mixtami.

Co do drużynówki nie spodziewałem sie, że wyst±pi± Finowie, bo było ich dwóch, ale po dobrych występach Sami Niemi sprowadzili trzeciego skoczka i mog± być groĽni. Pewnie wiekszo¶c też nie brała pod uwagę Finów z uwagi na brak pełnego składu.
(18.12.2013, 00:32)
skifan
Ja mam nadzieję, że na przyszł± edycję opanujecie ten nadmierny rozrost typera. To fajna zabawa, ale kiedy w ostatni weekend było do wytypowania 12 konkursow, to już przegięcie. Czy naprawdę CoC kobiet, gdzie startuje 15 dziewczyn jest takim probierzem wiedzy pasjonata skoków? A chc±c się liczyć w generalce nie mozna sobie pozwolić na opuszczenie czegokolwiek. Młodzież może ma dużo czasu i siedzi przy necie, wiele osób typuje jednak z pracy i nie może po¶więcić godziny na analizy.
Opanujcie to. Bo z tego co obserwuję to dodajecie do listy wszystko jak leci. Niebawem pojawi± się pewnie Lotos Cupy i zawody dzieci.
(18.12.2013, 00:19)
drużynowka
Zniszczoł Kłusek i Biegun w ruzynówce. Nie ma drugiej druzyny chyba nie wolno wystawiac. Jest tylko 8 drużyn
(17.12.2013, 22:23)
dziupla
To co z drużynówk±, jak znowu można wystawić dwie drużyny?...."Jeszcze dzi¶ treningi panów przed konkursem drużynowym, który zaplanowany jest na jutro. Miejmy nadzieję, że Polacy powalcz± o złoto. Tym bardzij, że wystawimy prawdopodobnie dwie ekipy."...
(17.12.2013, 21:35)
Fan
Dzięki za wytłumaczenie
(17.12.2013, 20:14)
Andrzej Mysiak
Potwierdzam, wycofali¶my te zawody z Typera ze względu na nietypow± formułę, dopuszczaj±c± wystawianie dwóch drużyn z jednego kraju.

Wcze¶niej nie przewidzieli¶my takiej możliwo¶ci, w zwi±zku z czym wielu użytkowników typowało tylko kraje. Rozważali¶my wprowadzenie w ostatniej chwili opcji wyboru konkretnej kadry, jednak ze względu na krótki czas, jaki pozostał do konkursu, nie wszyscy mogliby ponownie dodać swoje typy.

Niestety, w momencie, kiedy dowiedzieli¶my się o możliwo¶ci wystawiania dwóch mikstów z każdego kraju, żadne wyj¶cie nie było optymalne. Dlatego - choć z bólem - podjęli¶my decyzję o wycofaniu tego konkursu. Wierzymy, że to było najbardziej sprawiedliwe rozwi±zanie dla użytkowników.

W sezonie pozostało jeszcze wiele konkursów, będzie więc szansa w innych typowaniach. A na przyszł± Uniwersjadę - obiecujemy - wprowadzimy rozwi±zania zgodne z założeniami konkursu drużyn mieszanych.
(17.12.2013, 20:03)
Pawmak
Kontuzję ma.

@ SebaPok
Każda drużyna miała 2 zawodników, tylko niektóre kraje miały 2 drużyny.
(17.12.2013, 16:59)
bogusia2952
Wie ktos dlaczego Hendrikson nigdzie nie występuje?
(17.12.2013, 16:50)
Adam
Ja miałbym 440 pkt.
Mikst był po raz pierwszy na Uniwersjadzie. Większo¶ć osób typowała x2, a w niedzielę wieczorem pojawiła się lista startowa. Okazało się, że s± po 2 drużyny 2-osobowe z każdego niemal kraju. I co tu zrobić z tym fantem? Tym bardziej, że obydwie drużyny ze Słowenii miały szansę na "5".
(17.12.2013, 16:33)
matt
Mimo Ľe obsada słaba to Sami Niemi bardzo przyzwoicie się prezentuje szkoda ze nie wystartuje w coc w Lahti
(17.12.2013, 16:14)
SebaPok
Zaliczali 2 najlepsze skoki czy jak?Bez sensu konkurs może dlatego wycofali z typera
(17.12.2013, 16:12)
SebaPok
a czemu niektóre drużyny startowały tylko 2 zawodnikami tak jak np. Niemcy czy Włosi?? Jak niby liczyli im punkty??
(17.12.2013, 16:04)
Darnak16
Czy redakcja mogłaby napisac jaki był oficjalny powód wycofania tego konkursu? Je¶li tym powodem była obecno¶ć dwóch drużyn z jednego kraju to czy jest możliwo¶ć przywrócenia tego typowania z uwagi na to, że w pierwszej pi±tce nie ma dwóch drużyn z jednego kraju? Uciekło mi przez brak tego typowania bardzo dużo punktów, a trochę mi na nich zależy :)
(17.12.2013, 15:54)
Ponurzyca
Dlatego, że poszczególne nacje mogły wystawić 2 drużyny (np. Słowenia 1 i Słowenia 2 ) i ,,soft" tego nie ogarniał
(17.12.2013, 15:49)
Agata13
Dlaczego na typerze nie ma już typowania na ten konkurs?
(17.12.2013, 15:11)
rosja
A Rosjanie ¶więtuja swoje małe sukcesy, że kiedys postawili na kadrę dziewcz±t. No i Czesi słusznie dostaja w skórę z powodu głupoty działaczy że nie potrafia zatrudnic dla dziewcz±t prawdziwego trenera tylko roztrwonili cały talent i umiejętno¶ci swoich skoczkin oraz w ramch "oszczędno¶ci" intensywnie zniechęcaj± do trenowania młodsze roczniki funduj±c im rywalizacje w konkursach tylko z chłopcami.
(17.12.2013, 14:57)
altiz
Co się stało z typowaniem za ten konkurs?
(17.12.2013, 14:51)
...
Oj tak "zdecydowana porażka Austrii" W końcu startowali zawodnicy z czołowki PS jak w polskiej ekipie ... a Niemcy to dopiero udowodnili swoje miejsce w ¶wiecie. Tylu w czołowce PS i nie zorientowali sie ze ich tzreba na Uniwersjade wysłac ...
(17.12.2013, 14:45)
stefan
Bez sensu dwie drużyny
(17.12.2013, 14:44)
Glon
Każda nacja może wystawić 1 drużynę.
(17.12.2013, 14:41)
5pm
Wg strony Uniwersjady można wystawić maks. 1 ekipę na drużynówkę.
(17.12.2013, 14:28)